darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

Andrzej24871    12

:rolleyes: A co powiesz o statystykach awaryjności??? ( a mi jeśli chodzi o ogólny wygląd i to jak jest w kabinie to zdecydowanie wole Case )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wg danych z rynku niemieckiego NH jest bardziej awaryjny niż Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

No właśnie bOgdan o to mi chodziło i o ile się nie myle to na liście case i nh nie są sąsiadami tylko dzieli ich kilka miejsc , tak więc czy aby na pewno NH to to samo co Case (te większe bo te mniejsze to wiadomo że we Włoszech w tej samej fabryce robione)

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Sama ilość drogi kolego może wprowadzić w błąd ponieważ liczy się stosunek ilości maszyn pracujących bez awaryjnie do tych w których występują awarie . A tak troche prościej dajmy taki przykład : sprzedano 1000 ciągników firmy X i 100 firmy Y i w ciągu 5 lat popsuło się 50 firmy X i 10 firmy Y czyli ..... Y jest dwu krotnie bardziej awaryjnym ciągnikiem od X.

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nowe zachodnie ciągniki nie liczą motogodzin, tylko godziny zegarowe. Na obsłudze serwisowej też trzeba przecież zarobić, a gdyby liczyły mth to zarobki serwisu spadły by o 30% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tak tylko że jak liczą godziny zegarowe to wychodzi większe przekłamanie , ale przynajmniej wiemy skąd się biorą takie np Fendt-y z 15 czy 20 tyś mtg całe w orginale ;)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A to takie buty :unsure: - niewiedziałem :blink: .To znaczy że jak go odpalimy to liczy czas- ch..owo (zaczynam elektroniki nienawidzieć :lol: ) ale stając przy wyborze ciągnika używanego wolał bym wiedzieć jednak ile on ma mth niż godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

To się niestety nie dowiesz ile ma motogodzin, chyba ze kupisz coś pokroju MTZ, te cuda dalej liczą mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Niestety NH od jakiegoś czas jest składany w Anglii i to jest pewnie powodem awaryjności. Prosty przykłąd po autach japoniskich jak fabryki poprzenosili do Anglii nagle wszystko zaczęło siadać, a to balach rdzewiała a to jakieś inne duperele. A case wszystkie składane sa w Austrii o czym można było sie przekonać oglądając Agromachine


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Kolego jak byś uważnie słuchał co mówili w agromachinie to byś wiedział że w Austrii składają Pumę, Magnuma i Maxxum. O produkcji w Anglii pierwsze słyszę, te ciągniki są składane we Włoszech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dokłądnie jest tak jak pisał kolega wyzej. małe modele sa składane w jednej fabryce we Włoszech a wieksze case w Austrii a nh w Anglii


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Biały2005 ma racje co do produkcji, a co do tytułów New Holland ma ciągniki roku 2010, maszyna roku 2009, a case nie widuję większych nagród, więc w sumie to NH jest marką promowana przez CNH wyżej i nowocześniej patrząc od tej strony.

 

Co do całego zamieszania wobec gadania głupot o jakości Case i NH wydaje mi się, że jest to tylko wojna dilerów którym brakuje argumentów do klienta.

Osobiście wizualnie New Holland powala na łopatki maską ("kocie światła") i całym wyglądem zewnętrznym Case, ale to tylko gusta a o gustach się nie dyskutuje - a więc tego tematu nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

U mnie stanął na podwórku JX70 - tylko dlatego że chciałem kupić NHTD5010 na pełnym wyposażeniu i chciałem go mieć w miesiąc w domu. Dealer NH miał tylko ciągniki w najtańszych wersjach - szczególnie ruszało mnie to że nie miały klimy - a na placu było o ile pamiętam około 5 TD5010 i każdy taki sam golas więc kazał mi czekać około 3 miesięcy na ciągnik. Po telefonie do Case okazało się że mają na placu JX70 (ja pytałem o JX60) za 1500zł drożej od NH TD5010.

Moim zdaniem rankingi sprzedaży w stronę NH kształtuje to że ludzie kupują Wersje tanie bez wyposażenia.

Co do wyglądy chociaż chciałem kupić TD i gdyby był taki jakiego chciałem bym go wziął to uważam że ma paskudny przód.

 

Co do różnic pomiędzy TD a JX w wyglądzie maski to jeszcze hydraulika - w TD standard to 45l a JX 60l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby nie było JX'a nie można wyposażyć tak jak TD. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

w przypadku jx/td no to jx jest ładniejszy a w przypadku większych no to NH ładniej się prezentuje ale to samo jest tylko jeszcze wersja T/JXU a późniejsze modele już różnica jest więc tu kto co chce mieć w wyposażeniu. NH jest jako ciągnik roku dlatego tylko że jest tańszy od Case'a i w większości przypadków to decyduje bo kupić jx95 za 150 brutto a dołożyć 20tys i masz wersje T NH. no to prosty wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Żeby nie było JX'a nie można wyposażyć tak jak TD. tongue.gif

 

 

w co takiego można doposażyć TD w co nie można doposażyć JX??? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Ludzie napalacie się na te NH sam nie wiem czemu, jestem na etapie szukania ciągnika teraz ok 100km, JD odpada bo trochę cena mnie przerasta, nie mam dofinansowania a wiec szukam czegoś tańszego. Padło na 99% na maxxuma xline 157tys netto. Byłem tez u dilera NH ale jak ciągnik 100km za proponował mi w wersji tak ogołoconej że już lepiej dopasiony jest mój ursus 1034 nom to przepraszam czegoś tu nie rozumiem, Pyzatym Case jest składany na gratach Boscha, a NH na Delhi to też świadczy o cenie. A gdybym miał już całkowicie kasę kupił bym Steyr i tyle. Pyzatym NH to strasznie plastikowy i ludzi nie oglądajcie tyle TV, byłem w Austrii i widziałem jak robią prasy, jak prasa się odpaliła w 100% i chodziła na tip-top zostawała jako Case jak było z nią cos nie tak była przemalowana na żółto i szła jako NH i tyle. To widziałem na własne oczy i nikt mi nie wmówi że jest inaczej !!!!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

bajki opowiadasz i tyle :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Prasa się odpaliła?? he. Ale też już słyszałem o tych silnikach że najgorszy szedł do NH czyli ten co najgorzej odpalał a lepszy do Case'a ale to w przypadku jx/td a ile w tym prawdy to nawet najstarsi górale nie wiedzą:D a w Austrii nie robią NH:O A z tą ceną NH to trzeba dobrze gadać:) też słyszę jak ludzie słyszą że w moim JX jest silnik Iveco to e tam szmelc nie wytrzyma długo a przecież Iveco tylko robi dla nich te silniki a pomysł własny i we wszystkich już wkładają te Fiat Powertrain Technologies FTP i powiesz że ma silnik FTP to oczy jak 5zł i o co kaman heh. To tak jak ktoś powie że kupuje JD bo ma super mocny silnik to ja odpowiem to kup pol-mot'a bo też wkładają silniki JD:P a tańsza maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fotel pneumatyczny dla przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

myślałem że wymienisz całą liste przykłądów :D a tu tylko fotel , jak możesz to podaj co jeszcze można wsadzić do NH to możę go kupie zamiast Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj