Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#221 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 18:12

Case vs New Holland [różnice] Ktoś mówi, że nie ma różnicy pomiędzy NH, CASE, a Steyer, a kolega że jest.
Przecież na sam widok widać,że sie różnią wyglądem.
Ale jeżeli chodzi o parametry techniczne nie ma żadnej różnicy.
Jeśli chodzi o ceny też nie ma wielkich różnic, bardziej zależy to od dilera niż od marki.
Można sie sprzeczać który gdzie jest składany, wątpie żeby do którejś z marek wkładano gorsze jakościowo np. silniki.
Wiem tylko jak odbirałem T5060 to mi powiedziano, że przyjechał z fabryki z Austrii.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 14:20
  •  

#222 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2010 - 18:54

Case vs New Holland [różnice] Nic nie bierze się z przypadku, jeżeli coś jest droższe to ma zazwyczaj lepsze materiały. Odnosząc się do aut, a bardziej do koncernów to niby mówią, że te marki to jedno i to samo, ale nic bardziej mylnego... Usiądźcie w trzech różnych cenowo autach tego samego segmentu u każdego z dilerów. Zapewniam Was, że będzie widzieć czy auto kosztuje 90, 110 czy 130 tysięcy...

#223 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:42

Case vs New Holland [różnice] Nie z uszczypliwości ale w celu sprostowania wyjaśniam że Twój kolego 5060 na 100% a nawet na 1000% nie został wyprodukowany w Austrii. Mógł co najwyżej jechać z Włoch przez Austrię:) Gwarantuję że nie był tam produkowany, bo i Case swojego odpowiednika czyli JXU nie robi w Austrii:) i jest to pewna informacja, lecz tylko w celu sprostowania:) W Austrii powstaje seria Maxxum, CSpro, Puma i Puma CVX oraz CVX.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#224 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:48

Case vs New Holland [różnice] Być może, ale tak mi powiedzieli.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#225 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:56

Case vs New Holland [różnice] Cóż skłamali:)Bywa w tym trudnym świecie.

#226 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 10:41

Nie z uszczypliwości ale w celu sprostowania wyjaśniam że Twój kolego 5060 na 100% a nawet na 1000% nie został wyprodukowany w Austrii. Mógł co najwyżej jechać z Włoch przez Austrię:) Gwarantuję że nie był tam produkowany, bo i Case swojego odpowiednika czyli JXU nie robi w Austrii:) i jest to pewna informacja, lecz tylko w celu sprostowania:) W Austrii powstaje seria Maxxum, CSpro, Puma i Puma CVX oraz CVX.

Tutaj masz rację, kolega pracuje w serwisie agromy i ostatnio odwiedzili fabrykę case w Austrii i produkowane są tam te modele które wyżej wymieniłeś, oraz kilka NH na placu stało.

#227 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 10:43

Case vs New Holland [różnice] Wiem że w tym wypadku mam rację bo kilka razy w tej fabryce byłem i wiem co tam produkują:)

#228 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 15:05

Case vs New Holland [różnice] a to czemu te nh stały w austrii?

#229 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:38

Case vs New Holland [różnice] Bo może to były case które sie popsuły i żeby nie było siary zarzucili maske NH. Tak jak podobno u jednego dilera hahah ( urban legend) :)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#230 Share KaGeBe

KaGeBe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:49

a to czemu te nh stały w austrii?

W Austri robiony jest jeden typ NH - odpowiednik CASE CVX z silnikiem SISU i tylko to tam moglo stać. Model niedługo wypada z obiegu wiec długo to nie potrwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share coder

coder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 maj 2010 - 21:47

Case vs New Holland [różnice] Gdyby któraś z marek była lepsza lub gorsza byłoby to wyraźnie zaznaczone w mediach, a tego nie ma.
Jedynie zakłamany diler może ściemniać że JX jest lepsze od TD bądź odwrotnie i tak dalej.
Nikt z Case nie powie głośno oficjalnie że Case jest lepsze od New Holland, jedynie jak przyjdziesz do dilera to kłamie jak z nut że Case najlepsze na świecie albo na takich internetowych forach pelnych głupot na ktorych napisać może każdy.
Od dilera Case w moim rejonie dowiedzialem sie np takich kitów ze JX jest z Austrii, że ma pewne częsci inne niz NH (a były te same) a pługi Akpila które próbował mi wcisnąc są na licencji Vogel Noot...żenada (obie informacje to kłamstwa, sprawadzałem rozmawiajac bezposrednio z Case i Akpil).

Przerabiałem już to szukając ofert, ciągniki miałem w rękach zarówno TD vs JX jak i T5000 vs JXU.
Kłamstwa dilera Case którego poznałem osobiście szukając ciągnika siegały dna.
Właścicielowi punktu zależało jedynie aby mnie nakręcić na wygórowaną cenę.

To tak jakby przyjść do salonu Zaporożca i sluchać, że jest dużo lepszy od Lexusa, a Lexus to tylko podróbka... ;)

Moim zdaniem New Holland ma lepsze serwisy, a przynajmniej na południu kraju - kolega na drobną naprawę NH czekał jeden dzien, natomiast siostra jak przyszło naprawić Case nie mogła sie doprosić serwisu o reakcję.
Co śmieszne ten fałszujący o Case vs NH diler narzuca się znajomym co mają NH do tego aby serwisowali je u niego.
Pozatym wybór w ciągnikach wszystkich marek, nie tylko Case czy New Holland jest dość wyrównany i cięzko podjąc ostateczne decyzje.

Z pewnością wielką zaletą obu marek jest niskie spalanie, rozsądne ceny części, oraz to że New Holland inwestuje w Polskę (Płock).

Ostatecznie i tak jak stwierdziłem powyżej ciężko jest podejmować decyzje przy obecnym zalewie rynku różnymi produktami, choć z swojego wyboru jestem bardzo zadowolony.

#232 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2010 - 20:11

Case vs New Holland [różnice] Ale np: siadają sprzęgła w TD a o przypadku w JX nie słyszałem. :D

#233 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2010 - 06:16

Case vs New Holland [różnice] Pytanie jaki jest stosunek ilości TD do JX. :D

#234 Share KaGeBe

KaGeBe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 09:05

Case vs New Holland [różnice] Tutaj może być jakaś różnica bo TD są robione częściowo w Turcji (dla równowagi CNH twierdzi, że to jedna z najnowocześniejszych fabryk).
JX są robione we Włoszech.

A co do posta wyżej
"To tak jakby przyjść do salonu Zaporożca i sluchać, że jest dużo lepszy od Lexusa, a Lexus to tylko podróbka.."

Bezsensowne porównanie - byłoby może dobre jakbyś rozmawiał z delaerem Belarusi i słuchał o Fendtach
Tu mamy podobnej klasy sprzęt rózniący się w detalach.

#235 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 lipiec 2010 - 17:31

Case vs New Holland [różnice] Bobek masz rację.Ale z problemami z sprzęgłem słyszałem tylko w starszej wersji NH TDXXD.Może w tej nowszej wersji NH TD5000 rozwiązali ten problem.Co o tym sądzisz.

#236 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2010 - 17:37

Case vs New Holland [różnice] Na TD z którym mam do czynienie widnieje napis "Made in Italy". :D Nie wiem co o tym sądzić. Technicznie wiele się nie pozmieniało. :D

#237 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2010 - 14:52

Pytanie jaki jest stosunek ilości TD do JX. :)

No Zależy na jakim tereenie u nas np ten stosunek jest dużo większy do JX,a dokładniej na okolice jest ok 4 TD,a 10 JX :)
Ale ja też uwazam że NH,to nie to samo co case :)
Uważam ze case jest bardziej doprecyzowany,i twardszy,no ale każdy ma swoją racje
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#238 Share issn1234

issn1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 19:46

Case vs New Holland [różnice] Witam a ja mialem taki przypadek ze popsul mi sie Case MXM 190 MAXXUM i nie moglem doprosic sie serwisów by raczyli mnie odwiedzic z naprawa a gdy dowiedzieli sie ze sciagnalem go sobie z Angli to zupelnie sie na mnie wypieli stwierdzil jeden gostek z serwisu ze skoro takie g sobie sprowadzilem to zebym do NH zadzwonil bo to oni niby ten model robili a potem Case pod wlasnym szyldem go przejal tak autentycznie gosc z servisu mi powiedzial zadzwonilem wiec do NH ci nie chcieli przyjechac bo to nie NH i sie nie podejma ale w koncu ich uprosilem i gostek przyjechal siadla mi skrzynia automat i myslalem ze to powazna sprawa na szczescie to tylko cewka przelanczajaca pasowala oczywiscie od NH 800zl w Casie 1300 bo dzwonilem by porownac ceny facet z servisu nie naprawial jeszcze Casa ale jak go zobaczyl powiedzial ze to to samo tylko bogaciej wyposazone w standardzie.

#239 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 05:37

Case vs New Holland [różnice] Zastanawiam się jaką markę prowadził przed Case ten Twój serwis. MXM to starszy model i mogli nie widzieć jeszcze takiego traktora na oczy. Co nie zmienia faktu, że powinni się podjąć naprawy. Ja bym pewnie dzwonił do Case Polska a jak by to nie pomogło to pewnie do Austriaków bym uderzył. Swoją drogą w mojej okolicy sprowadzali starsze MF i JD i nie mieli problemów w serwisach aby do nich zajrzeli. Ja w zasadzie stwierdzam, że ogólnie serwis CNH jest cienki i to nie wina samych serwisantów, tylko producenta. Na daną maszynę w Case mają szkolenie okolo 2-dniowe, a np. w Claasie jadą na 2 tygodnie. Przez dwa dni poznajcie wszystkie podzespoły w ciągniku B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 01 wrzesień 2010 - 13:06

Case vs New Holland [różnice] Mam pytanie jaki model Case odpowiada New Hollandowi t 6050 plus ?

Dodaj odpowiedź