darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

kornas    0

Witam....jestem ze tak powiem troszke dobity tym ze nie mozna ustalic jednoznacznych róznic (procz koloru i wykonczenia wnetrza) w ciagnikach tych marek (chodzi mi głównie o NH T7030AC i Case Puma 165CVX). Sam teraz jestem w trakcie poszukiwań nowego ciągnika..wykluczyłem juz MF7480 i na placu boju pozostały te dwa koniki...dilerzy tez nie sypią żadnymi konkretnymi argumentami i mydlą oczy...jedynym jest to ze chyba NH bedzie troszke tańszy...Czy na prawdę nie ma żadnych KONKRETNYCH róznic w mechanice i elektronice tych ciągników?? Odległości od serwisów też są podobne, ciągniki praktycznie takie same, wiec czym mam sie kierowac przy wyborze??Kolorem??:(

p.s.

Czy taki ciągniczek poradzi sobie z talerzowym pneumatycznym agregatem upr-siew 4m plus wał na przedni tuz 4m??

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

case to to samo co new holland

case jedynie chwali się tym że jest składany w austrii

6480 odrzuciliśmy po testach a cvx po opiniach od użytkowników

 

u mnie raczej decyzja jest na hollanda bo tańszy a i kombajn który mamy dobrze się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

skrzynia mf szarpie moim zdaniem bardziej niż pc new hollanda

nie czuć mocy perkinsa 145 km w porównaniu do claasa 125 km którego mamy

może sisu 6485 lepiej by jechało? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

nie kumam @zonk. Najpierw piszesz ze NH i Case to to samo, odrzucasz Case po opiniach użytkowników. A potem piszesz, że stawiasz na NH??? O co Ci chodzi? Bierzesz HN bo tańszy badziew? Pronar jeszcze tańszy a też niebieski :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Panowie o co tyle piany bić, nazwami i wyglądem maski z kabina się różnią.

Ot co.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornas    0

Jezeli chodzi o mnie to MF odrzuciłem po testach, promień skrętu bardzo mnie zawiódł, cena tez jest troche wyzsza niz w case i nh, co do do Dyna VT nie bede sie wypowiadał bo to była pierwsza bezstopniówka na ktorej pracowalem... Dalej miał bym również do serwisu...za kilka dni mam miec NH na testach a diler case ma mnie zabrac do jakiegos urzytkownika pumybo na testy nic nie maja;/ ...a co do tematu...na prawde brak róznic wpływających znaczaco na prace tych ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornas    0

Hhehehe....ta obrobione;) ale ferdka mialem tylko na jeden dzień...ciągnik zrobił na mnie dobre wrazenie, ale wybieram miedzy case a nh;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@kornas ? Wiesz ja jeździłem maxxumem mc i wydawało mi się że zrywa rewers :blink: nie wiem może tylko tak mi sie wydawało półbiegi miód malina ale ten rewers to nie bardzo nie wiem może taki mi się trafił i był źle skalibrowany . A jeśli chodzi o rewers to jakie są Twoje odczucia?


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga to NH jest wg badań rynku niemieckiego na drugim miejscu pod względem awaryjności... od końca. Gorszy jest tylko Claas, ale reprezentowany jeszcze przez hybrydy Renault :blink:

 

Skoro NH to to samo co case to powinien zająć to samo miejsce nie sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A CS pro gdzie jest produkowany? W Austrii ?

Edit: eh kurde :blink: "Najlepszy wybór, gdy chodzi o oszczędność i wszechstronność — ciągniki rodem z Austrii" w opisie CS pro tłustym drukiem na górze* >>>>> nie zauważyłem.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Oj powstaje i to nadal http://www.turktraktor.com.tr/images/tr/TTF_ROADSHOW_2Q2010.pdf :blink:

Cytuję: "3 tractor series that the Company manufactures locally are TT (small, launched in 2004), 56 (medium, launched in 1989), TD/JX (bigger, launched in 2002 domestically and in 2003 abroad)."

Dalej możemy przeczytać:

"Türk Traktör is the only engineering centre in the world for TD/JX Series, within the CNH Group.

Responsible for all types of improvement and development activities for these products.

The worldwide engineering centre and the sole production centre for the transmissions used in this range of tractors.

Competency centre for engines."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

darolee

odrzucam case cvx z silnikiem sisu(stary model), odpowiednikiem w nh był t7500

po opiniach od trzech rolników i mechaników z firmy int....

w moich okolicach jest juz jeden model z nową skrzynią nh7040 autocommand, tez niestety troszkę awaryjny ale to nowość :blink:

sam chyba zdecyduję się na nh power command, głównie ze względu na cenę bo 714 vario, 6830 premium, t162 versu i arion 640 cebis też mi się bardzo widzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

Oj powstaje i to nadal

 

 

Nikt nie zaprzecza w istnienie fabryki w Turcji. Ale skąd informacje, ze ciągniki stamtąd trafiają na Polski rynek?

Do sprawdzenia u kazdego dealera Case ( w JX są chyba dobrze na placu wyposażeni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

darolee

odrzucam case cvx z silnikiem sisu(stary model), odpowiednikiem w nh był t7500

po opiniach od trzech rolników i mechaników z firmy int....

w moich okolicach jest juz jeden model z nową skrzynią nh7040 autocommand, tez niestety troszkę awaryjny ale to nowość B)

 

No z tym starym modelem jeśli chodzi o silnik to trochę przesadzają, żeby nie powiedzieć kity wciskają. Zyskujesz z tego co wiem tylko na paliwku .... powiedz ile 0,5l/ha? Ja porównywałem spalanie z sąsiadami. Co prawda głupie porównanie bo ja mam 175 KM a sąsiad McCornika 135 drugi MF 155 oba z silnikiem 4 zaworowym. Z racji tego ze mam większy zapas mocy i jeżdżę na obrotach 1400-1600 mniej mi pali i szybciej jeżdżę, a w agregacie uprawowo-siewnym aktywnym wychodzi dość podobnie.

No właśnie NH z auto commandem nowość dziwne to trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

Byłem w piątek u dilera Case i zapytałem osobiście o serie JX czy to jest to samo co new holland no i uzyskałem odpowiedz: o to co powiedzial mi diler case: że case jx konstrukcyjnie to to samo ale jest składany we włoszech i z innych materiałów, natomiast powiedział ze nh tdd składany jest w turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba najlepiej spojrzec na tabliczke jednego i drugiego ale z tego co sie oriontuje to JC (TD) JXU (T50xx) sa składnae w tych samych fabrykach :D w wyzszych seriach jest juz róznica anglia i austria


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

New Holland TD - produkcja Włochy.

Case JX - produkcja Włochy.

Jakościowo to samo, tylko kolor inny i światła inne. Wiem bo obaj z kumplem mamy TD i JX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekRolnik    0

nie wiem skąd biorą się wasze opinie o różnicach cenowych między Case a NH, ja kupując mój traktor (T6070RC) porównywałem go z case maxxum multicontloler bez nowego podłokietnika, i z 19 biegiem. Cena nie różniła się nawet o 1000 zł, była dokładnie taka sama!!!!! Jedyna seria różniąca się w tych markach to T8000 i magnum (obecnie również weszły odpowiedniki T8 i nowa magnumka), tagże nie ma sensu gadania o ich różnicach na każdym filtrze widnieje napis CNH. Wyższość case nad nh można uznać pod względem kombajnów. Case ma w mniejszych modelach rotor, a to jest duży plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

RC/PC to odpowiednik Pumy, a nie Maxxuma. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

:huh: maxxum nie ma 19 biegów ma w standardzie 16 a 17 dopiero jest w opcji i jest to oczywiście max , 19 biegów jest ale w pumie w opcji


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

tak bardzo droga opcja to tez nie jest, bo o ile sie dobrze orientuje to kosztuje mniej wiecej tyle co amortyzacja. poza tym cala seria magnum chyba nie ma odpowiednika w nh

Ale za to ma swój odpowiednik w McCORMICK-u. Seria ZTX to nic innego jak podzespoły Magnuma. Notabene przez ładne lata McCORMICK był produkowany pod nazwą Case. Potem się rozeszli MC został sam, Case poszedł do Grupy Fiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie prawda , Case a McCormick to było jedno i to samo i dalej by tak było tylko urząd antymonopolowy UE nakazał sprzedać fabryke w UK i w ten sposób powstała nowa firma produkująca ciągniki pod nazwą McCormick (woleli stworzyć firme córkę niż sprzedać fabrykę np agco) przynajmniej tak na firmowej stronie McCormicka pisało) i wogule przecież jedną z firm z których powstał case international harvester była właśnie firma McCormick produkująca chyba żniwiarki??

I McCormick wcale znowu tak sam nie został bo przecież wchodzi w skład grupy ARGO

W wiki pisze że fabryke w UK kupiła grupa argo wraz z technologią produkcji między innymi maxxum-a ??? Jaką nazwe nosił ten maxxum w mccormicku?? Bo jakoś nie kojarzę hmmm CX MTX ale jakoś nic nie pasuje do maxxuma XTX?? ale on jest za duży chyba i skrzynie ma większą (8półbiegów pod obciążeniem tym sie kierowałem bo mtx ma chyba 4?)

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj