Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#181 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 luty 2010 - 08:50

Case vs New Holland [różnice] aby wszystkie dane z tych testów były identyczne, to musiał by się zdarzyć cud, ilość danych jest tak duża, że równie dobrze można by wygrać w totolotka szóstkę. Rozmawiałem z ludźmi którzy byli na wycieczce w fabryce Case i nikt tam nie widział ciągników NH.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 02:33
  •  

#182 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 22 luty 2010 - 09:30

Case vs New Holland [różnice] A jednak kolego przyznajesz że jest to to samo przynajmniej jezeli chodzi o główne podzespoły jak silnik, przekładnia mosty itp. unifikacja jest obecna wszędzie to samo robi konkurencja np AGCO jeżeli mniejsz kombajny 5i6 klawiszowe MF iFEND są montowane razem z Laverda w Breganze ciągniki np do 100KM kilku marek na lini McKormika tylko kolory maski zmnieniaja.
A jeżeli chodzi o OECD - (Organisation for economic co-operation and development) to jest światowa organizacja (tak samo jak ISO czy ECE) która raczej by się nie zgodziła przymknąć oko :P , norma to norma, a ja wole tą ponieważ w ISO czy ECE silniki chodzą zwykle bez osprzętu (wetylator, sprężarka, alternator itp) świetnie to widać na amerykańskich stronach John Deere oni podają wyniki z dokładności do 2 miejsc po przecinku i dokładnie numer i date badania, możesz sobje sprawdzić jak nie wierzysz. A w europie kombinuje się z normami nie mówiąc wszystkiego poczęści jest to sprytny marketing a poniekąd ucieczka przed coraz ostrzejszymi normami emisji spalin.

#183 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2010 - 09:48

Case vs New Holland [różnice] Moc na WOM... Ok bardziej miarodajna, mówi więcej o silniku, jednak i tal nadal nie wiadomo ile masz faktycznie mocy na kołach. To mnie nurtuje, które przekładnie mają największą stratę mocy. :P

#184 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 luty 2010 - 09:57

Case vs New Holland [różnice] proszę tu to poodejmowałem z testu w ostatnim TOP Technika http://www.agrofoto....post__p__471439
@MANIEK416 zapewne główne podzespoły są takie same, ale osprzęt i miejsce produkcji już nie koniecznie. Fabryka Steyera ma zdecydowanie lepszą opinię niż fabryka CNH w Anglii, co potwierdzają oceny jakości wykonania w testach.
Te amerykańskie testy, bardzo dokładne, ale mało rzetelne, bo jak można przetestować jeden traktor, a później napisać że badało się dwa różne??? Przecież to zwykłe kłamstwo.

#185 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2010 - 10:34

Case vs New Holland [różnice] bOgdan numery testów dla nh 2424 dla case 2425 ciągniki były testowane jednocześnie i w tych samych warunkach (przynajmniej tak to wygląda) specyfikacje mają tą samą tak ze czemu wyniki miały by się różnić NEBRASKA się pod tym podpisała, a przy teście nie byłem to jakby co w sądzie nie będe świadkował :( . Ale uważam ją za miarodajną nie chce się kłócić czy NH lepszy od CASE, bym musiał mieć oba ciągniki i zrobić nimi z 3000mth to bym mógł coś powiedzieć, ale mam znajomego co produkuje części do CNH i MAN-a (żeby było śmieszniej w Płocku :P ) i normy do cnh ma bardzo rygorystyczne, fabryka obok agromy kutno a jak agroma zamawia te same części to idą z niemiec lub belgii kilka dni a obok u producenta kupić nie mogą ale polityka firmy CNH (muszą zarobić i to dużo :( ).

Edytowany przez brzozak2, 22 luty 2010 - 12:39.
ortografia!!!!!

#186 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 22 luty 2010 - 12:50

Case vs New Holland [różnice] Wiesz kolego jest teraz tak że raz u nas jakąś wiązkę kabli zamówiliśmy do Case i przyszła z Brazylii... a wiesz co było napisane na metce wiązki... Made in Poland :P ale za cholerę nie można by jej kupić u nas bezpośrednio, takie czasy... Jeleń wysyła części do chin i tam składa mosty do 5M jak koledzy pisali w innym temacie. A co do testu te jak pisze kolega Bogdan nie możliwe jest żeby wyniki wyszły identyczne nawet jak by dwa Case czy dwa NH testować a nawet ten sam ciągnik 2 razy nie wierzę by wyniki wyszły takie same, zawsze była by jakaś zmienność, co nie zmienia faktu że masz rację że główne podzespoły(silnik i skrzynia) są w tych brandach takie same. Tu nie będę zaprzeczał
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#187 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2010 - 13:15

Case vs New Holland [różnice] Sory brzozak2 za tą ortografie ale jestem dyslektykiem i jak się spieszę to to wychodzi.

#188 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 18:23

Case vs New Holland [różnice] Tak se patrzę i se widzę ;d
Wyprowadźcie mnie z błędu ale chyba nie ma na polskim rynku(bo na np. włoskim znalazłem, chyba że polska strona NH jest niepełna) a więc nie ma chyba odpowiednika Case Maxxum 125 MC i Maxxum 140 MC w NH .
są tylko 3 modele Elite w NH i są to 4 cyl. ciągniki.
W Case nie ma odpowiednika 6090 PC (jest to podrasowana 6080PC a chodzi chyba o to żeby ciągnik był jeszcze lżejszy przy dużej mocy)

#189 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:53

Case vs New Holland [różnice] Case - New Holland
MAXXUM 110 MC - T6020 elite
MAXXUM 120 MC - T6040 elite
MAXXUM 130 MC - T6060 elite

MAXXUM 115 MC - T6030 PC/RC
MAXXUM 125 MC - T6050 PC/RC
MAXXUM 140 MC - T6070 PC/RC
xxxxxxxxxxxxx - T6080 PC/RC
xxxxxxxxxxxxx - T6090 PC/RC

Te 4-cylindrowe prawie sie nie różnią, a szóstki mają troche inne skrzynie.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#190 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:32

Case vs New Holland [różnice] Case - New Holland
MAXXUM 140 MC - T6070 elite - teraz elite dostępne jest w 6-ciu cylindrach

xxxxxxxx - T6030 PC/RC
Puma 125 - T6050 PC
Puma 140 - T6070 PC
Puma 155 - T6080 PC
xxxxxxxxxxxxx - T6090 PC/RC

Range Command nie ma odpowiednika w Case Puma, bo w nim jest tylko full powershift

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:03

Case vs New Holland [różnice] Bradziej przychylam się do analizy kolegi @ lowrider-a
chociaż brakuje mi to wyjaśnienia modelu Case Maxxum 125MC i patrząc na numerację NH to nie ma go już gdzie wcisnąć, bo mamy już 6020, 6030, 6040, 6050, 6070?(w dwóch nawet miejscach i tu mi coś nie pasuje)
A to nowina bo nie wiedziałem że wprowadzili 6cyl. ELITE
Co do Range Command(czyli semipowershift) to jest w Case Puma jak bierzesz golasa wtedy masz semipowershift przekładnię i hydraulikę manulaną Grupa 201 w Pumie ale nikt tego nie zamawia praktycznie a tak czy inaczej jest w wersji 19 przełożeniowej

#192 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 10:42

Case vs New Holland [różnice] Co troche wprowadzają zmiany. Kolego @LowRider zapomniałeś chyba o czymś:

CASE - New Holland
MAXXUM 115 MC - T6030 elite
MAXXUM 125 MC - T6050 elite
MAXXUM 140 MC - T6070 elite
To są najnowsze modele NH elite różnią sie skrzynką biegów
elite- 16x16/17x16
PC/RC- 18x6/19x6

Puma 125 - T6050 PC
Puma 140 - T6070 PC
Puma 155 - T6080 PC tu są małe różnice ale nie czepiam sie szczegółów.

Dołaczam jeszcze raz 4-cylindrowe i jest komplet
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#193 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 11:08

Case vs New Holland [różnice] ;/ hm czyli NH ma już skopiowaną ofertę z Case, pozostaje mi jedynie to że Case miał je wcześniej(no oprócz 6090)

#194 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2010 - 11:20

Case vs New Holland [różnice] Heh trudno mówić o kopiowaniu oferty. Zresztą ktoś z NH napisze, że to Case kopiuje. Dodany obrazek

#195 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 16:40

Case vs New Holland [różnice] Akurat oprócz NH6090 to zawsze najpierw (chyba) zawsze modele były w Case :blink: np. serie 6000 w NH są teraz poustawiane tak ja były w maxxumach :huh:

#196 Share dam

dam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 20:19

Case vs New Holland [różnice] ma ktos z was moze NH T5040 jesli tak to jak sie spisuje

#197 Share farmer99

farmer99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 16:20

Case vs New Holland [różnice]

No właśnie i tu zderzają się dwie różnie opinie (nawet w ramach wypowiedzi z AF). Jedni piszą (mówią), że to ta sama fabryka ( i takich więcej jest) a drudzy, że NH-GB, Case-Austria.
Nie podlegają dyskusji rozwiązania techniczne - tylko ich jakość, czy za wyższą ceną idzie solidność Case (lepsze odlewy, materiały, stosowane podzespoły lepszych firm (np.bosch) itp)

Wiadomo że dealer case bedzie mówił lepiej o..... :)
Case :)
Byłem u dealera case i NH to mówil że to to samo :)

ma ktos z was moze NH T5040 jesli tak to jak sie spisuje

Ja mam i jak dotąd nic sie nie dzieje :)
dealer też dobry(rolserwis) :)
jak odkręcali śrubki kluczem udarowym i z nich troche spadła farba
to po przykręceniu wzieli spray i zamalowali :)

#198 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 14 marzec 2010 - 16:26

Case vs New Holland [różnice] włąsnie to jest dziwne ze delerzy NH powołuja sie ze to to samo co CASE a delerzy case ze to nie to samo. Case - Austria, NH - ANGLIA to jest ta róznica poza tym wyposazenie.

#199 Share adam9788

adam9788

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:40

Case vs New Holland [różnice] własnie wybieram między new holland 6050 plus a odpowiednikiem w case ceny dośc podobne cignik będzie miał tura stoll 2t.Pług kverneland em 85 resor z pacomatem {pojedyńczy wał co sądzicie o takim zestawie.holland to lepszy diler i serwis case lepszy desing i marka mimo wszystko lepiej się kojaży.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:58

Case vs New Holland [różnice] nie wszystkie modele case są produkowane w austrii ,z resztą żadna marka nie produkuje wszystkich modeli w jednej fabryce np deery seri 5 składane są w chinach.
W poniwdziałek jadę do montowni case w austri i postaram się czegoś więcej dowiedzieć o podobieństwach i różnicach po między case vs nh.

Dodaj odpowiedź