darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artur96    11

Słyszałem ze te mniejsze takie jak te TD, JX, T, JXU są prawie identyczne różnią się detalami.A te większe T6,T7 i case są podobno inne.Porównajcie nawet skrzynie są zupełnie inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romank1975    1

według mnie case jest lepszy ciągnik nie do zajechania Pozdrawiam.

 

Witam i dziękuje za zainteresowanie. Chodzi mi o jakieś jakieś konkrety ? Czy ktoś posiada takie maszyny na własnym podwórku żeby je porównać ? Albo miał NH i zmienił na CASE albo odwrotnie? Na razie nie ukrywam jestem za CASE bo dookoła tego pełno i ludzie chwalą. Intryguje mnie Ze ten sam Producent CNH i jet różnica w cenie z czego to wynika ? Ps. Chyba nie z Koloru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z polityki dealerów, nie raz można kupić Case taniej od NH i odwrotnie ;) zależy do dealera.

TD i JX są chyba nawet na tej samej linii montażowej składane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W mojej okolicy taniej można kupić CASE bo jest mniej popularny od NH. NH t6 był droższy od maxiuma o 15tys w tym samym wyposażeniu obydwie ceny targowane i nikt już nie chciał nic puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romank1975    1

W mojej okolicy taniej można kupić CASE bo jest mniej popularny od NH. NH t6 był droższy od maxiuma o 15tys w tym samym wyposażeniu obydwie ceny targowane i nikt już nie chciał nic puścić.

 

Ja też się z tym spotykam że można CASE kupić czasami taniej ale ogólnie jest opina NH jest tańszy ale wydaje mi się że prym w CNH Wiedzie Case szczególnie mocniejsze modele bo do nich są ładowane nowsze rozwiązania techniczne (np. skrzynie) i dopiero po jakimś czasie podobne rozwiązanie wchodzi do NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ja mam 2 Jx i szczeze powiem ze w przyszłości wejde w Zetory :-)

Niby sa lekki i zwinne dośc ekonomiczne i nie ma prawie do czego sie przyczepić oprócz tego ze jak cos sie w nich rozd*pczy to liczy sie w tysiacach prosty przykład w tym roku poszły mi pompki hamulcowe 1400zł jedna orginalna potrzeba dwie, rozwalił sie wom a dokładnie tuleja która sie nasówała na wałek i załanczała go koszt 1000zł poszły dwie zwolnice wyciek oleju koszt naprawy jednej (powtarzam oring i uszczelka to 500zł) i w jednym zaczyna szwankowac pompa paliwa ale nie wiem ile naprawa czekam az sie rozwali. Owszem serwis ich nie był drogi komplety serwis z wymiana wszystkich filtrów i olejów mówie tu o tych w przednich zwolnicach i włocznie z płynem hamulcowym i chłodzacym zmiesciłem sie w 2000zł. Ale zaznaczam ze wysztko było orginalne przy mnie pierwszy raz otwierane były bańki z olejem i innymi płynami tak tez był oz filtrami kazdy miał oznaczenia i symbol case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

case i nh to praktycznie to samo, polityka firmy jest taka żeby nie stracic swoich odwiecznych sympatyków poszczególnych marek i dlatego nie łączą obu marek w jedną np prasy obu tych marek sa obmyslane przez tych samych konstruktorów, przez tych samych ludzi rózni je tylko jeden krok malarnia. Koleś w fabryce Nh w Płocku mówił mi że chodzi wylacznie o siłe przebicia - oferuja sprzęt pod róznymi markami w trosce o klientów .. he he. I po wypowiedziach na forum cos w tym jest, jeden lubi case, drugi wychwala nh, jeśli zlikwidowali by którąś z nich stracili by grona wiernych klientów, jeśli połączyliby obie marki w jedna np. pod nowa nazwą musieli by walczyć o pozycje od nowa na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To osobiscie moje zdanie ogladalem na targach case i nh 110 km około . moim zdanie case w podstawie ma lepsze wyposazenie i ta cena wynika z tego .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NH td i case jx to to samo tylko inny kolor, jak przeczytałem post MAX1987 to jeszcze bardziej się o tym przekonałem miałem w swoim nh takie same awarie :) . pompa paliwa zaczęła ciec i sam obroty sobie zwiększał po 500mtg koszt nieduży bo naprawa kosztowała 900 zł, teraz ma już 2000mtg i siadły pompki hamulca kosztu nie znam bo jeszcze serwis nie był wzywany , do tego jest już założona 4 linka od sprzęgła.{1 linka 170zł}. . w okolicy jest pare jx i td i awarie takie same. po za tymi awariami mój NH td 80 sprawuje się dobrze obrabiam nim w tym momencie 45ha tak że nie ma leko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Do @Max1987. Jeśli myślisz ,że do nowych zetorów są tanie części to się mylisz :)

Jako posiadacz maxxuma xline 125 mogę powiedzieć o kosztach utrzymania.

Przedstawiam koszt pierwszego przeglądu po 50h:

Oleje Akcela 15l * 21zł=315zł olej silnikowy

5l* 21=105zł olej do skrzyni

160zł filtr skrzyni biegów

110zł filtr silnikowy

250zł robocizna

100zł dojazd około 60km

Razem: 1040zł

Jest to ciągnik bardzo oszczędny, ładne wykonanie w środku oraz bardzo dużo miejsca w kabinie (więcej niż w fendzie)

 

P.S.Nie myślałeś może nad Steyerem <_<

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tak jak pisał przedmówca, części do nowych zetorów nic nie są tańsze niż do CNH,

poza tym mam td95d 2005 i jx60 2012, co do wykonania to chyba nh jest dokładniej poskładany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

era tanich czesci i reszty np do zetora sie skonczyła .Dlatego ze juz tez pomału wprowadzają nowe technologie i dokładają elektronii . Jeśli ktoś mysli ze zetor to tani ciagnik pod wzgledem czesci i chodzby serwisu to sie grubo myli


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal124    8

Stałem przed wyborem Case jx80 od Kisila czy New Holland td5030 z Kostomłotów(Motoagromax) i wybrałem Smerfa bo z tym samym wyposażeniem miałem obciążniki przód,tył a w case były my tylko jedne z nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no własnie dlatego mi sie wydaje ze to sporo od wyposazenia podstawowego zalezy .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

newhollandt6

Hmm a po ilu mtg ci poszły te linki umie jeden robi w turze jeden ma 1300mtg a drugi 1100 i jeszcze zadna linka nie poszła i nie wiem czy zamawiac ostatnio na czesci czekałem tydzien. Jak sie rozd*pca w sezonie ot bedzie kaszana:-(

 

 

Daro20

Ja ci dokladnie kosztów nie powiem ale były dośc porównywalne moze i tansze nie sa ale w moim rejonie łatwiej dostępne kumpel zamawiła czesci do proximy plus to mu dowieźli w 2 dni.

Moze i macie racje ale szczeze powie mze nawet te nowe zetory mi sie podobaja mowa tu o HSX gównie mysle o niej bo jak na 140 koni jest dosć lekka bez obciazników na podmokłe łaki jak znalazł a inne tej mocy so prawie o 2 t cieższe. Dlatego mysle nad Zetkiem ale jeszcze czas nim prow ruszy nie wykluczone ze wejde z nowu w Case:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Max jak masz starszego Case to możesz mieć sprzęgło na płynie tak jak u mnie w NH , te z pedałami w podłogę tak miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Nie nie wysztkie pedały sa podwieszone oba sa z 2008r i sa na linkach sprawdzałem kiedy bo w tym co z turem robi to linka mało prawdo podomne ale najwyraźniej troszke sie wyciagła i musiałem podciągnac ale sprzegła działa normalnie nie slizga sie ani nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

U mnie w Td80 podobnie.Linka od sprzęgła i sprzęgło linka od automatycznego podnoszenia tuza i na tyle przebieg na dzień dzisiejszy nie całe 1300mtg.

U was też odpalanie w zimie to porażka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przy -25 nie odpali ten większy, ale przy -20 daje radę, a mam jeszcze oryginalny akumulator, ma już 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

z tego co się orientuje to CASE JX ma świece żarową a NH jej nie ma

przynajmniej u mnie w JX jest włącznik świec a w NH jak obserwowałem to w tym miejscu jest gniazdo zapalniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

może masz problem ze świecami żarowymi, ja próbowałem palić z grzaniem i bez, była dość duża różnica

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj