Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

509 odpowiedzi na ten temat

#461 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 09:02

Kolego bez obrazy ale porównywanie Marki ZETOR do CASE to jak porównywanie Fiata do Volkswagena. Sam mam w gospodarstwie Zetora i jestem z niego bardzo zadowolony ale mam i Case i to jest różnica na korzyść Case.

A co do NH i CASE to w ciągnika o mocy do 100 km te ciągniki są bardzo podobne lub ale czym większy ciągnik i większa moc tym większe mamy różnice między markami ale te ciągniki w 80-90% mają te same części tylko że Case w podstawowej wersji faktycznie jest trochę bogatszy zwłaszcza przy ciągnikach o większej mocy i dla tego się różnica w cenie.

Ciągniki z roczników 2001-2007 np. TM-y i MXM-y były robione na tej samej lini montażowej w fabryce w Anglii.
A teraz jest duże rozgraniczenie bo NH jest robiony w Anglii a Case i Steyer są robione w Austrii na jednej lini montażowej.

Części takie jak silniki, skrzynie biegów i oprzyrządowanie jest w większości to samo chociaż występują różnice zwłaszcza jeśli chodzi o kabinę i tzw. multikontroler gdzie Case ma wszystkie zegary i kontrolki na prawym słupku kabiny a NH ma pod kierownicą co uważam za dużo gorsze rozwiązanie bo jest mniej czytelne.

A ciągniki z serii T8000 i Magnum tam są największe różnice bo skrzynie mają te same mosty, kabiny, silniki ale różnią się całą budową/bryłą zewnętrzną ciągnika oraz rozłożeniem masy która jest w zdecydowanym stopniu na korzyść CASE.

Witam to jest konkretna odpowiedz na taką czekałem czyli jednak różnice są szczególnie w wyższych modelach.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy Case 5150 Maxtrack ( SUPER STAN !!! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 63000.00 PLN
  • 21 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 00:35
  •  

#462 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:15

Case vs New Holland [różnice] w wiekszych seriach roznica jest ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#463 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 12:29

Case vs New Holland [różnice] To żeś kolego @Michalmeer zasypał nas konkretami! pewnie że różnice są, bo jeden jest czerwony a drugi niebieski :)

Podzespoły są te same, bo chłopaki z serwisu Case jadąc na fuchę kupują wszystko u konkurencji w NH coby szef się nie zorientował. Zdaje się, że nawet nr katalogowe mają te same, a to mnie między innym interesowało przy zakupie.

Jak kolega @lukasko napisał warto zwrócić uwagę na rozłożenie mas, bo mnie swego czasu zaintrygowały filmiki na youtube przeciągania liny, przez różne marki. Można dojść po ich obejrzeniu do ciekawych wniosków :)

#464 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 13:45

To żeś kolego @Michalmeer zasypał nas konkretami! pewnie że różnice są, bo jeden jest czerwony a drugi niebieski :)

Podzespoły są te same, bo chłopaki z serwisu Case jadąc na fuchę kupują wszystko u konkurencji w NH coby szef się nie zorientował. Zdaje się, że nawet nr katalogowe mają te same, a to mnie między innym interesowało przy zakupie.

Jak kolega @lukasko napisał warto zwrócić uwagę na rozłożenie mas, bo mnie swego czasu zaintrygowały filmiki na youtube przeciągania liny, przez różne marki. Można dojść po ich obejrzeniu do ciekawych wniosków :)

Podaj link do tego filmiku na YT

#465 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 23 styczeń 2013 - 14:29

Case vs New Holland [różnice] teraz nie pamietam dokladnie ale na porownianiu był case i nh okolo 150 km w standardzie case miał podłokietnik a hn odpowiednik tego modelu miał zwykle rozwiazanie ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#466 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:38

Case vs New Holland [różnice] Do @darolee

Nie jest wszystko to samo. Różnicą jest np to że case jeżdzą na oleju akcela a nh na oleju totala.

#467 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:37

Case vs New Holland [różnice] Do kolegi powyżej..... :D

To żeś teraz z tym olejem wyskoczył :) Faktycznie powalająca różnica. Czyżby zastosowanie oleju konkurencyjnej firmy groziło śmiercią? Chyba istotą są parametry oleju a nie czy jest to firma x czy y. Czyli dla sporej ilości ludzi ideałem ciągnika jest obojętnie jaka marka zalana (przereklamowanym) Fuchs'em? ;)

Co do tych filmików to wpisz sobie w youtube "marka1 vs marka2" (np. case vs nh)

A co do siedzeń @Michalmeer, to też można mieć takie same kwestia wyboru przy zakupie. Swoją drogą mi lewy podłokietnik bardziej przeszkadza jak dodaje komfortu (żeby brzydko się nie wyrazić ze mnie w... denerwuje) Nasi handlowcy na tyle olewają swoje sztandarowe produkty, że nie wiedzą dokładnie co można w ciągniku dodać, a co ująć by pasowało klientom. A często zrobisz się w balona (jak ja przy zakupie kombajnu, słuchając handlowca w kwestii czujnika niskich wysokości koszenia).

Bardziej bym celował w przydatność wypowiedzi typu kolegi @lukasko, bo tak trochę się obracamy w kręgu, że jeden jest niebieski drugi czerwony i w środku beż oraz popielaty. Czasem są to istotne rzeczy typu umiejscowienie zegarów (też uważam że słupek to super rozwiązanie), ale pewnie znajdą się zwolennicy innego rozwiązania....konkrety z grubej rurki konkrety :)

Edytowany przez darolee, 23 styczeń 2013 - 18:32.

#468 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:44

Case vs New Holland [różnice] newhollandt6
Hmm a po ilu mtg ci poszły te linki umie jeden robi w turze jeden ma 1300mtg a drugi 1100 i jeszcze zadna linka nie poszła i nie wiem czy zamawiac ostatnio na czesci czekałem tydzien. Jak sie rozd*pca w sezonie ot bedzie kaszana:-(

MAX1987nie pamiętam dokładnie po ilu mtg, ale nh jest z początku stycznia 2008 roku więc linki są wymieniane co rok, mój NH też pracuje z turem. a co odpalania w mrozie to odpala przy - 25 bez problemu z pomocą świec żarowych ale jak zapali to z początku masakrycznie chodzi ,dopiero jak sobie pochodzi to wszystko wraca do normy.

#469 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:47

Case vs New Holland [różnice] co do olei to chłopaki z serwisu mówili że ambra i akcella te te same oleje, te do skrzyni tylko mają dodany inny barwnik,
nh nie jest zalany totalem

#470 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:59

Case vs New Holland [różnice] tragiczny macie serwis w NH skoro na części trzeba, aż tyle czekać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8017 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:15

Case vs New Holland [różnice] Ja w Case na części w serwisie mogę mieć na drugi dzień, ale cena to z 30 % wyższa, po 3-4 dniach normalna cena.
Do NH jeszcze nic nie zamawiałem.

#472 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:44

co do olei to chłopaki z serwisu mówili że ambra i akcella te te same oleje, te do skrzyni tylko mają dodany inny barwnik,
nh nie jest zalany totalem

Nie wiem o co chodzi z tymi olejami. Ambra i Actela są lane z jednego kotła do opakowani tych dwóch producentów( no jeszcze skapnie coś tam do Arbor i Akros), więc tu typowo wchodzimy na porównanie ten niebieski ten czerwony :) Na dobrą sprawę jakbyś zalał silnik Supreolem CC, to też by nikt ie umarł :) Liczą się parametry, nad nazwą możemy się zastanowić wówczas gdy uważamy że olej danego producenta jest ponad normę. Ale w tych to akurat wszystko na A i nie ma nad czym się zastanawiać.

#473 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:14

Case vs New Holland [różnice] lukasko
co do jakości zetora i case jx (bo o takiego mi chodziło) to nie zgodze sie że to jest jakaś znacząca różnica.
w wyższych modelach case to oczywiście jest różnica.

malkolm
wiem że te filtry można kupić znacznie niższych cenach sam takie kupuje, ale chodziło mi tu o porównanie cen części w serwisie.

#474 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 08:37

Ja w Case na części w serwisie mogę mieć na drugi dzień, ale cena to z 30 % wyższa, po 3-4 dniach normalna cena.
Do NH jeszcze nic nie zamawiałem.

Dziwne ja do Case linki czy takie podstawowe rzeczy mogę mięć od ręki a nie tydzień! Tydzień w żniwa to po żniwach!
Ja birę odnich i mają przeważnie na stanie http://www.sklepkisiel.pl/

#475 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8017 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 12:15

Case vs New Holland [różnice] Tu nie chodzi o podstawowe rzeczy. Które często się wymienia.
Zamawiałem rączkę zmiany biegów, z przełącznikiem pół biegów, to najpierw powiedzieli 1500 zł a jak przyszła to 1000 zł zapłaciłem netto. Uszczelniacze do przedniej zwolnicy. Uszczelniaczy część była, a resztę akurat się skończyła.

#476 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 24 styczeń 2013 - 14:09

Case vs New Holland [różnice] tomek73

Ma racje podstawowe zeczy to wszedzie prawie idzie dostać nawet w agromie sa dostepne niekture filtry ale jak sie spierdziuli coś konkretnego to na czesci niestety trzeba czekać i na to siły nie ma a 7 dni to tez uwazam ze przeginka .

#477 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:27

Case vs New Holland [różnice] Znalazłem różnice. Case a NH z wyglądu niczym sie nie różnią. Tylko wykończeniem w kabinie i wagą. Ale dlaczego waga jest inna jak to to samo? A Odpowiedź jest prosta znajomy robi case i NH taki mały warsztat 3 osobowy to jak rozebrał NH tdd i jx różnią się silnikiem i skrzynią. Może nie z wyglądu i nie z zewnątrz ale od środka. Case mają większą pojemność silnika. Wzmocniony wał i wzmocnioną skrzynie. W parametrach tego nie podają bo przecież NH nie może być gorszy. W instrukcji case jak i NH dane podane są z case. Sam tego na oczy nie widziałem ale jak kumpel miał otwartą skrzynie jx to od razu zauważył ze jest masywniejszy. I tu jest ta różnica ceny i wagi.

#478 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:43

Case vs New Holland [różnice] podaj modele JX i TDD :P

#479 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów

Napisany 16 luty 2013 - 22:14

Case vs New Holland [różnice] tak jak się porówna td60 i jx90 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 16 luty 2013 - 22:32

Case vs New Holland [różnice] @ziel Ale to tez zalezy od roku produkcji, bo case jx po roku 2007 wprowadzil silnik ze zwiekszona pojemnoscia do 4,5l. No i z tego pewnie wynikala roznica. Case pewnie mial silnik 4,5l a nh 3 z kawalkiem "dokladnie nie pamietam". No i to tez zalezy od modelu tak jak napisal @malkolm
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Dodaj odpowiedź