darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

jaro    166

Moje na wierzchu biggrin.gif -parę razy pisałem o tym że NH i Case JEDNAK SIĘ RÓŻNIĄ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

24 Września fabryka St Valentin no a raczej koncern wprowadził zmiany i Maxxum MC w standardzie ma:

- tempomat, ale miał go i wcześniej i to 2 stopniowy, ma go też Xline

- automatykę zmiany przełożeń (to miał i wcześniej)w Xline można dołożyć

- HMC (zarządzanie na uwrociach)

- monitor w prawym słupku zamiast za kierownicą (tak jak miała wcześniej PUMA i CVX)

- nowy podłokietnik taki jak w puma CVX tylko troszkę uproszczony...

- Automatyczny WOM

- Możliwość podłączenia AFS 300 i AFS 600

- Możliwość fabrycznego montażu wyjść hydrauliki środkowej

- Nowy filtr oleju hydraulicznego zwiększający czas między wymianami z 600 do 1200 MTG

- Większa pompa układu kierowniczego

- Nowe fotele

- nowa maska, lampy (tak jak miała wcześniej PUMA, również MAXXUM Xline dostał nową maskę ale tylko maskę.

Na zdjęciu nowy fotel i podłokietnik z monitorem kolorowym dotykowym AFS 300

post-18777-125630529212_thumb.jpg

post-18777-125630530546_thumb.jpg


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ta fota podłokietnika to z nowego maxxuma czy pumy ?? Wydaje mi sie ze za duzo przyucisków jak na maxxum-a. O tym liftingu tez niedawno sie dowiedziłęm ale nie znałem szczegółow bo stała na placu nowa 115 x-line i zauweażyłem ze jest w masce takiej jak CVX i pytałem delera ale mówił że tylko maska i lampy inne w X-line a o MC nic nie mówił, a że takie zmiany beda.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiany które opisałem dotyczą serii Maxxum MC ale podłokietnik z PUMY CVX dostała też zwykła Puma, w Maxxumie jest on okrojony bo nie ma w tym ciągniku tylu funkcji ale sens jest taki żeby po przesiadce z jednej serii do drugiej nie trzeba się było uczyć obsługi od nowa...

 

PUMA i T7000 są np produkowane w tej samej fabryce w Basildon w Anglii, podobnie jak JX i następca TDD w Włoszech , więc trudno mówić o wyższości jednego nad drugim ;)

Witam

Gwoli uzupełnienia nie w tej samej fabryce kolego T700 w Basildon a Puma w St.Valentin.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Niby sprzedawca, ale nie do końca zorientowany, PUMY są produkowane również w Basildon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam koledzy!

Tak poczytałem te Wasze posty i powiem tak, Case i New Holland dwa bratanki, technicznie identyczne ciągniki, te same skrzynie te same silniki czyli podstawa. Co do innych producentów czyli dostawców podzespołów pewnie częściowo jest to prawda ale nie sądzę że jest kilka fabryk silników i skrzyń. Pompy paliwowe, hydrauliczne to może i tak. Trafnie jeden z kolegów opisał politykę FIAT i CNH i tutaj się zgodzę wszystko kwestia decyzji na górze. Co do wyposażenia i opcji to jest tyle że nawet sprzedawcy się gubią w gąszczu możliwości, fakt jest taki że pewne rozwiązania "bajerów" są zarezerwowane dla Case a część dla New Holland. Oś super steer tylko New Holland, Multicontroller Case itd itd. To czy mogą mieć słabsze pompy czy mocniejsze decyduje dealer lub też osoby na górze odpowiedzialne za politykę i tyle. Moim zdaniem są gusta i guściki sami decydujemy co nam się podoba niebieski czy czerwony dla mnie różnica w tapicerce i marce na plus Case taki teoretycznie lepszy ciągnik. Dawniej Case był całkiem inny niż New Holland. Obecnie kontynuacja w McCormick-u pewnych modeli. Zgodzę się że jakość ciągników z fabryki St,Valntine (Austria) jest lepsza niż z innych.

Nie wiem kto opowiada bzdury że 2% ciągników z produkcji jest rozbieranych dla sprawdzenia jakości, nie wiem ile produkuje St.Valentine załóżmy że 5.000 sztuk rocznie (hipotetycznie) 2% to 100 sztuk, no chciałbym to zobaczyć w praktyce jak rozbierają na części te 100 sztuk ciągników. No chyba że się mylę. Kolega rolniksprzedawca chyba jest młodym sprzedawcą i za bardzo się napompował wiedzą handlową i technikami sprzedaży, co do klas osi to kwestia dealera co zamówi albo co jest w standardzie, osie I czy II klasy wytrzymałościowej co łatwo sprawdzić po średnicy piasty i szerokości. Co do tych pomp wtryskowych to z jakich krajów pochodzą? że są inne jak inne? Jakie są w nich różnice? Wyjaśnij te prawie nie ważne podzespoły bo ja nie wiem co masz na myśli. Sorki koledzy że się czepiam ale nie lubię takich frazesów i opowiadań. Promujmy ulubione marki ale rozsądnie. Co do ładowaczy nie wiem jak teraz ale dawniej Oryginalny ładowacz Case to był Stoll, a w USA Quick jak widać kwestia rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale z tej okazji, że Magnum to taki troszkę większy ciągnik produkowany w USA, to i Case z tego powodu duże ładowacze tylko u Quicke zamawiał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za ripostę ;)

 

Co do miejsca produkcji Pumy według moich informacji jest to tylko St.Valtntin innego na placu nie miałem ale jestem tylko sprzedawcą :) Nie omieszkam tego jednak sprawdzić dokładnie wtedy się ustosunkuję...

 

A zaczynając od końca odpowiedź drugą tak był i jest Stoll a do dużych MX(stare) i Magnum jest Stoll Robust FZ 60 lub 80

 

Co do innych podzespołów jeszcze w tamtym roku było tak że NH miał układ wtryskowy DELPHI a Case BOSCHA w tym roku przy żadnym NH nie grzebałem. Osprzęt hydrauliczny dostarczają inne firmy tak jak również elektrykę(z ciekawostek jest też polska)

Co do osi i w ogóle osprzętu jest taka praktyka niestety na niekorzyść rolnika w NH sam się z nią spotkałem bo mam i NH TD w domku:) Iż zamawia się najsłabsze komplementacje byle taniej, (niskie dachy mniej hydrauliki , słabsze podnośniki i wersje skrzyni, słabsze osie właśnie)Niestety albo stety NH ma niższy standard podstawowy co potwierdzam leży w gestii dealera.W Case na plac zazwyczaj zamawiamy tzw. średniaki lub wypasy, chyba że rolnik chce golasa, to też ma cząstkowy wpływ na rozbieżność cen. I jeszcze co do osi tak można to sprawdzić suwmiarka :)

Mxxumy i Pumy mają osie przednie klasy 3 i 4 do 5tyś.kg w przybliżeniu

 

Co do kontroli jakości tak kolego spotyka to 2% ciągników a zrobionych w St.Valentin było w ubiegłym roku o ile dobrze pamiętam około 12000(nie rozszarpcie mnie ale mogę się mylić) oczywiście że nie rozbierają bloku skrzyni i bloku silnika bo te podzespoły przychodzą gotowe z innych fabryk(tak jak napisał kolega i są tożsame dla obu brandów.) Hydraulika jest robiona w fabryce obok i składana w fabryce Steyr-Case. Owa kontrola jakości jest i naocznie dwa razy ją sam stwierdzałem w fabryce. Sprawdzane jest to co jest w danej fabryce robione, to chyba oczywiste... A do zobaczenia zapraszam i zachęcam, mogę kiedyś

zabrać :(

Na koniec w celu poprawienia atmosfery napiszę coś ciekawego o samej fabryce w St. Valentin, przez całą wojnę Niemcy robili w niej Tygrysy stąd też dobra infrastruktura bo i niektóre hale produkcyjne jeszcze przedwojenne funkcjonują dalej, Rosjanie później bombardowali fabrykę ale nic nie zdziałali bo główna produkcja czołgów odbywała się pod ziemią, zresztą dalej są w pobliżu produkowane czołgi które nocami wywożą zaplandekowane transporty. Dlatego też i transport ciągników odbywa się płynnie z racji sprawnie działającego węzła kolejowego, choć do nas jadą głównie na ciężarówkach. W fabryce większość pracowników na liniach to okoliczni rolnicy, którzy z powodu rozdrobnienia gruntów pracują na etacie. W mieście obok Steyr zaraz obok znajduje się dość firma produkująca(w Malezji zresztą) ;d znany karabin kto nie kto pewnie grał w CS-a.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

O tej fabryce to mój dealer opowiadał w identyczny sposób o kontroli tez pewnie byliscie na jednej wycieczce delerów z PL ;) Co trzeba zrobic żeby sie z wami tam kiedys wybrac :( Jestem potencjalnym klintem na kolejnego case-a za kilka lat :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A może wypowiedziałoby się tutaj paru kolegów-tych znaczy którzy z uporem godnym lepszej sprawy twierdzili że NH i Case to jedno i to samo-więc po co przepłacać ?wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wycieczki do fabryki,to męcz kolego Swojego dealera;) ja jeżdżę tam na szkolenia od czasu do czasu a i nieraz z klientami co by naocznie to i owo stwierdzili sami...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Aby kolegi sprzedawcy nie dręczyć niepewnością, to powiem że Pumy produkowane w Anglii przeznaczone są tylko na rynek USA i inne pozaeuropejskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach dziękuję za wyjaśnienie, umarłbym z tej niepewności...nim bym to sprawdził

Ogarnia mnie w takim razie współczucie dla tych rolników z poza Europy ;), mam samochód wyprodukowany w Anglii i dziękuję nic więcej nie chcę z tego kraju, niestety prawdą chyba jest że Anglicy to flejtuchy i ludzie niedokładni w gruncie rzeczy o czym niestety sam musiałem się przekonać ;/

Pozostaje mieć nadzieję że mają ostrą kontrolę jakości bo inaczej ;/

 

P.S. Dopiero zaczynam zagłębiać się w AF i pragnę pogratulować koledze bOgdan-owi ostrości pióra, będzie ciekawie :(


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
... w Anglii i dziękuję nic więcej nie chcę z tego kraju, niestety prawdą chyba jest że Anglicy to flejtuchy i ludzie niedokładni w gruncie rzeczy o czym niestety sam musiałem się przekonać ;/

 

Co do mentalności anglików - to niestety prawda - miałem tam praktyki swego czasu i mogę śmiało powiedzieć że niejeden pracownik byłego PGRu jest bardziej precyzyjny i nie jest takim flejtuchem jak anglik pracujący na farmie.

 

PS: ma może ktoś namiary na dealerów Case'a w warmińsko-mazurskim? Nie bawi mnie dzwonienie ich do mnie - wolę pojechać kilka razy na plac i obejrześ sprzęt na żywo.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podobną jakość montażu jak angole mają pracownicy w USA, dlatego też najbardziej awaryjnym Mercedesem jest M klasa. Ciekawe jak to się ma do dużych Case...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Bogdan-u mojego kuzyna pracują dwa Magnumy-7230 Pro i MX 240 (ok.1000 ha)-na razie prawie bez usterek-a trochę robótki mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja tak ciekawa że aż miło pisać;d Kolego bOgdan, tak samo można odbić piłeczkę w stronę dużych Jelonków... lub czepić się tego że MF z Francji ale chyba nie o to chodzi choć sam trochę dolałem oliwy do ognia, postaram się już powstrzymywać od bycia może za bardzo stronniczym ale niestety taka nasza ludzka mentalność ;) Pozdrawiam i wszystkim Panom i Paniom stosunkowo... udanej nocy i wieczoru :(


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-co masz do DUŻYCH Jelonków ?biggrin.gif -stosunkowo średnio może być ten wieczór udany ale miejmy nadzieję że noc w stosunku do wieczoru stosunkowo udaną być może biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do Jelonków tylko staram się wytknąć koledze bOgdan-owi uszczypliwość ;)

Ach to życie nigdy wszyscy nie będą się zgadzać... i chyba dobrze... Jest bardziej kolorowo... mimo wszystko stosunkowo udanej nocy jeżeli wieczór pracujący :(


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kurczę sprzedawca Case nie mający nic przeciwko ciągnikom innych marek ?-ewenement na skalę światową biggrin.gif -a wieczór dziękuję stosunkowo bezrobotny-w odróżnieniu, jak myślę od stosunkowo robotnej nocy biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Jaro tylko się nie przepracuj w nocy byś miał siły na rano:P A tak ogólnie to rolnikosprzedawco co dokładnie sprzedajesz? i Hmm co do Nh i Case to hmm na moje każdy cioągnjik jest inny. Nawet 2 takie samo wyglądające ciągniki beda sie różniły. Case ma inne wnętrze niż Nh i odwrotnie. I przecież to jeden koncern jak by nie patrzeć CNH.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czego potrzebujesz ? i parafrazując Korbanków "Mam maszynę która zaspokoi wszelkie Pana potrzeby, maszynę wprost dla Pana" ;)

Sprzedaję Case IH, Zetora, Lemken-a, Unie Group i wiele innych Co komu potrzeba :(

Ale to nie miejsce na sprzedaż(choć każde miejsce na reklamę dobre ponoć :))

A wracając do tematu NH i Case są podobne ale inne ;)Co też po części wynika z postów powyżej.

Z SDF jakoś nikt nie robi afery a też to podobne ciągniki są ...

 

A tu sprzedawcy NH mówią i użytkownicy to powtarzają że NH i Case to te same maszyny, ja wiem że to dla nich reklama darmowa ale nie do końca zgodna z rzeczywistością.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Afery z dublowaniem się oferty SDF, były na forum poruszane... oj były ;)

Coś musi byc na rzeczy, że Case jest lepszy od NH, bo po co się porównywać do gorszego :(

Mi osobiście bliżej do Case, bo prawie zdecydowałem się na JXU, ale oferta korbanka, była lepsza. Gdybym zaś kupował ciągnik 6 mieśięcy później było by to CS pro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj