darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

kobra89    71

Dokladnie jak sobie kolego kupisz New Hollanda to wtedy bedziesz tak twierdzil.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

@ARTUR05 normalnie Twoja opinia zrzuciła mnie z krzesła, ja jeżdżę NH czyli moim zdaniem NH jest lepszy, no i mam zonka bo ani jedna ani druga wypowiedź nic nie wnosi poza odrobiną tekstu bez treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

PUMA i T7000 są np produkowane w tej samej fabryce w Basildon w Anglii, podobnie jak JX i następca TDD w Włoszech , więc trudno mówić o wyższości jednego nad drugim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Moim zdaniem case to case a new holland to new holland. pewien jestem że case jest lepszy od new hollanda bo sam mam dwa case i nie narzekam wcale.

Super stwierdzenie, jak ktoś ma pisać wypowiedzi w stylu "Fendt jest najlepszy bo jest" to proponuję aby się powstrzymał, bo po to założyłem temat, aby przeczytać coś konstruktywnego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@darolee spokojnie gosc juz dostal ode mnie reprymende, w pw to samo mu napisalem co ty tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Może to tak jak z JD 1450 kiedy to prod. została przeniesiona do Brazylii kombajny były niby te same a jakość inna...choc myśle ze teraz jesli ktos ma dylemat czy kupic Case czy Nh w podobnej klasie Mocy to kieruje sie Gustem i upodobaniami..


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Ja uważam że Case i Nh nie ma co porównywać bo to jest to samo, w tej samej fabryce robione tylko z innymi maskami i winnym kolorze wyjeżdzają. No i cena Case jest wyzsza od 20000 do 30 000 tyś w stosunku do NH. Ja niedługo będe użytkownikiem NH T 6030 Plus i wcale nie twierdze że jest najlepszy ze wszystkich ciągników czy tam że jest lepszy od Case oglądałem jednego i drugiego a że kolor niebieski mi się bardziej podobał to wybrałem NH i jeszcze pare zł w kieszeni zostanie.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

z oferty case jedynym modelem nie majacym odpowiednika jest CS PRO, silnik sisu, multicontroller z CVX-a a elektronika i EDC z NH serii T6000


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikna102    0

mam do was drodzy agrofotowicze pytanie ::: mam do wyboru Case CVX 140 i NH T7510 którego byście wy wybrali i dlaczego bo case na na ramce obok liczniki itp a NH jak inne ciągniki i które z tych rozwiązań jest lepsze.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Swojego czasu znajomy róbił w serwisie case i przyszło zamówienie na pare ciągników nie kojaże modelu tak że kolor zmienili i detale i poszły jako NH podobno nie wiem czy to prawda tylko tak słyszałem ;) Osobiście sądzę że Case czy NH to jedna maszyna różniąca się delatami pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
mam do was drodzy agrofotowicze pytanie ::: mam do wyboru Case CVX 140 i NH T7510 którego byście wy wybrali i dlaczego bo case na na ramce obok liczniki itp a NH jak inne ciągniki i które z tych rozwiązań jest lepsze.???

wybierz tego ktory ma ladniejsze kolory wg ciebie, albo tego ktory bedzie tanszy nie ma innego uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
mam do was drodzy agrofotowicze pytanie ::: mam do wyboru Case CVX 140 i NH T7510 którego byście wy wybrali i dlaczego bo case na na ramce obok liczniki itp a NH jak inne ciągniki i które z tych rozwiązań jest lepsze.???

 

Dokładnie tak jak kolega powyżej. Za wieściami kolegów przeprowadziłem własne "śledztwo" i jest tak jak pisaliście. Case i NH to jedna maszyna. Wybierz tę która Ci się bardziej podoba. Ja wygrałem w ten sposób Case, bo bardziej mi się widzi "czerwieni", a przede wszystkim jasnobeżowe wnętrze. A czy zegary będziesz miał na słupku czy na desce ... sam zdecyduj. Maszyna ta sama! Rożni sie tylko mało znaczącymi detalami estetycznymi: maska, tapicerka, zegary, wysokość drążka PowerShift itp

 

Swojego czasu znajomy róbił w serwisie case i przyszło zamówienie na pare ciągników nie kojaże modelu tak że kolor zmienili i detale i poszły jako NH podobno nie wiem czy to prawda tylko tak słyszałem <_< Osobiście sądzę że Case czy NH to jedna maszyna różniąca się delatami pozdrawiam :)

 

A w to akurat średnio mogę uwierzyć, bo np. w raz z dokumentacją dostajesz certyfikat CE na konkretny ciągnik a w zasadzie fabryka na dany model w różnych wersjach. Samo wzięcie maski z innego ciągnika powoduje, że takowy certyfikat nie powinien być dołączony do nowego ciągnika (bo o tylko takim mowa), jeśli tak - byłoby to nie zgodnie z prawem. Z drugiej strony (bo dokładnie nie wiem co rozumiesz przez zmianę koloru), jak po prostu przemalowali, to dziwne robienie klienta w balona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Case CVX 175 Full opcja z wszystkimi bajerkami, tylko przedni TUZ bez WOM, bo nie przewiduje narazie wykorzystania wom , a dołożyć można w każdej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

My wybraliśmy case cvx 175 także z przednim TUZ-em oraz bez WOM

cvx wychodził kożystniej cenowo od podbnie wyposazonego NH T7540 o 15 tyś zł

kolor niebieski osobiscie bardziej mi się podoba lecz potrzebowalismy ciągnik od ręki i właśnie był dostępny CVX i to w dobrej cenie

natomiast na kożysc CVX wypadają (według mnie) dobrze usytuowane liczniki po prawej stronie natomiast NH pozostał przy konwencjonalnych i ma mały komputerek po prawej stronie na tym słupku

 

pozdrawiam

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

@azi to czyli ten CVX to był brany z placu tzn. ze ktoś miał go wziąć ale zrezygnował i ty go kupiłeś ??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

nie wiem czy ktoś z niego zrezygnował....raczej nie bo kilka ciągników było dostępnych od ręki m.in ten cvx <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3
Troszke poszperałem no i znalazłem pewną róznice miedzy Case maxxum 125 Multicontroller a New Hollandem T 60x0 Elite mianowicie Case wprowadził 6 na Common Rail'lu a New holland ma tylko 4 cylindry w ofercie.

 

tak do końca to bym się z tobą nie zgodził kolego 'pasterz' sam mam nh6050 range comand i jest to 6 na comon rail kupiony w listopadzie 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Case jest chyba trochę lepiej wykonany pod względem bajerów w kabinie, ale droższy o jakieś 10-20 tys.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

ciekawe co w case jest lepsze może jak się komuś czerwony kolor podoba pytałem serwisanta z rolserwisu i mówił że to wszystko jest to samo i że gdybym nawet chciał case u nich serwisować to nie ma problemu, ale ja wole nh bo jest ładniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzi    0

Witam forumowiczów po długiej przerwie, właśnie przeglądałem ofertę ciągników Case Maxxum oraz NH serii t6xxx , modele około 140 KM, ceny bardzo zblizone do siebie i jutro wybieramy sie oglądać obie maszyny. Z tego co wyczytałem do tej pory wiem że to ta sama maszyna różniąca się detalami, ale powiedzcie mi jak to jest z serwisem w obu przypadkach, pracownicy NH zachwalali, że mają znacznie lepszą sieć serwisową niz Case, czy to prawda czy kolejny mit którym częstują nas przedstawiciele handlowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Przedstawicieli to Ty nie słuchaj, bo każdy pasterz swoje owce chwali. Każdy dealer ma swoich mechaników ... bardziej lub mniej kumatych, po jakiś tam szkoleniach (nie do ogarnięcia przez tych drugich :blink: ). Powinieneś się podpytać (najlepiej swoimi ścieżkami) jaki jest serwis w firmie, z której chcesz wziąć ciągnik. W jednej okolicy będzie lepszy serwis NH w innej Case. Przyznam szczerze, że u mnie to akurat ani jedni ani drudzy nie mają dobrej opinii. Z NH to dziwne z tym serwisem, bo akurat pod nosem mam największego dealera NH- Raitech, czyli w sumie serwis powinien być ok, a nie jest. Jeśli chodzi o Case, to kiedyś mieli świetnych serwisantów w firmie dealerskiej Interhandler, ale niestety uderzyli w JBC.

 

Tak na marginesie, to był u mnie facet z ofertą siewnika. Prowadzi swoją firmę - sprzedaje między innymi Amazone. Rozmawialiśmy o rożnych ciągnikach i poczęstował mnie wieloma ciekawostkami, bo z zawodu i z praktyki jest elektromechanikiem:

JD ma dużą awaryjność skrzyń Auto Power. Pochwalił mnie za wybór ciągnika, jeśli chodzi o skrzynie bezstopniową. Case CVX ma dość starą skrzynie i już poprawioną, a początkowo była też bardzo awaryjna. Od tego roku wchodzi nowa w Pumie CVX, której by nie kupił, bo skrzynia jest całkowicie inaczej rozwiązana i jak w każdym przypadku będą ją udoskonalać po pierwszych awariach u rolników. Tu mnie facet pocieszył, bo miałem chrapkę na tą Pumę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj