Skocz do zawartości

Zdjęcie

anna usprawnienia

144 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2842 postów

Napisany 10 październik 2016 - 21:47

anna usprawnienia

No to i ja wymieniam . Dowiem się czy takie koła idzie dostać w lokalnym sklepie .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
anna usprawnienia Dzisiaj, 03:46
  •  

#122 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 październik 2016 - 15:36

anna usprawnienia

Dzięki . Rozumiem że zmienić to lub to - bo chyba nie obydwa ? Różnica w obrotach totolotka jest zauważalna ?

ja mam zmienione obydwa. Nawet nie pamiętam jak totolotek chodził na oryginalnych

#123 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 11 październik 2016 - 17:03

anna usprawnienia

ja mam zmienione obydwa. Nawet nie pamiętam jak totolotek chodził na oryginalnych

i jaki efekt opłacało się wymieniać widać efekty a pasek orginalny ci podszedł czy był za krótki 

#124 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 11 październik 2016 - 18:48

anna usprawnienia

Panowie mam zamiar przerabiać annę pod bezpośrednie workowanie widziałem kilka kombajnów takich i różne miały patenty zastosowane w sumie nic trudnego wo wyjąć kosz i zrobić pakę i wieszak na worki ale kopę dużo też na zimę do skrzyń i kosz mi potrzebny przerabiać czy kupić sobie drugą anne?

Edytowany przez Krisek, 11 październik 2016 - 18:59.

#125 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 11 październik 2016 - 19:18

anna usprawnienia Kolego jak masz ładowacz albo widlak to w mojej galerii jest zdjęcie jak ściągam zbiornik, zrobiłem proste uchwyty i zbiornik jak jest na kombajnie tak go podnoszę, według mnie szkoda miejsca na dwa kombajny

Edytowany przez mlody111, 11 październik 2016 - 19:19.

#126 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 11 październik 2016 - 21:58

anna usprawnienia

no widzę twoje rozwiązanie tylko że widzisz ja teraz kopę na stołówki  wczesne co mi zostały a w wolnych chwilach na przechowalnię zimowe i raz mi potrzebna workownica na kombajnie a raz kosz do zasypu skrzyń ale raczej kupię drugą annę za parę tyś teraz kupi a swoją przerobie bo jednak więcej idzie bezpośrednio do worka niż na trzymanie a ja wiem co mam. Z miejscem to 50 zł porządna plandeka z reklamy las vegas 10x15 z adamkiem i kawałek trawnika:)

Edytowany przez Krisek, 11 październik 2016 - 21:59.

#127 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 12 październik 2016 - 05:34

anna usprawnienia

i jaki efekt opłacało się wymieniać widać efekty a pasek orginalny ci podszedł czy był za krótki 

opłacało się. Zmieniałem w 2011 roku bo wtedy ziemniaki sypały po 60-70 ton i totolotek w oryginale nie nadążył się obracać.

Pasek został. Napinacz niepotrzebny

#128 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 12 październik 2016 - 19:01

anna usprawnienia

montował ktoś silnik hydrauliczny do wysypywania zbiornika ? 

#129 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 12 październik 2016 - 20:40

anna usprawnienia

montował ktoś silnik hydrauliczny do wysypywania zbiornika ? 

własnie tez sie na dtym zastanawiam i nad podnoszeniem zbiornika siłownikiem jak byłby płasko położone to więcej ziemniaków by załadował do zbiornika a pózniej podnieść  i wysypać na przyczepe

#130 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 15 grudzień 2016 - 18:55

anna usprawnienia

Ja mam hydrauliczne opróżnianie zbiornika. Silnik 200cm3 objętości i wykorzystałem tą przekładnie która jest na sprzęgle i działa aż mruczy :) 

A teraz że przyszedł koniec sezonu i jest trochę więcej czasu zacząłem zastanawiać się nad ulżeniem sobie pracy na przyszły sezon. Może ktoś nasunie do głowy jakiś fajny pomysł. Chciałbym żeby na Annie ziemniaki z taśmy spadały do zbiornika który stoi na wadze. Musiałyby być dwa takie zbiorniki. Jeden się napełnia, a w drugim w tym czasie doważasz dokładnie ile ma być i opróżniasz zbiornik do worka. Odeszłoby ważenie każdego worka na standardowej wadze. Widziałem na youtube film jak ktoś wstawił na kombajn wagoworkownice i na ładowaczu wozi agregat prądotwórczy, najlepsze ale jednak drogie rozwiązanie. Chciałbym też na annie zmieścić dwie skrzyniopalety, a waga standardowa trochę miejsca też zajmuje. 

Ktoś może myślał już nad podobnym rozwiązaniem?? Wszystko jest do zrobienie jak się tylko chce :) Na pewno byłoby lżej, bo o jeden raz mniej podnosiłoby się worek :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:00

anna usprawnienia

Ja mam hydrauliczne opróżnianie zbiornika. Silnik 200cm3 objętości i wykorzystałem tą przekładnie która jest na sprzęgle i działa aż mruczy :) 

A teraz że przyszedł koniec sezonu i jest trochę więcej czasu zacząłem zastanawiać się nad ulżeniem sobie pracy na przyszły sezon. Może ktoś nasunie do głowy jakiś fajny pomysł. Chciałbym żeby na Annie ziemniaki z taśmy spadały do zbiornika który stoi na wadze. Musiałyby być dwa takie zbiorniki. Jeden się napełnia, a w drugim w tym czasie doważasz dokładnie ile ma być i opróżniasz zbiornik do worka. Odeszłoby ważenie każdego worka na standardowej wadze. Widziałem na youtube film jak ktoś wstawił na kombajn wagoworkownice i na ładowaczu wozi agregat prądotwórczy, najlepsze ale jednak drogie rozwiązanie. Chciałbym też na annie zmieścić dwie skrzyniopalety, a waga standardowa trochę miejsca też zajmuje. 

Ktoś może myślał już nad podobnym rozwiązaniem?? Wszystko jest do zrobienie jak się tylko chce :) Na pewno byłoby lżej, bo o jeden raz mniej podnosiłoby się worek :)

mozesz zrobić zdięćie tego napędu tez myslę nad takim bo musi 2 osoba wysypywać bo ja z ciągnika nie dam radę będę wdzięczny

#132 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 13 luty 2017 - 21:38

anna usprawnienia

mozesz zrobić zdięćie tego napędu tez myslę nad takim bo musi 2 osoba wysypywać bo ja z ciągnika nie dam radę będę wdzięczny

witam wysłałem tobie adres nie wiem czy dostałeś bo nie wiem jak wysłać a tu nie chce pisać daj znać jak dostałeś a jak masz to wyślij fotki będę wdzięczny

#133 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 luty 2017 - 22:13

anna usprawnienia Dostałem wiadomość ale jest ona pusta. Napisz po prostu w wiadomości swój adres email

#134 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 14 luty 2017 - 11:12

anna usprawnienia

mój adres andrzej000.00@wp.pl mozesz przesłać fotki pozdrawiam

#135 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 luty 2017 - 12:25

anna usprawnienia Poleciało, sprawdź

#136 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 14 luty 2017 - 17:31

anna usprawnienia

Poleciało, sprawdź

mam dzięki na wiosnę biore sie za modernizację plus siłownik do przesuwu dyszla

#137 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 15 luty 2017 - 19:38

anna usprawnienia

123przemek01@gmail.com  

też bym prosił o te zdjęcia :)

#138 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 15 luty 2017 - 21:25

anna usprawnienia Wysłałem

#139 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 03 maj 2017 - 12:41

anna usprawnienia

Dostałem wiadomość ale jest ona pusta. Napisz po prostu w wiadomości swój adres email

wysłałem do ciebie emeila w sprawie silnika hydraulicznego do rozładunku jak znajdziesz chwile to mi odpisz i zobacz  zobacz na  allegro tam jest silnik 200cm3  w chyba firmie agricola 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 maj 2017 - 15:22

anna usprawnienia Na pewno taki będzie dobry. Ja osobiście pojechałem do sklepu z hydraulika siłowa bo też nie jestem jakimś znawcą od tego, więc tam mi sprzedawca dobrał odpowiedni. 200cm3, wałek fi25, dwa wyjścia na przewody (zasilanie i powrót), nie znam niestety ile obrotów na minutę wykonuje, ale to już zależy od wydajność pompy hydrauliki w ciągniku