agronomek

anna usprawnienia

Polecane posty

saszeta    161

nigdy takiej nie widziałem bo zapewne bym kupił zamiast 644. Już wiem że boczny wykop lepszy bo obojętnie jaki traktor można podczepić.

Z osią roboty może nie dużo ale jeszcze trzeba dodatkowe wyjście hydrauliki lub osobny rozdzielacz. Chyba że tak jak w tej 650 osobną pompę montować. Wcześniej miałem hagedorna z własną pompą a oś skrętna była ręcznie przestawiana za pomocą drążka.

Większe koło do totolotka też założyłem. A zbiornika nie zdejmujesz do młodych? Deski jakieś kładziesz? Młode w raszlę pakujesz? Bo na giełdzie we Wrocławiu młode są zawsze w białych workach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Nie ma potrzeby zdejmowania zbiornika. Mam docięte płyty wiórowe na wymiar na taśmę. Workownicę zrobiliśmy sami. Workujemy w worki 25kg pełne białe i w takich tylko sprzedajemy (także późne).


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

To raszli nie używasz wogóle? Nawet teraz? Jest tańsza. A kupcy nic nie mówią? Bo u mnie jak zrobiłem raz worki 30kg w czerwonej raszli (bo akurat nie było pomarańczowej) to już byli nie zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

U nas przyjęło się ze sprzedajemy w pełnych workach 25-30kg. Tak jest na giełdzie elizówka (lublin). Dla mnie jest wygodniej, nie kurzy się, jest czyściej, worki można używać kilkakrotnie kiedy wracają do nas.

 

Worki raszlowe używamy tylko gdy sprzedajemy obcym osobom. Do sklepów, hurtowni i znajomych używamy pełnych worków. Również na annie wygodniej jest używać pełnych niż siatkowych przy workownicy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Ja tam wolę raszlę. Ładniej ziemniaki wyglądają jak są czyste. Ale na annie to wiem że pełne lepiej się sprawdzają.

Wiem gdzie jest elizówka. Wujek tam siedzi non stop ale z owocem. Mam dużo najbliższej rodziny koło lublina. Ojciec i matka z tamtąd pochodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Na Wrocławiu pierwsze młode szykuje się w pełnych po 25kg A poza tym to na reszcie rynków idą w siatkach po 15kg.

Co do usprawnień w Annie ja zamiast arfy mam zrobiony podest na którym workuje i warze od razu a na dniach będę zakładał zadaszenie i oświetlenie.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Na zjazdowej pierwsze młode po 10 kg pakują albo i po 5kg jak są te pierwsze po 7zl za kg. Później normalnie w 15kg raszlowe pomarańczowe. Ma ktoś może Anne dwurzędową z zbiornikiem na ziemniaki? Widziałem kiedyś taka na allegro ale już jej nie ma i nie mogę znaleźć ;;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

No ja właśnie młode w połowie lipca na targpiaście widziałem w pełnych. Aż się zdziwiłem co to sprzedają.

@WeSolyRomeK z czym tam jeździsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Akurat na targpiaście to już któryś rok nie byłem, ale jak się jeździło to głównie z ogórkiem i kapustą.

Aha @saszeta mam do ciebie takie pytanko odnośnie ogórków masz jakieś doświadczenia z odmianą octopus bo mam zamiar zasiać w tym roku trochę tej odmiany i jestem ciekaw jak plonują bo słyszałem pozytywne opinie o nich.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

Witam potrzebuje całego łańcucha wraz z rurami od annki jedno rzędowej ten co wysypuje ziemniaki z kosza byle w dobrym stanie, kontakt na e-maila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

W mojej Annie usprawniłem sobie następująca rzecz

Boki rolek sortownika obciąłem nożem i dołożyłem więcej rolek na te wałki dzięki temu mniej ziemniaków gubię na polu. Palce zgarniające oczywiście mi się nie mieściłem i je zdemontowałem.

Polecam ten sposób,dla tych którzy nie używają sortownika oczywiście.

P.S. Czemu posty nie na temat są nie usuwane z tego tematu? Moderator śpi?

Edytowano przez pr0nar1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

Witam,kupiłem workownice do drobnych ziemniaków do anny,tarcze sortownika ustawiłem na 3 przekładki,pod spodem są palce sortownika ,a na nich blacha z otworami,niemoge dopasować teraz tej blachy po dołożeniu przekładek,czy moge załozyć same palce bez tych blach? czy zdemontować je całkiem?potrzebuje szybkiej odpowiedzi! z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

na 3 przekladki bardzo malo bedzie ci odpadac. Ja mam teraz na 4 a i tak musze jeszcze recznie cos wybrac.

palcow zgarniajacych nie mam w ogole od momentu kupna obecnej anny (10lat) Moim zdaniem na wczesnych nie sa az tak potrzebne. Na przechowalnie kiedy ustawiam na 1 lub 2 przekladki i odsiewam te najdrobniiejsze, kosz jest otwarty caly czas, zostaja na polu. Wtedy przydalyby sie te palce, bo czesto rolki zalepiaja sie drobnymi pyrami, i trzeba recznie je usuwac zeby mialo to sens.

Z kolei palce tez trzeba regulowac pod kazda zmiane rolek i przekladek, a to kolejna robota i czas.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

wcześniej miałem tylko 1 przekładke,wszystko szło do zbiornika,teraz dałem 3,mysle że będzie ok ,a jak nie to 1 dołoże,kupiłem workownice ,bo drobne sprzedaje koledze dla bydła,a mam dość sortowania ręcznie,spróbóje bez palców tak jak mówisz,bo te drobne przeleca i pójda do worka więc te palce by chyba tylko przeszkadzały,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

najlepiej zrob sobie kosz pod rolkami, zeby zmiescilo sie min 300kg, na koncu szufladka i albo na pryzme, albo do wora. tak bedzzie najwygodniej. Spojrz w galerii, duzo osob ma tak zrobione.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

załóż same palce bez tej blachy i będzie ok, ja tej blachy jeszcze nigdy nie używałem. Osobiście nie wyobrażam sobie kopania bez palców, bo wtedy dokładanie podkładek mija się z celem wg mnie chwila moment i wszystko zapchane, tak jakbyś kopal bez podkładek.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ustaw dobrze palce i zaloz bez blach bo zaczniecz kapac i zrobia ci sie pelne walki...

Kosz nie jest taki dobry,jak masz chetnego na drobne prosto z kombajnu to od razu masz je zworkowane

 

lukasx21 byles pierwszy :D

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

workuję z kosza i jest git ;) imo lepiej mieć


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ok, zrobie jak mówicie, jak kopiecie póżnego,to na kombajnie odkładacie małe a z duzych wybieracie sadzeniaki i duze,czy ustawiacie tak tarcze aby z małych wybrac małe i sadzeniaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zależy od klienta na duże ale jeśli chodzi o sadzeniaka to puszczam go do dużych


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

a ja do małych. Szkoda przechowalnie zawalać sadzeniakiem i sortownikiem.

Mi do kosza wchodzi 300kg i workuje się dobrze z niego. Teraz będę robił taśmę żeby same się przesuwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ja chyba też do małych wezme,wtedy jest mniej do przesortowania,i duże się nie obijają,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Zaciekawił mnie temat usprawniania anek :) Zastanawiam się tylko skoro montowana jest na końcu workownica np jak forumowy kolega www.agrofoto.pl/forum/uploads/1203879406/gallery_5131_44_318280.jpg Co sie dzieje z pozawymiarowym towarem? Piszecie że odpadną na rolkach pomiędzy taśmami. Ale tam odpadną bardzo małe, do 2cm. A co z sadzeniakiem? Nie wszystkie nadają się do handlu.

Teoretycznie można na koncu tasmy zamontować workownice 4workową, na srodku tasmy przegrodę na pół i po jednej stronie na dwa worki puszczać jadalne, na pozostałe dwa wszelkie poza wymiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Jak sobie ustawie to owszem, ale standardowo jeśli talerzyk styka sie z drugim to odpada sort własnie jak pisałem, do ok 2cm. Czyli co, rozumiem że trzeba pokombinować z jakimiś dystansami pomiędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj