Skocz do zawartości

Zdjęcie

anna usprawnienia

145 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 10:53

anna usprawnienia A myślał ktoś może nad usprawnieniem ważenia ziemniaków na annie, bo na narazie to trzeba odpinać pełny worek i na wagę ( a jak trzeba niekiedy 800 worków w wciągu dnia to bardzo plecy bolą ). Może ktoś ma coś takiego żeby ważyło zaraz jak lecą do worka. Proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
anna usprawnienia Dzisiaj, 10:02
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9444 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 14:59

anna usprawnienia jak sypiesz to worek trzymasz na wadze. Ja tak roiłem jak miałem sporo zboża do workowania i ważenia.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 18:40

anna usprawnienia ale o to właśnie chodzi że go trzymając musisz się schylać, a mi chodzi o to że jak się kopie i lecą przez workownice to żeby były przypięte i pokazywało kiedy trzeba przełożyć klapkę na drugi worek

#24 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2744 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 styczeń 2011 - 09:07

anna usprawnienia A myślał ktoś nad dyszlem skrętnym? W opryskiwaczach się sprawdza. Na pewno mniej roboty jak z osią skrętną.

#25 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1695 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 10:12

anna usprawnienia http://moto.allegro....1393497965.html
proszę bardzo :)

usprawnienia w naszej Annie:
- większe koło pasowe napędzające kosz = szybsza praca kosza, możliwa większa prędkość pracy,
- mniejsze koło zębate w drugiej taśmie prowadzącej do zbiornika = wolniejsza praca taśmy, wygodniejsza selekcja ziemniaków,
- założenie parę dystansowych podkładek pod lemiesze = mniej agresywne ułożenie lemieszy względem redliny, mniej ziemi na przerobienie,
- i na koniec oczywiste sprawy przy wczesnych; sortowanie i workowanie ziemniaków na kombajnie = oszczędność czasu, pracy oraz ochrona wczesnych, wrażliwych bulw przed zbędnymi uszkodzeniami. Mieścimy ok. 1t, max 1,2t (choć bywało więcej) jadalnych i ok 400kg odpadu.

Edytowany przez pawelec, 04 styczeń 2011 - 10:38.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#26 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2744 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 14:12

anna usprawnienia nigdy takiej nie widziałem bo zapewne bym kupił zamiast 644. Już wiem że boczny wykop lepszy bo obojętnie jaki traktor można podczepić.
Z osią roboty może nie dużo ale jeszcze trzeba dodatkowe wyjście hydrauliki lub osobny rozdzielacz. Chyba że tak jak w tej 650 osobną pompę montować. Wcześniej miałem hagedorna z własną pompą a oś skrętna była ręcznie przestawiana za pomocą drążka.
Większe koło do totolotka też założyłem. A zbiornika nie zdejmujesz do młodych? Deski jakieś kładziesz? Młode w raszlę pakujesz? Bo na giełdzie we Wrocławiu młode są zawsze w białych workach

#27 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1695 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:35

anna usprawnienia Nie ma potrzeby zdejmowania zbiornika. Mam docięte płyty wiórowe na wymiar na taśmę. Workownicę zrobiliśmy sami. Workujemy w worki 25kg pełne białe i w takich tylko sprzedajemy (także późne).

#28 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2744 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:53

anna usprawnienia To raszli nie używasz wogóle? Nawet teraz? Jest tańsza. A kupcy nic nie mówią? Bo u mnie jak zrobiłem raz worki 30kg w czerwonej raszli (bo akurat nie było pomarańczowej) to już byli nie zadowoleni.

#29 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1695 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 00:14

anna usprawnienia U nas przyjęło się ze sprzedajemy w pełnych workach 25-30kg. Tak jest na giełdzie elizówka (lublin). Dla mnie jest wygodniej, nie kurzy się, jest czyściej, worki można używać kilkakrotnie kiedy wracają do nas.

Worki raszlowe używamy tylko gdy sprzedajemy obcym osobom. Do sklepów, hurtowni i znajomych używamy pełnych worków. Również na annie wygodniej jest używać pełnych niż siatkowych przy workownicy.

#30 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2744 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 07:50

anna usprawnienia Ja tam wolę raszlę. Ładniej ziemniaki wyglądają jak są czyste. Ale na annie to wiem że pełne lepiej się sprawdzają.
Wiem gdzie jest elizówka. Wujek tam siedzi non stop ale z owocem. Mam dużo najbliższej rodziny koło lublina. Ojciec i matka z tamtąd pochodzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:07

anna usprawnienia Na Wrocławiu pierwsze młode szykuje się w pełnych po 25kg A poza tym to na reszcie rynków idą w siatkach po 15kg.
Co do usprawnień w Annie ja zamiast arfy mam zrobiony podest na którym workuje i warze od razu a na dniach będę zakładał zadaszenie i oświetlenie.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#32 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:17

anna usprawnienia Na zjazdowej pierwsze młode po 10 kg pakują albo i po 5kg jak są te pierwsze po 7zl za kg. Później normalnie w 15kg raszlowe pomarańczowe. Ma ktoś może Anne dwurzędową z zbiornikiem na ziemniaki? Widziałem kiedyś taka na allegro ale już jej nie ma i nie mogę znaleźć ;;/

#33 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2744 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:24

anna usprawnienia No ja właśnie młode w połowie lipca na targpiaście widziałem w pełnych. Aż się zdziwiłem co to sprzedają.
@WeSolyRomeK z czym tam jeździsz?

#34 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:34

anna usprawnienia Akurat na targpiaście to już któryś rok nie byłem, ale jak się jeździło to głównie z ogórkiem i kapustą.
Aha @saszeta mam do ciebie takie pytanko odnośnie ogórków masz jakieś doświadczenia z odmianą octopus bo mam zamiar zasiać w tym roku trochę tej odmiany i jestem ciekaw jak plonują bo słyszałem pozytywne opinie o nich.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#35 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:10

anna usprawnienia Witam potrzebuje całego łańcucha wraz z rurami od annki jedno rzędowej ten co wysypuje ziemniaki z kosza byle w dobrym stanie, kontakt na e-maila .

#36 Share pr0nar1025

pr0nar1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:05

anna usprawnienia W mojej Annie usprawniłem sobie następująca rzecz
Boki rolek sortownika obciąłem nożem i dołożyłem więcej rolek na te wałki dzięki temu mniej ziemniaków gubię na polu. Palce zgarniające oczywiście mi się nie mieściłem i je zdemontowałem.
Polecam ten sposób,dla tych którzy nie używają sortownika oczywiście.
P.S. Czemu posty nie na temat są nie usuwane z tego tematu? Moderator śpi?

Edytowany przez pr0nar1025, 22 czerwiec 2011 - 11:08.

#37 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2012 - 07:50

anna usprawnienia Witam,kupiłem workownice do drobnych ziemniaków do anny,tarcze sortownika ustawiłem na 3 przekładki,pod spodem są palce sortownika ,a na nich blacha z otworami,niemoge dopasować teraz tej blachy po dołożeniu przekładek,czy moge załozyć same palce bez tych blach? czy zdemontować je całkiem?potrzebuje szybkiej odpowiedzi! z góry dzięki!

#38 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1695 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 09:12

anna usprawnienia na 3 przekladki bardzo malo bedzie ci odpadac. Ja mam teraz na 4 a i tak musze jeszcze recznie cos wybrac.
palcow zgarniajacych nie mam w ogole od momentu kupna obecnej anny (10lat) Moim zdaniem na wczesnych nie sa az tak potrzebne. Na przechowalnie kiedy ustawiam na 1 lub 2 przekladki i odsiewam te najdrobniiejsze, kosz jest otwarty caly czas, zostaja na polu. Wtedy przydalyby sie te palce, bo czesto rolki zalepiaja sie drobnymi pyrami, i trzeba recznie je usuwac zeby mialo to sens.
Z kolei palce tez trzeba regulowac pod kazda zmiane rolek i przekladek, a to kolejna robota i czas.

#39 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2012 - 09:50

anna usprawnienia wcześniej miałem tylko 1 przekładke,wszystko szło do zbiornika,teraz dałem 3,mysle że będzie ok ,a jak nie to 1 dołoże,kupiłem workownice ,bo drobne sprzedaje koledze dla bydła,a mam dość sortowania ręcznie,spróbóje bez palców tak jak mówisz,bo te drobne przeleca i pójda do worka więc te palce by chyba tylko przeszkadzały,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1695 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 10:09

anna usprawnienia najlepiej zrob sobie kosz pod rolkami, zeby zmiescilo sie min 300kg, na koncu szufladka i albo na pryzme, albo do wora. tak bedzzie najwygodniej. Spojrz w galerii, duzo osob ma tak zrobione.