agronomek

anna usprawnienia

Polecane posty

agronomek    0

Witam, mam takie pytanie czy ktoś próbował zamiast śruby rzymskiej od regulacji szerokości rzadka, ta korba co łączy ramę z dyszlem zamiast tej śruby założyć siłownik hydr. bo tak się właśnie zastanawiam nad takim patentem, czy to wypali? Czekam na wasze opinie :): pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to się sprawdzi, o ile będziesz miał dobry rozdzielacz w ciągniku, albo dasz zawór na przewodzie. Bo jak nie będzie dobrze trzymał to będzie ci sie kombajn źle prowadził. W Annie najbardziej mnie wkurzało rozkładanie taśmy do wysypywania i załączanie sprzęgła napędu tej taśmy. Nad tym może też pomyśl.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

Ja nie mam dużo późnych ziemniaków 1-2ha max wszystko ok 10 ha mamy wczesnego wiec sprzęgło i taśma to mi nie problem, tylko to zajeżdżanie w rzadki cofanie kombinowanie jest czasochłonne a wiadomo czas to pieniądz, wiec muszę coś nad tym pomyśleć chyba ze już ktoś coś takiego wymyślił, jak by ktoś miał jakieś fotki to był bym wdzięczny, jedna wada jest to ze trzeba po zajechaniu co chwile ustawiać na odpowiednie miejsce wiec trzeba by tez coś w rodzaju wskaźnika do tego dorobić, proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Po prosu rób większe poprzeczniaki aby można było zajeżdżać bez cofania i problem zniknie bez żadnych przeróbek i kosztów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

noo tez mozna ale u nas sie jakos tak przyjelo ze sie nie robi poprzeczniakow w ziemniakach jak ktos ma wieksze kawalki to jeszcze u nas jest glod ziemi i wszyscy wykorzystuja kazdy skrawek pola:) ale jest druga sprawa bo ja jak sam czasami jezdze to zajezdzam bez cofania ale tato niema tej bystrosci oka i refleksu, wiec czasami sie musi meczyc a tak to by tylko przestawil kombajn i git, ale jak tak mysle to mozei fakt to niema sensu, ok edzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja tez na koniec nie sadziłem. Ale żeby nie marnować pola to sadzisz kilka redlin w poprzek i dopiero wzdłuż i zostaje ci niezasadzony taki poprzeczniak jak na końcu pola. Przy kopaniu kopiesz najpierw poprzeczniak i masz już gdzie zawracać. Tyle samo pola masz obsadzone tylko trochę w inny sposób.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

Nie no ja rozumiem o co chodzi z poprzeczniakami,ale mi chodziło ze ja sadze do drogi do końca i nawracam na drodze wiec nie zostawiam wolnego kawałka pola na poprzeczniak bo to bez sensu jak miał bym tak zostawiać to pewnie ze bym sadził w poprzek parę rządków, ale chyba się nie zrozumieliśmy ok dzięki a z tym siłownikiem jednak dałem sobie spokój,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak masz problem z zajeżdżaniem w rzędy to lepiej zrób sobie skrętną oś niż hydrauliczny dyszel oś na pewno więcej pomoże.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Nie no ja rozumiem o co chodzi z poprzeczniakami,ale mi chodziło ze ja sadze do drogi do końca i nawracam na drodze wiec nie zostawiam wolnego kawałka pola na poprzeczniak bo to bez sensu jak miał bym tak zostawiać to pewnie ze bym sadził w poprzek parę rządków, ale chyba się nie zrozumieliśmy ok dzięki a z tym siłownikiem jednak dałem sobie spokój,

 

A skoro masz możliwość zawracać na drodze to co innego. Ja pisałem o takim miejscu gdzie nie ma drogi, np: rów


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Dobra @andzrzej 2110 a co z poprzeczniakami przy oprysku itd. wtedy ugniatasz ziemniaki :):)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie ugniatasz bo masz kawałek niezasadzony miedzy poprzeczniakiem a rzędami. Poza tym ile razy pryszczesz?? ze 3 razy jak późne.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

acha to tak sie zgodze bo ja myslalem ze poprzeczniak obok tych prostych :)

 

Nie sprzedajesz swojego bolka ?? :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hihi 2 dni temu kumpel był u mnie i by go chętnie kupił. Kombajn w sumie wykopał może ze 30 ha pola :) (rocznik 90)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ile jestes w stanie wykopac w bardzo "piaszczystej" ziemi bolkiem ???

Pewnie zapytasz dlaczego nie anna odp bylo by u mnie z 8 ha samych uslug a ludzie maja male pola tak po 20ar maks i bolek bedzie idealny :)

Nawet panowie nie kupujcie jakis starych kombajnow z niemiec itd bo ceny czesci was przeraza :angry:

 

 

A co do przerobki do Anny wsadz silownik i wstaw zawor i bedzie git :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Najszybciej kopałem na 4 ciapkem :) Na czas nie kopałem bo nie chodził na usługach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Heee było tak sucho ze ziemia szybko przelatywała przez arfę więc co będę wolno jeździł ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Ma ktoś z was przy Annie ten oryginalny daszek??? Wiem że takie produkowali ale czy wszyscy mają dorabiane własnoręcznie czy ktoś ma fabryczny???


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

Ja w mojej już drugiej ani, ciut nowszej, 9x rok, mam już tzw. baldachim:) fabryczny a w poprzedniej musiałem sobie sam dorobić, w tej nowszej założyłem oświetlenie taśmy przebierczej i zamontowałem sprzęcik,:) A żeby się nie nudziło w czasie pracy, a zawsze lepiej robota idzie jak się słucha dobrej muzy :)) pozdro, jak sobie w końcu kupie cyfrówkę to wrzucę parę fotek do galerii :)):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Ja mam przy annie pod zbiornikiem plastikową rynne do której lecą drobne kartofle kiedy wysypuję zbiornik. Nie mam jeszcze tej lepszej taśmy gdzie wcale nie lecą.

Co kolega chce sobie zrobić siłownik zamiast śróby rzymskiej to odradzam, po prostu po co skoro i tak się tego nie używa.

Siłownik jak najbardziej można wstawić do rozkładania taśmy ze zbiornika bo czasami się zbyt blisko podjedzie przyczepy to na siłowniku można lekko unieść i sypać.

Drugi siłownik można wstawić z tyłu do unoszenia tylnego kosza przetrząsającego.

I jak najbardziej wskazany jest silnik napędzany olejem do wysypywania ziemniaków.

Kiedyś nasza anna miała nawet sygnał dźwiękowy i podpore na korbe, o światłach nie wspomne, 2 odblaski zostały z tego 1 urwany. Baldachim jest dorabiany, 6 wspawanych rurek i gruby pręt co się i tak wygina.

Jak wyżej czytałem nawracają na drodze... Ja też tak robiłem ale już nie będe, no chyba że znów ojciec zasadzi tak jak nie powinien.

Już wolę poprzeczniaków mieć sporo, a prędzej zasieję cokolwiek aby chwast nie rósł.

Co jest na polu to na polu niech pozostanie. Mam sporo drogi polnej przy polu i teraz nawet nieco żałuję że nawracałem na drodze, czy to z pługiem, czy z anną. Teraz nie mam miedzy tylko część drogi bo ludzie omijają koleiny, kamienie i kałuże to moim polem.

Ale z pługiem zagonowym to jest tak że po prostu nie chciało się poprzeczniaka szerokiego robić, zawsze się dojeżdżało do końca i wtedy cowało troche i w prawo. Teraz jak podnoszę pług wcześniej to mogę zaorać niemal całe pole bez wciskania sprzęgła. Podobnie zamierzam anną jeździć. Na poprzeczniakach może da się lucerne większy kawałek i też może być, nikomu nie zaszkodzi, a z nawracaniem problemu nie będzie jak i stawianiem przyczepy.

W zeszłym roku miałem gorczycę białą na poprzeczniakach i resztce pola bo sadzeniaków zbrakło, do zbioru się nie nadawało bo to były piachy i miejscami więcej chwastów niż gorczycy, ale na dobrym gruncie można było kombajnem kosić. Dla gorczycy musi być równe i dobre stanowisko. Tak więc pożyczyłem tależówkę i ładnie pocieło, poplon zasiany. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślał ktoś może nad usprawnieniem ważenia ziemniaków na annie, bo na narazie to trzeba odpinać pełny worek i na wagę ( a jak trzeba niekiedy 800 worków w wciągu dnia to bardzo plecy bolą ). Może ktoś ma coś takiego żeby ważyło zaraz jak lecą do worka. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak sypiesz to worek trzymasz na wadze. Ja tak roiłem jak miałem sporo zboża do workowania i ważenia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale o to właśnie chodzi że go trzymając musisz się schylać, a mi chodzi o to że jak się kopie i lecą przez workownice to żeby były przypięte i pokazywało kiedy trzeba przełożyć klapkę na drugi worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

A myślał ktoś nad dyszlem skrętnym? W opryskiwaczach się sprawdza. Na pewno mniej roboty jak z osią skrętną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

http://moto.allegro.pl/kombajn-anna-typ-650-i1393497965.html

proszę bardzo :)

 

usprawnienia w naszej Annie:

- większe koło pasowe napędzające kosz = szybsza praca kosza, możliwa większa prędkość pracy,

- mniejsze koło zębate w drugiej taśmie prowadzącej do zbiornika = wolniejsza praca taśmy, wygodniejsza selekcja ziemniaków,

- założenie parę dystansowych podkładek pod lemiesze = mniej agresywne ułożenie lemieszy względem redliny, mniej ziemi na przerobienie,

- i na koniec oczywiste sprawy przy wczesnych; sortowanie i workowanie ziemniaków na kombajnie = oszczędność czasu, pracy oraz ochrona wczesnych, wrażliwych bulw przed zbędnymi uszkodzeniami. Mieścimy ok. 1t, max 1,2t (choć bywało więcej) jadalnych i ok 400kg odpadu.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj