Skocz do zawartości

Zdjęcie

anna usprawnienia

128 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 19 luty 2009 - 19:26

anna usprawnienia Witam, mam takie pytanie czy ktoś próbował zamiast śruby rzymskiej od regulacji szerokości rzadka, ta korba co łączy ramę z dyszlem zamiast tej śruby założyć siłownik hydr. bo tak się właśnie zastanawiam nad takim patentem, czy to wypali? Czekam na wasze opinie :): pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
anna usprawnienia Dzisiaj, 19:36
  •  

#2 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 luty 2009 - 21:23

anna usprawnienia Myślę że to się sprawdzi, o ile będziesz miał dobry rozdzielacz w ciągniku, albo dasz zawór na przewodzie. Bo jak nie będzie dobrze trzymał to będzie ci sie kombajn źle prowadził. W Annie najbardziej mnie wkurzało rozkładanie taśmy do wysypywania i załączanie sprzęgła napędu tej taśmy. Nad tym może też pomyśl.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#3 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 19 luty 2009 - 21:42

anna usprawnienia Ja nie mam dużo późnych ziemniaków 1-2ha max wszystko ok 10 ha mamy wczesnego wiec sprzęgło i taśma to mi nie problem, tylko to zajeżdżanie w rzadki cofanie kombinowanie jest czasochłonne a wiadomo czas to pieniądz, wiec muszę coś nad tym pomyśleć chyba ze już ktoś coś takiego wymyślił, jak by ktoś miał jakieś fotki to był bym wdzięczny, jedna wada jest to ze trzeba po zajechaniu co chwile ustawiać na odpowiednie miejsce wiec trzeba by tez coś w rodzaju wskaźnika do tego dorobić, proszę o pomoc :)

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 luty 2009 - 21:57

anna usprawnienia Po prosu rób większe poprzeczniaki aby można było zajeżdżać bez cofania i problem zniknie bez żadnych przeróbek i kosztów.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 19 luty 2009 - 23:47

anna usprawnienia noo tez mozna ale u nas sie jakos tak przyjelo ze sie nie robi poprzeczniakow w ziemniakach jak ktos ma wieksze kawalki to jeszcze u nas jest glod ziemi i wszyscy wykorzystuja kazdy skrawek pola:) ale jest druga sprawa bo ja jak sam czasami jezdze to zajezdzam bez cofania ale tato niema tej bystrosci oka i refleksu, wiec czasami sie musi meczyc a tak to by tylko przestawil kombajn i git, ale jak tak mysle to mozei fakt to niema sensu, ok edzieki

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 luty 2009 - 23:51

anna usprawnienia Ja tez na koniec nie sadziłem. Ale żeby nie marnować pola to sadzisz kilka redlin w poprzek i dopiero wzdłuż i zostaje ci niezasadzony taki poprzeczniak jak na końcu pola. Przy kopaniu kopiesz najpierw poprzeczniak i masz już gdzie zawracać. Tyle samo pola masz obsadzone tylko trochę w inny sposób.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:53

anna usprawnienia Nie no ja rozumiem o co chodzi z poprzeczniakami,ale mi chodziło ze ja sadze do drogi do końca i nawracam na drodze wiec nie zostawiam wolnego kawałka pola na poprzeczniak bo to bez sensu jak miał bym tak zostawiać to pewnie ze bym sadził w poprzek parę rządków, ale chyba się nie zrozumieliśmy ok dzięki a z tym siłownikiem jednak dałem sobie spokój,

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:04

anna usprawnienia Jak masz problem z zajeżdżaniem w rzędy to lepiej zrób sobie skrętną oś niż hydrauliczny dyszel oś na pewno więcej pomoże.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:10

anna usprawnienia

Nie no ja rozumiem o co chodzi z poprzeczniakami,ale mi chodziło ze ja sadze do drogi do końca i nawracam na drodze wiec nie zostawiam wolnego kawałka pola na poprzeczniak bo to bez sensu jak miał bym tak zostawiać to pewnie ze bym sadził w poprzek parę rządków, ale chyba się nie zrozumieliśmy ok dzięki a z tym siłownikiem jednak dałem sobie spokój,

A skoro masz możliwość zawracać na drodze to co innego. Ja pisałem o takim miejscu gdzie nie ma drogi, np: rów

bullet_black.png

#10 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:04

anna usprawnienia Dobra @andzrzej 2110 a co z poprzeczniakami przy oprysku itd. wtedy ugniatasz ziemniaki :) :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:10

anna usprawnienia Nie ugniatasz bo masz kawałek niezasadzony miedzy poprzeczniakiem a rzędami. Poza tym ile razy pryszczesz?? ze 3 razy jak późne.

bullet_black.png

#12 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:12

anna usprawnienia acha to tak sie zgodze bo ja myslalem ze poprzeczniak obok tych prostych :)

Nie sprzedajesz swojego bolka ?? :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:23

anna usprawnienia hihi 2 dni temu kumpel był u mnie i by go chętnie kupił. Kombajn w sumie wykopał może ze 30 ha pola :) (rocznik 90)

bullet_black.png

#14 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:39

anna usprawnienia Ile jestes w stanie wykopac w bardzo "piaszczystej" ziemi bolkiem ???
Pewnie zapytasz dlaczego nie anna odp bylo by u mnie z 8 ha samych uslug a ludzie maja male pola tak po 20ar maks i bolek bedzie idealny :)
Nawet panowie nie kupujcie jakis starych kombajnow z niemiec itd bo ceny czesci was przeraza :angry:

A co do przerobki do Anny wsadz silownik i wstaw zawor i bedzie git :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:40

anna usprawnienia Najszybciej kopałem na 4 ciapkem :) Na czas nie kopałem bo nie chodził na usługach.

bullet_black.png

#16 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 28 luty 2009 - 11:19

anna usprawnienia Na 4?? To chyba nieźle w du.. dostawał??
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2009 - 20:33

anna usprawnienia Heee było tak sucho ze ziemia szybko przelatywała przez arfę więc co będę wolno jeździł ;)

bullet_black.png

#18 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 17:57

anna usprawnienia Ma ktoś z was przy Annie ten oryginalny daszek??? Wiem że takie produkowali ale czy wszyscy mają dorabiane własnoręcznie czy ktoś ma fabryczny???
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#19 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 16:21

anna usprawnienia Ja w mojej już drugiej ani, ciut nowszej, 9x rok, mam już tzw. baldachim:) fabryczny a w poprzedniej musiałem sobie sam dorobić, w tej nowszej założyłem oświetlenie taśmy przebierczej i zamontowałem sprzęcik,:) A żeby się nie nudziło w czasie pracy, a zawsze lepiej robota idzie jak się słucha dobrej muzy :)) pozdro, jak sobie w końcu kupie cyfrówkę to wrzucę parę fotek do galerii :)):):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 22:51

anna usprawnienia Ja mam przy annie pod zbiornikiem plastikową rynne do której lecą drobne kartofle kiedy wysypuję zbiornik. Nie mam jeszcze tej lepszej taśmy gdzie wcale nie lecą.
Co kolega chce sobie zrobić siłownik zamiast śróby rzymskiej to odradzam, po prostu po co skoro i tak się tego nie używa.
Siłownik jak najbardziej można wstawić do rozkładania taśmy ze zbiornika bo czasami się zbyt blisko podjedzie przyczepy to na siłowniku można lekko unieść i sypać.
Drugi siłownik można wstawić z tyłu do unoszenia tylnego kosza przetrząsającego.
I jak najbardziej wskazany jest silnik napędzany olejem do wysypywania ziemniaków.
Kiedyś nasza anna miała nawet sygnał dźwiękowy i podpore na korbe, o światłach nie wspomne, 2 odblaski zostały z tego 1 urwany. Baldachim jest dorabiany, 6 wspawanych rurek i gruby pręt co się i tak wygina.
Jak wyżej czytałem nawracają na drodze... Ja też tak robiłem ale już nie będe, no chyba że znów ojciec zasadzi tak jak nie powinien.
Już wolę poprzeczniaków mieć sporo, a prędzej zasieję cokolwiek aby chwast nie rósł.
Co jest na polu to na polu niech pozostanie. Mam sporo drogi polnej przy polu i teraz nawet nieco żałuję że nawracałem na drodze, czy to z pługiem, czy z anną. Teraz nie mam miedzy tylko część drogi bo ludzie omijają koleiny, kamienie i kałuże to moim polem.
Ale z pługiem zagonowym to jest tak że po prostu nie chciało się poprzeczniaka szerokiego robić, zawsze się dojeżdżało do końca i wtedy cowało troche i w prawo. Teraz jak podnoszę pług wcześniej to mogę zaorać niemal całe pole bez wciskania sprzęgła. Podobnie zamierzam anną jeździć. Na poprzeczniakach może da się lucerne większy kawałek i też może być, nikomu nie zaszkodzi, a z nawracaniem problemu nie będzie jak i stawianiem przyczepy.
W zeszłym roku miałem gorczycę białą na poprzeczniakach i resztce pola bo sadzeniaków zbrakło, do zbioru się nie nadawało bo to były piachy i miejscami więcej chwastów niż gorczycy, ale na dobrym gruncie można było kombajnem kosić. Dla gorczycy musi być równe i dobre stanowisko. Tak więc pożyczyłem tależówkę i ładnie pocieło, poplon zasiany. XD