Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej??

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xFarmeRx

xFarmeRx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 luty 2009 - 17:27

Jaki olej?? W zeszłym roku kupilem SAME z 1984r chcę wymienić olej w pompie podnośnika i w pompie wałka (są oddzielne) ale nie wiem jaki olej zalać czy ktoś może mi pomóc
??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej?? Dzisiaj, 01:46
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 luty 2009 - 17:41

Jaki olej?? Najlepiej do serwisu zadzwon i sie podpytaj jakie oleje sie tam leje. Jesli sa dwa obwody to w jednym moze byc hydrauliczny( do wywrotu i orbitrola) a w drugim obwodzie przekladniowy lub hydrauliczno-przekladniowy do skrzyni biegow. Tak czysto hipotetycznie bo nie wiem na pewno. Podejzewam ze Hipolu nie wolno nalac do skrzyni tylko jakis lepszy.

#3 Share xFarmeRx

xFarmeRx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 luty 2009 - 18:11

Jaki olej?? Nie chodzi mi o skrzynie tylko o podnośnik i wałek odbioru mocy.

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 luty 2009 - 18:30

Jaki olej?? Wg mnie WOM i skrzynia sa smarowane jednym olejem. Jaki to jest SAME?? Jaka skrzynia? Ma półbiegi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share xFarmeRx

xFarmeRx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:08

Jaki olej?? Same jaguar 100 bez półbiegów jestem pewny ze do podnośnika jest oddzielny zbiornik ale nie do końca wiem jak jest z wałkiem(jest chyba załączany hydraulicznie bez sprzęgła) mam jeszcze pytanie gdzie jest umieszczona pompa podnośnika bo mam z nim problem podczas mrozu tak jakby zamarza i bez różnicy na zaczepiony ciężar podnosi bardzo wolno chciałbym zlikwidować te usterki ale nawet nie wiem od czego zacząc.

#6 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 21 luty 2009 - 00:05

Jaki olej?? Proszę. Szukaj, dzwoń, pytaj się, naprawiaj i pracuj jeszcze przez wiele, wiele lat tym ciągnikiem bezawaryjnie :)

http://www.same-trac...sprzedaypl.html
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#7 Share maciek1987

maciek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:28

Jaki olej?? a czy nie masz czasem tak że olej jest ten sam wszędzie, wlew jest na deklu podnośnika i olej napełnia najpierw podnośnik a potem leci do skrzyni. a czy masz jakąś miarke od poziomu oleju w podnośniku? jeśli jako takiej nie ma to jest napewno tylko miarka poziomu w skrzzyni i olej jest pobierany ze skrzyni, ten sam wszędzie. do mojego same lasera z 1989r jest zalecenie żeby stosować olej o parametrach 10w30 do skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 11:16

Jaki olej?? W Same Jaguar 100 hydraulika (20 l.) i przekładnia (66 l.) mają oddzielny obwód.

Dodaj odpowiedź