Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#161 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 20:49

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] a dziękuję wszystko ok . Co robi u mnie to widać w galerii, dobiłem do 400 mtg. , szykuje się przegląd i wymiana oleju w skrzyni. Powiem szczerze że szkoda mi wymieniać i wydawać kilka stów bo ten którym jest teraz zalany wygląda idealnie. Co myślicie można nie wymieniać, czy lepiej nie ryzykować ? W lutym kończy mi się gwarancja. Zaraz zobaczę ten nowy model.

zbig gdzie znalazłeś parametry tego modelu 904 C. Na stronie Pronara podają taką samą moc silnika jak 901 C, ani słowa o elektrohydraulicznym reversie i biegach pod obciążeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 15:55
  •  

#162 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 21:52

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Jest opisany w TOP AGRAR technika NR 9

#163 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 07:18

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] i co tam piszą, albo gdzie można znaleźć ten test w internecie ?

#164 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 10:39

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Tym nowym modelem jest FX 751 nie ma go jeszcze w Pronarze ale Top Agrar nr9 w dodatku Top Technika NR3 jest juz opisany i w porownaniu z Case ih70 oraz Zetor proxima 85 wypadl pozytywnie a w nie ktorych kategoriach testu np za wom,przekladnie zdobyl najwiecej punktów

#165 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 22:02

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] No, no jeśli utrzymają rozsądną cenę, to ten model może cieszyć się zainteresowaniem.

#166 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 08:14

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Link do filmika z tegorocznego kopania róż. Niestety słaba jakość film z komórki :huh:

#167 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 15:13

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Jak na komorke film jest okey

#168 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 17:52

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] doczytałem się trochę informacji z tego testu FX 751. Zajął drugie miejsce, zdaniem testujących pokonał Farmtracka 675 DT, Case IH JX 70, nie dał rady Proximie 85. Generalnie dostał plusy za wygodną ładną kabinę, ergonomię w środku, wyciszenie, nowoczesność- półbiegi. Minusy za małą masę, słabą pompę ale nie wiem czy to możliwe żeby miał tylko wydajność 30 litrów :D , przecież mój 55 KM ma więcej ??! Co ciekawe Zetor wygrał w kategorii spalanie a Farmtrack był tutaj najgorszy :D . Ten model Kioti ma turboładowany silnik Isuzu o pojemności 3,3 litra, mocy 65 KM przy 1900 obr., moment 283, waga ciągnika 3,1 ton bez obciążników,. Moim zdaniem silnik powinien być dobry to w końcu Isuzu - zacna marka od lat znana na rynku. Generalnie Kioti zrobił dobre wrażenie a przegrał z Zetorem przez masę własną, Zetor miał też większy i mocniejszy silnik.

#169 Share szyszak007

szyszak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 16:40

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Czy mógłby mi ktoś odpowiedziec na jaki okres daja gwarancje na te ciągniki?

#170 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 17:17

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Z tego co czytałem w top technika to w tym artykule było zaznaczone, że model FX 751 jest prototypem ( lub modelem w fazie testów już nie pamiętam dokładnie musiał bym zajrzec do tej gazetki) i stad właśnie mała wydajnośc hydrauliki. Jako jedyny ciągnik w porównaniu nie miał również podanej ceny. Wydaje mi się że te parametry zostaną poprawione i w wersji produkcyjnej będzie się owiele lepiej prezentował technicznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 20:18

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] u mnie gwarancja była na 18 miesięcy.
Co do modelu FX 751 niemożliwe żeby traktor z takim silnikiem i masą miał taką wydajność pompy. Poniżej link z informacjami, ciągnik prezentuje się ok, tylko ten mały udźwig tuza - muszą to chyba zmienić, no i opcjonalnie powinni dawać szersze gumy na przód.

http://www.earthquip...loads/fx751.pdf

http://www.boerderij...eert-FX-751.htm

filmik z plaży :) :
http://www.daedongtr...g/KIOTI2009.wmv

http://www.pfgmedia....1-kioti-daedong

#172 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:46

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ten FX to całkiem całkiem,tyle że przedział mocy ok 70 km na rynku bogaty,każda marka coś oferuję i mu ciężko będzie się przebić.ja prywatnie szukałem czegoś za 330,i kupiłem dk451c,waga podobna gabaryty też dodać do tego przedni napęd,wygodną kabinę,kilka biegów,wałek w 3 prędkościach,dobrą hydraulikę,przyzwoity podnośnik i małe spalanie to czego jeszcze chcieć(niech ktoś coś takiego w zachodnich markach znajdzie,powodzenia).ja z tego skrzata jestem bardzo zadowolony,pozbyłem się 330 i 360,ten jeden za te dwa wszystko zrobi,więcej miejsca w garażu i już drugą zimę jakiegoś remontu nie robiłem teraz trzecia będzie.dobiegłem do 500godzin i nic oby tak dalej.

#173 Share lukasz5314

lukasz5314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:06

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] 18mesiecy

#174 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 08:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Do Zbig@

Wysłałem ci prywatną wiadomość na komunikator. Z góry dziękuję za pomoc !

#175 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 21:41

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ktom napisz na emaila zs1111@wp.pl

#176 Share szyszak007

szyszak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:34

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ciekawi mnie jak wam teraz odpalaja te ciągniki oraz jaki rodzaj maja swiecy

#177 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] odnośnie świecy to nie wiem, ale mój pali bez problemu, stoi w nieogrzewanej wiacie. Ale teraz to nic, poprzedniej zimie zdarzało mi się zapalać przy - 25 c, palił przy pierwszym podgrzaniu. Przez pierwsze sekundy chodzi głośno ale szybko łapie właściwy rytm. Mój patent na mrozy : 1 litr dykty na 30 litrów paliwa.

#178 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:37

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ktom to masz dosyć dobry patent,to i ciut na parafinę i na wodę działasz,ja ciut dykty i ciut środka,a paliwo mam do -7,jest -15 i czyste też jest ok.palić super,świeczki to nie ma on do komory spalania żarowej?bo wtrysk pośredni,jutro sprawdzę,teraz już nie idę.

#179 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 23:13

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Na paliwie ON Lotos Dynamic do -35*C nie trzeba dolewac zadnej dykty denatury ani innych polepszaczy paliwa zeby nie zamarzło lub nie wytrąciło parafiny i zatkalo filtr traktor odpala na kazdym mrozie .Powyzej 5*C pali nawet bez podgrzewnia.Swiece zarowe w sliniku Kioti o wtrysku posrednim są na kazdy cylinder podobny uklad paliwowy mam w Toyocie Avensis z 1998r nawet ostatnio wymienialem swiece zarowe bo trzy sie spalily tzw swiecowe ze wzgledu na ksztalt podoby do swiec .Kioti tez zapewne ma takie swiece jak moja Toyota.Jest to stary i sprawdzony uklad wtryskowy dzisiaj coraz bardziej popularny w traktorach jest wtrysk Comonrail z wtryskami pizoelektrycznymi sterowanymi komputerem ktory wymaga bardzo czystego paliwa o malej zawartosci siarki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 07:36

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Nie jestem mocny w tematach technicznych. Tak więc w kiotim są zwykłe świece żarowe ? Co to oznacza że ma wtrysk pośredni ?
@Zbig można się zawieść też na dobrym paliwie, a tak w ogóle kiedyś gościo z renomowanej firmy zajmującej się chip tuningiem silników powiedział mi żeby nie tankować paliw z wyższych serii : Verva, Dynamic, V-Power, z powodu wyższej temperatury spalania - niekorzystnie wpływają na trwałość silników, mówił żeby jeździć na zwykłym dieslu. Ja nawet próbowałem starą Toyotą busem z prostym silnikiem 2,4 d jeździć na czystym bioestrze, byłem zaskoczony bo mniej mi paliła a jeździł tak samo :lol: