Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 luty 2010 - 07:59

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Kioti DK 451C mam od kilku dni łatwo zapala na mrozie -10C no i napęd na przod w zaspie sniegu okolo 1m jedzie jak czołg ciekawie jak pójdzie w maszyny na wiosne co on pokarze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 17:24
  •  

#122 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 luty 2010 - 18:42

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mój paliłem kilka razy jak było - 20 C i trzeba było ściągać znajomych jak im samochody zamarzały. Nie było problemów, tylko raz w trasie zaczął przerywać i słabnąć ale jakoś dociągnąłem do domu. Oczywiście przed jazdą 5-10 minut postoju i rozgrzewanie silnika no i na początku mocno dymił. Bardzo dobre ogrzewanie.

#123 Share leonardo

leonardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 luty 2010 - 22:43

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ciekawe kto wpadł na pomysł żeby w galerii ciągniki Kioti dac do jednego kubła z Fotonami
Najlepsza muzyka to klang silnika

#124 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 23 luty 2010 - 09:35

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] wojtek3222 co ty mówisz? moj sasiad ma zefira to jest jedno wielkie G.... !!! i tak samo wygląda
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#125 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:49

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Też mi się nie podoba że w galerii zdjęcia Kioti nie mają własnego katalogu. Napisałem zapytanie w Tematach Ogólnych dlaczego tak jest, jak ktoś myśli podobnie to można tam się pod tym podpisać

#126 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Na wątku Kioti cisza, nikt nic nie pisze. Użytkowników mało, ale o czym tu pisać. 150 mth na liczniku się pojawiło i szybko przybywa i poza tym nic ciekawego. Ciągnik pracuje nie powiem teraz ma łatwo, jak nie transport to praca z ładowaczem. Na razie wszystko bez zarzutu, leje się paliwo i jeździ. Oby tak dalej. Musze przyznać że z czasem człowiek przyzwyczaja się do maszyny i praca idzie lepiej niż na początku.

jak już o czymś pisać to przesmarowaliśmy tylny zaczep na prowadnicach bo jak się chciało obniżyć lub podwyższyć to już prawie młotka trzeba było używać i kurde uwaga ten zaczep na marginesie meid in Austria on nie ma dolnego ogranicznika. Jak pierdyknął na dół to tylko refleks uratował mi stopę. Mogłoby być źle i zamiast pochwał Kioti dostałby odemnie ostra zj...

#127 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 09 marzec 2010 - 17:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Jak macie kioti to piszcie o wadach i zaletach i czy warto takiego kupić???

Powód Edycji: pisanie z duzej litery, edytowane przez Nikita_Bennet

Mi sie bardzo podoba ten KIOTI, jest nieduży i zwrotny, można do niego zamontować ładowacz czołowy i przedni TUZ. Co poprawia jego większe wykorzystanie. Do 54KM jest montowany silnik DAEDONG. Udźwig podnośnika to 1300kg, jest wystarczający w 45KM i 54KM.

#128 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 14:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Do KTOM jak Ci gorny zaczep mogł stope zranic jest dolny zaczep i to on blokuje gorny te same prowadnice mam Kioti DK451c i ten zaczep jest solidnie wykonany i ma prostą budowe trzeba tylko dbac o smarowanie prowadnic

#129 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:08

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] no tak tylko że u mnie dolny jest zdjęty, przeszkadzał przy podczepionym opryskiwaczu, wałek zawadzał o dolny zaczep. Zresztą ten górny można tak opuścić, że dolny praktycznie nie jest konieczny, także nie ma problemu. Co do traktorka, to obecnie pracuje głownie z ładowaczem i widzę że warto nauczyć się delikatnie traktować gaz i dobierać przełożenia, jest duża różnica w spalaniu.

#130 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:33

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Kioti podaje tylko godziny zegarowe pracy tak jak wózki widlowe a nie mtg i bardzo trudno jest okreslic spalanie mój dk451c pali okolo 3l na godzine zegarowa [opryskiwacz 1000l z kolumną wentylatorową] jednak zbiornik 58l jest szybko wypalany okolo 50h pracy moze po dotarciu bedzie mniej palil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:17

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] u mnie podobnie, średnio 3-4 litry, chociaż ostatnio jak pracuje z sadzarką i jeździ na najniższym biegu to chyba w okolicach 2 litrów się zamknie. Wczoraj miał przegląd na 200 mth, wymienili filtr oleju, olej , przedmuchali filtr powietrza i przesmarowali ciągnik i ładowacz a już dzisiaj ma 215 mtg, ostatnio nie stygnie. Faktycznie teraz jakby trochę mniej palił. Nie jestem pewien ale obecnie dużo nowych ciągników liczy mtg jako godzinę zegarową bez względu na pracę i obroty, jeśli się mylę to mnie poprawcie.

#132 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 06:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Czy tylko ja mam na tym formu Kioti ? Do Zbiga i Leonardo : Panowie gdzie nowe fotki w Galerii ? Jak tak dalej pójdzie to nie wiem kiedy w końcu dadzą nam oddzielną grupę przeznaczoną tylko dla marki KIOTI.

#133 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 maj 2010 - 18:52

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] KTOM jak wstawic fotki Kiotiego na Agrofoto jedyne forum w internecie na ktorym nie porafie wstawic zdjecia masakra? ciekawe dlaczego na forum Agrofoto np data jak i inne dane są po angielsku a nie po polsku rolnicy mieszkają w Polsce a nie na zachodzie.Np.instrukcje obslugi do Kioti dk451c dostalem rowniez po angielsku dopiero interwencja w Pronarze i u dilera doslano przetlumaczoną na polski.Przydała by sie rowniez odzielna strona marki Kioti tak jak ma np Johndeere

#134 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 maj 2010 - 19:02

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] dostałem instrukcję w polskim i angielskim,fotkę bym wstawił,ale nie mam jak zrobić,bo jak w polu to aparatu nie wezmę,a sam jeżdżę to fotka jak stoi,to powiedzą niedowiarki że taką maszynę do takiego skrzata to podpioł do zdjęcia,bo kto go nie widział w robocie to nie uwierzy,we wsi to się dziwią z jakimi maszynami śmigam,a mam 451c.

#135 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 12:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] kioti dk451c drugi przeglad po ilu godzinach

#136 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 18:21

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] olej w silniku co 100 w przekładni co 400 filtr hydrauliki co 200 a OC to wiesz.

#137 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 19:01

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] WIESMAG gdybym wiedział ze tak czesto nalezy wymienic oleje to bym 451c nie kupil OC AC I NW dali gratis w cenie traktora .Pierwsza wymiana wszytkich oleji byla po 50 godzinach pracy 1600zł skasowali oleje filtry smar do kalamitek .W instrukcji obslugi pisze druga wymiana oleju w silniku po 100 godzinach czyli po 50godz od pierwszego przeglądu,ciekawe czy w RFN tez tak czesto kazą wymieniac oleje. A TY ile masz godzin pracy i jak czesto serwis na gwarancji wymienial Ci oleje

#138 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 21:31

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] człowieku jaki serwis,na 10 metrów nie dopuszczę,bo zepsują,robię wszystko sam.olej w silniku wymieniłem po 50,po 100 i po 200,a teraz będzie raz w roku.przekładnia po 100 a pierwszy filtr po 50,a teraz po 400,a dobiegam do 300,przedni most razem z przekładnią,potem przy 800 tak będzie dobrze.tyle że oleje po 12 zł w hurcie chodzą.wymagania co do olei ma wysokie.na dotarciu częsta wymiana olei i filtrów wskazana,ze względu na płynące opiłki metali wraz z olejem.a co do RFN to tam tak się wymienia,i dlatego 30 letnie ursusy zetory po 35000 motogodzin robiły i do polski wracały w bdb stanie.Polacy do starego golfa to elfa leją a do traktora superol CB i co zima remont.Ojciec 355 kupił nową w 1973 i olej znajomy woził ze stoczni, co mieli do sztaplarek CLARK,remont silnika zrobiliśmy w 1996 roku.ile miał motogodzin to trudno zliczyć,ale sporo,pierwsze lata to i dużo transportu było,bo nieliczny traktor w okolicy,opony to w roku zjeżdżał.przekładnia jeszcze w tej babci jest w oryginale,podnośnik tak samo,od 4 lat robi u znajomego i se go chwali,jakbym nie był go pewny znajomemu bym nie sprzedał.jak robisz niezbyt wiele godzin to silnikowy raz w roku a w przekładni nie rzadziej niż co 4 lata,jak nabijasz dużo to wymieniaj jak w instrukcji.a co do wymiany u ciebie olei,to zrobili cię,wymiana oleju w skrzyni to po 400 w książce stoi.to ja się też zrobiłem,ale to nic,miałem 1000 zł mniej jak ty,zrobię jeszcze 2 wymiany za te pieniądze.ALE ROPY MALUSIO.pozdrowienia.

#139 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 04:59

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] nie było mnie tu trochę . co do wstawiania fotek to też miałem problemy, to co mogę poradzić to trzeba je pomniejszyć/skompresować ponieważ jest ustalony jakiś limit wielkości, poza tym koniecznie trzeba wypełnić na początku pola opis i nazwa i powinno się udać. Faktycznie najdroższy ten olej przekładniowy i wychodzi tego u mnie ponad 40 litrów razem z ładowaczem. Wydaje mi się że później po gwarancji to już tak często nie trzeba chyba wymieniać, ja na razie zaliczyłem po 50 mtg, teraz mam 260 więc do 400 dojadę na jesieni. Miałem złe doświadczenia z ubezpieczycielem - HDI, kończę z nimi współpracę po tym roku. Zbiłem tylną szybę i z AC nie dostałem pełnego pokrycia kosztów nowej a na odpowiedź czekałem 2 miesiące. Zdecydowanie nie polecam. Traktorek sprawuje się dobrze, trochę ma u mnie za lekko :), za mały areał i leciutkie maszyny, przydałby się i większy opryskiwacz i agregat ale jak nie ma za bardzo co robić to i nie mogę się zabrać do zakupu. Z chęcią bym zobaczył DK 451 z większymi maszynami :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 18:09

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mialem wymiane oleju na 100 godzin Kioti DK451C
diler skasowal w ramach wymiany gwarancyjnej 523zl masakra olej 130zl filtr 39zl a robocizna 292zł za pol godziny pracy i dojazd 20km 61zl .Tego modelu Pronar juz nie sprzedaje podobno Korea podniosla cene o 40% i tak sie konczy kariera tego ciągniczka w Polsce nawet filtr oleju juz montuja Mazdy a nie Kioti .Pronar chyba zapewni czesci bo glowny magazyn jest w Holandi