Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 23:40

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Sad jabloniowy 6ha glownie opryskiwacz 1000l z wentylatorem rozdrabniacz galezi oraz mam zamiar zamontowac na przednim tuzie maszt od widlaka okolo 500kg udzwigu interesuje mnie ile pali jaki chalas w kabinie jaka jest widocznosc do tylu czy bedzie widac pracującą maszyne jaka ergonomia w kabinie co obejmuje gwarancja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 21:00
  •  

#102 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 13:12

Sad jabloniowy 6ha glownie opryskiwacz 1000l z wentylatorem rozdrabniacz galezi oraz mam zamiar zamontowac na przednim tuzie maszt od widlaka okolo 500kg udzwigu interesuje mnie ile pali jaki chalas w kabinie jaka jest widocznosc do tylu czy bedzie widac pracującą maszyne jaka ergonomia w kabinie co obejmuje gwarancja

do takiej pracy to jak najbardziej, musisz zwrócić uwagę że kabina jest wysoka u mnie ledwie wjeżdżam do garażu - nie wiem czy to nie będzie przeszkoda w sadzie. Widoczność do tyłu jest dobra, w takich pracach powinien palić około 3 litrów, kabina jest dość przestronna jak na taki ciągnik - ergononomia w porządku, jest cicho na średnich obrotach , na wysokich robi się głośno. Przedni widlak na przodzie bez problemu. Gdzieś na forum sadowniczym czytałem że właśnie ten model jest dośc popularny u sadowników. Najlepiej zobacz go na żywo i sam sobie wyrobisz opinię.

#103 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 18:18

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzieki za info.Mam jeszcze kilka pytan; srednie obroty w Kioti dK451 to 1500-1700 obrotow? a wysokie to jakie obroty radia fabrycznego mozna sluchac np podczas orki [czy trzeba podglosic na maxa] a to juz bedą wysokie obroty pewnie powyzej 2000obr.A w chomolagacji jaki podają halas.Blotniki ma metalowe czy plastik.
Obecnie uzytkuje Fergusona 255 kabina sokółka a w nim halas jak w czolgu okolo 100db praca tylko w dobrych sluchawkach jak mam w Kioti za 80tys pracowac w sluchawkach to nie warto sobie tym traktorem zawracac glowy

#104 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 20:19

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Głośno robi się po 2 tys. Bardzo głośno około 2,5-3. Są to wrażenia subiektywne, tak jak pisałem gdybym nie siedział w Kubocie nigdy bym nie pisnął że w Kioti jest głośno. Ja pracuje bez słuchawek, podczas orki posłuchasz radio ale nastawianego głośno ( pytanie co wtedy bardziej przeszkadza silnik czy kiepskie radio i głośniki - może zmienie, ale to temat na inne forum ;) ). Dla mnie osobiście najbardziej przeszkadza odgłos pracy wspomagania kierownicy. Co ciekawe ciągnik na zewntątrz nawet na wysokich obrotach jest bardzo cichy i może stąd można mieć pewne zastrzeżenia jak się już jest wewnątrz. W parametrach zdaje się podają 86 db. Zdarza się jak się jedzie po nieruwnościach pewne trzaski i stuki od kabiny ale generalnie wszystko w środku sprawia wrażenie solidnie spasowanego. No i pewnie z powodu małej masy i krótkiego rozstawu osi w trudnych warunkach, na wywrotnym pochyłym terenie dość łatwo traci przyczepność - bez "przodka " ani rusz a i dość często używam blokady tylniego mostu.

do tego co pisałem wcześniej, na uślizgi tylniej osi wpływa u mnie ładowacz szczególnie z odprzętem może ważyć do 500 kg a dla niewielkiego traktora to już spore przeważenie na przód

#105 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 16:49

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzieki za informacje na temat Kioti DK451c

#106 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 19:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dołożysz 50 tysięcy i będziesz miał "sadownika" z prawdziwego zdarzenia - najlepsze rozwiazanie dla ciebie. No bo za te pieniadze nie ma oferty która spełni twoje aspiracje i będzie uzyteczna w sadzie i w polu . No spoko ale rozumiem argumenty :D

#107 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 20:09

Dzieki za informacje na temat Kioti DK451C oglądalem go na zywo zadna rewelacja niewygodne wsidanie z prawej strony kabina wąska i niska w srodku glosny w kabinie 86db? wiekszosc traktorow zachodnich w tej klasie mocy do 50 KM ma ponizej 70db brak ergonomii maszyny z tylu nie widac dzwignie zmiany biegów i zakresow przelozen po lewej stronie wlasciciel tego modelu okresil spalanie jako duze 7ha zaoral 2 skibowym plugiem i spalil mu 150l ON? za 82tys zl to slaby traktor

Kolego-poniżej 70 dB to ma niezłej klasy auto osobowe a nie ciągnik do 50 KM-tutaj sukcesem byłoby raczej 80 dB Dodany obrazek

#108 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2009 - 20:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Aż tak źle nie jest, mój 15 letni MF ma 70 dB... Po nowym ciągniku oczekiwałbym podobnego poziomu. Mniejsze ciągniki są może trochę głośniejsze, ale po przesiadce z MF 255 nawet 80 dB będzie luksusem :D .

#109 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 20:23

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mariusz-Twój MF jest z bajki innej niż 50-konna Dodany obrazek

#110 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2009 - 20:27

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] No ale jest też z innej epoki :D. Muszę przejrzeć DLG, wtedy będę wiedział coś więcej, ale myślę, że 75 dB jest jak najbardziej osiągalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 20:47

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Może w nowszych i droższych-podejrzewam że w takim 50-konnym nikomu nie opłaca się montować lepszego wygłuszenia...-zresztą sprawdź

#112 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 21:25

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Panowie sorry za halas mialo byc ponizej 80db a nie 70db macie racje moja Toyota Avensis ma ponizej 70db halasu w kabinie przy 100km/h poprawilem juz swoj post a wracając do halasu w traktorach to New Holland ma model okolo 200KM ktory przy nominalnych obrotach ma ponizej 70db ale to jest traktor za kikaset tysiecy zl opisany w Agrotechnice nr11/2009 - skrzynia bezstopniowa, EHAER ,wzmacnicz mocy komputer pokladowy i wiele innych potrzebnych i nie potrzebnych bajerow w traktorze.Kioti to prosty traktor bez elektroniki i nie ma co wymagac zeby chociaz byl cichy bo to konstrukcja z lat 90[licencja Kuboty] a na zachodzie te modele ktore są reklamowane jako nowosc w Polsce? sprzedawane są juz od ponad 10 lat.macie racje ze trzeba dolozyc okolo 50tys do kioti i kupic markowy cichy traktor zachodni ale okolo 130tys zl wydac na 50 konny traktor to lekkie przegiecie kiedy on sie zamortyzuje przy dzisiejszyh cenach plodow rolnych zboza owoce?

#113 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 23:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mam 451c,u mnie jest to ciągnik do ziemniaka,marchwi,kapusty,itp.zamiast 30,chodzi na kołach 9,5 na 32 więc nie są to koła do pługa,chociaż 3 skiby po 35cm szedł lepiej jak 60,pali tyle co 30 na mtg,poniżej 3 l.podnośnik lepszy niż w 60,bardzo szybko podnosi,wałek super włączanie na guzik,most też,podczas jazdy,nic nie szarpnie zgrzytnie.wygoda jak w NHtd80,cicho jak w tranzicie więc jak na traktor to bardzo dobrze w tak niewielkiej kabinie,ale miejsca dosyć,widoczność dobra.zwrotniejszy od 30,to plus na uwrociach.pracował z orkanem,kombajnem ziemniaczanym gdzie 60 miała małe problemy.dodam jeszcze że na hektar paliwa mniej spala jak 330,biegów więcej,mniejsze obroty z wom750,czasu na kawę zostanie,ręce nie bolą,w głowie nie szumi,muzyki posłuchasz.z wyglądu maleństwo ale bardzo wydajne.kto ma jakieś pytania bo ma zamiar kupić lub z czystej ciekawości 795584853 niech dzwoni chętnie odpowiem.

#114 Share leonardo

leonardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 21:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Kioti jest OK
Najlepsza muzyka to klang silnika

#115 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:33

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Czy alternatywą dla KIOTO 45 KM może być taki PROKMAR jak np z tej aukcji NOWY CIAGNIK ROLNICZY PROKMAR 50KM NIE ZETOR URSUS (865720150) - Aukcje internetowe Allegro ? Czy to zupełnie inna bajka jeśli chodzi o poziom wykonania?

#116 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:30

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Moim skromnym zdaniem NIE ! Kioti mam a tego drugiego widziałem na pokazie, niema porównania. Kioti jest marką znaną od lat i od lat ma dobrą pozycję na rynku amerykańskim a to drugie to takie trochę niewiadomo co za bardzo konkretne pieniądze różnica w cenie niecałe 10 tysięcy. Nie wiem kto to kupuje, jeżeli wogóle kupuje. :lol:

#117 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 29 grudzień 2009 - 23:08

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Tak myślałem- dzięki.

#118 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 17:49

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Wstawiłem jedną fotkę DK551c z ładowaczem Pronara w galerii z Wystaw . W końcu przebrnąłem kwalifikacje :)

#119 Share leonardo

leonardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:35

Wstawiłem jedną fotkę DK551c z ładowaczem Pronara w galerii z Wystaw . W końcu przebrnąłem kwalifikacje :)

Ładnie wygląda tylko brakuje ochrony maski ,nie potrafią zrobic czy im się nie chce
Najlepsza muzyka to klang silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 22:42

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dopiero po zakupie zorientowałem się że ta osłona jest bardzo ważna jak ładowałem obornik i musiałem podjeżdżać pod samą burtę. Dealer powiedziała że na chwilę obecną nie mają jeszcze osłony do tego ładowacza ale mieli coś w Pronarze o tym pomyśleć, więc może już mają. Ten ładowacz to nowość, wcześniej montowali oryginalne koreańskie (czerwone) dopiero w poprzednim roku zaczęli go oferować.