robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

zbig    0

Sad jabloniowy 6ha glownie opryskiwacz 1000l z wentylatorem rozdrabniacz galezi oraz mam zamiar zamontowac na przednim tuzie maszt od widlaka okolo 500kg udzwigu interesuje mnie ile pali jaki chalas w kabinie jaka jest widocznosc do tylu czy bedzie widac pracującą maszyne jaka ergonomia w kabinie co obejmuje gwarancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Sad jabloniowy 6ha glownie opryskiwacz 1000l z wentylatorem rozdrabniacz galezi oraz mam zamiar zamontowac na przednim tuzie maszt od widlaka okolo 500kg udzwigu interesuje mnie ile pali jaki chalas w kabinie jaka jest widocznosc do tylu czy bedzie widac pracującą maszyne jaka ergonomia w kabinie co obejmuje gwarancja

 

do takiej pracy to jak najbardziej, musisz zwrócić uwagę że kabina jest wysoka u mnie ledwie wjeżdżam do garażu - nie wiem czy to nie będzie przeszkoda w sadzie. Widoczność do tyłu jest dobra, w takich pracach powinien palić około 3 litrów, kabina jest dość przestronna jak na taki ciągnik - ergononomia w porządku, jest cicho na średnich obrotach , na wysokich robi się głośno. Przedni widlak na przodzie bez problemu. Gdzieś na forum sadowniczym czytałem że właśnie ten model jest dośc popularny u sadowników. Najlepiej zobacz go na żywo i sam sobie wyrobisz opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Dzieki za info.Mam jeszcze kilka pytan; srednie obroty w Kioti dK451 to 1500-1700 obrotow? a wysokie to jakie obroty radia fabrycznego mozna sluchac np podczas orki [czy trzeba podglosic na maxa] a to juz bedą wysokie obroty pewnie powyzej 2000obr.A w chomolagacji jaki podają halas.Blotniki ma metalowe czy plastik.

Obecnie uzytkuje Fergusona 255 kabina sokółka a w nim halas jak w czolgu okolo 100db praca tylko w dobrych sluchawkach jak mam w Kioti za 80tys pracowac w sluchawkach to nie warto sobie tym traktorem zawracac glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Głośno robi się po 2 tys. Bardzo głośno około 2,5-3. Są to wrażenia subiektywne, tak jak pisałem gdybym nie siedział w Kubocie nigdy bym nie pisnął że w Kioti jest głośno. Ja pracuje bez słuchawek, podczas orki posłuchasz radio ale nastawianego głośno ( pytanie co wtedy bardziej przeszkadza silnik czy kiepskie radio i głośniki - może zmienie, ale to temat na inne forum ;) ). Dla mnie osobiście najbardziej przeszkadza odgłos pracy wspomagania kierownicy. Co ciekawe ciągnik na zewntątrz nawet na wysokich obrotach jest bardzo cichy i może stąd można mieć pewne zastrzeżenia jak się już jest wewnątrz. W parametrach zdaje się podają 86 db. Zdarza się jak się jedzie po nieruwnościach pewne trzaski i stuki od kabiny ale generalnie wszystko w środku sprawia wrażenie solidnie spasowanego. No i pewnie z powodu małej masy i krótkiego rozstawu osi w trudnych warunkach, na wywrotnym pochyłym terenie dość łatwo traci przyczepność - bez "przodka " ani rusz a i dość często używam blokady tylniego mostu.

 

do tego co pisałem wcześniej, na uślizgi tylniej osi wpływa u mnie ładowacz szczególnie z odprzętem może ważyć do 500 kg a dla niewielkiego traktora to już spore przeważenie na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Dołożysz 50 tysięcy i będziesz miał "sadownika" z prawdziwego zdarzenia - najlepsze rozwiazanie dla ciebie. No bo za te pieniadze nie ma oferty która spełni twoje aspiracje i będzie uzyteczna w sadzie i w polu . No spoko ale rozumiem argumenty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dzieki za informacje na temat Kioti DK451C oglądalem go na zywo zadna rewelacja niewygodne wsidanie z prawej strony kabina wąska i niska w srodku glosny w kabinie 86db? wiekszosc traktorow zachodnich w tej klasie mocy do 50 KM ma ponizej 70db brak ergonomii maszyny z tylu nie widac dzwignie zmiany biegów i zakresow przelozen po lewej stronie wlasciciel tego modelu okresil spalanie jako duze 7ha zaoral 2 skibowym plugiem i spalil mu 150l ON? za 82tys zl to slaby traktor

 

 

Kolego-poniżej 70 dB to ma niezłej klasy auto osobowe a nie ciągnik do 50 KM-tutaj sukcesem byłoby raczej 80 dB biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aż tak źle nie jest, mój 15 letni MF ma 70 dB... Po nowym ciągniku oczekiwałbym podobnego poziomu. Mniejsze ciągniki są może trochę głośniejsze, ale po przesiadce z MF 255 nawet 80 dB będzie luksusem :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ale jest też z innej epoki :D. Muszę przejrzeć DLG, wtedy będę wiedział coś więcej, ale myślę, że 75 dB jest jak najbardziej osiągalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może w nowszych i droższych-podejrzewam że w takim 50-konnym nikomu nie opłaca się montować lepszego wygłuszenia...-zresztą sprawdź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Panowie sorry za halas mialo byc ponizej 80db a nie 70db macie racje moja Toyota Avensis ma ponizej 70db halasu w kabinie przy 100km/h poprawilem juz swoj post a wracając do halasu w traktorach to New Holland ma model okolo 200KM ktory przy nominalnych obrotach ma ponizej 70db ale to jest traktor za kikaset tysiecy zl opisany w Agrotechnice nr11/2009 - skrzynia bezstopniowa, EHAER ,wzmacnicz mocy komputer pokladowy i wiele innych potrzebnych i nie potrzebnych bajerow w traktorze.Kioti to prosty traktor bez elektroniki i nie ma co wymagac zeby chociaz byl cichy bo to konstrukcja z lat 90[licencja Kuboty] a na zachodzie te modele ktore są reklamowane jako nowosc w Polsce? sprzedawane są juz od ponad 10 lat.macie racje ze trzeba dolozyc okolo 50tys do kioti i kupic markowy cichy traktor zachodni ale okolo 130tys zl wydac na 50 konny traktor to lekkie przegiecie kiedy on sie zamortyzuje przy dzisiejszyh cenach plodow rolnych zboza owoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

mam 451c,u mnie jest to ciągnik do ziemniaka,marchwi,kapusty,itp.zamiast 30,chodzi na kołach 9,5 na 32 więc nie są to koła do pługa,chociaż 3 skiby po 35cm szedł lepiej jak 60,pali tyle co 30 na mtg,poniżej 3 l.podnośnik lepszy niż w 60,bardzo szybko podnosi,wałek super włączanie na guzik,most też,podczas jazdy,nic nie szarpnie zgrzytnie.wygoda jak w NHtd80,cicho jak w tranzicie więc jak na traktor to bardzo dobrze w tak niewielkiej kabinie,ale miejsca dosyć,widoczność dobra.zwrotniejszy od 30,to plus na uwrociach.pracował z orkanem,kombajnem ziemniaczanym gdzie 60 miała małe problemy.dodam jeszcze że na hektar paliwa mniej spala jak 330,biegów więcej,mniejsze obroty z wom750,czasu na kawę zostanie,ręce nie bolą,w głowie nie szumi,muzyki posłuchasz.z wyglądu maleństwo ale bardzo wydajne.kto ma jakieś pytania bo ma zamiar kupić lub z czystej ciekawości 795584853 niech dzwoni chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Moim skromnym zdaniem NIE ! Kioti mam a tego drugiego widziałem na pokazie, niema porównania. Kioti jest marką znaną od lat i od lat ma dobrą pozycję na rynku amerykańskim a to drugie to takie trochę niewiadomo co za bardzo konkretne pieniądze różnica w cenie niecałe 10 tysięcy. Nie wiem kto to kupuje, jeżeli wogóle kupuje. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Wstawiłem jedną fotkę DK551c z ładowaczem Pronara w galerii z Wystaw . W końcu przebrnąłem kwalifikacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

Wstawiłem jedną fotkę DK551c z ładowaczem Pronara w galerii z Wystaw . W końcu przebrnąłem kwalifikacje :)

Ładnie wygląda tylko brakuje ochrony maski ,nie potrafią zrobic czy im się nie chce


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Dopiero po zakupie zorientowałem się że ta osłona jest bardzo ważna jak ładowałem obornik i musiałem podjeżdżać pod samą burtę. Dealer powiedziała że na chwilę obecną nie mają jeszcze osłony do tego ładowacza ale mieli coś w Pronarze o tym pomyśleć, więc może już mają. Ten ładowacz to nowość, wcześniej montowali oryginalne koreańskie (czerwone) dopiero w poprzednim roku zaczęli go oferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kioti DK 451C mam od kilku dni łatwo zapala na mrozie -10C no i napęd na przod w zaspie sniegu okolo 1m jedzie jak czołg ciekawie jak pójdzie w maszyny na wiosne co on pokarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

mój paliłem kilka razy jak było - 20 C i trzeba było ściągać znajomych jak im samochody zamarzały. Nie było problemów, tylko raz w trasie zaczął przerywać i słabnąć ale jakoś dociągnąłem do domu. Oczywiście przed jazdą 5-10 minut postoju i rozgrzewanie silnika no i na początku mocno dymił. Bardzo dobre ogrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

Ciekawe kto wpadł na pomysł żeby w galerii ciągniki Kioti dac do jednego kubła z Fotonami


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Też mi się nie podoba że w galerii zdjęcia Kioti nie mają własnego katalogu. Napisałem zapytanie w Tematach Ogólnych dlaczego tak jest, jak ktoś myśli podobnie to można tam się pod tym podpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj