Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#881 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 09:00

Są słabe przydkie z wyglądu.Ogólnie klapa.

Ja przyznaję, że nie jeździłem Kiotim (dość wnikliwie go oglądłem na tarach)ale sądząc po opiniach użytkowników to ciągniki są OK a na pewno stosunek ceny do jakości jest całkiem niezły.
Mi osobiście wizualnie ciągnik bardzo się podobają. Na tle konkurencji wyróżnia je elektrycznie włączany przedni napęd i WOM. W mojej ocenie największą wadą tego ciągnika jest zbyt mała liczba przełożeń skrzyni biegów, które da się wykorzystać do prac typowo rolniczych. Nie ma co się oszukiwać, że w pracach polowych najczęściej korzysta sie z I, ewentalnie II na szybkim zakresie i czasami z IV na zakresie srodkowym. Te 3 biegi to trochę mało jak na ciagnik rolniczy. Oczywiście zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy ciągnik jest używany w sadownictwie czy ogrodnictwie. Tak na marginesie to skrzynia biegów mogła by być szybsza i przydała by się odrobinę większa kabina z miejscem dla pasażera.
Tak ogólnie to jak dla mnie ciągnik jest OK.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 07:00
  •  

#882 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:00

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Co do biegów zgodzę się z tobą w 100% mogłoby być ich więcej, ale prędkości na 5 najwyższych biegach są niemal takie same jak w c-360. A przecież w większości to kioti zastpuję wysłużone c-360

#883 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 11 marzec 2013 - 18:56

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @brytan Jak robiłeś w polu no to powiedz z czym pracowałeś z pługiem 4x35 agregatem 2.8 m bo jak z takimi maszynami ( tak właśnie zakładam ) to ci się nie dziwie, każdy ciągniki około 50 km ma co robić z takimi maszynami na ciężkich ziemiach. A że komuś puściła usczelka to nie jest powód do wiekiej krytyki, żadna maszyna nie jest idealna . W john deere czy newhooland też kiedyś uszczelka puści :)
@bodzio9909789 fakt trochę biegów mało mi osobiście przydało by się bieg pomiędzy 1 a 2 na 3 zakresie zwłąszcza w orce na jedynce ciut za wolno na 2 sie nie uciągnie :)

#884 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 13:47

Co do biegów zgodzę się z tobą w 100% mogłoby być ich więcej, ale prędkości na 5 najwyższych biegach są niemal takie same jak w c-360. A przecież w większości to kioti zastpuję wysłużone c-360

Jeśli zastepuje, to znaczy, że jest nowoczesniejsza konstrukcja a jeśli tak to i biegów powinno być więcej. W zasadzie to KIOTI ma tylko 3 biegi w zakresie 4-12 km/h a do wygodnej pracy tych biegów powinno być przynajmniej 5.

#885 Share Brytan

Brytan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Kulturystyka

Napisany 13 marzec 2013 - 13:55

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja już napisałem KIOTI to jak dla mnie to nie są za dobre ciągniki.

#886 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 23:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Tak Panie brytan. Nie ma to jak kisić się w C360. Puki co nie podałeś żadnych konkretów i Twoje wypowiedzi są tego typu nie bo nie i już. Co do biegów zgodzę się z przedmówcami. Brakuje ich zwłaszcza na najszybszym zakresie. Między 1 i 2 powinien być jakiś półbieg tak samo między 3 i 4. W transporcie trochę to się daje we znaki. Ogólnie ciągnik wart swej ceny i nie ma w tym przedziale konkurencji i jako użytkownik jestem bardzo zadowolony. Może jedynie TYM jeszcze by się łapał, ale nie wiem jak one wypadają cenowo.

#887 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 09:07

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] 2 lata temu TYM był droższy od KIOTI o około 12 000 - 13 000 PLN a więć sporo. Myślę, że za 100 000 PLN to mozna poszukać lepszego ciągnika niz TYM.

#888 Share marcinp125

marcinp125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 11:28

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] a ja mam pytanie troszkę z innej beczki, mianowicie czy użytkowaliście wasze KIOTI-aszki w zimie i jakie wrażenia?

#889 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 14:35

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja użutkuje Kioti przez cały rok, zimą pracuję głównie z TURem, w śniegu idzie jek "brzytwa" Jeżeli chodzi o odpalanie to u mnie najwięcej było -25 C, Z odpalaniem niema najmniejszych problemów. Wystarczy podgrzać go troche na świecach i odpala bez problemu.

#890 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:50

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam. Używałem głównie do odśnieżania więc średnio raz na tydzień lub rzadziej. Odpalał bez problemów, lecz raz (pierwszy raz od nowości) musiałem podładować akumulator. Po za tym można jedynie narzekać na parujące szyby gdy się pozamyka w kabinie szczelnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 11:56

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja chciał bym sie dowiedzieć:
-jak długo zimą nagrzewa sie silnik,
- po jakim czasie w kabinie robi się c*pło,
-czy ogrzewanie jest wydajne przy wiekszych mrozach,
-czy przy dużych mrozach nie zamarzają szyby?

#892 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] - nagrzanie silnika 10-15 min. czas niewiele dłuższy niż latem
- w kabinie robi się ciepło po nagrzaniu silnika
- aby zwiększyć wydajonść ogrzewania można zakryć chłodnice np. kartonem (w wielkich mrozach pomaga)
- mi osobiście szyby jeszcze nie zamarzły (ale konieczne jest częsta zmiana kierunku nadmuchu z przedniej szyby na boczne i na odwrót)

#893 Share marcinp125

marcinp125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:46

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] hey widzę że co piszecie pokrywa się z moimi obserwacjami, u mnie też pracował raz, dwa razy w tygodniu przy odśnieżaniu i nie było problemów. A pytałem bo po sąsiedzku jest kilka nowych ciągników i (nie chwaląc się) mój KIOTI-aszek był jednym z nielicznych który odpalił bez problemów przy rekordzie -32stC.

#894 Share marcinp125

marcinp125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 17:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] aaa i mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma KIOTI-ego z przednim TUZ-em?

#895 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Z tego co kojarze nikt tu niema przeniego TUZa

#896 Share marcinp125

marcinp125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 07:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] szkoda bo zastanawiam się and tuzem, a orginały drogie jak.........:( więc myślałem o zrobieniu go we własnym zakresie jednak nigdzie nie mogę dorwać rys. technicznego lub przynajmniej zdjęć.........
więc jakby ktoś miał coś takiego to proszę o pomoc
pozdro

#897 Share marcinp125

marcinp125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 14:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] wie że pytanie nie do końca związane z tematem ale zastanawiam się nad kupnem talerzówki do Kioti-ego i nie wiem jaką wziąść żeby nie miał za ciężko
więc jeśli macie lub "targaliście" jakąś talerzówke opiszcie wrażenia
pozdro :rolleyes: :rolleyes:

#898 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 23 marzec 2013 - 17:33

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja swoim "targałem" talerzówkę 2.2 m dobrze sobie radził i 1.6 m tej to nawet nie czuł na 2 spokojnie szedł :)

#899 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 18:39

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] http://fpr.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=31&image_id=13 Kolega @wiesmag kiedyś bardzo aktywny na AgroFoto został usunięty, ale mógłby dużo powiedzieć Ci i Kioti i tależówce. Ale zapytać zawsze możesz on ma DK 451 c

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 14:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Swoim Kojocikiem targam talerzówkę 2,2m. Ogólnie ciągnik dobrze w niej idzie i jestem zadowolony z pracy takiego zestawu. Latam nim na najszybszym zakresie na 2biegu. Czasami po mimo przedniego napędu potrafi trochę ściągać ciągnik, ale jest to do opanowania. Na Twoim miejscu poszukał bym jakiejś talerzówki w układzie X bo jak się nie mylę można taką dostać w takiej szerokości jaka cię interesuje. Podobno w takiej talerzówce ciągnik ma tak jakby lżej i nie prowadza tak nim.