Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#681 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 19 luty 2012 - 19:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] poszukalem troche i na razie mam na oku plug firmy awemak wyglada dobrze a cena tez w sam raz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 13:44
  •  

#682 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 luty 2012 - 19:59

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] jaka cena tego pługa i jaka szerokość?

#683 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 luty 2012 - 07:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] cena to 1500 a szerokosc to 35 na skibe

#684 Share kylo80

kylo80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:07

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] oram od 4 lat na 3,4 klasie bez problemu

#685 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:18

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] kylo80 jakim pługiem orzesz i jaka szerokosc tego pługa

#686 Share barteq

barteq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2012 - 08:45

poszukalem troche i na razie mam na oku plug firmy awemak wyglada dobrze a cena tez w sam raz

a ja polecam pług firmy kverneland 3*14cali bardzo lekki na ciągnik

#687 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:04

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Przymierzam się do zakupu Kioti DK551C. Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z rejestracją tego ciągnika. On jest wg Stage II, czy to od nowego roku nie stanowi problemu?

#688 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:14

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Kioti ma norme euro IIIa, żednego problemu przy rejestracji niema

#689 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:34

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Moc silnika 54,1 / 2200 min-1
Typ turbodoładowany, czterosuwowy z zapłonem samoczynnym, chłodzonym cieczą spełniający normy zgodnie z dyrektywą 97/68/EC - stage II

Takie informacje znajduję w specyfikacji. Stąd moje wątpliwości

#690 Share kylo80

kylo80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 luty 2012 - 06:25

kylo80 jakim pługiem orzesz i jaka szerokosc tego pługa

kolego 35 Unia ,na gornym zakresie 1 ,daje rade pod spore wzniesienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 23 luty 2012 - 09:35

Moc silnika 54,1 / 2200 min-1
Typ turbodoładowany, czterosuwowy z zapłonem samoczynnym, chłodzonym cieczą spełniający normy zgodnie z dyrektywą 97/68/EC - stage II

Takie informacje znajduję w specyfikacji. Stąd moje wątpliwości

Na 100% spałnia normy IIIa w kwietniu 2011 rejestrowałem mojego i w homologacji ciągnika jest napisane wyraźnie norma euro IIIa
na folderach różne rzeczy piszą nie dokońca jest to prawda, a moc silnika to 54,1km ale przy obrotach 2600.
Najlepiej zadzwoń sobie do pronaru tam upewnisz się na 100% o tych normach, ale napewno jest tak jak pisze.

#692 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 luty 2012 - 11:55

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] W styczniowym numerze Top Agraru zostało zamieszczone zestawienie sprzedarzy ciągników w Polsce od 1 stycznia do 30listopada 2011r. Wynika z niego, że w tym okresie zostało sprzedane 92 traktory Kioti, najwięcej w województwie małopolskim, podlaskim i lubelskim.
W dodatku do tego numeru jest test ciągników rolniczych omocy 60-70 KM. Niestety w testach nie było ciagnika Kioti (może to dla tego, że 551 miał za mała moc a 751 za dużą). Znalazł się tam natomiast inny koreański ciagnik Tym T603. Ciagnik ten podobnie jak Kioti 551 ma silnik z wtryskiem posrednim. Z testu wynikało, że zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu silnika przez ten ciagnik jest większe od konkurencji o 15-25%. Należy przepuszczać, że w Kioti może być podobnie i dlatego warto rozważyć zakup droższego DK 751, który to ma wtrysk bezpośredni zamiast DK 551. Podczas kilkuletniej ekspluatacji ciagnika wieksza cena zakupu powinna zwrócić się w postaci pieniędzy zaoszczędzonych na paliwie.

#693 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 luty 2012 - 12:13

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @daniel5-ja się z tobą nie zgodzę.

po pierwsze tym 603 ma silnik perkinsa-i z suchych danych jednostkowe jest w tym silniku bardzo duże.

po drugie-zauważ ze 551 a 751 to dwa różne światy-w czym?-w gabarytach.
segment gdzie pasuje 751 jest bardzo bogaty w ciągniki różnej maści,a segment taki jak 551-oj biednie.

a 92 ciągniki w rok,prawie jednego modelu,i jak na taką mało popularną markę w kraju-przecież to sukces.

#694 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 12:19

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Silniki na wtrysku pośrednim spalają ok 20% więcej, to nie jest żadna nowość.

#695 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 luty 2012 - 12:34

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @Mariusz x-niby jest taka reguła,a w rzeczywistości jest z tym różnie-trzeba by porównać silniki na tej samej bazie tylko zmodernizowane.

takie przykłady:
kaczka 2,9D,i sprinter2,9TD interc.
terrano 2,7TD,i terrano 2,7TD interc.
passat 1,9D i passat 1,9 TDi

faktem jest że mocy i przyśpieszenia mają więcej-no ale paliwo to samo na 100

#696 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 13:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Nie ma co się oszukiwać, sam mam silnik na pośrednim i wiem jaka to lipa. Po prostu konstrukcja komory wstępnej powoduje straty energii i obniża sprawność.

#697 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:45

@daniel5-ja się z tobą nie zgodzę.

po pierwsze tym 603 ma silnik perkinsa-i z suchych danych jednostkowe jest w tym silniku bardzo duże.

po drugie-zauważ ze 551 a 751 to dwa różne światy-w czym?-w gabarytach.
segment gdzie pasuje 751 jest bardzo bogaty w ciągniki różnej maści,a segment taki jak 551-oj biednie.

a 92 ciągniki w rok,prawie jednego modelu,i jak na taką mało popularną markę w kraju-przecież to sukces.

Niewatpliwie 751 to ciagnik o klasę wiekszy od 551 ale gdy ktoś zamierza używać Kioti 551 jako główny ciagnik w gospodarstwie i agregatowac go z maszynami, których zapotrzebowanie na moc okreslone jest na poziomie 50-60 KM to powinien rozważyć zakup mocniejszego ciagnika, bo niestety 551 w takich warunkach pracy jest nieekonomiczna.
Niezaprzeczalnie masz rację, że w segmencie 50-60 KM jest bardzo mały wybór ciagników a Kioti jest ciągnikiem bogato wyposazonym i w miare nowoczesnym. Jego najwieksi konkurenci jak np. Farmtrec technologicznie są dużo z tyłu a różnica w cenie jest niewielka.
Nie kwestionuję również, że 92 sztuki sprzedane to zły wynik. Podałem tą wartość w celu czysto informacyjnym aby uzytkownicy ciagników Kioti wiedzieli mniej więcej jaki maja one udział w rynku.

@Mariusz x-niby jest taka reguła,a w rzeczywistości jest z tym różnie-trzeba by porównać silniki na tej samej bazie tylko zmodernizowane.

takie przykłady:
kaczka 2,9D,i sprinter2,9TD interc.
terrano 2,7TD,i terrano 2,7TD interc.
passat 1,9D i passat 1,9 TDi

faktem jest że mocy i przyśpieszenia mają więcej-no ale paliwo to samo na 100

Aby dokonac w miarę wiarygodnego porównania zużycia paliwa przez samochody to nalezy porównywac modele z wtryskiem posrednim i bezposrednim posiadajace zblizona normę emisji spalin. Praktyczny brak różnicy w zużyciu paliwa można wytłumaczyc tym, że silniki z wtryskiem bezposrednim aby spełnić wyższa norme emisji spalin spalają część paliwa w celu redukcji tlenków azotu i sadzy.
Nalezy równiez pamietać, ze silniki w samochodach przez znaczną część czasu pracuja z niewielkim obciążeniem a ich pełna moc jest wykorzystywana tylko podczas przyspieszania, natomiast silniki w ciagnikach i maszynach potrafią pracować z bardzo duzym obciążenie całymi dniami a wówczas róznica w zuzuciu paliwa jest zdecydowanie bardziej widoczna.

#698 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:06

W styczniowym numerze Top Agraru zostało zamieszczone zestawienie sprzedarzy ciągników w Polsce od 1 stycznia do 30listopada 2011r. Wynika z niego, że w tym okresie zostało sprzedane 92 traktory Kioti, najwięcej w województwie małopolskim, podlaskim i lubelskim.
W dodatku do tego numeru jest test ciągników rolniczych omocy 60-70 KM. Niestety w testach nie było ciagnika Kioti (może to dla tego, że 551 miał za mała moc a 751 za dużą). Znalazł się tam natomiast inny koreański ciagnik Tym T603. Ciagnik ten podobnie jak Kioti 551 ma silnik z wtryskiem posrednim. Z testu wynikało, że zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu silnika przez ten ciagnik jest większe od konkurencji o 15-25%. Należy przepuszczać, że w Kioti może być podobnie i dlatego warto rozważyć zakup droższego DK 751, który to ma wtrysk bezpośredni zamiast DK 551. Podczas kilkuletniej ekspluatacji ciagnika wieksza cena zakupu powinna zwrócić się w postaci pieniędzy zaoszczędzonych na paliwie.

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/mtz-pogodzil-potentatow,34132,1.html Z tego artykułu wynika, że sprzedano kioti 104 szt. A jeżeli chodzi o spalenie to moge powiedzieć na własnych doświadczeniach, że Kioti 551(54km) spala mniej paliwa od npC-360(ok.52km) przy tych samych maszynach tz. agregat uprawowy 2.8m, oraz pług w kioti 3x35cm, a C-360 3x30. Kosiarka rotacyjna Obroty wałka ustawiasz na 750, wtedy odroty silnika małe i spalanie dużo mniejsze. A komfort pracy nieporównywalny, oczywiście na korzyść Kioti :D

#699 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:17

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Taka duża sprzedaz nowych ciągników w 2011 roku była spowodowana najprawdopodobniej powódzią w 2010 r Tylko u mnie jest 13 nowych traktorów najwięcej to zetorów john dere i farmtrac ja z kiotim jestem sam jak narazie . Wies około 900 mieszkańców ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:01

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @rafal321-to że jesteś sam z kioti we wsi to nic-ja jestem sam w powiecie,a w pomorskim jest nas 2 indywidualnych(w zeszłym roku ),jakieś komunalne jeszcze są.

jeśli chodzi o to spalanie to gdzieś było w folderach z Pronaru że ma jednostkowe około 200g(i nie porównujcie maksymalnego-takiego nikt nie podaje w folderach) wynik moim zdaniem dobry.

ekonomiczność ciągnika to wykorzystane paliwo na wykonaną pracę-prędkości wom i dobrane przełożenia w skrzyni-bardzo ważne-co z tego że siedzi ekonomiczny perkins jak skrzynia do d*p..,jej dobranie przełożeń.

testy na hamowni jeszcze nie dają obrazu spalania ciągnika-dają samego silnika.

@bodzio9909789-porównuje spalanie u siebie z 360-ja u siebie spalam 451 mniej paliwa jak 330 :P