Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#661 Share barteq

barteq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 luty 2012 - 08:36

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] istrukcję mam orginalną i czytać umiem, tylko pomyliłem się z tym mruganiem (świecić)

"Obrót kluczyka w prawo powoduje włączenie świec żarowych i początek grzania komory spalania. Gdy lampka żarzenia zacznie świecić na czerwono (=silnik nagrzany), obrócić kluczyk w prawo i uruchomić rozrusznik dla uruchomienia silnika" str. 4-7

silnik w kioti jest z wtryskiem pośrednim i to dodatkowo utrudnia rozruch zimą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 04:58
  •  

#662 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 luty 2012 - 09:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Wydaje mi się że dla nich czerwony/pomarańczowy znaczy to samo i nie ma nad czym się zastanwiać. Rozruch zimą Kiotiego nie odbiega od normy. U nas zamrzły Zetory, Lamborghini i New Holland. Na - 25 C nie ma mocnych. Głównie sprawa leży w paliwie, jak ktoś kupił na jesieni i nie dolał uszlechetniacza to nie ma się co dziwić. Nie mówię, że u Ciebie tak jest.
Jak ci całkowicie paliwo się zmuliło to nic nie pomoże i trzeba wszystko wylać i czyścić zbiornik. Jak nie to spróbuj przed rozruchem kilka razy przepompować pompką paliwa , tylko koniecznie odkręć zaworek u góry bo rozszczelisz i pompka do wymiany - jak tak zrobiłem. Potem poczekaj jak świece zgasną , kręć jednocześnie pompuj gazem. U mnie to pomogło, pokrztusił się chwilę i załapał a stał nie ruszany na mrozie ponad tydzień.
Tylko jak silnik zaskoczy to ostrożnie z tym gazem, jakby się wkręcił na większe obroty możesz turbinę załatwić :(

#663 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:42

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @barteq-nic ci nie zacznie świecić na czerwono-po prostu zgaśnie-a instrukcja oryginalna to instrukcja po angielsku-z polską są pewne nieścisłości w tłumaczeniu.
z resztą nie trzeba nic czytać,standardowe oznaczenie i działanie,jak w większości pojazdów.

świece można podgrzać dwa a nawet trzy razy,przed kręceniem-komora uzyska większą temperaturę-łapie lepiej-wprawdzie nie jest to zalecane-może skrócić żywotność świec,ale lepsze dla żywotności silnika jak "samostart".

i jak mówi @ktom-minus 20 i ponad to dla każdego diesla są ekstremalne warunki-nawet z bezpośrednim wtryskiem.

co do paliwa to przed mrozami trzeba wlać uszlachetniacza do zbiornika i trochę denaturatu(denaturat dla ewentualnej wody)-nie ma co liczyć na uczciwość stacji i krzepliwość paliwa-stacje mają zbiorniki w ziemi i jest paliwo w temp. dodatniej-im popłynie a tobie zamarznie.i to nie oni będą stali w szczerym polu daleko od jakiejkolwiek pomocy.
przygotowanie paliwa do zimy trwa kilka minut-a ile kłopotu można zaoszczędzić.

#664 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Lotos Dynamic ON do -32 i po klopocie z zapalaniem i sprawny akumulator pow 80%,moj zapalił przy -20 na tym paliwie
nie odpalany 2 miesiace Kioti DK451C

#665 Share barteq

barteq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 luty 2012 - 14:12

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] "tylko koniecznie odkręć zaworek u góry bo rozszczelisz i pompka do wymiany - jak tak zrobiłem"
o który zaworek chodzi ?
u mnie nad filtrem paliwa jest pompka ( na moje oko membranowa ) tylko nie wiem gdzie ten zaworek ? na dole pod filtrem jest plastikowy korek to o to chodzi.
wiem że w takie mrozy to każdy ciągnik ma problemy z zapaleniem, u mnie NH w tamtym roku dobrze palił a w tym stoi bo nie ma takiej potrzeby żeby go odpalać. kioti jest mi potrzebne do przestawienia bel. podstawa to paliwo i akumulator. sąsiad ma problemy z valtrą, ma nawet podgrzewanie silnika grzałką i też cieżko mu pali.a jak zapali to nie wchodzi na obroty.

Edytowany przez barteq, 05 luty 2012 - 14:19.

#666 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 luty 2012 - 00:19

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] zaworek jest w górnej części filtra z tyłu od strony silnika, obok pompki, taki małe pokrętełko. Trzeba go wykręcić i pompować aż paliwo dobrze przez niego pójdzie. Potem próbować palić

#667 Share kylo80

kylo80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 luty 2012 - 11:11

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] z dodatkiem do paliwa pali przy -28 bez problemu pozatym doskonaly sadownik

#668 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:08

istrukcję mam orginalną i czytać umiem, tylko pomyliłem się z tym mruganiem (świecić)

"Obrót kluczyka w prawo powoduje włączenie świec żarowych i początek grzania komory spalania. Gdy lampka żarzenia zacznie świecić na czerwono (=silnik nagrzany), obrócić kluczyk w prawo i uruchomić rozrusznik dla uruchomienia silnika" str. 4-7

U mnie dokładnie tak samo w instrukci jest napisane. Więc chyba teraz tak tłumaczą :D Ja podgrzewam przy takich mrozach około 30 sekund i odpala bezproblemowo, oczewiście dodatek do paliwa wlany ;)

Edytowany przez bodzio9909789, 06 luty 2012 - 19:08.

#669 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 luty 2012 - 15:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam. Czy mógłby ktoś napisać przy jakich obrotach silnika uzyskiwane są prędkości wałka WOM 540, 750 i 1000 i jaki jest najwyższy moment obrotowy silnika i przy jakich obrotach jest osiągany? Z góry dzięki za pomoc

#670 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 luty 2012 - 16:53

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] w instrukcji tego nie ma-miałem folder i tam był moment podany-poszukam
ale może z tego wykresu coś wywnioskujesz http://www.kioti.com...e_4a220tlwb.asp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 luty 2012 - 18:12

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Właśnie. W instrukcji niestety tego nie ma a raczej być powinno tak mi się wydaje.

Przeglądając tą strone co podałeś zauważyłem że srodek kabiny w DK 551 w wersji na USA jest troche inny zwłaszcza panel kontrolny w dachu i ilość nawiewów (jest ich więcej i naczej rozmieszczone).

Edytowany przez sebastian264, 11 luty 2012 - 18:20.

#672 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 luty 2012 - 18:25

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] teraz to już nie są instrukcje-bo co nam daje ,jak to przeważnie w dzisiejszych instrukcjach pisze:jak się zapali kontrolka X to należy zgłosić się do serwisu.
teraz danych szczegółowych więcej można się dowiedzieć z folderów.

i to nie dotyczy tylko kioti-stało się to regułom

#673 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 12 luty 2012 - 11:41

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] witam ja widziałem ze kioti dk551c ma 100nm momentu obrotowego a na tej stronie jest podane że ma 174 nm

Edytowany przez rafal321, 12 luty 2012 - 11:42.

#674 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @rafał321-451c ma coś ponad 100nm,z tego co pamiętam,a z 551c to to się zgadza.

#675 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:42

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] 451c ma 142Nm/1600,a 551c 177Nm/1700 obrotów

#676 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] koledzy a co myślicie o zestawie kioti dk551c z pługiem unia grudziądz 3*40 na 2 i 3 klasie ziemi. moze ma ktoś taki zestaw

#677 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 luty 2012 - 11:31

koledzy a co myślicie o zestawie kioti dk551c z pługiem unia grudziądz 3*40 na 2 i 3 klasie ziemi. moze ma ktoś taki zestaw

Raczej kiepsko to widzę. Pług 3*35 już bardziej do tego ciagnika się nadaje ale na cięższych glebach i z nim może być problem i trzeba będzie orać na 3 lub 4 biegu ze srodkowego zakresu.

#678 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja mam 3x35 klasa 3 i 4 daje rade- 1 na szybkim zakresie, ale 3x40 i na 2-3 klase to podejrzewam, że średni zakres i 4bieg to max.

#679 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:58

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] narazie mam pług 2*40 UG. U mnie orze sie max 25 cm.z dwójką nie miał problemu jezdziłem na szybkim zakresie na 1 ale myśle że 3*35 to będzie odpowiedni pług jak bym miał lżejsze ziemie to bym kupił 3*40

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 18 luty 2012 - 19:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] U siebie latam kiotim z pługiem UG 3x30cm. Idzie jak burza gleby 3 i 4 klasa. U dziadka w zeszłym roku orałem na glebie gliniastej to trzeba było zredukować do środkowego zakresu i 4 biegu. Całe skiby się odkładaly normalnie żywa glina. Najrozsądniejsze będzie 3x35. Będzie w sam raz.