robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesmag    54

@zbig-za bardzo serwisu nie słuchaj-każdy producent olei ma w swej ofercie odpowiadający wymaganiom kioti451,551-bo wymagań aż takich wielkich nie ma.

pisałem już wcześniej jaki olej i po ile statoil ma w swej ofercie do kioti 451-jakościowo lepszy niż AGROL,a cena zbliżona-poszukaj a znajdziesz coś odpowiedniego za względne pieniądze.

na tym statoilu mam zamiar jeździć 4 lata-jakościowo spełnia wymagania bardziej wymagających ciągników,sprzętów,,i wszystko gra.po drugie ilość oleju jest dosyć znaczna-mniejsza ilość zużyła by się wcześniej.

 

ten co był zalany i co jest zapisane w instrukcji to taki lepszy wrzecion-tak że bez obawy.lepszy olej przedłuża przebiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Bodzio ile godzin zrobiles na oleju Agrol U i jak sie sprawuje skrzynia biegow.Wiesmag pisze ze Statoil lepszy do skrzyni jak Agrol U a ja sprawdzalem specyfikacje tych oleji i mają podobne parametry

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam dopiero rok Kioti, więc niecałe 500 godz. nabite, ale od pierwszej wymiany(50godz) servis zalewa Agrolem. Skrzynia jak na 500 godz. sprawuje się normalnie, a kilkaset kilometrów przejechałem w transporcie z dużym obciążeniem i na pełnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@zbig-pisze że lepszy statojl dlatego że spełnia wymagania NH-gdzie agrol już nie-a w kioti mogą być oba-brałem całą beczkę,wymiana we wszystkich trzech-akurat styknie.

po drugie statoil lepszy bo na beczce parę złotych był tańszy niż agrol-statoil akurat miał jakąś promocję na zakupy olei tego typy-ale cało-beczkowe(już parę razy mieli takowe,i to zawsze pod koniec roku)-i jak tu nie wybrać.

po trzecie mam we wszystkich olej jednaki-podłączanie maszyn z hydrauliką-bezproblemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Panowie czy ktoś z was bral Kiotiego na dofinansowanie w ramach Modernizacji Gospodarstw Rolnych? Kioti nie ma znaku CE i zastanawiam się czy to może czasem być problemem dla Agencji w czasie kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

po co znak CE jak jest homologacja?

 

jak brałem NH to o znaku CE nikt nie wspominał-a o homologację tak-choć też na nim nie widziałem żadnego CE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Mam pytanie do użytkowników modelu dk551c. Jakie macie radia w kabinie? Ja mam jakieś orginalne koreńskie które niezbyt dobrze dziala. Kupiłem kenwooda i nie mam zbytnio pomysłu jak by je tam zamontować. Mocowania od orginalnego radia nie pasują do kenwooda. Może macie jakieś sprawdzone rozwiązanie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

ja mam zamontowane radio oryginalne i nie mam do niego zastrzerzeń dobrze odbiera stacje radiowe i płyty tez dobrze odtwarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

jowisz753 widzę że wziołeś Kioti jak pierwsze wrażenia

 

Hmm Na razie biega z opryskiwaczem 400l więc w cięższych pracach nie testowałem. Ogólnie to podoba mi się komfort jazdy, wkurza mnie wskaźnik paliwa bo dziwnie pokazuje. Na razie 12h ma zrobione. Coś jakby chwilami szumiało w tylnym moście, ale myślę ze to minie jak popracuje dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal321    0

ten wskaśnik to też jakiś feler u mnie od fulla do połowy to pomału schodzi a od połowy do rezerwy to zaraz nie ma paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Pytanie do "ktom". Jak przezimowały Twoje róże? Podobno są straszne straty. W moim ogródku było kilka róż i zmarzły wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1
Napisano (edytowany)

No cóż,, róże wogóle nie przezimowały tzn. padły prawie wszystkie. Tak bywa, będzie cienki rok. Ostatnio rzadko zaglądam , ciągle dużo pracy no i jakiś handelek tym co zostało z poprzedniego roku. ;) Kioti sprawuje się bez zarzutu. Zapomniałem dodać że u nas padły prawie wszystkie oziminy i rzepak.

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

tak dla kontrastu-drugi kraniec Polski(Kaszuby)-przezimowało wszystko ładnie-lecz co z tego jak teraz to już miejsca przyschnięte,a jare tym co o wilgoć nie zadbali nawet nie powschodziły-sucho niesamowicie od wczesnej wiosny-w maju 6 raz popadało i raz 13 pokropiło.

 

ja tam o kiotim rozpisywać się nie będę-bo nie ma o czym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem "wyskakuje" mi rewers w czasie jazdy do przodu, zgłosiłem do serwisu jutro mają po niego przyjechać. Co według was to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

.bodzio9909789' a miales moze drgania

traktora na 2 biegu szosowym przy 1500 obrotow bo u mnie nieraz drga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Też zauważylem drgania na 2 biegu przy 1500 obr. Za jakieś 2 tyg pierwszy przegląd więc zapytam wtedy o co z tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Jowisz napisz co serwis zrobił na przeglądzie zeby usunac te drgania.U mnie jeszcze na 1 biegu 2000 obrotow tez nieraz sa drgania czyzby silnik zle wywazony KIOTI 451C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NAPISZ CO CI SERWIS ROBIŁ PRZY REWERSIE

Pękła sprężnka, która w skrzyni przytrzymuje tą dzwignie od rewersu.( Niestety żeby to wymienić trzeba ciągnik rozpołowić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

NA GWARANCJI CI ROBILI REWERS CZY ZA KASE I ILE WZIELI serwis robił czy mechanik prywatnie.

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj