Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#561 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:31

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] witam,kolejnego kioti-maniaka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 03:57
  •  

#562 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 03 listopad 2011 - 20:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] witam kioti dk551c posiadam od maja tego roku jak naraie spisuje się dobrze jest dobrze wykonany jak w kabinie jak i na zewnątrz mam jednak zastrrzeżenia co do wałka odbioru mocy na każdym zakresie coś stuka miałem już pierwszy przeglad po 50 h serwisanci wlali mi turdusa wymienili filter oleju przekładniowo hydraulicznego i filter oleju silnikowego a co do układu kierowniczego to raz szumi raz nie widocznie te typy tak mają :)

#563 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 03 listopad 2011 - 21:03

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Wiecie może czy da się zamówić DK551 na węższych tylnych oponach np. 12,4 R32. A może ktoś ma takie lub podobne, chodzi mi o dopasowanie do międzyrzędzi??

#564 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:32

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja mam 9,5/36 zrobione na zamówienie w pewnej firmie "od felg" - zdecydowanie ich nie polecam, zdaje się że Pronar robi do Kiotiego zamienniki kół - są tańsze niż we wspomnianej firmie. Musisz dowiedzieć się czy można od razu zakupić go na tym rozmiarze i co z gwarancją. Wydaje mi się że ten rozmiar co planujesz może spełniać rolę uniwersalnego , ja na węższych robię praktycznie wszystko.
Skąd jesteś , widzę że Lubelskie ... :)
[/quote]

Edytowany przez ktom, 03 listopad 2011 - 21:33.

#565 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 03 listopad 2011 - 21:36

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Będę musiał porozmawiać z dealerem ale to jak będzie coś więcej wiadomo z wnioskami. Chciałbym tylko jeden komplet, właśnie 12,4 R32, mam takie w ferdku i są optymalne między szerokością do międzyrzędzi a przyczepnością. Traktor będzie pomocniczym więc szersze nie są mi do niczego potrzebne a nie chciałbym darmo płacić za 2 komplety. A pytam, bo może ktoś miał podobny dylemat i chciałem się zorientować jak to jest.

#566 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:47

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja do byłem 600 na liście na modernizację i do tej pory cisza, poprawki miałem zrobione w sierpniu :huh: . 12.4 to bardzo dobry rozmiar do Kiotiego , musisz tylko dobrze wymierzyć rozstaw bo do międzyrzędzi to dość szerokie.

#567 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 03 listopad 2011 - 21:53

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja złożyłem teraz na różnicowanie, to zobaczymy jak to z tym będzie. A może wiesz jak on jest standardowo rozstawiony. żeby przy 12,4 idealnie pasowało to musi mieć do środków opon 1350mm.

#568 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 22:09

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] w swoim czasie pytałem o koła międzyrzędowe w pronarze-jako koła główne w ciągniku-niestety nie-sprowadzają ciągniki w całości z takimi kołami jak podają,brak innej opcji :(
koła 12,4 powinieneś za niewielkie pieniądze dostać-popytaj o koła do 360 o tym rozmiarze na składnicach z częściami.ja do swojego dostałem felgi przewidziane dla 330 za 700 zł z groszem obie+opony radialne za 1400zł za obie z dętkami-trochę miałem przeróbki,bo u mnie gwiazda jest 26 a nie jak w 330 28-w 551 będzie prościej bo 360 i kioti 551 mają koła 14,9/28-czyli takie same-no może z rozstawem może być ciut kombinowania,ale da się-o 1 czy 2 centymetry nie chodzi.
mnie koła wyszły ciut ponad 2000.
mówisz że koła będą ci zbędne-to prawda,ale opony w tym rozmiarze zawsze możesz sprzedać-to rozmiar chodliwy,zostawisz sobie tylko felgi,bo gwiazdy wykorzystasz w nowych kołach.

czasami zamawiając ciągnik na niestandardowym ogumieniu wyjdzie drożej jak pokombinować samemu.

#569 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 22:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] tyle to zdaje się ma na oryginalnych kołach, ja ma teraz 145 cm. jak ci będą robić koła na zamówienia mogą ustawić na centymetry.

#570 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 03 listopad 2011 - 22:18

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ale zostawiając go dalej na gwieździe 28 wyjdzie niższy i może się skrzynia nie zgrywać z przodem. Dlatego mówię o rozmiarze 32. Zamiennikiem dla 14,9 R28 będzie 12,4 R32. ktom wiadomo, że nie chodzi o mm, bo jeśli wyjdzie 1380 czy 1390 to też będzie dobrze przy 1350 jest idealnie ;) Gdzieś kiedyś wyczytałem właśnie, że minimalnie na standardowym da się 1360.

Edytowany przez donborys, 03 listopad 2011 - 22:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 22:28

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @donborys-właśnie opcjonalne koło do 360 to 12,4x32-i ono jest przygotowane na gwiazdę 28.
ja też mam koło 32 calowe,a na gwieździe 26-zobacz w mojej galerii jak to jest zrobione-uchwyt nie jest bezpośrednio przy feldze,jest dystans.
@rafal321-ja bym szukał przyczyny tych stuków w skrzynce zmiany prędkości WOM,może źle jest wyregulowane cięgno zmiany(dokładnie się nie zazębia,w moim 1000 nie szedł wbić,zaraz na początku)-nasi zakładając zaczep mogli coś popie....

Edytowany przez wiesmag, 03 listopad 2011 - 22:37.

#572 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 03 listopad 2011 - 22:35

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] O widzisz, mądrego to i dobrze posłuchać ;) Tego, że opcjonalne 12,4 do c-360 są pod gwiazdę 28 to nie wiedziałem, ale jak tak to faktycznie nie byłoby większego problemu. Dzięki za rady , teraz tylko czekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku ;)

#573 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 12:53

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @wiesmag sprubuje wyregulować to cięgno może to coś pomoze a jak nie to zamówie serwis niech napriawiaja ale znajac zycie pewnie nasi coś popierniczyli przy zakładaniu zaczepu ;[

#574 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 08:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mam jeszcze małe pytanko, czy może ktoś z Was próbował tankować do Kioti biodiesla?
Coś na ten temat jest napisane w instrukcji obsługi?

#575 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:11

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] nie tankowałem biodiesla a w instrukcji tez na ten temat chyba nic nie pisza

#576 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:00

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] teoretycznie można, pompa nie stawia tutaj wymagań, ja jeszcze nie próbowałem. Słyszałem natomiast o wlewaniu do niego kolorowego paliwa i nie było problemów ;)

#577 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 09:15

teoretycznie można, pompa nie stawia tutaj wymagań, ja jeszcze nie próbowałem. Słyszałem natomiast o wlewaniu do niego kolorowego paliwa i nie było problemów ;)

Pompa w Kioti 551 jest smarowana tylko paliwem, czy dodatkowo jeszcze wlewa się do niej olej?
Jeżeli chodzi o "kolorowe" paliwo to to kupowane w ilościach hurtowych z duzych firm ma czasami lepsze parametry od ON.

#578 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:15

Pompa w Kioti 551 jest smarowana tylko paliwem, czy dodatkowo jeszcze wlewa się do niej olej?
Jeżeli chodzi o "kolorowe" paliwo to to kupowane w ilościach hurtowych z duzych firm ma czasami lepsze parametry od ON.

Pompa w Kioti smarowana jest olejem z silnika, nic nie potrzeba dolewać ani zmieniać w pompie

#579 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 09:17

Pompa w Kioti smarowana jest olejem z silnika, nic nie potrzeba dolewać ani zmieniać w pompie

To nie tak. Pompa wtryskowa nie może być smarowana olejem silnikowym, bo zawiera on zbyt dużo zanieczyszczeń powstałych w wyniku procesu spalania i zużywania się podzespołów silnika, które uszkodziły by precyzyjny mechanizm pompy. Jeżeli do pompy nie leje się oleju to oznacza, że smarowana jest olejem napędowym. Z obecnie produkowanych ciągników takie rozwiązanie jest stosowane prawie we wszystkich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 listopad 2011 - 18:44

O widzisz, mądrego to i dobrze posłuchać ;) Tego, że opcjonalne 12,4 do c-360 są pod gwiazdę 28 to nie wiedziałem, ale jak tak to faktycznie nie byłoby większego problemu. Dzięki za rady , teraz tylko czekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku ;)

Orientowałeś się kolego może w jakich składnicach / u jakich dealerów w lubelskim można dostac ten ciągnik i gdzie jest najtaniej ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .