Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 17 październik 2011 - 21:46

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego tematu forum.
Zamierzam kupić 2-drugi ciągnik rolniczy i pod uwagę biorę markę Kioti DK 551 lub Kubote L5040,posiadam ME9000.
Przeczytałem cały ten temat i z Waszych wypowiedzi wynika, że są to w miarę dobre ciągniki.
Zanim jednak podejmę ewentualną decyzję o zakupie to chciał bym poznać trochę szczegółów technicznych na temat tego ciągnika. Ponieważ poza ogólnymi danymi w internecie niewiele można znaleźć to liczę na Waszą pomoc.
Przede-wszystkim interesuje mnie:
-To co on wa w standardzie ile par szybko-złączy hydraulicznych,czy posiada takie z przodu?

-Czy macie przedni Wom i Tuz i jak się on z tym sprawuje?

-Czy ktoś z was posiada koła do trawy ,wiecie takie balonowe jak na pole golfowe?

-A jak się nim odśnieża ma ktoś pług do niego podpięty jak sobie radzi?

-I co mi proponujecie pomiędzy Kubota w sumie za te same pieniądze....

Pozdrawiam i czekam na Szybka odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 04:38
  •  

#522 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 18 październik 2011 - 13:58

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam w standardzie Kioti posiada 2 pary szybkozłączy z tyłu, z przodu ma 1 parę(zaślepione pod przedni tuz) klimatyzację, revers, 12 biegów, 3 prędkości wom 540, 750, 1000. Z tego co się orientuję to tu na forum nikt niema przedniego tuza, na resztę pytań też ci nie odpowiem bo niepracowałem z pługiem do śniegu

#523 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 październik 2011 - 19:31

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] W moim DK451C jest przedni TUZ ZINBERGA za 4tys zł 800kg udzwigu dzwiga skrzyniopalete z jablkami w sezonie jednak WOMU przedniego nie kupilem bo PRONAR chcial okolo 10 tys zl ?.W przyszlosci bedzie kosiarka z silnikiem hydraulicznym

#524 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 18 październik 2011 - 19:57

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dziękuje wam jak narazie za wszystkie podpowiedzi powiem wam że wykonanie jest jego ŁADNE-DOPRACOWANE NA ZEWNĄTRZ JAK I WEWNĄTRZ MOŻE NAWET LEPSZE NIŻ W KUBOTACH JAK WIDZIELIŚCIE,ZOBACZYMY CENY MAJA PRAWIE PODOBNE,HEH SAME KOŁA DO TRAWY SĄ 9TYŚ TAŃSZE,WOM 9.5BRUTTO,A TUZ 12TYŚBRUTTO,ALE JEDNO DOBRE ŻE JAKBYM DOŁOŻYŁEM DO TEGO LC2-TO BEDZIE WSZYSTKO PASOWAĆ BEZ PRZERÓBEK.POZDRO!!!

#525 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 październik 2011 - 08:24

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Silniki w mniejszych (451, 551) ciągnikach Kioti maja posredni wtrysk paliwa. Teoretycznie rzecz biorąc silnik taki charakteryzuje się nizszą sprawnościa i powinien zuzywać jakieś 10-15% więcej paliwa niż silnik z wtryskiem bezposrednim.
Czy może ktoś z Was próbował porównać zuzycie paliwa przez Kioti ze zużyciem paliwa przez inny ciągnik rolniczy podobnej klasy?

#526 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 październik 2011 - 09:25

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] nie wiem jak jest z innymi markami,ale podają że ok 200g/kwh-a w rzeczywistości coś jak 3p,a jeśli liczyć na wykonaną pracę(na ha)to wychodzi znacznie mniej jak 330.

tak trzeba to porównać,jeśli wziąć to paliwo co mógł by spalić 330 lub 360 3p,to na tej ilości ropy można duuuuuużo więcej zrobić :rolleyes:

#527 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 październik 2011 - 12:09

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] 200 g/kWh to nierealna wartość. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie to jednostkowe zuzycie paliwa w Kioti 551 wynosi 258 g/kWh, co jest przyzwoitą wartością, bo w przypadku wiekszości ciagników rolniczych oscyluje w granicach 230-265 g/kWh.
Oszcędniejszy od 330 to faktycznie może być, ale od 360 3p, to porównując zużycie jednostkowe paliwa to już zbyt dużych oszczędności bym się nie spodziewał - tak wynika z założeń teoretycznych. Praktyka może odbiegać nieco od teorii i faktycznie Kioti może być oszczędniejszy od przestarzałych konstrukcji takich jak 330, czy 360.

Ktoś z Was może przeliczał ile trzeba paliwa na zaoranie 1 ha pola? Załóżmy, że orzemy glebę lekką lub średnią na głębokość około 25 cm.

#528 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 październik 2011 - 12:44

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja akurat wykonywałem orkę pługiem 3x35 hektar zaorałem w 2 godz. spalanie 5-6 l/godz

#529 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 październik 2011 - 14:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @daniel5-to 200g(551 nawet spadł poniżej 200) pronar podawał na ulotkach,gdzie pronary na bazie mtz miały około 220g.(pewnie wartości minimalne,lub na biegu jałowym)

u mnie 451 robi za 330 i 360 3p-pola te same,uprawy w miarę też-dużo mniej paliwa z chodzi właśnie na te prace co kiedyś wykonywały ursuski(wyraźnie zauważalne)-i to nie tylko bo mniej pali,ale że ma wom 750,100-jak i również biegi idą lepiej dopasować niż w 330.

to że on ma wtrysk pośredni to z początku też stawiałem znak zapytania-nie ma się czego bać,jest ok.

#530 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 październik 2011 - 14:38

Ja akurat wykonywałem orkę pługiem 3x35 hektar zaorałem w 2 godz. spalanie 5-6 l/godz

To faktycznie niewielkie spalanie. Jak głeboko orałeś i jaka gleba?
Pługiem 3x35 dało by się orać cięższe gleby na 1 biegu, czy trzeba by zredukować do 4 biegu ze średniego zkresu?
3 prędkości WOM to niewątpliwa zaleta Kioti. Gdy nie pracuje się z dużym obciązeniem, to na paliwie mozna sporo zaoszczędzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2011 - 17:50

@daniel5-to 200g(551 nawet spadł poniżej 200) pronar podawał na ulotkach,gdzie pronary na bazie mtz miały około 220g.(pewnie wartości minimalne,lub na biegu jałowym)

Zazwyczaj podawane jest najmniejsze spalanie, które może się znacznie różnić od spalania średniego. Pełen obraz dałaby mapa spalanie jednostkowego danego silnika, jednak jest ona praktycznie niedostępna.

#532 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 październik 2011 - 19:09

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] z moich obserwacji: traktorek jest ekonomiczny kiedy pracuje z optymalnymi obrotami 1700-2000 ze średnim obciążeniem, natomiast potrafi łyknąć stosunkowo sporo przy pracy z ładowaczem , kiedy ciągle operujemy przód -tył i silnik wkręca się na obroty wg mnie wynika to ze wspomnianej charakterystyki silnika - po prostu mała pojemność i nie lubi niskich obrotów, podobnie kiedy jedziesz na pusto z gazem w podłodze też wypije, natomiast nie raz z pługiem lub talerzówką byłem pozytywnie zaskoczony. Orzę 2-skibowką grudziądzką na 2 biegu-szybki zakres, czasami jak pług wejdzie po ramę zapinam 1. Mam zakamienioną glebę 3-4 klasy i orka jest szarpana, lemiesze ciągle popodwijane i w takiej pracy pali 4-5 litrów na godz, hektar orałem 4 godz., głęboko pracująca talerzówka też 4-5 litrów. A teraz np. kopiemy róże na 1 biegu - średni zakres to spali mi coś koło 2,5 litra no i fajna sprawa 3 prędkości WOM, zmieniam sobie , jak ziemia kiepsko się obsypuję to włączam 1000 obr/min i idzie ładnie, ale jak w upały włączałem ten zakres na dmuchawie to silnik się grzał i musiałem zejść na 750. Można zaoszczędzić przy opryskach, włączam 750 obr i zamiast 1 biegu jeżdżę na 2 na najniższych obrotach i widać różnicę w spalaniu.

#533 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 październik 2011 - 19:18

To faktycznie niewielkie spalanie. Jak głeboko orałeś i jaka gleba?
Pługiem 3x35 dało by się orać cięższe gleby na 1 biegu, czy trzeba by zredukować do 4 biegu ze średniego zkresu?
3 prędkości WOM to niewątpliwa zaleta Kioti. Gdy nie pracuje się z dużym obciązeniem, to na paliwie mozna sporo zaoszczędzić.

Orka około 25-30cm(tak na oko B) ) klasa gleby 3b i 4a spokojnie radzi sobie na 1 biegu szybkiego zakresu

#534 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 październik 2011 - 19:35

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mariusz x-znalazłem wykres silnika takiego jak w moim(451)-tylko tam tłumaczenie jest że wtrysk bezpośredni i norma emisji tier4-pewnie błędy tłumaczenia,a wykres taki malutki że jednostek nie widać Mój odnośnik wiadomo że na ulotkach i prospektach podają wartości najmniejsze,może nawet zaniżone-zetor 5340 miał na jednej ulotce 218g :lol:

Edytowany przez wiesmag, 19 październik 2011 - 19:40.

#535 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2011 - 19:44

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Chodziło mi o coś takiego-mapa.
To co Ty podałeś to wykres jednostkowego spalania, jest słuszny tylko dla pełnego obciążenia.

#536 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:36

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] nic innego nie znalazłem,nawet specjalnie nie szukałem,bo i niby po co mi to teraz,mam spalanie w realu,które bardzo mnie zadowala.ma moje prace trudno mi wyobrazić sobie mniejsze spalanie,przecież na czymś musi to chodzić.faktem jest że ja staram się nie wkręcać na obroty-no czasami trzeba tłumik przedmuchać.u mnie w transporcie,orkach nie robi.

dk451 tak właściwie za 330 to wymarzony,nie ma na rynku bardziej odpowiedniego,aż szkoda że Pronar zaniechał go sprowadzać.

#537 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 październik 2011 - 21:46

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Niestety w Polsce sprzedają się głównie większe ciągniki z mocą powyżej 60-80 KM a szkoda, bo większość moich sąsiadów jeździ starymi Ursusami I Władkami i łakomym okiem patrzy na kiotiego , co z tego jak ekonomia w gospodarstwach wielkości micro nie pozwala na poważne inwestycje :( . Jak patrze po mojej gminie to kilka nowych się pojawiło : ale to kilka typowych sadowników, 2 Kuboty , no 2-3 sztuki JD 50 M, i pojedyncze NH i MF. Gmina niby bogata ale rolniczo nie rozwija się .

#538 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 październik 2011 - 08:57

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Znalazłem charakterystykę silnika http://kiotitractors...ebrochure/DK551
Po powiększeniu wykresu coś nawet można odczytać.
Wykres oczywiście dotyczy pracy silnika przy pełnym obciążeniu ale widać na nim przynajmniej przy jakich obrotach silnika jest najniższe jednostkowe zużycie paliwa. Wychodzi na to, że to 1800-2100 obr/min. Wartość zużycia paliwa jest tam podana w gramach na konia mechanicznego i aby przeliczyć na g/kWh trzeba przemnozyć przez 1,36, co daje nam jakieś 245 g/kWh, co jest całkiem niezłym wynikiem dla tak małego silnika.
Z racji tego, że silnik ma niewielka pojemność skokowa, to jego maksymalny moment obrotowy jest dosyć mizerny bo wynosi zaledwie 155 Nm - to troche mało jak na 54 KM.

Mam do Was jeszcze pytanie odnośnie udżwigu podnośnika, który wynosi zaledwie 1200 kg. 1200 kg to mniejwięcej połowa tego co oferuje konkurencja (porównywalny ciagnik Ursus 3724 ma 2400 kg udźwigu). Czy taki udźwig podnośnia nie jest w praktyce zbyt mały? Jakie najcięzsze narzędzia podczepialiście do Kioti i przy jakim obciążeniu tyłu zaczyna "podrywać" oś przednia przy ruszaniu?
Ciekawi mnie jeszcze jak wyglada załączanie WOM zwłaszcza w maszynach o dużym momencie rozruchowym jak np. kosiarka ratacyjna.
Jak działa w praktyce automatyczne właczanie WOM przy podniesieniu lub opuszczeniu podnośnika?
W jaki sposób zmienia się predkości obrotowe WOM, jak się domyślam można to robić tylko gdy WOM nie pracuje?

dk451 tak właściwie za 330 to wymarzony,nie ma na rynku bardziej odpowiedniego,aż szkoda że Pronar zaniechał go sprowadzać.

Jaka była różnica w cenie pomiędzy Kioti 451 a 551?
Niby to wymarzony ciagnik, ale jego eksploatacja jest nieporównywalnie droższa niż C 330, nie wspominając już o jakichkolwiek awarjach lub wypadkach jak np. zbita szyba.
Niestety postęp kosztuje <_<

Edytowany przez daniel5, 20 październik 2011 - 08:52.

#539 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 październik 2011 - 14:39

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Jest nowy Kioti EX50KM za DK451C jednak cena 112tys i 115tys brutto z skrzynią hydrokinetyczną nie wrozy mu duzego zejscia na rynku?.Gdy DK451C kosztowal w ostatnich miesiącach sprzedarzy 57tys netto!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 październik 2011 - 16:17

Mam do Was jeszcze pytanie odnośnie udżwigu podnośnika, który wynosi zaledwie 1200 kg. 1200 kg to mniejwięcej połowa tego co oferuje konkurencja (porównywalny ciagnik Ursus 3724 ma 2400 kg udźwigu). Czy taki udźwig podnośnia nie jest w praktyce zbyt mały? Jakie najcięzsze narzędzia podczepialiście do Kioti i przy jakim obciążeniu tyłu zaczyna "podrywać" oś przednia przy ruszaniu?
Ciekawi mnie jeszcze jak wyglada załączanie WOM zwłaszcza w maszynach o dużym momencie rozruchowym jak np. kosiarka ratacyjna.
Jak działa w praktyce automatyczne właczanie WOM przy podniesieniu lub opuszczeniu podnośnika?
W jaki sposób zmienia się predkości obrotowe WOM, jak się domyślam można to robić tylko gdy WOM nie pracuję?

Jężeli chodzi o podnośnik to narazie nie miałem takiego przypadku, żeby mi czegoś nie podniósł przy agregacie 2,8 metra (tu link http://www.agrofoto....-kioti-dk-551c/) przodek stabilny dla porównania 360 3p przy ruszaniu przód był w powietrzu
Załączanie WOM załącza się przyciskiem, kosiarka rusza wolno i powoli się rozkręca, tak że nie ma obawy że coś będzie szarpało bardzo precyzyjnie rusza. Prędkości obrotowe zmienia się dzwignią przy siedzeniu oczewiście gdy WOM nie pracuję.