Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#481 Share szyszak007

szyszak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 październik 2011 - 20:31

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Szyby to w tym traktorze jednak do najtanszych nie naleza.Drzwi które wybiłem kosztója 2000PLN wiec koledzy bardzo uwazajcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 00:13
  •  

#482 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 październik 2011 - 22:56

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] i ty mówisz że to drogo za drzwi-popytaj o drzwi do popularniejszych marek,to się zdziwisz dopiero,nawet Zetor drzwi ma droższe-a mówią że do zetora tanie części.

a uwaga to nawet za 100 złotych jest warta.

#483 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 07 październik 2011 - 18:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] z tymi szybami to prawda ja zbiłem niedawno tylną i też tania nie jest 1900zł. Dobrze, że mam AC

#484 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 07 październik 2011 - 18:39

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja tam ostatnio zbiłem w reni tylną dolną to stawiłem pleksę przezroczysta

#485 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 październik 2011 - 18:49

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] co macie z tymi szybami :o -ja odpukać nawet nigdzie nie dotknąłem,i to żadnym z 3 ciągników(najstarszy po 2003-to wiecie jak jest już z szybami w tych rocznikach),chłopcy też jeżdżą(nawet ten siedmioletni-jest na etapie nauki cofania jednoosiówką-świetnie w NH wygląda :lol: )od początku wpajam im(czasem krzyknę)nawyk zamkniętych drzwi.

#486 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 październik 2011 - 20:13

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Uwazam ze instrukcja z j Koreanskiego tlumaczona na j Angielski jest z bledami kogo stac niech wymienia olej co 100 godzin praktycznie co 14 dni trzeba by bylo robic wymiane oleju w silniku,gdy Kioti pracuje okolo 8 godz dziennie, traktory innych marek o podobnej mocy mają co 300-500 godz wym oleju i filtra w silniku a w hydraulice co 1000-1500 godz.W hydraulice Kioti DK 451C co 400 godz to po okolo 2 miesiącach trzeba by bylo wykonac tą obsluge to w cągu roku 6 razy wymiana w hydraulice ?.Ja mam DK 451C 400 godz na budziku i nie mam zamiaru wykonywac wym oleji tak jak pisze w zle przetłumaczonej instrukcji.Tak na marginesie ten model jest przeznaczony w Azji na pola ryzowe bo na naklejce w kabinie na słupku napisano ciekawe informacje!poczytajcie.Mialem juz malą usterke elektryki awaria migaczy przestaly dzialac przepalony bezpiecznik.Konia z rzedem kto wie gdzie są bezpieczniki?zagadka za poł litra ja znalazłem trzeba poszukac .Na razie paski klnowo rowkowe i lozyska w dobrym stanie.Mam stluczone tylne swiatła Pronar za lampe zespoloną :kierunki ,hamowania, pozycyjne chce 350zł? do Avensisa kupilem za 200zł czesci drozsze jak do Toyoty.

#487 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 07 październik 2011 - 21:43

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Głośniczki w kojocie są jednak 10cm a nie 13 tak jak miałem nadzieje i raczej z rozmiarem głośniczków nic kombinował nie będę. Z resztą większych zakładać nie ma sensu.
Skrzynka z bezpiecznikami jest w podłodze kabiny pod gumową wycieraczką.
Jak u was przednie opony się trzymaja? U mnie jeśli tak dalej pójdzie to na gwarancji będą musieli mi wymienić.

#488 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 październik 2011 - 22:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] opony koreańskie są marne, już o tym pisaliśmy. Ja swoje docieram , myślę że jak dobije na nich do 1000 mtg to max. Opon nikt ci na gwarancji nie wymieni - zapomnij :D , takie cuda się nie zdarzają - opona to cześć która się zużywa i nigdzie nie jest napisane że ma wytrzymać tyle a tyle

#489 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 październik 2011 - 22:31

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @zbig-coś przesadzasz z tą wymianą olei-kupiłeś w 2009 ciągnik a masz 400 godzin-częstotliwość co 10 miesięcy-raz w roku musisz wymienić-to zrobisz 120 godzin-wielkie mi rzeczy.

w twoim przypadku w skrzyni wymienisz po 500 godzinach-bo to już będą 4 lata-to wtedy najwyższy czas.

na każdej składnicy dostaniesz lampy zespolone kształtem i wielkością przypominające te w ciągniku-bodajże za 14 zł sztuka-przecież nie problem przewiercić otwory(dopasować),i podłączyć 3 kable.
ojciec jak kupił 355 to wymieniał olej co 100 godzin(według instrukcji)-na tym silniku bez większych problemów zrobił 11000 motogodzin-tak 11 tysięcy

#490 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 październik 2011 - 06:28

opony koreańskie są marne, już o tym pisaliśmy. Ja swoje docieram , myślę że jak dobije na nich do 1000 mtg to max. Opon nikt ci na gwarancji nie wymieni - zapomnij :D , takie cuda się nie zdarzają - opona to cześć która się zużywa i nigdzie nie jest napisane że ma wytrzymać tyle a tyle

Ile ???-1000 mth ?-w Zetorze opony mają 23 lata i 11-12 tys mth,w JD mam dopiero 2200 mth ale opony wygladają (prawie ) jak nowe.To z czego są te koreańskie zrobione ?Z żużytych prezerwatyw ? (koreańskich :D )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 08 październik 2011 - 10:02

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Z tego co ja wnioskuje to te koreańskie opony są bardziej produkowane pod prace w błocie ( pola ryżowe) a niżeli do jazdy po asfaltach bądź innych utwardzonych powierzchniach. Troche to się wyda śmieszne ale tak może być.

#492 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 październik 2011 - 11:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja nie zauważyłem żeby opony szybko się zbierały-"barum" zbiera się szybciej.z tyłu macie bardzo wysoką kostkę-różnica w zgodności na betonie asfalcie duża-do tego załączony napęd i tur-nic dziwnego że przednie opony zbiera.

#493 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 08 październik 2011 - 13:36

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Tak prawda u mnie też przednie zaczęły zjeżdżać sie ale dopiero gdy wziąłem go na transport po przejechaniu około 200 km na szosie widać wyraźnie slady zużycia, a na "budziku" niecałe 300godz. dopiero

#494 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 październik 2011 - 13:40

Ile ???-1000 mth ?-w Zetorze opony mają 23 lata i 11-12 tys mth,w JD mam dopiero 2200 mth ale opony wygladają (prawie ) jak nowe.To z czego są te koreańskie zrobione ?Z żużytych prezerwatyw ? (koreańskich :D )

Gratuluję ci jazdy na 23 lata na jednym komplecie opon, powinni zrobić o tobie program i pokazywać w TV jako ciekawostkę . Sądzę że na JD na twoim komplecie pojeżdżą jeszcze wnuki. A wracając do koreańskich opon to mi wisi z czego je zrobiono, być może faktycznie to jakaś mieszanka do pracy w wodzie i błocie o tym świadczyłby bardzo wysoki bieżnik. Za rok o nich zapomnę a potem będę wybierał i zmieniał co 3-4 lata , nic tak nie szpeci traktora jak jazda na łysych klockach :D

#495 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 październik 2011 - 14:33

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Poznać prawdziwego fana :D -ja tam żartobliwie a tu od razu święte oburzenie.Co do opon na Zetorze to podeślij mi maila a jeszcze dziś prześlę Tobie zdjęcia tych opon.
Co do ostatniego zdania to cóż-mam jakieś takie dziwne wrażenie że to chyba nie Ty płacić będziesz za te opony że tak lekko Ci przychodzi pisanie o zmianie opon zaraz po tym jak bieżnik przestaje się podobać...

#496 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 październik 2011 - 18:17

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] No dobra najpierw ty trochę mało żartobliwie , potem ja niepotrzebnie na ciebie naskoczyłem. Zdjęć nie wysyłaj, napewno opony są jeszcze ok skoro na nich pracujesz . Płacę sam , ogólnie jestem oszczędny człowiek ale czasami jak trzeba to nie liczę . Po to się ciężko pracuje na roli żeby czasami można było zaszaleć :P

#497 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 październik 2011 - 18:27

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Załóż Pirelli P-zero na alusach :D -spoko-pax między chrześcijany...też może za ostro zareagowałem bo w dobrej wierze pisałem o tych oponach-jakoś tak nie mogę się odnaleźć w dzisiejszych czasach-epoce McDonalda i kubeczków jednorazowych.

#498 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 październik 2011 - 18:37

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] zdaje się że dobrze rozumiem co masz na myśli, kubeczki jednorazowe i McDonalda to ja nawet strawię :D , gorzej z innymi modami z "Wielkiego Świata" , dziękuję Bogu że mieszkam na wsi :rolleyes: . Koniec , bo nie na temat ;)

#499 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 październik 2011 - 08:54

Jak najbardziej jestem w stanie w to uwierzyć, bo mój kolega kiedyś jeździł jako zaopatrzeniowiec w GS-ie i zrobił po asfalcie na oryginalnych oponach 8 000 mth. Gdy się zuzyły to ałozyli mu polskie opony ze stomilu i 1 500 mth nie wytrzymały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share daniel5

daniel5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 październik 2011 - 09:32

Uwazam ze instrukcja z j Koreanskiego tlumaczona na j Angielski jest z bledami kogo stac niech wymienia olej co 100 godzin praktycznie co 14 dni trzeba by bylo robic wymiane oleju w silniku,gdy Kioti pracuje okolo 8 godz dziennie, traktory innych marek o podobnej mocy mają co 300-500 godz wym oleju i filtra w silniku a w hydraulice co 1000-1500 godz.W hydraulice Kioti DK 451C co 400 godz to po okolo 2 miesiącach trzeba by bylo wykonac tą obsluge to w cągu roku 6 razy wymiana w hydraulice ?.Ja mam DK 451C 400 godz na budziku i nie mam zamiaru wykonywac wym oleji tak jak pisze w zle przetłumaczonej instrukcji

Z tą częstotliwościa wymiany oleju to faktycznie jest porażka. Tak częste wymiany oleju zalecane były 20-30 lat temu, kiedy to oleje były fatalnej jakości. Może w Koreii jeszcze sa takie oleje i dlatego jest zalecana tak częsta wymiana oleju.
Osobiście uważam, że stosujac do silnika olej klasy CD mozna smiało wymieniac go co 200 mth a stosujac olej kalsy wyższej niż CD okres wymiany można jeszcze wydłuzyć.
Jaka marka oleju jest zalecana do KIOTI?
Jakiej klasy w zaleceniach jest olej przekładniowy?
Czy filtry do Kioti mozna kupić z zamiennika, ile kosztuja oryginalne?
Jaki jest filtr oleju przekładniowego i czy jest osobny filtr do układu wspomagania kierownicy?