Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#421 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:25

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] dzięki @wiesmag, jesteś chodzącą encyklopedią jeśli chodzi o Kioti B) , gdzie ja tam bym miał czas szukać w instrukcji . ... Myślisz że zwykły filtr oczyści powietrze jak będzie bardzo się kurzyło ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 18:41
  •  

#422 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:41

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] po prostu lubię znać dokładnie swoje sprzęty-wiem że w instrukcji coś o tym widziałem(byłem pewny)-co mi szkodzi jeszcze raz spojrzeć w książkę.

co do filtru to zwykły kurz czysty filtr powinien zatrzymać-zanim zaczniesz tą kurzliwą robotę wyczyść,to więcej wyłapie.

#423 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 22:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Równiez mam pytanie co do filtra powietrza a mianowicie czy ten zwykły mozna wymienic na węglowy? Czy ten zwykły moze wystarczyc podczas pryskania w sadzie...

#424 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Zwykly filtr powietrza w sadzie w Kioti w zupelnosci wystarcza kabina jest szczelna i zadne smrody od srodkow ochrony roslin nie czuc w kabinie.
[

#425 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:58

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] filtr kabinowy pewnie wystarczy do oprysków w sadzie-tylko trzeba sprawdzić czy dach jest szczelnie do kabiny-tam jest uszczelka i czasami może się podwinąć przy zakładaniu dachu(zamykaniu)-bo dmuchawa czy klima bierze powietrze z pod dachu a nie bezpośrednio z filtra.

#426 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 08:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mam teraz taką robotę że strasznie się kurzy ( wstawię fotki w przyszłym tygodniu) i w zamkniętej kabinie z włączoną wentylacją daje radę wytrzymać, ciągnik z zewnątrz za to wygląda nieciekawie :D

#427 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Wiesmag dziwna jest cyrkulacja powietrza w KIOTI to po co ten filtr jest jak
klima ciągnie powietrze zpod dachu kabiny omijając filtrowanie tylko dziala pewnie podczas ogrzewania?

#428 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:33

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] podnieś dach i już się wyjaśni-bierze powietrze(i ogrzewanie i klima)z przestrzeni między dachem a podsufitówką-i ciągnie powietrze z zewnątrz-bo wnętrze kabiny jest nią właśnie oddzielone-nawiasem w innych ciągnikach jest podobnie.

#429 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 16:31

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Na razie nie mam zamiaru podnosic dachu pewnie tak jest jak piszesz wg mnie kabina dorównuje szczelnoscią markowych traktorow o tej mocy

#430 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 20:12

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] podnieść dach-wcale nie problem-dwie śruby,unosisz ,po lewej stronie jest zamontowana podpórka,podpierasz,odkręcasz następne dwie śruby i wyjmujesz filtr-po dwóch latach może warto przedmuchać,również przestrzeń pod dachem,wtedy na pewno czyściutkie powietrze będzie w kabinie-polecam manewr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 06:23

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mam takie pytanie. Czy jadąc z górki zrzucacie na "luz" ? Kiedyś rozmawiałem na ten temat z serwisem Pronaru, to mi powiedzieli żeby raczej zawsze jeździć na biegu ale nie podali mi jasnych powodów. Ja jadąc wrzucam na luz dźwignią biegów po prawej stronie. Kiedyś pomyłkowo zrobiłem to lewą od rewersu i z tego co pamiętam traktor na tym "luzie" jakoś dziwnie się zachowywał, od tej pory nie nigdy nie luzowałem go rewersem. Co myślicie, może zdrowiej dla przekładni zawsze na biegu jeździć ? :huh:

Edytowany przez ktom, 21 lipiec 2011 - 06:24.

#432 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:01

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja tez uwazam ze z gorki nalezy jechac na biegu jest bespieczniej dla prowadzacego traktor

#433 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:50

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] kiedyś była taka moda żeby wrzucać na luz-traktorzysta z 360(z PGR)wsiadł do ursusa z napędem i tak samo wrzucił na luz i się ładnie rozpędził z górki,i co się stało:wał obrotów nie wytrzymał,zerwał się od mostu i postawił ciągnik dęba i na bok-że się tam nikt nie zabił to było dużo.

jest taka zasada nawet w kodeksie drogowym-żeby z góry nie zjeżdżać na biegu jałowym.

można to robić ciągnikiem bez napędu-nic nie powinno się dziać,ciągnikiem z napędem jest to bardzo niewskazane-dlaczego:choćby z tego powodu co wyżej pisałem,przy większych prędkościach(zazwyczaj tak jest)występują dużo większe obciążenia i wibracje-i obciążenia występują odwrotnie niż gdy ciągnie nawet ciężko-rozumiecie, z drugiej strony ciśnie.

#434 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 16:04

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] no i padł mi wspomniany pasek od sprężarki i klimatyzacji, jaki założyć zwykły czy ząbkowany ?

#435 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 16:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] lepiej ząbkowany(wiecie po co są ząbki?)-klin ząbkowany czy zwykły jest tylko wypełnieniem,płótna ciągnące są na zewnętrznym obwodzie.

ponoć najlepszym rozwiązaniem są płaskie-wieloklinowe-tyle że strasznie lubi piszczeć ;[

#436 Share abrarakulix

abrarakulix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 19:41

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Hej. Mam pytanko do zbig jesteś z wielkopolski :)

ktom widzę na nowych fotkach że u Ciebie też pada :)

#437 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:56

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam. U mnie też niedługo siądzie pasek od klimatyzacji i sprężarki. Od środka zaczyna się strzępić. Wymiana paska jest łatwa czy troche zachodu z tym jest? Od czego dobraliście paski do swoich sprzętów?

#438 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:25

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] wymiana jest prosta, tylko trzeba przepchnąć pasek przez łopaty wentylatora chłodnicy a potem to już z górki. Ja u siebie na razie nie zakładałem, sprężarka nie pracuje a z klimy na razie ze względu na zdrowie zrezygnowałem

#439 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:27

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam! U mnie narazie obydwa paski są w idealnym stanie (pewnie przez to, że mam dopiero 140 godz) ale pasek od "klimy" już 2 razy naciągałem, jest dość długi i szybko się rozciąga.

A jezeli chodzi o wymiane(paska klimy) to chyba trzeba jeszcze wąż od chłodnicy odkręcić u góry ;[ ???

Edytowany przez bodzio9909789, 15 sierpień 2011 - 11:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 17 sierpień 2011 - 11:06

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam,

Przeczytałem cały temat o Kioti i sporo sie o nim dowiedziałem. Jesteśmy zainteresowani zakupem ciągniczka pomocniczego ok. 50 KM który by bez problemów pasował do międzyrzędzi i prawie całkowicie zdecydowaliśmy się na Kioti. Nurtuje mnie jednak pytanie, czy DK551 poradzi sobie z siewnikiem punktowym pneumatycznym sześciorzędowym (siew buraków i fasoli). Nie wiem czy ktoś z posiadaczy ma jakieś doświadczenia w tym temacie.