Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#361 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:45

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] a skąd wiesz że się dobrze zazębia(tego nie widać),rozłącz przy zaczepie i zobacz ile regulacji musisz zrobić.

co ci serwis pomoże jak myśmy tego nie reklamowali-skąd oni mogą wiedzieć że takiej regulacji to wymaga,jak wszyscy sami regulowali.

podejrzewam że ociera o koło poprzedniego zakresu-niezgodność przełożeń względem dźwigni w kabinie.

spróbuj najpierw włączyć z tyłu ręcznie(no może młotkiem)prze rozłączonym cięgnie,i w kabinie na taki zakres jak z tyłu-zobaczysz ile jest różnicy(głowę daję że też ranie z przekładni jest wykrzywione-to nasi przy zakładaniu zaczepu żeby wkręcić śrubę zrobili-a wystarczy przełączyć na skrajny zakres i już śruba by weszła-problem w tym że trzeba pomyśleć)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 22:09
  •  

#362 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 06:09

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ok Dzięki jutro się pobawie mam nadzieje że pomoże

#363 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 maj 2011 - 12:19

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mam małą usterkę, cieknie mi trochę paliwo przez pompkę nad filtrem. Pompki nie da się naprawić trzeba wymienić całość komplet pompka z filtrem paliwa. Dzwoniłem do Pronaru żeby zamówić i byłem mile zaskoczony ceną - całość 130 zł, spodziewałem się co najmniej 2 razy drożej. Jutro ma mi przywieźć kurier ;) .

#364 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 maj 2011 - 19:41

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ta pompka jest podobna jak w nissanie terrano(pompka na filtrze do odpowietrzania)-poszła taka ojcu w terrano-miałem filtr kompletny od toledo+pompka ręczna kupiona na stacji(gruszka)i działa do dziś(już kilka lat).

u mnie tej pompki nie musiało by być-bo zbiornik u góry-ona jest tylko do odpowietrzania.

koszt aż taki nie jest,a awaria też znikomej szkodliwości,ale przy cenie paliwa każda kropla uroniona to strata,no i źle wygląda taki zapocony.

#365 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 maj 2011 - 20:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] no faktycznie ropa plus kurz i ziemia i faktycznie nie wygląda to ciekawie :D

#366 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:29

mam małą usterkę, cieknie mi trochę paliwo przez pompkę nad filtrem. Pompki nie da się naprawić trzeba wymienić całość komplet pompka z filtrem paliwa. Dzwoniłem do Pronaru żeby zamówić i byłem mile zaskoczony ceną - całość 130 zł, spodziewałem się co najmniej 2 razy drożej. Jutro ma mi przywieźć kurier ;) .

Mam pytanie do kolegi ,czy po wymianie pompki będzie lepiej zapalał na pustym zbiorniku ,bo u mnie z kolei coraz gorzej zapala poniżej pół zbiornika , najpierw występowało to tylko zimą teraz nawet latem (chodzi mi o rozruch rano po raz pierwszy),myślę że to też wina tej pompki ,i czy tez u ciebie takie coś się działo?

#367 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:02

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @rek-ty też masz zbiornik niżej-paliwo schodzi,jakiś zaworek nie trzyma-a w takiej pompce są zaworki,inaczej by nie pompowało,może spróbuj gruszkę gumową(taka pompka ręką do zgniatania-w każdym sklepie z częściami dostaniesz,0koło 10 zł.)podpiąć przed filtr-nie powinno już się cofać.przeze mnie sprawdzona sugestia w innym pojeździe.

#368 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 maj 2011 - 06:59

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] u mnie nie był problemów z paleniem. Raz się zdarzył w zimie na prawie pustym zbiorniku i jak się okazało to wtedy ja sam rozwaliłem pompkę i dlatego zaczęło cieknąć :( . Pompowałem a nie odkręciłem zaworka odpowietrzającego, no i pompka się rozszczelniła. Co ci doradzić @rek . .. z mojego doświadczenia z podobnymi problemami w samochodami może być jakiś problem w zbiorniku np. dziura w rurce i może łapać powietrze , może również być przy filtrze i pompce . Gdzieś łapie powietrze albo zaworek nie trzyma i paliwo się cofa. Miałem takie problemy i w Toyocie i w Citroenie :huh: . Na początek możesz wymienić tak jak ja pompkę z filtrem koszt nie ogromny a może coś da .

Edytowany przez ktom, 14 maj 2011 - 07:05.

#369 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 maj 2011 - 21:17

u mnie nie był problemów z paleniem. Raz się zdarzył w zimie na prawie pustym zbiorniku i jak się okazało to wtedy ja sam rozwaliłem pompkę i dlatego zaczęło cieknąć :( . Pompowałem a nie odkręciłem zaworka odpowietrzającego, no i pompka się rozszczelniła. Co ci doradzić @rek . .. z mojego doświadczenia z podobnymi problemami w samochodami może być jakiś problem w zbiorniku np. dziura w rurce i może łapać powietrze , może również być przy filtrze i pompce . Gdzieś łapie powietrze albo zaworek nie trzyma i paliwo się cofa. Miałem takie problemy i w Toyocie i w Citroenie :huh: . Na początek możesz wymienić tak jak ja pompkę z filtrem koszt nie ogromny a może coś da .

Ok. dzięki ,może popełniam błąd bo jak mi zgaśnie to pompuje bez odkręcenia zaworka ,chyba mnie czeka wymiana pompki, bo poza tym jest wszystko ok.,u mnie zadnych przecieków nie ma.

Co u was z paskiem napędu klimatyzacji , bo u mnie się stale paliły i teraz wymieniłem z zachodnich ząbkowany (Optibel) i na razie jest wszystko ok. drugi rok bez żadnego naciągania.

#370 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 maj 2011 - 09:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja problemów z paskiem klimatyzacji nie miałem ale słyszałem od znajomych że mieli z tym problem.
Mam pytanie - jaki olej zalewacie do silnika ? Czeka mnie pierwsza wymiana po gwarancji i tak zastanawiam się czy każdy 15W 40 będzie dobry, czy może musi mieć jeszcze jakieś oznaczenia ? Ostatnio zalali mi Lotos Turdus ...

Edytowany przez ktom, 15 maj 2011 - 09:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 maj 2011 - 09:46

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] paski-nie wiem co to znaczy,wszystkie są chłodzone(ząbkowane).

olej powinien być klasy jakościowej co najmniej CD-mógł by być"Falko"-ale ponoć się zepsuł,Turdus ma wyższą klasę,będzie ok.

ja mam parę silników-kupuję beczkę co 3 lata-statoila o klasę lepszego od turdusa-bo u mnie w hurtowni tańszy jak turdus.no i mogę go do aut też lać.

#372 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 maj 2011 - 12:37

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Tylko dlaczego wg instrukcji serwisowej wymiana oleju w silniku Kioti DK451C co 100 godzin zegarowych czyzby pierscienie, galadz tuleji ,prowadnice zaworow i inne czesci silnika ktore wymagają smarowania wykonano z materialow kiepskiej jakosci ze trzeba tak czesto wymieniac olej silnikowy znajomi w traktorach podobnej mocy np DF,Landini ,Newh Holland ,Kubota ,Case wymieniają co 300 godzin olej te firmy mają dluzsze wymiany oleju niz Kioti

Edytowany przez zbig, 15 maj 2011 - 12:40.

#373 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 maj 2011 - 12:58

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] nie dlatego-oleje klasy CC,CD są słabe-dlatego(takie klasy oleje są minimum),bez turbo może być CC,tyle że do 100 godzin.

ta są jednak moto-godziny(przynajmniej u mnie,pracował 6 godzin zegarowych a wskazał 2,5)

#374 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 maj 2011 - 14:45

ja problemów z paskiem klimatyzacji nie miałem ale słyszałem od znajomych że mieli z tym problem.
Mam pytanie - jaki olej zalewacie do silnika ? Czeka mnie pierwsza wymiana po gwarancji i tak zastanawiam się czy każdy 15W 40 będzie dobry, czy może musi mieć jeszcze jakieś oznaczenia ? Ostatnio zalali mi Lotos Turdus ...

Ja też jezdze cały czas na Turdusie 15W/40

paski-nie wiem co to znaczy,wszystkie są chłodzone(ząbkowane).

olej powinien być klasy jakościowej co najmniej CD-mógł by być"Falko"-ale ponoć się zepsuł,Turdus ma wyższą klasę,będzie ok.

ja mam parę silników-kupuję beczkę co 3 lata-statoila o klasę lepszego od turdusa-bo u mnie w hurtowni tańszy jak turdus.no i mogę go do aut też lać.

No to chyba cos zmienili bo u mnie był gładki założony z Sanoka , od kiedy masz Kiotiego bo ja mam od 2007r i ten problem monitowałem w Pronarze bo to oni tak wymyślili jak załozyli spręzarkę powietrza
z tym drugim co napędza alternator i pompe wodną to niewiem że jest ale to jest oryginalny z Deadonga,no i zależy jak często używasz klimy

#375 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 maj 2011 - 15:11

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Wiesmag jestes nie w temacie Kioti nie pokazuje mtg tylko godziny zegarowe tak jak wozki widlowe .Jak Ty policzyles 6 godzin zegarowych na 2,5 mtg w Kiotim

Edytowany przez zbig, 15 maj 2011 - 15:12.

#376 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:34

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @zbig wnioskuję z tego co napisałeś że nie bardzo jesteś zadowolony z Kioti. Jak ci się sprawuje i czy miałeś jakieś awarie ?
Faktycznie Kioti nabija godziny zegarowe i w każdej pracy 1mtg=1h

#377 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 maj 2011 - 19:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @rek mój jest z połowy 2008-kupiony w 2009

nie wiem jak u was mój ma nawet oznaczenie na budziku że liczy motogodziny,od południa do wieczora chodził(wprawdzie na niewielkich obrotach)i wybił 2,5-coś z zegarowymi nie bardzo-chyba umiem liczyć.

#378 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 18 maj 2011 - 18:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mam pyt. czy latem zamykacie zawór na przewodzie z płynem który idzie do nagrzewnicy w kabinie( jeżeli tak to po co?)

Edytowany przez bodzio9909789, 18 maj 2011 - 18:54.

#379 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 maj 2011 - 20:48

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja zamykam-dlaczego?żeby nagrzewnica się nie rozgrzewała(poza tym jest czuć rozgrzaną chłodnicą-nagrzewnicą),żeby wentylator dmuchał zimne powietrze-nie zawsze potrzebna jest klimatyzacja,a świeże powietrze niech sobie wpływa,gdy drzwi przed kurzem zamknięte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 maj 2011 - 20:53

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja właśnie ostatnio zamknąłem. Po co ? Sprawdź sobie słupek w kabinie jak się nagrzewa od przewodu który tam idzie, poza tym nagrzewnice nad głową ciągle gorąca. A przecież chodzi o to żeby było latem chłodniej no nie ;). W instrukcji zalecają zamknięcie zaworu żeby nie nie obciążać klimatyzacji. Nagrzewnica i klimatyzator- chłodnica ( czy jak to tam inaczej nazywają ) znajduje się pod sufitem kabiny, więc logiczne jest że gorąca nagrzewnica osłabia działanie klimatyzacji i wydłuża czas schładzania. Poza tym przy nadmuchu zimnego powietrza nie można ustawić opcji nawiewu bez uruchomiania klimy, u mnie zawsze się włącza agregat, czasami na moment - chyba że jest naprawdę zimno. Kiedy zamkniesz zawór można używać nadmuchu z "ciepłej" instalacji do chłodzenia - wietrzenia kabiny bez uruchomiania klimy. Warto oszczędzać, klima daje spory opór i zużywa 0,5 l na godzinę.