Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#341 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] w żadnej instrukcji nie podali(mam angielską też-nie wiem jak wy).

ale obroty są wysokie-bo znamionowe też wysokie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 20:54
  •  

#342 Share szyszak007

szyszak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:04

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] jesli ustawie wom w traktorze na 750obr a bede chciał aby wałek kręcił sie na 540 to czy 2000 obrotów na silniku już jest za duzo czy raczej za mało?

#343 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] na 750-to tak mnie się zdaje,jakieś 1600

#344 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:19

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] a ja dzisiaj zwęziłem maksymalnie przednią oś, wyszło 135 cm na osi opon, tyle właśnie potrzebuję do międzyrzędzi. Musiałem wkręcić tarcze felg i przestawić je z drugiej strony, przykręcić znowu do obręczy, zdjąć błotniki, wykręcić mocowania błotników - koła ocierały, w otwory w przednim moście po trzpieniu błotników dorobiłem i wkręciłem zaślepki no o na koniec musiałem zeszlifować odrobinę końcówki wentyli bo ocierały o przedni most. Wentyle po zamianie kół stronami są od wewnątrz. Było trochę zabawy ale opłacało się :D . Teraz tylko zastanawiam się czy przy zwężonej osi koła nie będą docierały do obciążników jak będzie potrzeba je założyć.

#345 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:39

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @ktom-to widzę że działasz-koła wąskie już masz?

obciążniki są dosyć w przód wysunięte-raczej nie powinno ocierać-ale skręt on ma spory-to najwyżej ograniczniki wykręcisz.

zobacz czy na przechyle w maskę nie ociera-skręcisz na nierównym i podrapiesz-źle by to wyglądało.sprawdź to o maskę-bo masz koła bliżej.

#346 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] maskę już mam podrapaną a właściwie grill z przodu, niedawno "zdjąłem" widłami drzwi od garażu i miałem do wyboru albo polecą na samochód albo na traktor :o , wybrałem traktor ale na szczęście tylko lekko drasnęły właśnie grill z przodu. Jak dzisiaj trochę jeździłem to nie zauważyłem żeby coś ocierało, oprócz wspomnianych wentyli :D . Koło wąskie na tył zamówione, mają dojechać po świętach.

#347 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Przy obrotach nominalnych 2600 obr na min obroty walka WOM wynoszą 540 obrotow tak jest podane w instrukcji obslugi ,podobnie bedzie na WOM 750 i 1000 obrotow.

#348 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:07

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ale zobacz jak jedno koło jest w dołku-na przechyle przedniej belki,do opory i wtedy skręć do oporu w obie strony-koło się podniesie i jest bliżej maski.

a te drzwi co ci przeszkadzały-nie masz ciekawszych zajęć.ja wybrałbym samochód-tańszy w zakupie,no i części na szrotach więcej.

#349 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 05:25

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] a faktycznie muszę to sprawdzić , może docierać :huh: . Dla jasności te drzwi zahaczyłem przypadkowo, aż taki pomysłowy nie jestem żeby drzwi zdejmować ładowaczem ;)

#350 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 09:28

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] a jaki masz rozstaw kół z tyłu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 14:38

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] z tyłu mam rozstaw 1,35 na środku opon a 1,27 na osi , tyle było oryginalnie nic nie zmieniałem, z kołami średnicy 14,9 nie można tyłu zwęzić. Mam mieć w przyszłym tygodniu koła 9,5/36 i zrobiony rozstaw 1,35-1,4 na tyle.

#352 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2011 - 15:13

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] kioti to małe ciągniki nic o nich niestety nie wiem u mnie w promieniu 40 kilometrów niema nikt takiego ciągnika..
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#353 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 19:25

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] nie bardzo rozumiem. Nic odkrywczego nie napisałeś. To było stwierdzenie oczywistego faktu, czy coś cię interesuje w tym temacie ?

#354 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 21:39

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja mam jedyny nawet w większym promieniu jak 40 km.

a że małe nie znaczy złe,wręcz przeciwnie.w tej klasie nic nie ma na rynku co by mogło dorównać kioti-prokmar,eskort,mały farmtrak,jedynie TYM mógłby mu zagrozić-ale cena.

#355 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 06:25

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] u mnie w okolicy są 3 szt., 1 rolnik się przymierza do zakupu. TYM mimo że zewnętrznie podobny do Kiotiego i też koreaniec wg mnie jest trochę inny, jest mniejszy i niższy , ma inne przełożenia. Jak bym miał kupować teraz jeszcze raz to z tych dwóch wybrałbym Kiotiego. Tym ma mechaniczny reduktor na wszystkie przełożenia, wiec ma chyba 12 X2 = 24 biegów. W praktyce to słabo się sprawdza, musisz zatrzymać się i zmienić zakres. Gdyby to były półbiegi zmieniane pod obciążeniem :rolleyes: , wtedy brałbym TYMa.

#356 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:04

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

No to się pochwal :) jak już będzie .

No to się pochwalę mmam już go dzisiaj. Super sprzęt. Ale mam jedno pytanie:
Gdy włącze WOM to na wolnych obrotach jakieś dziwne odgłosy słychac, gdy zwiększe obroty jest ok czy tak ma być czy może u mnie coś jest nie tak

#357 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:36

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] u mnie jak był całkiem nowiutki, miałem problem z wom. Dotyczyło to tego przełącznika pod fotelem którym wybierasz z 3 zakresów prędkości. Czasami jak nie zaskoczyła do końca to wom nie kręcił a słychać było zgrzyt jak naciskałem przycisk. Spróbuj trochę pozmieniać zakresy i może się ułoży. poza tym masz przy kierownicy pokrętło zmiany trybów pracy ( manual, auto) . Ja używam tylko manuala. Te początkowe problemy same się ułożyły, nie wyzywałem do tego serwisu, po jakimś czasie ale trochę to trwało.

#358 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:48

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] koło zaczepu mają wygięte cięgno(to od zmiany zakresów wom)-przez co wymaga to regulacji i będą zakresy trzymały i nic nie będzie zgrzytało-to jedynie jest do poprawienia-bo zaczep jest montowany na rynek polski.

#359 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 20:59

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Tak koledzy mają racje trzeba wyregulować cięgno z tyłu ciągnika i bedzie wszystko ok to samo miałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 19:27

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] tylko że u mnie ładnie wchodzi na wszystkie 3 zakresy obrotów tylko jak włącze to coś stuka( tylko na małym gazie)zarówno na 540, 750 i na 1000 tak samo we wtorek zadzwonie chyba na servis zobacze co mi powiedzą ;)