Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#301 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:28

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @malkolm-znalazłeś coś dla siebie,czy jeszcze się zastanawiasz?chciałeś coś kupić z ciągników.

@ktom-coś zdziałałeś z modernizacją?wniosek chociaż złożyłeś?coś tam chciałeś w tej sprawie działać.

pytam z ciekawości,żeby tam czegoś sobie ktoś nie myślał.

ja to co chciałem brałem na SPO,potem jeszcze kiotiego,w zeszłym roku jedną skromną rzecz,staraliśmy się co roku coś zrobić lub kupić do gospodarstwa,a teraz już brak pomysłu na cokolwiek.wiecie jakie to bezsensowne uczucie(brak celu)?życzę wam tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 00:11
  •  

#302 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:55

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Marka Kioti jest znana z jakosci i nowoczesnosci na calym swiecie a Landini i McCormic to lokalne firmy europejskie

#303 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:35

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] [/left]@ktom-coś zdziałałeś z modernizacją?wniosek chociaż złożyłeś?coś tam chciałeś w tej sprawie działać.

pytam z ciekawości,żeby tam czegoś sobie ktoś nie myślał.

ja to co chciałem brałem na SPO,potem jeszcze kiotiego,w zeszłym roku jedną skromną rzecz,staraliśmy się co roku coś zrobić lub kupić do gospodarstwa,a teraz już brak pomysłu na cokolwiek.wiecie jakie to bezsensowne uczucie(brak celu)?życzę wam tego.
[/quote]

Wniosek złożony w drugiej turze więc jeszcze nic nie wiem ale w lubelskim z 9 ESU i wzrostem GVA powinno być dobrze i to niestety koniec dobrych nowin, planowałem budować przechowalnię na rośliny ale w gminie utknął plan zagospodarowania przestrzennego i nie mogę starać się o zezwolenie budowlane a czas leci :huh: i nie wiem jak to się zakończy, oprócz tego kilka niedużych maszyn ale one nie są najważniejsze. Chciałbym tak mieć jak ty :rolleyes: żeby nie mieć na co składać a tak jest jak jest , sprzedaż mi rośnie klienci są ale człowiek ma takie warunki że orze nosem w ziemi. no już koniec tego narzekania ;)

#304 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:36

@malkolm-znalazłeś coś dla siebie,czy jeszcze się zastanawiasz?chciałeś coś kupić z ciągników.

złożyłem papiery na prow zobaczymy co z tego będzie, oferta jest na NH ale już z niego zrezygnowałem, na 90% będzie kioti, ale do tego jeszcze ponad rok bo na drugą turę wpisałem traktorek
ktom a skąd ty jesteś?? może być na PW, może bym się wybrał do ciebie sprzęta obejrzeć i pojeździć

#305 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:38

Marka Kioti jest znana z jakosci i nowoczesnosci na calym swiecie a Landini i McCormic to lokalne firmy europejskie

aleś @zbig przładował z grubej rury :D , no ale co racja to racja takie są fakty.

złożyłem papiery na prow zobaczymy co z tego będzie, oferta jest na NH ale już z niego zrezygnowałem, na 90% będzie kioti, ale do tego jeszcze ponad rok bo na drugą turę wpisałem traktorek
ktom a skąd ty jesteś?? może być na PW, może bym się wybrał do ciebie sprzęta obejrzeć i pojeździć

żadna tajemnica Lubelskie, pow. Puławy, zapraszam .
jakiego NH chciałeś brać ?

#306 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 luty 2011 - 23:04

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @malkolm też miałem podzielone SPO na dwa etapy,ciągnik na drugi,nawet przesunąłem o pól roku.zaletą jest to że ciut kasy z agencji na ciągnik może już na koncie będzie.u mnie to na połowę ciągnika było,to już było coś,i polowe swoich miałem,to brałem,inaczej kto wie czy teraz bym go miał.

@ktom ty jeszcze do czterdziestki parę latek masz(chyba się nie mylę?),mi to już dni do tego zostały,tak że zdążysz ,powodzenia.

modernizacja z agencji i modernizacja w gminie i powiecie,pozwolenia itp. dwa różne światy-ciężko dopasować.

mnie się na SAPARD z modernizacją przechowalni(płyty warstwowe,agregat chłodniczy,rozbudowa)w czasie nie zbiegło,sprzęt dużo prościej.z uzupełnieniami miałem cyrk-deszczownie brałem,i tu pozwolenie wodno-prawne,a powiat zielony w tej sprawie,rzeczoznawca na ostatni dzień wycenę zrobił(siewnik punktowy był używany),takiej adrenaliny w życiu nie miałem.

kiedyś w agencji lepiej można było załatwić,poszedłeś do pokoju,z dziewczyną się pogadało(mina jak kot ze szreka,każda mdleje)a teraz nawet nie wpuszczą,dokumenty w teczkę i czekać na pismo.patrząc prosto w oczy,z miną niewiniątka,lekkim stonowanym uśmiechem,mógłbym dużo załatwić.całkiem niedawno dziewczyny co mój wniosek sprawdzały na ulicy w Gdyni mnie zaczepiły,nawet nie skojarzyłem,aż mi powiedziały,i miętą zapachniało.teraz to warzywka nawet tylko u mnie kupują.urodę mam kwazimoto może to litość :lol:

#307 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 26 luty 2011 - 09:25

jakiego NH chciałeś brać ?

td5010

#308 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 luty 2011 - 18:34

@malkolm też miałem podzielone SPO na dwa etapy,ciągnik na drugi,nawet przesunąłem o pól roku.zaletą jest to że ciut kasy z agencji na ciągnik może już na koncie będzie.u mnie to na połowę ciągnika było,to już było coś,i polowe swoich miałem,to brałem,inaczej kto wie czy teraz bym go miał.

@ktom ty jeszcze do czterdziestki parę latek masz(chyba się nie mylę?),mi to już dni do tego zostały,tak że zdążysz ,powodzenia.

modernizacja z agencji i modernizacja w gminie i powiecie,pozwolenia itp. dwa różne światy-ciężko dopasować.

mnie się na SAPARD z modernizacją przechowalni(płyty warstwowe,agregat chłodniczy,rozbudowa)w czasie nie zbiegło,sprzęt dużo prościej.z uzupełnieniami miałem cyrk-deszczownie brałem,i tu pozwolenie wodno-prawne,a powiat zielony w tej sprawie,rzeczoznawca na ostatni dzień wycenę zrobił(siewnik punktowy był używany),takiej adrenaliny w życiu nie miałem.

kiedyś w agencji lepiej można było załatwić,poszedłeś do pokoju,z dziewczyną się pogadało(mina jak kot ze szreka,każda mdleje)a teraz nawet nie wpuszczą,dokumenty w teczkę i czekać na pismo.patrząc prosto w oczy,z miną niewiniątka,lekkim stonowanym uśmiechem,mógłbym dużo załatwić.całkiem niedawno dziewczyny co mój wniosek sprawdzały na ulicy w Gdyni mnie zaczepiły,nawet nie skojarzyłem,aż mi powiedziały,i miętą zapachniało.teraz to warzywka nawet tylko u mnie kupują.urodę mam kwazimoto może to litość :lol:

Dobre :D

td5010

Tak myślałem. Trochę większy, cięższy i na forum jak pisali to więcej pali.

#309 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 luty 2011 - 19:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] kioti 551 jest wielkości 360,i do takich maszyn z wielkim powodzeniem można go podpinać,td5010 to traktor poprzeczkę wyżej,ja go bardziej porównywałbym do zetora 5340,5341,7245.

malkolm robi warzywa i td do tradycyjnej technologi-rzędy 62-70 nie bardzo pasuje,można robić rzędy jak holendrzy na 90,i tu maszyny też trzeba by było zmienić,na parę ha nie bardzo to widzę,jakby miał 20-30 ha to co innego.

za 330 to ja wybrałem 451-to idealnie takie same rozstawy,a i tak dużo szybciej i taniej wszystko zrobię,no i komfort-radio w 330,po co i tak go nie posłuchasz-no chyba że tuby zamiast tylnej szyby-to cię przednią wyrzuci :lol:

#310 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:56

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] posiadam 3 ciągniki td95d 7211 i c330, ten NH miał być zamiast zetora ale chyba kupie coś czym mógł bym zastąpić oba mniejsze ciągniki,
ktom do Puław mam daleko, pewnie kioti obejrzę w Kielcach bo się wybieram

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:40

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] 7211 to ciut większa 60tka-451 zastąpiłem 330 i 360 wielkim powodzeniem.mam td80d zetora 5341 i kioti451-zetor jest zbyteczny,używam go tylko żeby pochodził,zupełnie nie był zapomniany,chyba 10 mth nie zrobił.

malkolm-dobrze kombinujesz żeby te dwa zastąpić kiotim,zrobisz nim to co zetorem a jak coś cięższego to masz td,i tak dwoma na raz nie pojedziesz,najwyżej ciapka se zostawisz do całkiem drobnych prac.

#312 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:06

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] dokładnie, szczególnie że jeszcze przez kilka lat ciągniki te będą pracować na dwóch gospodarstwach u ojca i u mnie, czasami mino tylu sprzętów brakuje nam małego ciągnika bo duży zawsze się wyrabia, starszy ma krowy więc przy sianie potrzebny jest mały traktorek, a jak ja wezmę do oprysków to bieda. a tak będzie dwa małe a kioti sobie przy prasie poradzi

#313 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 luty 2011 - 23:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] jak będziecie chłopaki znać wyniki czy się załapaliście na modernizację,to dajcie znać :rolleyes: browara się chociaż w tej "intencji"wypije.

#314 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 luty 2011 - 09:41

Marka Kioti jest znana z jakosci i nowoczesnosci na calym swiecie a Landini i McCormic to lokalne firmy europejskie

chyba nie znasz historii firmy McC...

#315 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:01

chyba nie znasz historii firmy McC...

Historia jest znana bardzo dobrze ,tylko w obecnym jest powiazany z nie wiadomo z kim i z czym ,o tej marce nie mogę nic złego powiedzieć ale firma Deadong ma swoja historię jest firmą samoistną i
w żadne korporacje się nie w daje .

#316 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:44

firma Deadong ma swoja historię jest firmą samoistną i
w żadne korporacje się nie w daje .

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/36003-kioti-czyli-nowy-mccormic-x10/

#317 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:58

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ale to nie zmienia sprawy że to Mccormik wykorzystuję kompletną konstrukcję Deadong a nie na odwrót.

#318 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:18

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] http://www.daedong.c...view.asp?seq=16 tu można dużo się dowiedzieć,nawet jelonka tam ujrzałem,czyli nie tylko mcc korzysta z rozwiązań Koreańczyków,myślę że to przemawia na ich korzyść.

#319 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 12:12

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Witam!!! Coś tu ostatnio cicho się tu zrobiło w temacie Kioti, no ale niema co się dziwić w końcu to dobre maszyny i chyba niewiele jest osób (użytkowników) które mają problemy z tą marką.
P.S jakby ktoś coś chciał dodać o kioti to zapraszam do wypowiedzi
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] a o czym tu pisać,o wymianie olei? :) ,przecież nikt w kioti dalej się nie posunął niż otworzenie maski w celu wyczyszczenia filtra powietrza.

użytkowników jest niewielu-a to z tego powodu że mało rolników wymienia 330,360 na ciągnik tej samej wielkości,mocy,tylko ze względu na komfort i lepsze parametry,jeśli już ktoś wycofuje 330,360-to na większy(na jakieś 70-80 km).

traktorki są udane,ekonomiczne i wygodne-czego jeszcze chcieć?

awarii nikt jeszcze z nas nie odnotował(szyba czy lusterko,bo się gdzieś założyło się nie liczy),a ciągniki trochę pracują,oby tak dalej.

serwisy "znanych"marek to więcej niekiedy mają wpisów w gwarancji-przeliczając na sztukę.

gdzieś czytałem że w 2010 już ciągników kioti w Polsce zarejestrowanych było ponad 400 szt.jak na tak "egzotyczną" markę,i taki krótki czas na rynku-jest dobrze.