Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#281 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:13

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @michał7211jarom-myślę że właśnie jest tutaj na ten temat miejsce,zaglądałem do tego też-tu mnie bardziej pasuje z tego względu,bo dotyczy naszych ciągników.

może wreszcie skończą się komentarze typu"kioti co to? jakiś chiński wynalazek?","McCormick ten to jest fajny".

myślę że w ramach umowy marka KIOTI zyska kilka modeli z McCormick,nawet kolorystyką pasują,tylko naklejki.

kioti niebieski też bardzo ładny(landini),tak je razem postawić-uczucie jakby w VALTRZE wybierał.

ciekaw jestem który będzie najdroższy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 13:47
  •  

#282 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:53

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzięki @ktom fajny sprzęcik ja już zdecydowałem i biore z ładowaczem pronara. Jak dobrze pójdzi to pod koniec marca będe miał taki zestaw :rolleyes:

#283 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 20 luty 2011 - 22:56

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @wiesmag, chodziło mi oto, że jak nie tu, to tam można znaleźć info na temat tych ciągników. Mi jest wszystko jedno czy rozmowa będzie tu, czy tam. Jak komu wygodniej. Gwoli ścisłości temat o X10 założyłem wczoraj, dlatego też jak rano zobaczyłem że jest coś o nim to wstawiłem link. Nie wszyscy piszą w temacie Kioti, nie wszyscy w McCormicu, a tak może będzie coś więcej informacji dla zainteresowanych.

Nie jestem przekonany do tego, żeby ARGO dało jakieś swoje modele firmie Kioti. ARGO ma traktory, Deadong- kasę i po sprawie. Jak coś to w punktach sprzedaży Kioti w Azji można będzie spotkać proste McCormiki i Landini.
McC ma za wysoko zadarty nos żeby dać na swoich produktach naklejać ,,jakieś'' Kioti.

Edytowany przez michal7211jaron, 20 luty 2011 - 22:58.

#284 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 luty 2011 - 23:27

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @michal7211jarom,z tym pisaniem tu i tam pewnie masz rację-dla niedowiarków kioti będzie zagadka.

że ARGO zadziera nosa też masz rację,i dlatego ciekaw jestem ile policzą za naklejki,o ile będą droższe od kioti,i o ile standard obniżą.

Edytowany przez wiesmag, 20 luty 2011 - 23:28.

#285 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 21 luty 2011 - 12:55

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Byłoby to aż dziwne, gdyby chodziło tu o dobro rolnika. Jakby ARGO nie miała z tego zysku to by tego nie robiła. Widzą, że będzie zbyt na nie to będą je robić. Czy coś zmienią w tych traktorach to jest sprawa ich sprzedawalności. Co do jednego jestem pewny: nie będzie w nich pomarańczowej tapicerki.

Tak jak mówisz @wiesmag tu chodzi tylko o naklejki, lakier i kasę.

Głównie na stronach brytyjskich jest mowa o x10, a który z brytyjczyków zna Kioti, przecież oni mają pieniądze, żeby kupić Deutza Agrokida, McCormica GM albo coś w tym stylu. Tylko tu jest problem: Agrokid czy GM jest mały, wąski, ma mały prześwit, lekki itd., a Kioti jest bardziej rolniczy, ale nikt nie zna tam Kioti :huh: .

#286 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 luty 2011 - 13:10

Dzięki @ktom fajny sprzęcik ja już zdecydowałem i biore z ładowaczem pronara. Jak dobrze pójdzi to pod koniec marca będe miał taki zestaw :rolleyes:

Pamiętaj koniecznie żeby przy ciągniku była osłona z przodu na maskę. Mam nadzieję że Pronar w końcu wyposaża te ciągniki w coś takiego. Jak widać u mnie tego nie ma <_< , a niestety jest to konieczne jak się podjeżdża np. do przyczepy

#287 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:08

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Tak myślałem o tym ale niestety dieler niewie czy ta osłona będzie <_< . Ale jak nie będzie to sobie dorobie B)

Edytowany przez bodzio9909789, 21 luty 2011 - 14:08.

#288 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:23

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja bym wybrał z oryginalnym turem ,ponieważ ma w komplecie osłone i wskaźnik poziomowania łyżki,bez
osłony ,to przy najbliższej okazji będzie po masce i róznica w cenie się wyrówna ,ja wiem bo osłona
u mnie nie raz takie sytuacje wyratowała

#289 Share szyszak007

szyszak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:39

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Jak ciężkie prace wykonywaliście swoimi traktorami jak były na dotarciu? Zastanawiam sie czy moge wywozić obornik na pole rozrzutnikiem 3,5t czy raczej na razie jest to za cieżka praca dla 551.Ma dopiero 20 mtg.

#290 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:14

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] docieranie nie polega na tym czego nie wolno.można robić wszystko.ważne żeby miał 3/4 obciążeni i obroty nie na maksa.

rozrzutnikiem pojedziesz wolniej i obroty mniejsze,nawet na tym samym posuwie to obornika więcej,grubiej też nie będzie.

bardzo dobrze jest robić zróżnicowane prace,wtedy dociera się cały ciągnik,tylko w granicach rozsądku,żeby silnika nie dusić.

przecież nożna mniejszym biegiem.

nie po to go kupiłeś żeby stał-to go nigdy nie dotrzesz,więcej uwagi zwróć żeby nie miał za ciężko i wio.

docieranie to nie aż takie wielkie ograniczenia,tylko większa czujność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:15

Jak ciężkie prace wykonywaliście swoimi traktorami jak były na dotarciu? Zastanawiam sie czy moge wywozić obornik na pole rozrzutnikiem 3,5t czy raczej na razie jest to za cieżka praca dla 551.Ma dopiero 20 mtg.

Myśle ze możesz spokojnie wywozić obornik, tylko oczywiście wszystko z rozsądkiem, najważniejszą rzeczą o tej porze szczególnie gdy są mrozy to po odpaleniu traktora dać mu czas ,żeby sobie pochodził na jałowym biegu (postoju),15-20min dopiero zacząć pracę .

#292 Share szyszak007

szyszak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:47

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Jakie są ustawione obroty silnika na biegu jałowym bo u mnie 1200 i wydaje mi sie ze sa dosc spore

#293 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:05

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] bezawaryjnej pracy ;) . mi radzili ludzie w serwisie żeby traktor dużo jeździł ze średnim obciążeniem na dotarciu. Myślę że ładuj 2/3 rozrzutnika i hajda w pole, tylko jak trafi się po drodze jakaś górka to grzecznie niskim biegiem powoli na niskich obrotach .
Przy okazji uwaga na paliwo, jak kupiłem niby zimowe na Orlenie i jak było - 15 C to na zimno nie chciał mi palić, tzn. zapalał i dławił się i gasł, dopiero jak go pompowałem pompką na filtrze paliwa to zapalał. Teraz dolałem uszlachetniacza i na razie jest w porządku

Jakie są ustawione obroty silnika na biegu jałowym bo u mnie 1200 i wydaje mi sie ze sa dosc spore

U mnie coś około 1100, też mi się wydaje że mogłyby być niższe ale wolałem nic nie kombinować na gwarancji. W sąsiedniej wsi jest najstarszy przebiegiem DK 551c w którym właściciel coś przekręcił na pampie paliwowej, zmniejszył dawkę paliwa, traktor chodzi bardzo cicho aż jest to dziwne i podobnież pali około 2 litrów w lekkich pracach ale jak pytałem czy da się nim pracować i czy nie boi się o trwałość to już nie był taki wylewny. Zresztą jego traktor jest już po przejściach, zaliczył 2 wywrotki, nie wiem jak on to zrobił :blink: , musiał nieźle szaleć .

Edytowany przez ktom, 24 luty 2011 - 20:05.

#294 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:28

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] bieg jałowy zmniejszyłem do 900 może ma +/- odchylenia,może jakiś błąd na wskazówce,miał jakieś 1100,chodzi równo,lecz jak klima to ciut na ręcznym bo go przymula.

mniej już nie chcę dać bo pojemność nie za wielka,wtrysk pośredni,i obroty znamionowe wyższe to i jałowe żadne 600 nie mogą być(znamionowe wysokie-mniejsze wykorbienie-jałowe też wyższe).

co do docierania powiem jeszcze że kiedyś w 330 i 360 nie używało się podnośnika i pompy,do wymiany oleju,teraz już tego się nie stosuje,bo są filtry a i olej cały czas jest pompowany.ja po 15 godź. filtr wymieniłem,potem z wymianą.chyba nawet zalecają wymianę tego filtra,zresztą we wszystkich tak robiłem,może nie potrzebnie ale jakby co to nie aż tak ogromny koszt.

#295 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:37

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Obroty na biegu jałowym to 900obr/min tak mam od nowości i nic się nie zmieniło ,jeżeli chodzi o paliwo i odpalanie zimą to zawsze musi być powyżej połowy zbiornika a najlepiej pełny ,jak jest poniżej połowy to jak jest mróz to tez po zapaleniu mi gaśnie i muszę pompować ,więc jak są mrozy
to zawsze pilnuje żeby było powyżej połowy zbiornika wtedy zapala jak toyota

Obroty na biegu jałowym to 900obr/min tak mam od nowości i nic się nie zmieniło ,jeżeli chodzi o paliwo i odpalanie zimą to zawsze musi być powyżej połowy zbiornika a najlepiej pełny ,jak jest poniżej połowy to jak jest mróz to tez po zapaleniu mi gaśnie i muszę pompować ,więc jak są mrozy
to zawsze pilnuje żeby było powyżej połowy zbiornika wtedy zapala jak toyota

#296 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:43

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] czyżby na pewno 551 miał wtrysk pośredni?? nie za bardzo mi się wydaje
a czy w Polsce są dostępne kioti z serii ex , wyglądają dość ciekawie

#297 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:36

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @malkolm-pośredni i w 451 i 551,ale to mu nie szkodzi,konstrukcja bardzo dobra co świadczy o osiąganej mocy z pojemności no i niskie spalanie,co by temu zaprzeczało.moc ma,na obroty wchodzi,mało pali,pośredni czy bezpośredni co za różnica,ważne że silniczek w ciągniku się sprawdza.

u mnie na pomorzu kioti to egzotyka,nie mówiąc już o serii EX.

@rek w moim 451 zbiornik jest pod maską (podobnie jak w 330,360)i tego problemu zapowietrzania nie mam(schodzenia paliwa),w zetorze podobny problem,że przed uruchomieniem trza pod-pompować.

#298 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 luty 2011 - 06:52

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] zgadza się wiesmag@ w 451 jest pod maską i paliwo dochodzi trochę grawitacyjnie. Ja w w swoim jak pompowałem ręcznie to po chwili słyszałem odgłos odpowietrzenia w zbiorniku i wtedy zapalał bez problemu.
rek@ racja z tym pełnym zbiornikiem w zimie, tylko czasu trochę brak i nie dopilnowałem :huh:

#299 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:44

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] kioti jest chyba wszędzie egzotyczny, nie znam nikogo kto by taki ciągnik posiadał, nawet o tym nie słyszałem aby w okolicy gdzieś pracował. generalnie ciągniki z bezpośrednim wtryskiem mniej palą ale nie jest to zasadą, za to te z pośrednim mają lepszą kulturę pracy, ni i wytrzymałość.
ta seria ex nie jest chyba sprzedawana w Polsce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:40

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] no jak nikogo znasz a my B)