Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#241 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:27

lubieursusy żadnego zetora ja w życiu już nie kupię,jeden już i się nażarłem,2003 rok,to gorsze jak 360 z czasów solidarności,to już nie te wyroby nie do zdarcia,zerują na wyrobionej opinii.a kioti to my już użytkujemy z wielkim zadowoleniem,a wybór padł na niego bo na rynku nie ma innej alternatywy za 330 lub 360 do tego przedni napęd,12 biegów,rewers,3 prędkości wom.a dopracowany i pomyślany jest super,nawet pomyśleli o głupich siatkach żeby trzech chłodnic nie zabić chwastami(nasionami mniszka,np.).i prosiłbym ażeby nie wyjeżdżać tu z zetorami,farmtrakami,belarusami,to inna klasa ciągnika,wielkość,ponad 2 tony różnicy,szerokości 0,5m,długości 0,8m,rozstawu osi 0,4m,nie każdemu pasuje ciągnik duży,w specjalistycznych uprawach skrzaty bardziej przydatne.przy rozstawie rzędów 65-70cm. proksimą nic nie zrobimy,a do koni wracać nie chcemy.

jest jeszcze kubota 5040, bardzo podobna do tych małych kioti, większy prześwit ma , szerokości podobne, mi się spodobał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 11:56
  •  

#242 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:57

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] w 2008 jak szukałem coś właśnie za 330,to diler kuboty nie potrafił mi pomóc,a teraz to jakby powiedzieć d... w krzokach,i w tymach można coś obejrzeć,wyszło tak-ale jest bardzo dobrze.

#243 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:00

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] A jak na dzień dzisiejszy wygląda cena tych traktorów? Szczególnie tych większych 70 i 90 konnych?

Nie ma problemów z dostępnością części?

Edytowany przez mf255, 19 styczeń 2011 - 23:00.

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#244 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:06

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja tam osobiście do zetorów i ursusów nic nie ma. To w końcu te traktory obrabiały prawie całą polska gospodarkę. Powiem że nawet mi się te nowe Proximy podobają ale słychać tu i tam że to już nie ta marka. Tylko taki traktor do mnie się nie nadaję za duży rozstaw kół i za duża masa. Jak by tu powiedzieć u mnie bardziej się liczy żeby traktor był sprytny w pracy i taki który wszędzie wjedzie i roślin nie zniszczy. A w tej klasie mocy nie ma prawie żadnego wyboru w tej cenie . Proszę podać mi przykłady naprawdę fajnych traktorów mocy 40/50 KM w cenie do 75 tyś netto , dobrze wyposażonych, z reversem, klimą, 3 prędkościami wałka, elktrohydraulicznym załaczaniem WOM i przedniego napędu i ładnie wykończoną kabiną ... Ta przytoczona wyżej Kubotka to fajny traktorek ale wymiary ma już raczej typowo sadownicze.

A jak na dzień dzisiejszy wygląda cena tych traktorów? Szczególnie tych większych 70 i 90 konnych?

Nie ma problemów z dostępnością części?

Tu na forum nikt nie ma większego. Także z pytaniami musisz udać się do dealera lub do Pronaru. Z częściami nie ma problemu. W Holandii jest główny magazyn na całą Europę. Dużo części mają na miejscu w Pronarze, na szybę tylną czekałem 3-4 dni już dokładnie nie pamiętam.

Edytowany przez ktom, 20 styczeń 2011 - 07:46.

#245 Share lubieursusy

lubieursusy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 09:05

Właśnie te ursusy wymieniają na zachodnie ze względu na podnośnik

no ico się może dziać jeśli cały czas podnośnik dobija do końca i po zgaszeniu ciągnika całkiem opada

#246 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:12

no ico się może dziać jeśli cały czas podnośnik dobija do końca i po zgaszeniu ciągnika całkiem opada

Przy rozdzielaczu się coś stało , że czuć dobijanie bo bardzo szybko opada i pompa stale podaje cisnienie ,zmień tego ursusa na Renault 110.54 ,ciągnik owiele prostszy od ursusa a nie do zajechania
a w paliwie bardzo oszczedny

#247 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:07

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Panowie to jest forum o Kioti i nie ma sensu porownywac tej marki do Zetora Ursusa i innych chinskopodobnych traktorów montowanych w Polsce i sprowadznych z Chin.To tak jakby porownac Mazde i Toyote do Reno czy Pegouta .Kioti w calosci produkowany jest w Korei z czesci koreanskich z wyjatkiem alternatora i rozrusznika jest Valeo tez bardzo dobra firma .

#248 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Czy ktoś korzystał z finansowania fabrycznego Pronara dystrybutora Kioti jak ono działa i czy warto
sobie tym zawracać głowe?

ostatnio rozmawiałem z serwisantem, który pracuje przy różnych ciągnikach. Mają stację które świadczy usługi serwisowe dla kilku dealerów w Krakowie. Człowiek chwalił Kioti. Mówił że u nich zdarzył się już jeden przypadek że użytkownik pracując u siebie i na usługach zrobił przez 3 lata 7 tyś godzin i nic poważnego w ciągniku się nie psuło. Poza tym przypadkiem serwisują kilka tych traktorów i są w porządku. Ja z kolei obiecałem "pochwalić się" jak mi coś nawali :D .Miałem wymienianą sprężarkę na gwarancji, zatarło się łożysko i hałasowało. Ponieważ sprężarka polskiej produkcji właściwie się nie liczy :blink:

To samo mi się przydarzyło ze sprężarka ale tez tego nie uważam za usterkę bo to Pronar montował, do tego jeszcze stale mi siadał pasek od napędu klimatyzacji i sprężarki , który też wymyślili to w Pronarze już miałem odłaczyc tą sprężarkę i połączyć klimatyzację oryginalnym paskiem ,ale udało mi się poszukać pasek ząbkowany i narazie jest spokój.

#249 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] panowie czy dk451c/dk551c poradzi s0bie z pełnym, załadowanym siewnikiem zbożowym 3 metrowym, powiedzmy z polonezem?? i 700 litrowym rozsiewaczem,
coś mi się wydaje że będzie miał za słaby podnośnik, nie można go jakoś wzmocnić?? 1200 kg to nie za dużo , najmniejsza kubota ma 1700 a dużo lżejsza

#250 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:56

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mój odnośnikhttp://www.pronar.pl/pdf/KwartalnikPRONARnr6.pdf tu coś piszą Mój odnośnikhttp://www.pronar.pl/promocje/___finansowanieFabryczne__.html i tu i tel. jest.na kioti miałem zestawienie z tego VB leasing i to by się nawet kalkulowało mając gotówkę na lokacie(koleżanka z banku przeglądała i że jest ok jak w umowie żadnych haków nie będzie),lecz brałem za gotówkę bo mogłem u sprzedawcy utargować (na leasing nie da rady)i od reki bez ceregieli,a wtedy była wpłata własna 20% i oprocentowanie 2%.trochę wtedy liczyłem i wyszło mi na to:mając resztę kwoty na lokacie przez pięć lat trochę bym zarobił,ale poprzez spłatę rat kwota wpłaty by ubożała to i zarobek z czasem mniejszy,krótko mówiąc wychodziło mi na zero to szkoda zachodu.jak nie dysponujesz gotówką lub nie utargujesz ze 3 tyś. to warto.ALE umowę CZYTAJ,i komuś zorientowanemu nawet pokaż(nawet bombonierka,kawa i umowa i do spółdzielczego,niech babeczki poczytają,doradzą).teraz to piszą że 5% wpłaty własnej-to nie wiem czy by nie było warto mając kasę iść w to,połowa na dobrej lokacie część na pierwsze raty i wpłatę,na resztę rat coś tam uciułasz,kasę na inne wydatki masz jakby co.może warto pomyśleć na wszystkie sposoby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 14:26

panowie czy dk451c/dk551c poradzi s0bie z pełnym, załadowanym siewnikiem zbożowym 3 metrowym, powiedzmy z polonezem?? i 700 litrowym rozsiewaczem,
coś mi się wydaje że będzie miał za słaby podnośnik, nie można go jakoś wzmocnić?? 1200 kg to nie za dużo , najmniejsza kubota ma 1700 a dużo lżejsza

Spokojnie mam Dk 551 i pracuje z rozsiewaczem 800kg nie ma żadnych problemów ,wiadomo trzeba uważać jak się z pełnym jedzie po wertepach ,z opryskiwaczem pracuje 1500l ale kołowym tez bez problemów
on ma podane 1200kg ale na hakach a niektórzy podawają udźwig na ramionach i te 1200kg jest większe
w rzeczywistości od 1700kg

#252 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:45

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] też uważam że to 1,2 tony to zaniżona wartość. Myślę że podali tyle aby komuś mądremu nie przyszło do głowy podczepiać ciężkich maszyn. Zresztą komu w takim traktorze potrzebny podnośnik 2 tony ,chyba tylko do akcji w stylu uda się czy się nie uda, bo do normalnej pracy to nie. Oryskiwacz 600 l podniesie, rozsiewacz 800 podniesie, bronę talerzową 2 m podniesie i wystarczy. U mnie osobiście podnosi ładowaczem 800-900 kg a wiadomo że na ładowaczu ma dużo większe przeciążenia niż na tylnym tuzie

#253 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] niektórzy producenci podają wartości na końcówkach ramion(farmer tak podaje)przez co zawyżają i wprowadzają w błąd interesantów,a potem rozczarowanie.kupę lat temu podawało się w odległości 610mm od końcówek cięgieł dolnych,zdaję się w środkowym położeniu(na dole w środku i u góry jest inna siła).u mnie piszą w oryginalnej inst.(angielskiej)1204kg,2654lbs.wartość wystarczająca dla takiego skrzata(DK451c)to na ramionach będzie ze 2700kg,coś koło tego(tak na oko).sporadycznie podniesie więcej,producent podaje wartość na której można pracować cały czas i nie uszkodzić.ja osobiście mam do cięższych rzeczy zetora 5341 z podnośnikiem 3100kg lub NH TD80d z 3650kg.podnośnik u mnie ciężko nie będzie miał w kioti.

co do podnośnika w tej kubocie(tyle co ze zdjęć) to może ona mieć tyle na podnośniku bo ma na siłownikach wspomagających,tylko jak ona ma rozwiązane regulację siłową;dolne cięgna sztywno,łącznik sztywno,regulacja pozycyjna to przy lewym ramieniu śrubą jakieś cięgno przykręcone,to rozumiem,ale ta siłowa mnie zastanawia.

użytkownicy kioti jak se poradziliście z łącznikiem górnym,bo u mnie był kat.1 to znaczy na przetyczkę(sworzeń,bolec) 20mm,ja kupiłem końcówkę łącznika od 330 i kat.2 i wszystko pasuje.

jeszcze wracając do kuboty ta jak dla mnie ma za mały rozstaw kół na przodzie tylko 1135mm,a to już w redliny nie pasuje,u mnie jest 1300mm,to jest idealnie.pneumatyki też nie widzę(chociaż ja tylko sporadycznie używam).

Edytowany przez wiesmag, 27 styczeń 2011 - 22:32.

#254 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 23:16

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] rozmawiałem z dilerem kuboty i teraz nowe mają już regulowany rozstaw przednich kół.
co do finansowania to ja jutro składam wniosek i mam nadzieję że przejdzie, a ciągnik dopiero za ponad rok będę brał, ale zainteresowały mnie te maleństwa,
ja też mam większy ciągnik i u mnie ten będzie służył tylko jako pomocniczy

#255 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 07:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja sobie nie poradziłem z tym łącznikiem i używam przetyczki :huh: , był mały problem zaraz po zakupie bo u sprzedawcy "zginęło" oryginalne cięgno i przywozili po zakupie 3 razy różne inne i wszystkie okazywały się za krótkie, dopiero znaleźli takie długie zdaje się od MF i jest OK. Lecę do roboty, jedni mają żniwa w lecie a inni w zimie :D , a i traktorek w te żniwa u mnie to raczej ma wolne, tylko ja się jak wół orobię <_< Ot taka zagadka.

#256 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @ktom-u mnie to panel od radia zginął,ale awantury nie robiłem(dużo z ceny urwałem u dilera),radio w domu miałem to zmieniłem,a jak masz nieoryginalny łącznik to i rozmowa inna bo łącznik w nim miał otwór na końcówce 20mm a maszyny 25mm i końcówka od 330 pasuję idealnie za chyba 25zł. to i teraz jest ok.co do twoich żniw to rozumiem,ja robię w warzywach i też jakby roboty mi nie brakuję(mycie,przebieranie,pakowanie),ale teraz jakby mniej zimą roboty-wyzbyłem się ursusów(zawsze jakiś remont był)i od razu czasu więcej.te zimowe żniwa też cieszą gdy kieszeń powoli coraz grubsza się robi,współczuję hodowcą trzody-teraz w tygodniu podnieśli cenę skupu na 2,90,normalnie szał-300zł. za świniaka,to i nawet na zakupy żal iść.

@malkolm-to że rozstaw regulowany to może i lepiej,lecz zwolnice zostają na tej samej szerokości,to w gołych redlinach nie przeszkadza lecz jak rośliny będą już większe.robisz też przy warzywach(z twoich postów wynika)to zwróć na to uwagę,marchew i ziemniaki to jeszcze aż nie tak tragicznie,ale kapusta,kalafior,to główki można uszkodzić ;[ .mówię o tym nie żeby cię do kioti koniecznie namówić lecz żebyś na wszystko zwrócił uwagę przy wyborze ciągnika(mnie to na placu już dosyć mieli bo z miarą ciągnik oglądałem,oni mi o wygodzie w kabinie a ja koła mierzę,rozstawy,itp),ażebyś wybrał ciągnik który ci będzie najlepiej pasował,a nie nam czy dilerom,bo to tylko ty będziesz nim robić a nie my czy oni,i życzę ci żebyś najlepiej wybrał,i nie ważne czy to się komuś podoba inny czy nie.

#257 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:15

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] dokładnie, w tym roku będę próbował chyba brokuły posadzić i pora, poza tym marchewkę i jak mi się uda pietruszkę,
w tych uprawach prześwit nie jest jeszcze taki ważny, ale wjeżdżając w łan pszenicy z opryskiwaczem czy rozsiewaczem na kłosa, czy też w rzepak w czasie kwitnienia to już prześwit jest bardzo ważny,

#258 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:33

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] malkolm prześwit to w granicach do 3cm między markami się różni więc nie aż tak dużo,czy to 38cm czy 40cm nawet nie widać i odczuć rużnicy,nawet w tym rzepaku i tak się musi ugiąć(ja łubin reglonowałem przed zbiorem i pewnie że zdarło),w tych sadownikach to prześwit to jak w dostawczaku więc odpada zupełnie,w kubocie co mowa to rozstaw za mały ale mówisz że coś tam zmieniają,ale mostu przedniego chyba nie,więc zwolnice będą nisko bo felga odejdzie a teraz w feldze się chowa.ja swoim(dk451c)w kapuście nawet jesienią jadę i to bez problemu.a rotacyjna do ogławiacza z kołami kopiującymi i innymi nożami to warta zastanowienia,może nie w całości ale napęd i część bębna(wygląda podobnie jak przy tamtych).robiłem to orkanem i też szło tylko redliny zrobione idealnie każda jedna,sporadycznie coś tam dziabnął,bo może za nisko chciałem i dokładnie zrobić,maci to zostawało 1 do 3 cm.

#259 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:49

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] prześwitem bardzo się różnią, lamborgini r2 ma 360 a 551c ma 470, to jest 10 cm, a to bardzo dużo , sadowniki to nawet i po 250 mm .
te ogławiacze do marchwi właśnie robią ze starych rotacyjnych, tyle że trzeba ją trochę pociąć i po spawać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 23:22

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] r2 taki już porządny ciągnik a prześwit do d..py-tego bym się nie spodziewał po takiej marce.a i tu racją bo kioti nawet ten mój(trochę ma mniejsze koła)to prześwit ma rozsądny,nawet lepszy jak trzydziestka.z miarą będziesz chodził tego jestem pewien,a oni po czole będą się pukać :lol: i miech się pukają bo to twoja kasa i za takie byle-co im jej nie daj <_< .r2 36cm he he ale się popisali.