Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#221 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 21:09

Najwięcej pracuje z Prasą zwijającą Sipma i kombajnem do ziemniaków Grimme , poza tym rozsiewacz do
nawozów, opryskiwacz kołowy 1500l ,sadzarka do ziemniaków ,z turem z paleciakiem. Pracuje na areale
35ha jako drugi ciągnik ,z prasą dużo usługowo ,najlepiej mi osobiscie pracuje się tym ciagnikiem z maszynami napędzanymi WOM ,ponieważ ma bardzo lekko z przekaźnikiem no i te bajeranckie włączanie na przycisk .Jego najsłabsza cecha to transport z dużym ciężarem ,ale to główna wina opon w które jest seryjnie wyposażony ,ponieważ przystosowane są głównie na błotniste tereny , ale po wymianie przednich już jest poprawa .

ja też zauważyłem że da transportu to nie jest atrakcja,ja myślę że to pojemność za niska i górkę czuje szybciej jak widać,podobnie jest w 360 3p,360 szła lepiej(wolniej z obrotów spadała),pocieszę cię tym że mój zetor 5341(64 koniki) od dobrej 360 nie bardzo lepszy w transporcie(przodek trzeba kręcić no i waga też zabiera),tyle że mam pół-biegi i to dużo pomaga.

No faktycznie ciężki transport idzie mu najgorzej, chociaż jak wjeżdzałem pod naprawdę sporą górkę z pełną przyczepa 3,5 tonówka to dopiero pod samym szczytem zredukowałem z 4 na 3. Natomiast znajomy kiedyś mi powiedział że on wjeżdzał Laborghini Lampo 50 z pełną beczką 5 tyś do doszedł do 1 biegu. Także w niższych klasach mocy nie ma cudów. co do opon to też zgoda w błocie znakomite, na asfalcie niestety chropowate.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 02:29
  •  

#222 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 21:18

4000 to masz bardzo dobry wynik(nawet jak na zachodniaki),jakbyś coś bliżej o jego pracy opisał było by super,a zresztą wielbiciele zetorów i farmtraków i tak nie uwierzą,dla nich to chiński szajs(zetor kiedyś był dobry,teraz jest tylko drogi,mam 5341 i narzekam,wiecznie jakieś duperele siadają).@rek jak długo go masz(w miarę dokładnie)?@ktom mam kilka zdjęć z pracy z kombajnem ziemniaczanym z komórki ale nie jestem na innych serwisach logowany,może kiedyś AF będzie przyjmowało zdjęcie bezpośrednio.ja mam ponad 500 godzin i tylko antenkę o gałęzie złamałam i popuszczało mi mocowanie zbiornika(zbiornik pod maską w 451c)dałem nakrętki samo-kontrujące i zapomnieć.on w pracy jest wydajniejszy(wyższe biegi,wałek i obroty niższe)to już tyle godzin nie nabija jak kiedyś 330 i robota szybciej zrobiona i paliwa mniej ubywa,a przede wszystkim komfort nieporównywalny
.może nie w mocy lesz w zwinności i gabarytach w ciągnikach rolniczych nic lepszego nie ma na rynku

4 rok się kręci

Chiny lub Korea chyba coś z tych. Nie jestem pewien. On jest produkowany od dawna ale do Polski trafił chyba nie dawno ale w podstawie ma klime i w kabinie jest lepiej niz w nie jednym ciągniku. A 72 i 90-cio konny mają lodówkę w podstawie.

Chiny a Korea to wielka różnica ,jak Polska a Niemcy

#223 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:47

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] rek masz najdłużej,byłeś pierwszy pełen szacun,my to żółtodzioby.na AF nowicjusz ale w kioti staruszek,witamy w klubie.

#224 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 07:40

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mam pytanko: czy ma ktoś z was dostęp do kioti 72 i 90 koni? Chodzi mi o to że te modele mają obciążniki na tylnych kołach a 551c nie ma ich Więc moje pytanie Czy te obciążniki pasowały by może do modelu DK 551c

#225 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 10:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Nie mam dostępu do tych ciągników ale na pewno nie będą pasowały , spróbuj dopasować od 360 bo to ten
sam rozmiar felgi - te same obręcze bez środka powinny pasować ,bo taki podobne 72i 92 konie z drobnymi przeróbkami.

Nie mam dostępu do tych ciągników ale na pewno nie będą pasowały , spróbuj dopasować od 360 bo to ten
sam rozmiar felgi - te same obręcze bez środka powinny pasować ,bo taki podobne 72i 92 konie z drobnymi przeróbkami.

Chodzi mi że podobne obręcze (kształt) mają obciążniki 72i90 konne

#226 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:14

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Mój odnośnikhttp://www.ozlima.pl/produkty/obciazniki-do-ciagnikow tam można popytać,i cenowo zorientować,lub od 360,otwory by tylko wywiercić w gwiezdzie.możliwe że i nawet środki by można wykorzystać,pożyczyć od kogoś można i wtedy co lepiej by było,cenowo i praktycznie.

#227 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:22

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Panowie a nielepiej zamiast kioti kupić ciągnik pol-mot h. Ten ciągnik krótko mówiąc to valtra z orginalnym silnikiem perkinsa. Jest produkowany w tej samej fabryce co valtra A na tej samej lini produkcyjnej. Wiele rzeczy można spotkać z valtry między innymi tylny most skrzynia biegów, przeniesienie napędu jest identyczne. Pozatym dzwignie zmiany biegów, pedały, lusterka i wiele innych rzeczy są identyczne. Do tego orginalny perkins i bardzo bogate wyposażenie w wersji podstawowej :) Moim zdaniem najlepsza propozycja na rynku. Dla zainteresowanych podaje stronę www.supertraktor.pl

#228 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:01

Mój odnośnikhttp://www.ozlima.pl/produkty/obciazniki-do-ciagnikow tam można popytać,i cenowo zorientować,lub od 360,otwory by tylko wywiercić w gwiezdzie.możliwe że i nawet środki by można wykorzystać,pożyczyć od kogoś można i wtedy co lepiej by było,cenowo i praktycznie.

Ok. Dzięki

Edytowany przez bodzio9909789, 19 styczeń 2011 - 17:02.

#229 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:53

Panowie a nielepiej zamiast kioti kupić ciągnik pol-mot h. Ten ciągnik krótko mówiąc to valtra z orginalnym silnikiem perkinsa. Jest produkowany w tej samej fabryce co valtra A na tej samej lini produkcyjnej. Wiele rzeczy można spotkać z valtry między innymi tylny most skrzynia biegów, przeniesienie napędu jest identyczne. Pozatym dzwignie zmiany biegów, pedały, lusterka i wiele innych rzeczy są identyczne. Do tego orginalny perkins i bardzo bogate wyposażenie w wersji podstawowej :) Moim zdaniem najlepsza propozycja na rynku. Dla zainteresowanych podaje stronę www.supertraktor.pl

ozon87@ my tu generalnie rozmawiamy o ciągniku 45-55 km pod kontem naszych potrzeb i posiadanych maszyn. Pol-mot H to być może dobra propozycja, napewno na razie nie sprawdzona no i Warfama nie posiada w ofercie nowoczesnego ciągnika w najniższym przedziale mocy .

#230 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:03

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Sory nie wiedziałem, że o takiej mocy ciągnika rozmawialiści, ale co do tego, że pol-mot jest nie sprawdzony to juz nie bardzo się zgadzam z Tobą... Bo co prawda ciągnik jest nowy ale wszystkie części które są w nim zamontowane, są już sprawdzone i cenione. Valtra A i silnik perkins jest już na rynku od wielu lat. Jest tylko różnica w tym że polmot jest dużo tańszy od valtry czy od MF a właśnie te dwa ciągniki tworzą polmota h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share lubieursusy

lubieursusy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:10

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] te ciągniki mątują w korei a podzespoły w chinach to szrot

Edytowany przez Matey, 19 styczeń 2011 - 19:03.
post bez argumentacji- warn

#232 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:17

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] O jakim ciągniku mówisz???

Edytowany przez Matey, 19 styczeń 2011 - 19:04.
cytowanie poprzedniego posta

#233 Share szyszak007

szyszak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:22

te ciągniki mątują w korei a podzespoły w chinach to szrot

Skoro tak dobrze sie znasz to wymien chociaż jedna czesc na której jast napisane MADE IN CHINA

Edytowany przez Matey, 19 styczeń 2011 - 19:05.

#234 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:40

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] @lubieursusy pewnie o starych fotonach mówił :)

#235 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:54

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] lub o nowych Ursusach, których jest miłośnikiem :D :D

#236 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:04

Sory nie wiedziałem, że o takiej mocy ciągnika rozmawialiści, ale co do tego, że pol-mot jest nie sprawdzony to juz nie bardzo się zgadzam z Tobą... Bo co prawda ciągnik jest nowy ale wszystkie części które są w nim zamontowane, są już sprawdzone i cenione. Valtra A i silnik perkins jest już na rynku od wielu lat. Jest tylko różnica w tym że polmot jest dużo tańszy od valtry czy od MF a właśnie te dwa ciągniki tworzą polmota h

W Valtrach montowane są silniki Valmeta teraz Sizu ,natomiast silniki Perkins nie są takie doskonałe,różne opinie są o nich ,bardzo podatne na przegrzanie no powszechnie stosowane we wszystkich
składakach ,nic złego nie chcę mówić na temat Polmotów ,tylko zawsze trzeba myśleć co będzie za kilka
lat jak trzeba będzie wymienić na inny traktor i przyjdzie czas sprzedaży dużo straci na wartości taki
traktor.

#237 Share lubieursusy

lubieursusy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:34

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] teraz nowe -u-r-s-u-s-y- bardzo mi się nie podobaję atak to z tymi kioti to wam mówię prawdę ale jak chcecie to kupujcie ale po mojemu to polecił bym wam zetora proxime może trochę pali ale moc dobra i z części są pod ręką a w kioti to niewiadomo a o tych podzespołach to słyszałem od delera

ja nigdy nie kupie tych nowych ursusów @ktom dobrze mówisz te nowe niby komfortowe ale wszystko chinskie wole te modele s przed 2 lat może trochę chuczy w kabinie ale maszyny super mam 5714 81km 1 1634 155km i jestem z 5714 zadowolony ale 1634 ma lekki problem z tulnim podnośnikiem na drodze troche gibneło i teras cały czas opada i tak dobija do końca jak możecie to coś podpowiecie :) :) :) :) :) :) :)

#238 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:46

teraz nowe -u-r-s-u-s-y- bardzo mi się nie podobaję atak to z tymi kioti to wam mówię prawdę ale jak chcecie to kupujcie ale po mojemu to polecił bym wam zetora proxime może trochę pali ale moc dobra i z części są pod ręką a w kioti to niewiadomo a o tych podzespołach to słyszałem od delera

ja nigdy nie kupie tych nowych ursusów @ktom dobrze mówisz te nowe niby komfortowe ale wszystko chinskie wole te modele s przed 2 lat może trochę chuczy w kabinie ale maszyny super mam 5714 81km 1 1634 155km i jestem z 5714 zadowolony ale 1634 ma lekki problem z tulnim podnośnikiem na drodze troche gibneło i teras cały czas opada i tak dobija do końca jak możecie to coś podpowiecie :) :) :) :) :) :) :)

Do Kioti jak przed 12 w południe zamówisz jakąkolwiek część e-mail to na drugi dzień ją masz w domu jeszcze jak masz jakiś problem i wyślesz e-mail do serwisu Pronara to do Ciebie zadzwonią i pomogą rozwiązać problem ,a pro po Zetorów to już totalna utopia znajomy kupił pół roku temu to już mu pompa
paliwowa wysiadła jeszcze mu na gwarancji nie uznali, szyba przednia pękła nie wiadomo z jakigo powodu opony przednie zdziera i dodatkowo ma problemy z serwisem jest zawiedziony i jak mówił nie tylko on ludzie patrzą chyba na zarąbisty czerwony kolor , który po trzech latach i tak blaknie ,to nie są te zetory co były produkowane na przełomie lat 80/90 do których pełen szacunek.

#239 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:58

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] lubieursusy żadnego zetora ja w życiu już nie kupię,jeden już i się nażarłem,2003 rok,to gorsze jak 360 z czasów solidarności,to już nie te wyroby nie do zdarcia,zerują na wyrobionej opinii.a kioti to my już użytkujemy z wielkim zadowoleniem,a wybór padł na niego bo na rynku nie ma innej alternatywy za 330 lub 360 do tego przedni napęd,12 biegów,rewers,3 prędkości wom.a dopracowany i pomyślany jest super,nawet pomyśleli o głupich siatkach żeby trzech chłodnic nie zabić chwastami(nasionami mniszka,np.).i prosiłbym ażeby nie wyjeżdżać tu z zetorami,farmtrakami,belarusami,to inna klasa ciągnika,wielkość,ponad 2 tony różnicy,szerokości 0,5m,długości 0,8m,rozstawu osi 0,4m,nie każdemu pasuje ciągnik duży,w specjalistycznych uprawach skrzaty bardziej przydatne.przy rozstawie rzędów 65-70cm. proksimą nic nie zrobimy,a do koni wracać nie chcemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:58

teraz nowe -u-r-s-u-s-y- bardzo mi się nie podobaję atak to z tymi kioti to wam mówię prawdę ale jak chcecie to kupujcie ale po mojemu to polecił bym wam zetora proxime może trochę pali ale moc dobra i z części są pod ręką a w kioti to niewiadomo a o tych podzespołach to słyszałem od delera

Właśnie te ursusy wymieniają na zachodnie ze względu na podnośnik