Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

1043 odpowiedzi na ten temat

#181 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 08:26

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Cos sie temu czlowiekowi od tuningu pomylilo to tuning silnika skraca jego zywotnosc a cala zachdnia Europa jezdzi na paliwach o malej zawartosci siarki i podwyzszonej liczbie cetanowej silniki lepiej pracują mniej palą wtryski dluzej wytrzymują rzadko sie zapiekają.Ja jezdze na ON Lotos Dynamic i smochody i ciągniki mniej palą jak na zwyklej ropie ktora ma duzo siarki mniejszą liczbe cetanową no i moze byc z wodą lub oczyszczony opał.Bo ON Dynamic jest przywozony do stacji paliw wlasnymi cysternami przez rafinerie no i zbiornik jak i beczka ma plombe tak ze wlsciciel stacji nie moze nic pokombinowac?.Shell ,Mobil kupuje ON Dynamic od Lotosu z Gdanska do RFN tak ze paliwo jest pewne.Mam znajomego ktory jest wlascicielem stacji Lotosu i to on naswietlil mi ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Dzisiaj, 07:22
  •  

#182 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:32

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ostatnio rozmawiałem z serwisantem, który pracuje przy różnych ciągnikach. Mają stację które świadczy usługi serwisowe dla kilku dealerów w Krakowie. Człowiek chwalił Kioti. Mówił że u nich zdarzył się już jeden przypadek że użytkownik pracując u siebie i na usługach zrobił przez 3 lata 7 tyś godzin i nic poważnego w ciągniku się nie psuło. Poza tym przypadkiem serwisują kilka tych traktorów i są w porządku. Ja z kolei obiecałem "pochwalić się" jak mi coś nawali :D .Miałem wymienianą sprężarkę na gwarancji, zatarło się łożysko i hałasowało. Ponieważ sprężarka polskiej produkcji właściwie się nie liczy :blink:

#183 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:59

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja pracuję dwa sezony kioti i nic(sprężarki nie używam-może to był błąd) i oby tak dalej.do paliwa dolewki stosuję bo kupowane we wrześniu 2,5 tyś.litrów po 3,7 DYNAMIK,a teraz to trochę drogo jest,poczekam do wiosny.świeczki żarowe do komory spalania obok wtryskiwacza,jak przy każdym pośrednim wtrysku lub bezpośrednim w silnikach samochodowych.wtrysk pośredni działa na zasadzie że;gazy po zapłonie nie działają bezpośrednio na tłok lecz poprzez szczelinę między komorą spalania a tłokiem,przy bezpośrednim bezpośrednio na tłok,najprościej tłumacząc.pośredni ma swoje zalety np.cichsza praca,dłuższa żywotność,wady np.większe spalanie,gorszy moment,ale to ogólnie.na marginesie kto z was wystawił 551c na allegro?

#184 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 22:28

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ja wstawiłem - sprawy związane z Programem Modernizacji ;)Wiesmag @ ile masz już zrobione godzin, 2,5 tyś litrów paliwa to bym chyba na 2 lata miał.

#185 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2010 - 22:37

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

ja pracuję dwa sezony kioti i nic(sprężarki nie używam-może to był błąd) i oby tak dalej.do paliwa dolewki stosuję bo kupowane we wrześniu 2,5 tyś.litrów po 3,7 DYNAMIK,a teraz to trochę drogo jest,poczekam do wiosny.świeczki żarowe do komory spalania obok wtryskiwacza,jak przy każdym pośrednim wtrysku lub bezpośrednim w silnikach samochodowych.wtrysk pośredni działa na zasadzie że;gazy po zapłonie nie działają bezpośrednio na tłok lecz poprzez szczelinę między komorą spalania a tłokiem,przy bezpośrednim bezpośrednio na tłok,najprościej tłumacząc.pośredni ma swoje zalety np.cichsza praca,dłuższa żywotność,wady np.większe spalanie,gorszy moment,ale to ogólnie.na marginesie kto z was wystawił 551c na allegro?

Wtrysk pośredni ma więcej wad niż zalet:
-niższa sprawność
-trudniejsze odpalanie
-wymaga większego stopnia sprężania(ok 24:1)
-droższy w produkcji
Ma za to jedną wielką zaletę, zapewnia cichszą pracę silnika ;) . O ile w samochodach ma to duże znaczenie, to dziwne czemu zastosowano to rozwiązanie w ciągniku :P .

EDIT:Już poprawiłem, dzięki ;)

#186 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:03

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mariusz x,a czemu w ciągniku,to nie wiem,( ale się sprawdza,mocy starcza,mało pali,czego jeszcze chcieć) przypuszczam że te silniki są montowane w innych modelach,takich jak np.na pola golfowe,takie maleństwa,z pewnością wiesz o co chodzi,gdzieś w necie widziałem np.http://www.kioti.com...ines/engine.asp.co do paliwa to wszystko na nim jedzie i wystarcza na ok. pół roku,dostawca stały,jakość super,chce zarobić to dba abym miał dobre paliwo w dobrej cenie,on sam wie kiedy najlepiej mi uzupełnić,ma jakieś grosze od litra a nie procent od kasy,najważniejsze że taniej jak hurt w rafinerii,oni mają umowy,inne ceny.

#187 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 07:51

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Masz jakiś duży zbiornik z dystrybutorem na to paliwo ? Czy zlewasz w mniejsze pojemniki? Jeśli to nie konkurencja dla ciebie :P , to może mógłbyś mi dać namiary na tego dostawcę, ale jeśli robi to po znajomości to się nie wtrącam ;)

#188 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:07

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mam 3 pojemniki w koszu,umieszczone na wysokości ponad 2 metry,wąż,zawór i samo leci.ten mój kiedyś woził na własny rachunek,teraz w firnie zajmującej się transportem paliw,i co jakiś czas zalewa cysternę dla swoich klientów,jezdzi raczej dookoła komina,a do ciebie to chyba trochę daleko,mniej więcej gdzie mieszkasz,może gdyby całą?

#189 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:53

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mieszkam lubelskie , a czy fakturę wystawia ? bo jak nie to dziękuję :P

Poniżej post z forum z USA, gdzie potwierdzają że Kioti to nie jest manufaktura składająca ciągniki w stodole, 50 tyś sztuk silników w 6 rodzajach w ciągu roku to chyba konkretna liczba, dodatkowo własna w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna. Sprzedaż traktorów w 40 krajach ;) a i ciekawa informacja ich silniki są używane przez inne firmy.

"Welcome to the forum.... :trink39:

The DK45 SC cab tractor is a nicely finished cab tractor with Kioti's strong 45 hp engine. Close the door on the cab and you feel quality.The 55 hp and 65 hp use Perkins diesels for the same reason many other manufacturers use the Kioti/Dae Dong diesel. Emissions !

Off road engines (gas and diesel) have to be emisiions certified by US EPA and the European Union has their environmental standards ,called EEC, as well.

Unless a manufacturer has enough volume on an engine, it makes sense "cost wise" to purchase elsewhere. All the other Kioti's from 20 to 45 use Kioti/DaeDong engines.btw they have a fully automated engine plant in South Korea producing 10 engines within 6 different families. Production is 50,000 engines plus. That's no small deal. DaeDong Tractors,combines and Rice equipment are sold in 40 countries around the world. This is not some small potatoes, private label manufacturer."

Fajny filmik .

#190 Share cetersen

cetersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:19

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Czy ten Kioti wstawiony na allegro ma w komplecie (bo na zdjęciu brak) dolny zaczep i obciążniki przednie. Jeżeli mi odmówią dotacji to wezmę tego z allegro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 17:04

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] mariusz x skąd dokładniej jesteś bo widzę że z pomorskiego,może my są prawie sąsiedzi. ktom w lubelskie to on nie pojedzie,nawet jego firma tak daleko się nie zapuszcza.A mam jeszcze pytanko do posiadaczy kioti: kto z nas ma go najdłużej.2009,02,20 data rejestracji.

#192 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:32

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] no to ja jestem młodszy 17.08.2009 :lol:

#193 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:42

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] no nareszcie tym-om damy spokój,jesteśmy u siebie co nie?

#194 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 20:44

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] To moj jest najmlodszy
rejestracja styczen 2010r mam dopiero 250 godzin ,z mojej winy wybita tylna szyba oddali 1300zl z AutoCasco pozdrawiam i Wesolych Swiąt wszystkim Uzytkownikom Kioti

#195 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 22:13

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Ta tylna szyba to jakiś program obowiązkowy z Kiotim, witam w klubie ;) .

Również wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

#196 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 22:52

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ta szyba to chyba nieuwaga,bo się dosyć daleko otwiera,może by jakiś zamek jak przy drzwiach zrobić,żeby tylko ciut otworzyć co?najlepszego.

#197 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 23:22

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] ja to sfrajerzyłem maksymalnie, trochę popisów przed sąsiadami i dawaj pomyślałem że jak tyłem cofnę pod garaż to ładnie śnieg odsunę, zjechałem trochę na podjazd a on jest dość stromo w dół i nie włączyłem napędu, zatrzymałem się a jak próbowałem ruszyć to traktor zabuksował i na lodzie zsunął się do garażu. Szyba była zamknięta ale co z tego jak nad wjazdem był daszek ... ;)

#198 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 16:29

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] tak nieraz się takie zabawy kończą,dobrze że tylko kosztują,a niekiedy to strach myśleć.uwagi trochę poproszę żebyśmy w całości mogli dalej dyskutować na AF.Wesołych i najlepszego.

#199 Share jowisz753

jowisz753

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 18:20

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Panowie mam pytanie o jakieś namiary do firm sprzedających nowe ciągniki Kioti. Póki co znalazłem tylko Kraków. Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 18:45

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone] Grabiny Zameczek-Rolmech;pomorskie,Agripel-Pelplin;pomorskie