robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

MCKYLO    1

Obejrzcie sobie stornę amerykańską sieci dealerskiej KIOTI www.kioti.com, bardzo ładna i dobrze zrobiona strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie coś w temacie ruszyło:) Dziękuję:rolleyes: w tygodniu jadę się rozejrzeć i napisze co i jak będzie w końcu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

ja bym się przychylił do opinii Ferdka i poważnie na twoim miejscu zastanowił się na NH lub Casem, maja teraz bardzo dobre ceny, a te ciągniki były i będą na rynku i nawet na rynku wtórnym będzie je go ewentualnie lepiej sprzedać. Dostępność części tez jest na dobrym poziomie, a w opcji Kioti ciekawe jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abrarakulix    0
ja bym się przychylił do opinii Ferdka i poważnie na twoim miejscu zastanowił się na NH lub Casem, maja teraz bardzo dobre ceny, a te ciągniki były i będą na rynku i nawet na rynku wtórnym będzie je go ewentualnie lepiej sprzedać. Dostępność części tez jest na dobrym poziomie, a w opcji Kioti ciekawe jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abrarakulix    0
ja bym się przychylił do opinii Ferdka i poważnie na twoim miejscu zastanowił się na NH lub Casem, maja teraz bardzo dobre ceny, a te ciągniki były i będą na rynku i nawet na rynku wtórnym będzie je go ewentualnie lepiej sprzedać. Dostępność części tez jest na dobrym poziomie, a w opcji Kioti ciekawe jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piontas    0

Wiesz Kioti w standardzie ma bogate wyposazenie klima itp, mało tego ciągniczek jest mały i całkiem zgrabny, ja znam kilku ludzi którzy go kupili i nie narzekają a co farmtracka 555 DT też fajnutki ciągniczek i czesci łatwiej dostępne ale wybór należy do ciebie ;)


Nic na siłę, podaj młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abrarakulix    0
a znacie wogóle kogoś kto kupił taki ciągnik? bo ja nie . no to ciekawe kto tworzy takie opinie - chyba dilerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co o nich sadze wedlug mnie to sa tak zwane ,,,chinskie,,;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@Damian9

Nie chce być złośliwy. Ale wszystkie twoje posty wyglądają tak samo. Czyli są bez sensu..... Ta liczba 9 nie oznacza przez przypadek twojego wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@Kat juz sie zająłem częścią postów -mnie tez to zdenerwowało...

 

 

Wyślę do użytkownika PW na ten temat ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzięki. Gdyby to było kilka postów to bym sie pewnie nie doczepił. Ale było ich chyba z 20.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

odpowiednio 45 54 72,4 i 90 km ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichuM    0
a znacie wogóle kogoś kto kupił taki ciągnik? bo ja nie . no to ciekawe kto tworzy takie opinie - chyba dilerzy

 

wiec ja znam kogos kto kupil :D ta wersja 54 KM - narazie ma 100 mth i jedna awaria naprawiona na gwarancji. Co do jazdy samym ciagnikiem to z radiem i klima w standardzie jest naprawde ok - dobra skrzynia biegow choc same przelozenia polowe pasuja najbardziej do sadownictwa, ale generalnie ciagnik z duzym powodzeniem zastepuje C 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Ciągnę temat

 

Czekam na opinie o Kioti. Najlepiej z roboty w polu, sadzie wzięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Wklejam moją pierwszą wypowiedź ze "skasowanego" wątka.

 

 

 

 

Zachęcam do pisania opinii o tych traktorach. Zamierzam zakupić model dk 551 c. Miałem okazję obejrzeć i przejchać się tym modelem. Wrażenia jednoznacznie pozytwne. W sąsiedniej wsi kolega ma takiego 1,5 roku. Na żywo dużo lepiej niż w necie. Ma przejechane 650 mh. Jedyna awaria to uszczelka pod głowicą,sami zmienili po co fatygować serwis. Orze pługiem 3 skibowym- ziemia II klasy lessowa. Silnik pracuje rewelacyjnie, kabina może śmiało konkurować z traktorami z przedziału 120-140 tyś złotych. Wszystkie chodzi pewnie, bez zgrzytów, bez szukania co gdzie włożyć. Rewelacyjny skręt. Oczwiście jest to traktorek nie za duży, więc w kabinie ciasno ale raczej dla osób o ponadprzeciętnych wymiarach. Niech mi nikt nie pisze że mały lekki, gówniany jak nim nie pracował . Lub niech nie nie porównuje do MTZ lub Farmtraków - podobna kasa cenowa. To traktor dla małej gospodarki 3-7 ha lub jak w moim przypadku do gospodarstwo szkółkarskiego. Z opini właściciela może być to godny następca 330, 360.

 

Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

CYTAT(wojtas @ Dec 7 2007, 20:15 )

a znacie wogóle kogoś kto kupił taki ciągnik? bo ja nie . no to ciekawe kto tworzy takie opinie - chyba dilerzy

 

U nas we wsi rok temu został zakupiony kioti 74KM. Z tego co go oglądałem to w środku jest zrobiony w stylu zachodnich ciągników(jedyny plus). Jednak ze strony technicznej sprawa wygląda inaczej a mianowicie gdy coś się do niego podepnie to masakra. Gościu kupił do niego pług staltecha 4x35 muszę powiedzieć, że ciągniczek sobie nie radził , ściągało go w bok, kopał się- napęd nie pomagał -ogólnie zabawka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B28833 kolega @ktom chce kupić tego kioti za 83 tyś byłby farmtrac 665dt który to ma wiekszą masę większą pojemność koła itd, farmtrac będzie o klasę większym ciagnikiem za te same pieniadze, post wyżej kioti 74km nie sprawdza się z maszynami dla ciągnika 60kilka km, a ten 551 c to jakaś sadownicza zabawka przedni most jakiś stożkowy i koła 9,5/20 przeciez farmtrac 555 dt będzie 10 tyś tańszy od tego kioti, ciagniki ogólnie drogie i bardzo słabe parametry mają tak jak ktoś pisał to zachodniamają kabinę tylko i cenę a teraz dają ponad 20 tyś rabatów na te kioti podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

No to tak. Byłem na podwórku i rozmawiałem z właścielami. Nie są sadownikami. Mają parę hektarów i podobnie jak ja płodozmian 2 lata zboża i inne potem sadzonki krzewów ozdobnych i drzewek owocowych przez 2 lata. Nie wiem po co mieliby mnie bajerować. Widziałem pług 3 skiby, innego traktora nie mają a ziemie u nich ciężkie i rewelacyjne I II klasa less, masełko ale nie klei się jak glina. Poza tym kopią nim sadzonki jesienią do handlu pługiem podorywaczem z widłami wytrząsajcymi. Ten pług jest prowadzony na belce ale sam lemiesz znajduje się z boku traktora około 0,3 m od prawego tylniego koła ( traktor musi iść obok lini sadzonek żeby ich nie zmielić oponami). Lemiesz w kształcie U szerokości pół metra wchodzi na głebokość do 0,5 m. Można sobie wyobrazić ściąganie ciągnika. Normalnie po deszczu C360 i tylnio napędowe Zetory nie rodzą sobie z tą robotą i trzeba podczepiać na lince drugi ciągnik żeby pierwsz szedł równo. Kioti nie miał z tym problemów. I o taki traktor mi chodzi, to byłoby u mnie dla niego najcięższe zadanie, poza tym dużo latnia bez obciążeń, ma mało palić, nie psuć się i być nowoczesny i wyposażony ( klima, rewers itd.) Jeżeli macie inne typy za te pieniądze to chętnie je poznam.

 

Ps. Na youtube można zobaczyć filmiki gdzie dk 551 c orze 3-skibówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

no tak, możei się sprawdza ten kioti, ale i epodoba mi się bardzo konstrukcja przedniej osi i mała pojemność silnika, wydaje mi się że farmtrac 55dt oferuje to samo i też można dobrać klimę, nie mówie nie da kioti, ale ja jednak wolał bym już chociaż ursusa 4024 lub same dorado bo dorado ma już szybką skrzynię i jest sprawdzonym ciągnikiem, a jak już kolega taki miłośnik azjatyckiej techniki to dlaczego nie wspomniał swłowem o żadnej kubocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Dzisiaj miałem okazję zapozać się z same dorado. Nie powiem ciągnik sprawia pozytywne wrażenie, w porówaniu do Kioti ma większe gumy- dla mnie osobiście nie ma to znaczenia, masę własną zdaje się o 400 kg większą no i ta szybka skrzynia - ładnie startuje to chyba jego największy atut. Minus: odgłosy 3 cylindrowego silnika mnie osobiście nie przekonują, skrzyna biegów chodzi jak chce i trzeba się mocno skupić żeby trafić tam gdzie się chce, egzemplarz którym jeździłem wyraźnie mocniej hamował lewą stroną, brak klimatyzacji w standardzie.

Teraz ceny netto : Same Dorado 65 - 108 tyś, Kioti Dk 551 c - 71 tyś

 

Za różnicę 37 tysiaków to ja wolę sobie kupić dodatkowo WW Golfa V ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ha ha kolego do dorado 66 to ja proponuje porównać kioti ale tego na perkinsie 74km, a jak chcesz w 4rech garach to jest dorado 76 które jest w cenie właśnie tego kioti 74km, porównujesz 2 różne ciągniki, chciaż nie jestem do końca pewien ile tam podrożał ten dorado przez kurs euro, ale masz jeszcze inny fajny ciągnik case jx 60, lub odpowiednik nh była jakaś super promocja na te ciągniki, a co do akurat tego modelu kioti 551 c ok, spoko ale ten ciągnik jest bardzo mały i ma przedni most stożkowy, jak chcesz kupuj, ale ja wolał bym dołożyć te 10-20 tyś i kupić ciągnik klasy ursusa 4514 czy zetora 5340 o podobnych parametrach mocy i masy, a klimę przecież do każdego można dobrać chyba nawet do belarusa he he

ps. co z małą kubotą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Kolego kuki19 nie przecze że Same dorado 66 jest większym traktorem, tylko przypomnę mam gospodarstwo szkółkarskie i trochę innę priorytety, traktor lekki bardzo często to u mnie plus, wąskie koła jak najbardziej, wąski rozstaw też. Dzisiaj zapewne będzięsz spał spokojnie a ja nie bo mamy teraz na liczniku - 18 C, a w polu mam kilkadziesiąt tysięcy róż , śniegu tylko 5 cm i mogą być straty. Kioti mi leży jest poręczny, wszystko chodzi ok, silnik bardzo sympatycznie mruczy. Jak go kupię (?) a muszę ci powiedzieć że nigdy nie idę na żywioł to zapewne parę razy dostanie w d*pę ale na codzień będzie miał lekko. Co do tego przedniego napędu to kurde nie znam się, diler twierdzi że jest to trawałe jak będzie to się okaże za parę lat. Kolega co ma ten model po 1,5 roku nie narzeka. Do tej pory pracowałem c-330 , czasami stary tylnionapędowy zetor sąsiadów, zresztą 330 zostanie. Będę jeszcze się zastanawiał ale napewno nic nie będę dokładał - ograniczon budżet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj