robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

marcinp125    1

mateoo a dlaczego dolewasz? pamiętaj że płyny niezamarzalne mają tendencje do zmiany objętości pod wpływem temperatury, jeśli dolejesz na mrozie i nie rozgrzanym silniku to potem się okaże że za dużo i będzie szukał ujścia, najczęściej na załamaniu węża ;)

moja rada: jeśli nie pracujesz ciągnikiem w zimie i stan płynu jest w okolicach połowy to poczekaj do sezonu

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

mam pewien problem z moim Kioti DK551C, a mianowicie nie da się włączyć klimatyzacji. Kiedy włączam to załącza się i zaraz wyłącza, a do samego końca działała tylko teraz odpaliłem go(stał od początku grudnia bo był nie potrzebny i wyciągnąłem akumulator) bo miałem robotę dla niego i chciałem włączyć klimę przy okazji aby wydłużyć żywotność czynnika, a tu okazało się że nie działa. Czy u was dział klima jak jest zimno? Wiecie co może być nie tak z tą klimą


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klima ma czujnik temperatury, jak jest zimno poprostu się naezałącza, ustaw temperature (tym prawym pokrętłem) klimy na maksymalne chłodzenie i sprawdz czy chodzi dłużej. Jak sie zrobi cieplej napewno będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

aha,to dobrze bo myślałem że jakieś myszy może zamieszkały w ciągniku i kable poprzegryzały.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Co do płynu w chłodnicy to na bank jest to Borygo eko. Pronar wszystkie swoje ciągniki zalewa borygiem. U siebie jak nie miałem czym to dolałem boryga niebieskiego i jest dobrze. To nie olej że się zmiesza i coś będzie nie tak. Co do klimy to tak jak wyżej koledzy napisali. Im jest zimniej tym rzadziej się klima załącza nawet jak ją ustawisz na max chłodzenie.

Jeżeli chodzi o czynnik w układzie klimatyzacji to planuje dobić go w tym roku na wiosnę gdyż w zeszłym sezonie miałem wrażenie jakby słabiej chłodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Witam!

 

Ktoś coś wie na temat KIOTI RX 6010?

Jest to jakiś odpowiednik/następca DK 551C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KIOTI RX 6010 nie jest następcą dk551c, jest to ciągnik innej mocy i innej serii. Seria Dk jest cały czs dostępna i produkowana. Podejrzewam, że nikt tu na forum niema tego ciągnika, więc niewiele pewnie się o nim dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti    0

ciągnik Dk 551 obecnie wychodzi ze sprzedaży, a w pronarze są już niedostępne - pozostały tylko nie liczne sztuki u dilerów.

Kioti Rx można już kupić po niżej 100 000,00 zł bez sprężarki i przednich obciążników oraz tylnego zaczepu, wszystko za dopłatą, co w porównaniu z innymi markami jest ceną atrakcyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Bardzo chodzi mi po głowie ten RX 6010.Myśle też o JD 5060e ale kioti myślę że będzie tańsze w serwisie i spalaniu.To nowe 5510 ładnie wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spalanie to napewno bedzie mniejsze w kioti, a części to teraz wszystkie nowe ciągniki mają podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti    0

Tak zgadza się że wchodzi model NX 5010, 55 km, przy wadze 2050 kg i szer.166 cm więc ciężko go nazwać ciągnikiem rolniczym-uniwersalnym, bardziej chyba sadowniczo-komunalny. W związku z tym model RX 6010 o mocy 59 km szer.173 cm i wadze 2500 kg bardziej można zakwalifikować jako ciągnik rolniczo-uniwersalny, a cenowo są porówynywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Moim zdaniem RX6010 wydaje się być lepszym zamiennikiem 551C niż ten NX 5010.

6010 będzie bardziej uniwersalnym i wielozadaniowym ciągnikiem ze względu na większe wymiary i masę, pozostając wciąż małym pomocniczym ciągnikiem. Świetny jako zamiennik poczciwego C-360. NX 5010 to raczej w miejsce C-330.

Dodatkowo RX6010 będzie dostępny z rewersem elektrohydraulicznym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe chodziło mi o to, który będzie lepszy za dk 551c, chodzi mi o to, że pronar będzie wprowadzał serie NX zamiast DK, który nie bedzie sprzedawany w europie ze względu nowych norm spalin euro IV. DK spełnia normy euro IIIa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

widziałem ostatnio jak przywozili te nowe kioti do pronaru w kontenerach to nawet muszę przyznać ciekawie z zewnątrz wyglądały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

ciągnik Dk 551 obecnie wychodzi ze sprzedaży, a w pronarze są już niedostępne - pozostały tylko nie liczne sztuki u dilerów.

Kioti Rx można już kupić po niżej 100 000,00 zł bez sprężarki i przednich obciążników oraz tylnego zaczepu, wszystko za dopłatą, co w porównaniu z innymi markami jest ceną atrakcyjną.

 

 

Znasz dokladna cene i na co dokladnie opiewa w ciagniku Kioti RX 6010? Jaka ma skrzynie i minimalna predkosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti    0

Ceny są różne, zależy od dilera. Najniższą jaką znam to 98 tys brutto za RX 6010.

Skrzynia biegów mechaniczna 12/12 synchronizowana, prędkość min. 1,81 km/h przy obrotach 2600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

No to lipa. Masz moze informacje czy mozna dobrac skrzynie np. 16x16 tak aby predkosc minimalna spadla do np. 0.5km/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Jak myślicie czy w Kioti DK551C nie będzie podrywało przodu gdy podepnę talerzówkę o wadzę 460kg, czy może lepiej wziąć inną która waży 420kg. :unsure:

 

PS; Jak długo wytrzymuje wam pasek od klimatyzacji bo u mnie wytrzymał teraz około 80mth, a klima niebyła używana jedynie kilka razy sprężarka powietrza do dopompowania kół w przyczepie. ;[


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powinno być problemu z tależówka 460 kg. Jeżeli chodzi o pasek to musisz przerobić naciąg tego paska, tak by naciągał w drugą strone, a nie jak teraz pcha na "plecy". U mnie po przeróbce już 2 lata mam ten sam pasek i żadnych śladów zużycia, a bardzo dużo jeżdże na spręzarce i klimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

dzięki za odpowiedź bodzio ;)

też tak myślałem że da rade bo ciągam nim pług o wadze 410kg i nic go nie podrywa.

A w jaki sposób przerobiłeś napinacz, bo ja myślałem że po prostu krótszy pasek kupić i kółko napinacza dać tak jak ty masz, ale nie wiem jaki rozmiar paska zakupić aby nie był za krótki ani za długi ^^


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamiast togo małego napiacza, co masz teraz założyłem koło pasowe o średnicy około 15 cm, i pasek chodzi normalnie, a napinasz go wtedy w drugą strone tzn. na zewnątrz, pasek musi być troche dłuższy od tego co masz jutro spisze rozmair i ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

był bym bardzo wdzięczny jak byś wstawił także zdjęcia jak to wygląda oraz od czego masz to koło pasowe


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj