robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebastian264    15

Hehe przesiadłem sie z C360 i C328 wiec faktycznie kwestia przyzwyczajenia. Naprawde jestem zadowolony z zakupu tymbardziej że im więcej mu sie przyglądam lub cos nim robie dostrzegam w coraz więcej plusów ba nawet bardzo dużo rozwiazań które ciężko znaleśc w jakims zachodnim ciagniku za tą cene a które są naprawde dobrze wykonane i umilaja prace.

Z minusów jak dotad dostrzegam tylko to że nie ma w środku żadnego schowka ale na to cos sie poradzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jakiś schowek(oprócz kieszeni z tyłu fotela)by się przydał-taki chociaż na dokumenty i komórkę-ja tam se coś zrobiłem.ale zachodnie też tylko sporadycznie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ano właśnie brakuje schowka, ale mi osobiście teraz bardziej przeszkadza kurz. Normalnie nie ma co sprzątać, wystarczy na chwilę okno lub drzwi otworzyć i gotowe, otwieram często bo nie lubię klimatyzacji <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszak007    0

dzisiaj chciałem napompować koło i nie mogłem ponieważ powietrze nie szło przez przewód tylko uciekało nadmiarem.Dopiero jak przytrzymałem palcem nadmiar to powietrze szło w przewód.Czy nie wicie czy tego sie jakoś nie da wyregulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja też klimy tylko chyba 3 razy używałem-a roboty mam takie że wsiadam i wysiadam że nawet się w środku nie ochłodzi,więc wolę mieć daszek,okno i drzwi uchylone-no i też się kurzy.ale to nie ma nic wspólnego z marką-drugie też zakurzone-taką aurę obecnie mamy-malutko tej wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Faktycznie bardzo sie kurzy, ale nic sie na to nie poradzi. W sumie ma ciagnik od poniedziałku, ale gdy mam robote podczas której nie musze wysiadac z ciągnika to klime załączam, ale gdy tak jak teraz duzo z ładowaczem pracuje i non stop wsiadanie i wysiadanie to nie opłaca sie klimy włączac. Aha mam już 10 godzin przepracowanych;) Jak tak dalej będzie to do końca miesiąca bede musiał przeglad zrobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

przegląd masz po 100 godzinach-po 50 wymieniasz olej i filtr w silniku i wymieniasz filtr hydrauliczny-mój diler tak przynajmniej stosował zalecenia producenta-bo po co niby wkładali filtr silnikowego i hydrauliczny na wyposażenie.i tak właśnie powinno być że przegląd powinien być po 100 godzinach bo na niedociągnięcia montażowe 50 godzin to mało,a gdy do tego okresu wystąpi usterka to likwiduję się ją natychmiast.

jak twój diler robi przegląd(po ilu)?-żeby gwarancję podbił-to się dokładnie dowiedz-tego oleju w skrzyni jeszcze szkoda po 50 godzinach-jest go tam dosyć dużo-sam filtr wystarczy,dopiero na 100 godzin olej.skrzynia się jeszcze dociera po 50 godzinach a wymiana następna jest daleko-do drugiej wymiany olej z opiłkami krąży,i to długi czas.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przegląd był na 50 godzin wszystkie oleje i filtry wymienili. Na 100 godzin tylko w silniku wymiana ma być. A jeżeli chodzi o klime to ja bardzo dużo z klimą jeżdżę np. przy balociarze i przy ładowaniu bel super sprawa i nic się nie kurzy. Narazie średnie spalanie wychodzi 3,5 litra na godz. i tylko przy turze wyszło 2,8 L. więc wynik uważam za bardzo dobry :rolleyes:

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

to wymień w skrzyni po 150-bo do 400 jest za długo- w innych ciągnikach wymienia się w skrzyni po 100,a potem na 400,potem 1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

dzisiaj chciałem napompować koło i nie mogłem ponieważ powietrze nie szło przez przewód tylko uciekało nadmiarem.Dopiero jak przytrzymałem palcem nadmiar to powietrze szło w przewód.Czy nie wicie czy tego sie jakoś nie da wyregulować?

 

Nie jestem pewien, ale spróbuj zaciągnąć ręczny hamulec, coś mi przypomina, że u nas to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

przykręcając wąż do pompowania ten bolec musi się wcisnąć do końca-zamknie dopływ do zbiornika-wszystko co wtedy poda sprężarka idzie na wąż-takie zawory stosowane są w ciężarówkach.

zmienię ciut temat-za mojego 451c zabrał się 6-latek-powoli mnie do niego nie dopuszcza-jak jest w szkole(w zerówce) to mam go dla siebie-na razie :D

TD-objął starszy(12 lat).

@ktom-a ty się pytałeś po co zetora jeszcze trzymam-dla siebie-bo inaczej na piechotę bym chodził :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no nie mów, że sam już jeździ ?! Ja też ma 6-latka ale mój nie za bardzo się garnie, czasami pojedzie ze mną pryskać albo pielaczować i wtedy trochę kierownicą pokręci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

12 latek jeździć zaczął jak miał 4 lata,mając 7 lat cofał z jednoosiową,zajeżdżał pod maszyny zaczepiane na podnośnik-teraz tylko ciągnik z maszyną na pole zawożę.jeździ maverickiem i cherokee.ten mały od wiosny na poważnie się wziął za kioti-dla niego tak rozmiarowo bardziej pasuje-radzi sobie dobrze-ma wyczucie odległości,wie gdzie się zmieści i jakie łuki robić.

mam cierpliwość do nich-żeby pokazać i poprawić,dużo im tłumaczę.

starszy syn uczył żonę na plac manewrowy-gdy się zdecydowała na prawko-maverickiem-plac zdała za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Jakie oleje stosujecie i polecacie do Kiotiego? Musze zdobyc troche wiedzy a polskiej instrukcji mi jeszcze nie dosłali od ciagnika.

I jeszcze jedno pytanie czy ktoś z użytkowników ma zamontowanego koguta? Jeśli tak to w którym miejscu i czy jest na stałe czy można go jakoś szybko zdemontowac.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Do silnika Lotos Turdus ,przekladnia Mobil Fluid lub zmienniki ale o tych samych parametrach lepkosciowych ,koguta nie dali ale mozna zamotowac na tyle kabiny jest przewod prądowy wyprowadzony w modelu 451c.Powiem szczerze ze zaluje ze nie kupilem drugiego moj ma poltora roku .W koncowce 2010 r mozna z wyprzedazy bylo kupic ten model ponizej 60tys netto a obecnie juz nie ma w sprzedazy DK451c za taką kase nie kupi sie tak dobrze wyposazonego traktora innych marek o mocy okolo 50KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dobry patent ta wyszukiwarka, ja ostatnio zmieniłem samochód a patrzę na plakietkę jakis zmyślny olej w silniku po ok 40zł/l, nie zmieniałem jeszcze bo dobry, a tu w wyszukiwarce taki sam :D tylko 5loleju razy 40zł, :unsure: 200zł :huh: trudno chciałem komfortu to mam


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

mam nietypowe pytanie, czy kioti posiada jakiś filtr powietrza w nawiewie kabinowym ? Pytam ponieważ szykuje mi się tak praca w strasznym kurzu i muszę jakoś to przeżyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ma,ale zwykły-czyści się wyjmując go i przedmuchując,i żeby go wyjąć trzeba podnieść dach-dwie śruby trzeba na przodzie dachu odkręcić.-instrukcja,dział:6-24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

dzięki @wiesmag, jesteś chodzącą encyklopedią jeśli chodzi o Kioti B) , gdzie ja tam bym miał czas szukać w instrukcji . ... Myślisz że zwykły filtr oczyści powietrze jak będzie bardzo się kurzyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

po prostu lubię znać dokładnie swoje sprzęty-wiem że w instrukcji coś o tym widziałem(byłem pewny)-co mi szkodzi jeszcze raz spojrzeć w książkę.

co do filtru to zwykły kurz czysty filtr powinien zatrzymać-zanim zaczniesz tą kurzliwą robotę wyczyść,to więcej wyłapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Równiez mam pytanie co do filtra powietrza a mianowicie czy ten zwykły mozna wymienic na węglowy? Czy ten zwykły moze wystarczyc podczas pryskania w sadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Zwykly filtr powietrza w sadzie w Kioti w zupelnosci wystarcza kabina jest szczelna i zadne smrody od srodkow ochrony roslin nie czuc w kabinie.

[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

filtr kabinowy pewnie wystarczy do oprysków w sadzie-tylko trzeba sprawdzić czy dach jest szczelnie do kabiny-tam jest uszczelka i czasami może się podwinąć przy zakładaniu dachu(zamykaniu)-bo dmuchawa czy klima bierze powietrze z pod dachu a nie bezpośrednio z filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj