robcio3dz

Co sadzicie o ciagnikach KIOTI? [połączone]

Polecane posty

ktom    1

z tyłu mam rozstaw 1,35 na środku opon a 1,27 na osi , tyle było oryginalnie nic nie zmieniałem, z kołami średnicy 14,9 nie można tyłu zwęzić. Mam mieć w przyszłym tygodniu koła 9,5/36 i zrobiony rozstaw 1,35-1,4 na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

kioti to małe ciągniki nic o nich niestety nie wiem u mnie w promieniu 40 kilometrów niema nikt takiego ciągnika..


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

nie bardzo rozumiem. Nic odkrywczego nie napisałeś. To było stwierdzenie oczywistego faktu, czy coś cię interesuje w tym temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja mam jedyny nawet w większym promieniu jak 40 km.

a że małe nie znaczy złe,wręcz przeciwnie.w tej klasie nic nie ma na rynku co by mogło dorównać kioti-prokmar,eskort,mały farmtrak,jedynie TYM mógłby mu zagrozić-ale cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

u mnie w okolicy są 3 szt., 1 rolnik się przymierza do zakupu. TYM mimo że zewnętrznie podobny do Kiotiego i też koreaniec wg mnie jest trochę inny, jest mniejszy i niższy , ma inne przełożenia. Jak bym miał kupować teraz jeszcze raz to z tych dwóch wybrałbym Kiotiego. Tym ma mechaniczny reduktor na wszystkie przełożenia, wiec ma chyba 12 X2 = 24 biegów. W praktyce to słabo się sprawdza, musisz zatrzymać się i zmienić zakres. Gdyby to były półbiegi zmieniane pod obciążeniem :rolleyes: , wtedy brałbym TYMa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwal :) jak już będzie .

No to się pochwalę mmam już go dzisiaj. Super sprzęt. Ale mam jedno pytanie:

Gdy włącze WOM to na wolnych obrotach jakieś dziwne odgłosy słychac, gdy zwiększe obroty jest ok czy tak ma być czy może u mnie coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

u mnie jak był całkiem nowiutki, miałem problem z wom. Dotyczyło to tego przełącznika pod fotelem którym wybierasz z 3 zakresów prędkości. Czasami jak nie zaskoczyła do końca to wom nie kręcił a słychać było zgrzyt jak naciskałem przycisk. Spróbuj trochę pozmieniać zakresy i może się ułoży. poza tym masz przy kierownicy pokrętło zmiany trybów pracy ( manual, auto) . Ja używam tylko manuala. Te początkowe problemy same się ułożyły, nie wyzywałem do tego serwisu, po jakimś czasie ale trochę to trwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

koło zaczepu mają wygięte cięgno(to od zmiany zakresów wom)-przez co wymaga to regulacji i będą zakresy trzymały i nic nie będzie zgrzytało-to jedynie jest do poprawienia-bo zaczep jest montowany na rynek polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Tak koledzy mają racje trzeba wyregulować cięgno z tyłu ciągnika i bedzie wszystko ok to samo miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że u mnie ładnie wchodzi na wszystkie 3 zakresy obrotów tylko jak włącze to coś stuka( tylko na małym gazie)zarówno na 540, 750 i na 1000 tak samo we wtorek zadzwonie chyba na servis zobacze co mi powiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a skąd wiesz że się dobrze zazębia(tego nie widać),rozłącz przy zaczepie i zobacz ile regulacji musisz zrobić.

co ci serwis pomoże jak myśmy tego nie reklamowali-skąd oni mogą wiedzieć że takiej regulacji to wymaga,jak wszyscy sami regulowali.

podejrzewam że ociera o koło poprzedniego zakresu-niezgodność przełożeń względem dźwigni w kabinie.

spróbuj najpierw włączyć z tyłu ręcznie(no może młotkiem)prze rozłączonym cięgnie,i w kabinie na taki zakres jak z tyłu-zobaczysz ile jest różnicy(głowę daję że też ranie z przekładni jest wykrzywione-to nasi przy zakładaniu zaczepu żeby wkręcić śrubę zrobili-a wystarczy przełączyć na skrajny zakres i już śruba by weszła-problem w tym że trzeba pomyśleć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

mam małą usterkę, cieknie mi trochę paliwo przez pompkę nad filtrem. Pompki nie da się naprawić trzeba wymienić całość komplet pompka z filtrem paliwa. Dzwoniłem do Pronaru żeby zamówić i byłem mile zaskoczony ceną - całość 130 zł, spodziewałem się co najmniej 2 razy drożej. Jutro ma mi przywieźć kurier ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ta pompka jest podobna jak w nissanie terrano(pompka na filtrze do odpowietrzania)-poszła taka ojcu w terrano-miałem filtr kompletny od toledo+pompka ręczna kupiona na stacji(gruszka)i działa do dziś(już kilka lat).

u mnie tej pompki nie musiało by być-bo zbiornik u góry-ona jest tylko do odpowietrzania.

koszt aż taki nie jest,a awaria też znikomej szkodliwości,ale przy cenie paliwa każda kropla uroniona to strata,no i źle wygląda taki zapocony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no faktycznie ropa plus kurz i ziemia i faktycznie nie wygląda to ciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

mam małą usterkę, cieknie mi trochę paliwo przez pompkę nad filtrem. Pompki nie da się naprawić trzeba wymienić całość komplet pompka z filtrem paliwa. Dzwoniłem do Pronaru żeby zamówić i byłem mile zaskoczony ceną - całość 130 zł, spodziewałem się co najmniej 2 razy drożej. Jutro ma mi przywieźć kurier ;) .

Mam pytanie do kolegi ,czy po wymianie pompki będzie lepiej zapalał na pustym zbiorniku ,bo u mnie z kolei coraz gorzej zapala poniżej pół zbiornika , najpierw występowało to tylko zimą teraz nawet latem (chodzi mi o rozruch rano po raz pierwszy),myślę że to też wina tej pompki ,i czy tez u ciebie takie coś się działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@rek-ty też masz zbiornik niżej-paliwo schodzi,jakiś zaworek nie trzyma-a w takiej pompce są zaworki,inaczej by nie pompowało,może spróbuj gruszkę gumową(taka pompka ręką do zgniatania-w każdym sklepie z częściami dostaniesz,0koło 10 zł.)podpiąć przed filtr-nie powinno już się cofać.przeze mnie sprawdzona sugestia w innym pojeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1
Napisano (edytowany)

u mnie nie był problemów z paleniem. Raz się zdarzył w zimie na prawie pustym zbiorniku i jak się okazało to wtedy ja sam rozwaliłem pompkę i dlatego zaczęło cieknąć :( . Pompowałem a nie odkręciłem zaworka odpowietrzającego, no i pompka się rozszczelniła. Co ci doradzić @rek . .. z mojego doświadczenia z podobnymi problemami w samochodami może być jakiś problem w zbiorniku np. dziura w rurce i może łapać powietrze , może również być przy filtrze i pompce . Gdzieś łapie powietrze albo zaworek nie trzyma i paliwo się cofa. Miałem takie problemy i w Toyocie i w Citroenie :huh: . Na początek możesz wymienić tak jak ja pompkę z filtrem koszt nie ogromny a może coś da .

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

u mnie nie był problemów z paleniem. Raz się zdarzył w zimie na prawie pustym zbiorniku i jak się okazało to wtedy ja sam rozwaliłem pompkę i dlatego zaczęło cieknąć :( . Pompowałem a nie odkręciłem zaworka odpowietrzającego, no i pompka się rozszczelniła. Co ci doradzić @rek . .. z mojego doświadczenia z podobnymi problemami w samochodami może być jakiś problem w zbiorniku np. dziura w rurce i może łapać powietrze , może również być przy filtrze i pompce . Gdzieś łapie powietrze albo zaworek nie trzyma i paliwo się cofa. Miałem takie problemy i w Toyocie i w Citroenie :huh: . Na początek możesz wymienić tak jak ja pompkę z filtrem koszt nie ogromny a może coś da .

 

Ok. dzięki ,może popełniam błąd bo jak mi zgaśnie to pompuje bez odkręcenia zaworka ,chyba mnie czeka wymiana pompki, bo poza tym jest wszystko ok.,u mnie zadnych przecieków nie ma.

 

Co u was z paskiem napędu klimatyzacji , bo u mnie się stale paliły i teraz wymieniłem z zachodnich ząbkowany (Optibel) i na razie jest wszystko ok. drugi rok bez żadnego naciągania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1
Napisano (edytowany)

ja problemów z paskiem klimatyzacji nie miałem ale słyszałem od znajomych że mieli z tym problem.

Mam pytanie - jaki olej zalewacie do silnika ? Czeka mnie pierwsza wymiana po gwarancji i tak zastanawiam się czy każdy 15W 40 będzie dobry, czy może musi mieć jeszcze jakieś oznaczenia ? Ostatnio zalali mi Lotos Turdus ...

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

paski-nie wiem co to znaczy,wszystkie są chłodzone(ząbkowane).

olej powinien być klasy jakościowej co najmniej CD-mógł by być"Falko"-ale ponoć się zepsuł,Turdus ma wyższą klasę,będzie ok.

ja mam parę silników-kupuję beczkę co 3 lata-statoila o klasę lepszego od turdusa-bo u mnie w hurtowni tańszy jak turdus.no i mogę go do aut też lać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0
Napisano (edytowany)

Tylko dlaczego wg instrukcji serwisowej wymiana oleju w silniku Kioti DK451C co 100 godzin zegarowych czyzby pierscienie, galadz tuleji ,prowadnice zaworow i inne czesci silnika ktore wymagają smarowania wykonano z materialow kiepskiej jakosci ze trzeba tak czesto wymieniac olej silnikowy znajomi w traktorach podobnej mocy np DF,Landini ,Newh Holland ,Kubota ,Case wymieniają co 300 godzin olej te firmy mają dluzsze wymiany oleju niz Kioti

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie dlatego-oleje klasy CC,CD są słabe-dlatego(takie klasy oleje są minimum),bez turbo może być CC,tyle że do 100 godzin.

ta są jednak moto-godziny(przynajmniej u mnie,pracował 6 godzin zegarowych a wskazał 2,5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

ja problemów z paskiem klimatyzacji nie miałem ale słyszałem od znajomych że mieli z tym problem.

Mam pytanie - jaki olej zalewacie do silnika ? Czeka mnie pierwsza wymiana po gwarancji i tak zastanawiam się czy każdy 15W 40 będzie dobry, czy może musi mieć jeszcze jakieś oznaczenia ? Ostatnio zalali mi Lotos Turdus ...

Ja też jezdze cały czas na Turdusie 15W/40

 

paski-nie wiem co to znaczy,wszystkie są chłodzone(ząbkowane).

olej powinien być klasy jakościowej co najmniej CD-mógł by być"Falko"-ale ponoć się zepsuł,Turdus ma wyższą klasę,będzie ok.

ja mam parę silników-kupuję beczkę co 3 lata-statoila o klasę lepszego od turdusa-bo u mnie w hurtowni tańszy jak turdus.no i mogę go do aut też lać.

No to chyba cos zmienili bo u mnie był gładki założony z Sanoka , od kiedy masz Kiotiego bo ja mam od 2007r i ten problem monitowałem w Pronarze bo to oni tak wymyślili jak załozyli spręzarkę powietrza

z tym drugim co napędza alternator i pompe wodną to niewiem że jest ale to jest oryginalny z Deadonga,no i zależy jak często używasz klimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0
Napisano (edytowany)

Wiesmag jestes nie w temacie Kioti nie pokazuje mtg tylko godziny zegarowe tak jak wozki widlowe .Jak Ty policzyles 6 godzin zegarowych na 2,5 mtg w Kiotim

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbig
      Prosze o informacje o traktorze Kioti DK 451C.Czy bedzie nadawał sie do sadownictwa.
    • Przez Kala3452
      Witam wszystkich mam pytanie czy miał lub ma ktos doczynienie z kioti rx7320 mam ochote kupic ten sprzet tylko nikt nic nie wie na temat tego ciagnika znalazłem oferte kioti z ładowaczem za 117brutto jest to 4cyl 73km jesli ktos by miał cos na tem był bym wdzieczny z góry dzieki pozdrawiam!!!
       
       
       
       
       
    • Przez Kris94
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące ciągników Kioti. Jestem młodym rolnikiem i dopiero zaczynam przejmować gospodarstwo po rodzicach. Mamy 22 ha ziemi co obrabiamy trzema ciągnikami. C330, C360 i MTZ 82. Złożyłem wnioski na młodego rolnika w tym roku, z nowego naboru i myślę nad zmianą ciągnika na nowy. Mamy trochę owoców, głównie truskawki a ja zamierzam pójść też w stronę warzyw i myślę nad nowym ciągnikiem do transportu bo do przetwórni mamy 17-20km w jedną stronę a przy większej ilości trochę kursów w roku zrobi. Myślałem nad Kioti RX7320 bo myślę że z 12-14 ton by sobie poradził a prędkość maksymalną ma prawie 38km/h jednak nie wiem czy te 73km nie będzie za dużo do innych prac typu rozsiewacz nawozów, opryskiwacz, sadzarka, pielnik, z którymi radzi sobie nawet C330 i nie wiem jakie byłoby spalanie przy takich lżejszych pracach (chciałbym ciągnik dość dobrze wykorzystać, żeby był bardziej uniwersalny). Drugą opcją jest poprawienie stanu technicznego MTZ-a i jego do transportu a do wszystkich innych prac zamiast c330i c360 - Kioti NX5510 który wydaje się bardzo fajną maszyną, silnik 3-cylindrowy 1800ccm, 55km, bardzo zwrotny, biegi pełzające (co jest przydatne przy choćby sadzarce) i spalanie też myślę że powinno być małe.
      Co sądzicie o tych modelach Kioti RX7320 i NX5510 ? Są na forum użytkownicy i mogliby coś powiedzieć o tych ciągnikach ? Sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie opisać moją sytuację.
      Pozdrawiam i liczę o jakieś opinie, rady.
    • Przez zbig
      Ma ktoś na forum z rolnikow ten model traktora jest to nowsza wersja DK451C proszę o opinie
    • Przez Runner4554
      Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj