Polecane posty

StanPiter    0

Witam!

 

Pytanie do użytkowników lub tych którzy oglądali te maszyny na żywo.

Chodzi mi o kultywator na zwykłych zębach 20 (2,8m) i nie piszcie, że lepszy agregat bo potrzebuję do głębokiej uprawy pod pomidor, kapusta, ogórek. Przed sadzeniem dodatkowo idzie agregat.

 

Pytanie brzmi który solidniejszy???????

 

"Bomet" (cena 2000zł)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B72700

 

"Dziekan" od Oratyńskiego ;)z www.maszynyfabryczne.pl (cena około 1500zł z transportem)

http://www.allegro.pl/item554987073_kultyw...a_promocja.html na zdjęciu z zębami drobnymi, ale może byc ze zwykłymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

ja raz doczepiłem taki do C-360 z Bometu tylko że był jeszcze z wałami to nim pięknie szło więc powiem Ci że ten na pewno jest super;)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja mam taki agregat ja na tym drugim linku na cienkich łapkach i super uprawia tylko jest ciężki 1.80 cm i waży 350 kg razem z wałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Bo ty masz agregat a to jest kultywator czyli bez wałków, mi by taki pasował :)

 

Ja zapytam trochę nie w temacie-ale które zęby są lepsze zwykłe czy drobne?

Ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

a solidniejszy jest wg mnie Bomet niż ten 2 tylko, jak będziesz kupował to z 4 rzędami :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0
Ja zapytam trochę nie w temacie-ale które zęby są lepsze zwykłe czy drobne?

 

W nowych rozwiązaniach maszyn nie widzę zwykłych zębów, więc pewnie drobne są lepsze.

Gdybym miał uprawiać na zboża to nawet bym się nie zastanawiał, ale na warzywa zazwyczaj uprawiamy na kilka razy od pierwszego wejścia w pole i po rozsianiu nawozów aż do sadzenia w połowie i pod koniec maja. Kultywator z broną do mieszania nawozów, niszczenia chwastów i głębokiej uprawy, potem agregat z wałkami do doprawienia przed sadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Bomet vs Oratyński

Jak czytam takie coś to mnie śmiech ogarnia. Bo to tak jakby napisać Akpil vs Agroma albo Greene vs Unia Grudziądz. Bomet to firma produkująca maszyny rolnicze a Oratyński to firma handlująca maszynami rolniczymi należąca do Jana Oratyńskiego. To nie jest producent maszyn tylko składnica. Czasami się zdarza przeczytać że ktoś kupił pług Oratyńskiego czy tam coś innego a to głupota jest bo on najwyżej kupił pług ale OD Oratyńskiego. Tutaj macie listę firm których maszyny sprzedają w tej składnicy http://www.rolnicze-maszyny.pl/dostawcy.php .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0

Wiem, że Oratyński to nie producent, ale nie podał jakiej marki jest ten kultywator. Skoro jesteś taki rozeznany to napisz jakiej produkcji jest ta maszyna a ja zmienię tytuł wątku.

Za pomoc z góry dziękuję!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Przeglądnąłem strony wszystkich producentów z tej strony i nie znalazłem takiego agregatu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Chyba kupił bym BOMET, nawet jak Ci kiedys będzie potrzeba dokupił byś sobie wałki na tył, a z tej firmy to nie wiesz czy maja? Bomet wydaje mi się w miarę solidną firmą bynajmniej ja nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145
Wiem, że Oratyński to nie producent, ale nie podał jakiej marki jest ten kultywator. Skoro jesteś taki rozeznany to napisz jakiej produkcji jest ta maszyna a ja zmienię tytuł wątku.

Za pomoc z góry dziękuję!!!! :)

 

Firma produkująca ten agregat to DZIEKAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Zrobie małe OT.

 

Oratynski sprzedaje opryskiwacze JAR-MET? Jest to solidny sprzet czy szukac czegos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

ja bym Ci polecał BOMET bo mam agregat z Bometu i chodzi bardzo dobrze :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zadzwoń i dokładnie dopytaj szczegóły w tym oratyńskim premium trade, kilka razy próbowałem u nich zrobić zakupy i mnie zniechęcili, każdy mówi co innego, dolicz transport itd to ja te same maszyny rok temu kosiarka w tym roku tur kupiłem na miejscu po niższej cenie na bazarze kosiarkę i ładowacz u lokalnego dielera mam taniej i konkretnie a na telefon to sobie można ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

panowie jak najlepiej i czym doprawic swieżą orke? wiadomo nie zawsze jest czas zeby 2-3 tyg przed siewem wykonac orki a uprawiac jakos trzeba, bronowac po 3 razy mi sie nie widzi i efekt nie jest zadowalajacy, jak wy to robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj