Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRIMA FARMS

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 12:44

PRIMA FARMS

Witam, jestem właścicielem byłego PGR. posiadam obiekt, tuczarnię na ponad 3tys sztuk. Zamierzam ją przerobić na głębinową. Wie ktoś czy to jest opłacalne zawierać umowę z Firmą Prima ?

Głębinową, tzn. głęboka ściółka, czy ruszt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRIMA FARMS Dzisiaj, 10:54
  •  

#42 Share zielinski

zielinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 17:52

PRIMA FARMS tak głębinowa czyli - głęboka ściółka. w Tym tygodniu jade do gospodarza który ma nową taką chlewnie już od kilku lat. Byli u mnie budowlańcy i mówili że to da się zrobić, bo jest dużo miejsca. tzn, tuczarnia ma 160m długości i 25m szerokości. w czwartek załącze kilka zdjęć.

#43 Share kondi

kondi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:34

PRIMA FARMS Tez się tym interesuje ( odchowem kontrakcyjnym) ale mam parę pytań

1) czy ta słomę trzeba zmieniać co jakiś czas czy dopiero gdy oni zabierają te świnie to sie zmienia i myje budynki dopiero
2) jakie są koszta inwestycji pod warunkiem ze fermę biorę w dzierżawę
3) ile wychodzi na CZYSTO z 1000 sztuk odchowanych
4) czy trzeba mieć wykształcenie rolnicze (ja jestem po zawodówce ) aby zarejestrować działalność

Będę wdzięczny

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Edytowany przez andrzej2110, 12 kwiecień 2010 - 20:37.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:50

PRIMA FARMS Ludzie z skąd wy się bierzecie? Widać, że pojęcia o hodowli nie macie, a chcecie po parę tysięcy sztuk mieć. Czy wy myślicie, że to wszystko jest tak pięknie i ładnie. Zysk z tego jest, ale pracy przy tym też co nie miara i przestajesz być szefem. To firma decyduje co, gdzie, kiedy. Jak kto woli i co komu odpowiada, ale za nic nierobienie nie płacą. Jak nie ma się o czymś pojęcia to lepiej najpierw się dokształcić, a później zastanowić czy to nam się opłaca, bo przynajmniej wiemy o czym rozmawiamy.

#45 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:11

PRIMA FARMS Na sztuce wyjdzie CI na czysto ok.24 zł/////natomiast w TAP pisali o opłacalności w cyklu zamkniętym to wynosi ona 17 zł na czysto ;)( po prostu szkoda mówić .....wiec nawet zarobisz więcej niż przy normalnej hodowli

#46 Share sikor86

sikor86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 maj 2010 - 13:08

PRIMA FARMS Witam. Współpracują z tą firmą od dwóch lat. W razie jakich pytań proszę o kontakt. Chętnie odpowiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZEDAM kongslide vibro flex 3m

Napisany 28 maj 2010 - 21:25

PRIMA FARMS Witam. Ja współpracuję z ta firma od 8 lat!!! Pierwsze gospodarstwo w Wielkopolsce. Także sporo wiem i chętnie podpowiem. pozdro

#48 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 31 maj 2010 - 11:42

PRIMA FARMS Podstawowe pytanie ile macie na sztuce, jakie zużycie paszy i jaka ilość tuczników?

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#49 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 31 maj 2010 - 18:21

PRIMA FARMS No nie wiem czy mogę tak na forum ale... mam 30.50gr na sztuce ilość 2100szt. A pasza w granicach 3kg. raz ponad 3 raz mniej !max 3.38. a min. 2.70 się trafiło :D

#50 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 31 maj 2010 - 19:42

PRIMA FARMS Jakieś kary miałeś za wysokie zużycie paszy? Te 2100 to na jeden rzut? Jak ogólnie oceniasz współprace? Masz wszystko na rusztach?

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#51 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 maj 2010 - 19:56

PRIMA FARMS A ja zapytam: jak wygląda sprawa z upadkami?? Czy miałeś jakieś kary za dużą liczbę padniętych sztuk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 31 maj 2010 - 20:12

PRIMA FARMS elmer-kara za tak wysokie zużycie to nawet zerwanie kontraktu, u nas skończyło sie na dwóch zmożonych kontrolach i inspekcji no i następnym razem było już mniejsze zużycie i ok.
Tak na jeden rzut wpada 2100szt. Obecnie są od 3marca no i powoli zaczynają Sie odstawy next tydzień. Cała hodowla jest na głebokom ściółkę. Współprace oceniam dwojako. Ta firma przes ten cały okres zmieniła się diametralnie, z firmy szanUjącej ludzi, rolników interesantów w po części w firmę która patrzy tylko zarobić, przekręcić. dUŻO BY GADAĆ TJ.PISAĆ. No i ten Vat masakra w ich wykonaniu. TAKIE moje smysli... podkreślam moje a jakie kto ma TO JEGO SPRAWA. trochę znam[y] ludzi przez te lata z tej firmy począwszy od prezesów po menagerów no i ludzie jak to ludzie są różnijak różne jest ich podejście :D