Polecane posty

Damian1989    4

Heh no bo tak jakoś liczą metry chlewni i ile wchodzi tuczników :) także podałem dokładnie ile mi powiedzieli ile mi wejdzie. No teraz dałeś mi trochę do myślenia i masz racje :) Jeszcze pomyśle nad tym bo chciałem zrobić na ściółce ale teraz będę się zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Opisujesz to wszystko bardzo pięknie. Ale policz sobie ile musisz zainwestować w te budynki. Przy takiej ilości są to potężne pieniądze wiec minie kilka dobrych lat zanim wyjdziesz na zero. Chyba ze budynki są w dobrym stanie to można przemyśleć czy się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

Masz racje pięknie to wygląda ale trochę tez muszę zainwestować ale raz kozie śmierć raz się żyje wiec trzeba ryzykować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A to ile ci wyliczyli m2 na jednego prosiaka? A słoma w chowie na ściółce to twoja czy oni tez przywiozą?

Porób jakieś fotki tych budynków zewnątrz i wewnątrz jak to wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1989    4

Różnie liczą na początku liczą 0,9 m2 na jednego warchlaka później już inaczej ale nie wiem dokładnie. A słoma to sam muszę sobie załatwić od rolników jeszcze nie wiem jak to będzie dokładnie ale zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja ci bardzo chętnie sprzedam słomę <_< Sezon 2007 i 2008, żytnia, pszenżyta, bele 120*120, owinięte siatką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nie napalaj się tak tylko dobrze sprawdź warunki umowy. Na naszym teranie działa jedna taka chlewnia i koleś wychodzi na niej dość dobrze ale smród taki ze sąsiedzi wytrzymać nie mogą. Na taka chlewnie musisz miedz pozwolenie i zgodę sąsiadów. Miała być druga wybudowana ale się wioska nie zgodziła i nie będzie na szczęście. Słyszałem o takich przypadkach ze firma dawała kredyty na modernizacje obory i na cała resztę a potem komornik wpadał i ludzie się gospodarstw pozbywali tak wiec radze uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji edytuj. Odnosze wrażenie że bujasz w obłokach z tą hodowlą.Hodowałeś kiedykolwiek trzode? Aporo znajomcyh którym się dobrze powodzi to też mam znajomego u którego z zwenatrz ludzie myślą że jest super a on ostatnio nie śpi po nocach z powodu kursu franka. Nie licz czyichś pieniędzy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

I w tą jedną chlewnie ma wejść 3000sztuk :) A jeśli chodzi o stan tej chlewni to z zewnątrz to nie wygląda za ciekawie. Także wyposażenie będzie cię drogo kosztowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysros    0

każdy sobie potrafi wyobrazić, że w przypadku ściółki będzie obornik, i trzeba go usuwać, ale w przypadku rusztów powstaje gnojowica, która nie wsiąknie w grunt pod chlewnią, a którą również trzeba zagospodarować, jak mcie zamiar rozwiązać ten problem, i czy na pewno jest to tańsze niż hodowla ściółkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Jeśli ja bym się decydował na taki układ i niby bym pewien co do zarobków to wziął bym 400szt. tak jak kolega napisał. A co do inwestycji w ruszta, gnojowice itd. radził bym się wstrzymać rozejsz się w temacie najpierw. Bo możesz umoczyć za szybko lepiej wolniej niż za szybko się wzbogacić. Jeszcze co do tego że mało pracy przy tym tego to mi nie wmówisz przy 400szt byś się nie nudził a co dopiero przy 3000szt. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielinski    0

Witam, jestem właścicielem byłego PGR. posiadam obiekt, tuczarnię na ponad 3tys sztuk. Zamierzam ją przerobić na głębinową. Wie ktoś czy to jest opłacalne zawierać umowę z Firmą Prima ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Znajomy od kilku lat z nimi współpracuje, na jeden wsad ok 1200szt, w trzech budynkach, na głębokiej ściółce. Największa zaleta tej współpracy to to, ze nie traci się gdy świnie tanieją, bo stawka jest stała.

 

Szczerze powiem, że gospodarka odżyła, znaczy się, że teraz starcza na kredyty :P gosp 240ha, zboża 200ha ale i tak jest za mało słomy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

Witam, jestem właścicielem byłego PGR. posiadam obiekt, tuczarnię na ponad 3tys sztuk. Zamierzam ją przerobić na głębinową. Wie ktoś czy to jest opłacalne zawierać umowę z Firmą Prima ?

 

Głębinową, tzn. głęboka ściółka, czy ruszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielinski    0

tak głębinowa czyli - głęboka ściółka. w Tym tygodniu jade do gospodarza który ma nową taką chlewnie już od kilku lat. Byli u mnie budowlańcy i mówili że to da się zrobić, bo jest dużo miejsca. tzn, tuczarnia ma 160m długości i 25m szerokości. w czwartek załącze kilka zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondi    0

Tez się tym interesuje ( odchowem kontrakcyjnym) ale mam parę pytań

 

1) czy ta słomę trzeba zmieniać co jakiś czas czy dopiero gdy oni zabierają te świnie to sie zmienia i myje budynki dopiero

2) jakie są koszta inwestycji pod warunkiem ze fermę biorę w dzierżawę

3) ile wychodzi na CZYSTO z 1000 sztuk odchowanych

4) czy trzeba mieć wykształcenie rolnicze (ja jestem po zawodówce ) aby zarejestrować działalność

 

Będę wdzięczny

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Ludzie z skąd wy się bierzecie? Widać, że pojęcia o hodowli nie macie, a chcecie po parę tysięcy sztuk mieć. Czy wy myślicie, że to wszystko jest tak pięknie i ładnie. Zysk z tego jest, ale pracy przy tym też co nie miara i przestajesz być szefem. To firma decyduje co, gdzie, kiedy. Jak kto woli i co komu odpowiada, ale za nic nierobienie nie płacą. Jak nie ma się o czymś pojęcia to lepiej najpierw się dokształcić, a później zastanowić czy to nam się opłaca, bo przynajmniej wiemy o czym rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Na sztuce wyjdzie CI na czysto ok.24 zł/////natomiast w TAP pisali o opłacalności w cyklu zamkniętym to wynosi ona 17 zł na czysto ;)( po prostu szkoda mówić .....wiec nawet zarobisz więcej niż przy normalnej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

Witam. Współpracują z tą firmą od dwóch lat. W razie jakich pytań proszę o kontakt. Chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

Witam. Ja współpracuję z ta firma od 8 lat!!! Pierwsze gospodarstwo w Wielkopolsce. Także sporo wiem i chętnie podpowiem. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Podstawowe pytanie ile macie na sztuce, jakie zużycie paszy i jaka ilość tuczników?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregJCB    0

No nie wiem czy mogę tak na forum ale... mam 30.50gr na sztuce ilość 2100szt. A pasza w granicach 3kg. raz ponad 3 raz mniej !max 3.38. a min. 2.70 się trafiło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Jakieś kary miałeś za wysokie zużycie paszy? Te 2100 to na jeden rzut? Jak ogólnie oceniasz współprace? Masz wszystko na rusztach?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj