Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRIMA FARMS

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 20 luty 2009 - 13:43

PRIMA FARMS Chciałby :) Ale ostatnio stwierdził że chyba zrezygnuje z ich hodowli..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRIMA FARMS Dzisiaj, 18:03
  •  

#22 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2009 - 14:06

PRIMA FARMS Aha czyli mu sie nie opłaca tak? Ale przecież roboty przy tym dużo nie ma nie?

#23 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 luty 2009 - 14:08

PRIMA FARMS @Damian1989 po twoich postach nasuwają mi się dwa wnioski:
- albo żeś się z choinki urwał
- albo jesteś naganiaczem tej f-my ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2009 - 14:11

PRIMA FARMS Nie po prostu chciałbym trzymać te świnie

#25 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 20 luty 2009 - 14:30

PRIMA FARMS Koszty umycia chlewni są znikome do tych jakie trzeba ponieść przy samym wygarnianiu obornika nie mówiąc już o zwożeniu słomy i wywożeniu później obornika no i sam fakt dużo większej pracochłonności przy ściółce, więc moim zdaniem za chowanie w systemie ściołowym powinna być większa płatność.
Druga sprawa w takich starych budynkach musisz zrobić niezłą modernizację bo takie tylko polatanie nic Ci nie da nie połapiesz się później finansowo jak będziesz miał większe upadki niż ustawa przewiduje czyt. umowa :) A i jeszcze jedno spodobało mi się twoje wyliczenie ilości sztuk "3112" dokładność perfekcyjna :)

#26 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2009 - 14:41

PRIMA FARMS Heh no bo tak jakoś liczą metry chlewni i ile wchodzi tuczników :) także podałem dokładnie ile mi powiedzieli ile mi wejdzie. No teraz dałeś mi trochę do myślenia i masz racje :) Jeszcze pomyśle nad tym bo chciałem zrobić na ściółce ale teraz będę się zastanawiać

#27 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:54

PRIMA FARMS Opisujesz to wszystko bardzo pięknie. Ale policz sobie ile musisz zainwestować w te budynki. Przy takiej ilości są to potężne pieniądze wiec minie kilka dobrych lat zanim wyjdziesz na zero. Chyba ze budynki są w dobrym stanie to można przemyśleć czy się opłaca.

#28 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2009 - 22:14

PRIMA FARMS Masz racje pięknie to wygląda ale trochę tez muszę zainwestować ale raz kozie śmierć raz się żyje wiec trzeba ryzykować :)

#29 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 21 luty 2009 - 18:38

PRIMA FARMS A to ile ci wyliczyli m2 na jednego prosiaka? A słoma w chowie na ściółce to twoja czy oni tez przywiozą?
Porób jakieś fotki tych budynków zewnątrz i wewnątrz jak to wszystko wygląda.

#30 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:37

PRIMA FARMS Różnie liczą na początku liczą 0,9 m2 na jednego warchlaka później już inaczej ale nie wiem dokładnie. A słoma to sam muszę sobie załatwić od rolników jeszcze nie wiem jak to będzie dokładnie ale zobaczę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 22 luty 2009 - 11:43

PRIMA FARMS Ja ci bardzo chętnie sprzedam słomę <_< Sezon 2007 i 2008, żytnia, pszenżyta, bele 120*120, owinięte siatką...

#32 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:44

PRIMA FARMS Nie napalaj się tak tylko dobrze sprawdź warunki umowy. Na naszym teranie działa jedna taka chlewnia i koleś wychodzi na niej dość dobrze ale smród taki ze sąsiedzi wytrzymać nie mogą. Na taka chlewnie musisz miedz pozwolenie i zgodę sąsiadów. Miała być druga wybudowana ale się wioska nie zgodziła i nie będzie na szczęście. Słyszałem o takich przypadkach ze firma dawała kredyty na modernizacje obory i na cała resztę a potem komornik wpadał i ludzie się gospodarstw pozbywali tak wiec radze uważać.

#33 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 luty 2009 - 12:28

PRIMA FARMS Ok sprawdzę ale zobaczymy jak to będzie :lol: A tumek19 jak bym ruszył to chętnie się z tobą skontaktuje :D Bo słomy będzie mi trochę potrzebnej

A tu jest zdjęcie mojej przyszłej chlewni <_< http://www.agrofoto....mage117059.html

Edytowany przez andrzej2110, 22 luty 2009 - 20:33.
łaczenie postów

#34 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 22 luty 2009 - 12:35

PRIMA FARMS Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji edytuj. Odnosze wrażenie że bujasz w obłokach z tą hodowlą.Hodowałeś kiedykolwiek trzode? Aporo znajomcyh którym się dobrze powodzi to też mam znajomego u którego z zwenatrz ludzie myślą że jest super a on ostatnio nie śpi po nocach z powodu kursu franka. Nie licz czyichś pieniędzy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#35 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 luty 2009 - 20:21

PRIMA FARMS I w tą jedną chlewnie ma wejść 3000sztuk :) A jeśli chodzi o stan tej chlewni to z zewnątrz to nie wygląda za ciekawie. Także wyposażenie będzie cię drogo kosztowało

#36 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 31 maj 2009 - 15:20

PRIMA FARMS @Damian1989 i jak ze współpracą z tą firmą???

#37 Share krzysros

krzysros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:07

PRIMA FARMS każdy sobie potrafi wyobrazić, że w przypadku ściółki będzie obornik, i trzeba go usuwać, ale w przypadku rusztów powstaje gnojowica, która nie wsiąknie w grunt pod chlewnią, a którą również trzeba zagospodarować, jak mcie zamiar rozwiązać ten problem, i czy na pewno jest to tańsze niż hodowla ściółkowa?

#38 Share JasonWW

JasonWW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 13:41

PRIMA FARMS Jeśli ja bym się decydował na taki układ i niby bym pewien co do zarobków to wziął bym 400szt. tak jak kolega napisał. A co do inwestycji w ruszta, gnojowice itd. radził bym się wstrzymać rozejsz się w temacie najpierw. Bo możesz umoczyć za szybko lepiej wolniej niż za szybko się wzbogacić. Jeszcze co do tego że mało pracy przy tym tego to mi nie wmówisz przy 400szt byś się nie nudził a co dopiero przy 3000szt. :o

#39 Share zielinski

zielinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 16:25

PRIMA FARMS Witam, jestem właścicielem byłego PGR. posiadam obiekt, tuczarnię na ponad 3tys sztuk. Zamierzam ją przerobić na głębinową. Wie ktoś czy to jest opłacalne zawierać umowę z Firmą Prima ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:48

PRIMA FARMS Znajomy od kilku lat z nimi współpracuje, na jeden wsad ok 1200szt, w trzech budynkach, na głębokiej ściółce. Największa zaleta tej współpracy to to, ze nie traci się gdy świnie tanieją, bo stawka jest stała.

Szczerze powiem, że gospodarka odżyła, znaczy się, że teraz starcza na kredyty :P gosp 240ha, zboża 200ha ale i tak jest za mało słomy...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!