Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRIMA FARMS

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2009 - 12:09

PRIMA FARMS Witam:) od dłuższego czasu bardzo mnie interesuje trzymanie tuczników od amerykańskiej firmy Prima. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda trzymanie ich i czy się to opłaca, bo znalazłem już chlewnie gdzie wejdzie 3112 tys tuczników:) to dość sporo. Jeżeli ktoś trzyma to niech napisze jak to wygląda i czy lepiej na ściółce czy na rusztach jest bardziej opłacalność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRIMA FARMS Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 19 luty 2009 - 14:27

PRIMA FARMS Ale to zalerzy jaka to chlewnia. Sądząc to że znalazłeś obiekty na tyle świń to zapewmne po jakiś PGR-ach. W przypadku budynków uzywanych, w których niesa zamontowane ruszto to miom zdaniem nieopłaca się je montować, lepiej troche jak cos przerobić na płytką ściułkie lub na głęboką zalezy od bydynków.
Ale jakto ma byc ty będziesz sobie kupywał świnie od nich i tuczył czy oni będą dawac ci pasze świnie, a ty zapewnisz im pomieszczenie, wode, światło, ty przy nich będziesz chodził i oni ci ileś zapłacą?

#3 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2009 - 15:22

PRIMA FARMS Wiem tylko tyle ze oni mi świnie przywożą i pasze tez mi przywoza ja je tucze i po 3 miesiacach zabieraj pozniej mam 2 tygodnie na to aby wysprzatac cala chlewnie i znowu przywoza warchlaki i je tucze. A płaca co miesiac. Wiem ze duzo pracy przy tym nie ma. Chlewnie mam po bylym PGR-ze ale jakby dobrze ruszylo bede chcial stawiac nowa od podstaw. Chcialbym troche wiecej sie dowiedziec na ten temat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 19 luty 2009 - 16:54

PRIMA FARMS Jak chcesz zarobić kilkanaście, czy kilkadziesiąt zł na sztuce, to możesz się w to bawić. Kłopot zaczyna się, gdy przekroczysz zapisany w umowie procent padnięć,w tedy jest naprawdę nieciekawie.

#5 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2009 - 17:04

PRIMA FARMS Ale słyszałem, że można trzymać nie podpisując umowy, czy to prawda?

Aha, a czy ta firma może postawić chlewnie?

Edytowany przez MarcinPykuS, 19 luty 2009 - 20:38.
Nie piszemy posta pod postem, używaj opcje edytuj.

#6 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:53

PRIMA FARMS A czy ta pasza to będzie przygotowana tylko aby później dać i w jaki sposób byś usuwał obornik z chlewni?

#7 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:02

PRIMA FARMS To pasze masz w silosie i paszociągiem leci do karmików automatycznie ty nic nie robisz przy tym :) Właśnie się zastanawiam czy robić tam na rusztach czy na głęboką ściółkę i mam dylemat bo jak trzymasz na ściółce to mniejsza kasę dostajesz a jak na rusztach to masz o wiele więcej :)

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:08

PRIMA FARMS Za świnie na rusztach więcej płaco??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:19

PRIMA FARMS No więcej :) ale nie wiem czy teraz mam kopać kanały... Teraz we wtorek jestem umówiony z przedstawicielem firmy i będę wiedział trochę więcej. Ale u nas ma duzo rolników i trzymają te świnie i kupują nowe maszyny, ciągniki budują nowe domki wolnostojace. Także jest na tym kasa ale trzeba po prostu tez zainwestować w to.

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:33

PRIMA FARMS Ciekawe to co piszesz bo niedawno ktoś pisał ze za chowane na rusztach płaco mniej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2009 - 22:47

PRIMA FARMS Więcej jest kasy na rusztach bo musisz co 3 miesiące gdy ci świnie zabiorą myc kojce masz na to 2 tygodnie wiec wody idzie trochę na to. Ale powiem szczerze ze po trzech miesiącach to pryszcz bo dużo kasy się zwraca. Powtarzam się ale u mnie 4 rolników którzy ledwo co prowadzili gospodarstwo to teraz niektórzy budują sobie domki lub remontują domy maja nowe maszyny ciągniki kupują ziemie uprawna, także kasa jest bardzo lada z tego im więcej się trzyma to więcej kasy się dostaje :) a jeżeli świnie mało paszy zjedzą to po trzech miesiącach gdy zabierają świnie można dostać premie za to ze mało paszy poszło i tez dość spora kasę :)

#12 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 luty 2009 - 10:22

PRIMA FARMS To po co im ziemia uprawna jak pasze firma przywiezie czy mają też swoje oddzielne gospodarstwa? To pochwal się jakie płace ci zaproponowali. Teraz to by się opłacało w euro brać, ale zależy w jakich walutach dają kasę.

#13 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 20 luty 2009 - 11:05

PRIMA FARMS Powiem ci tak... Nie możesz wpuścić tam żadnego obcego weterynarza. Leczenie może prowadzić tylko lekarz wysłany przez tą firmę. Zapach od tych świń jest o wiele mocniejszy niż od zwykłych świń... A co do opłacalności to jest z tym rożnie.

#14 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2009 - 11:55

PRIMA FARMS Jeżeli bym trzymał 2325 (bo tak mi powiedział) to miesięcznie bym dostawał około 16000 tys zł po 3 miesiącach zwracają ci podatek i można otrzymać premie za pasze. Kolego "tumek19" możesz mi trochę więcej opowiedzieć o tych świniach? Bo trochę mało wiem na ten temat. Chciałbym wiedzieć czy bardziej chcą aby w jednym miejscu było więcej świń? Bo w planach chce trzymać około 6000 tucznika a ty masz na rusztach czy na słomie?

#15 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 20 luty 2009 - 12:08

PRIMA FARMS Tą hodowlę prowadzi mój znajomy. On akurat trzymię je w jednym pomieszczeniu. Ma na płytkiej ściółce... I jeszcze hoduje bydło i widzę że nie narzeka za bardzo.. Chociaż czasami bywało ciężko..

#16 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2009 - 12:39

PRIMA FARMS A ile sztuk trzyma?

#17 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 20 luty 2009 - 12:54

PRIMA FARMS Dokładnie nie wiem ale około 400 sztuk...

#18 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2009 - 12:59

PRIMA FARMS No to ładnie :) właśnie tez myślałem czy robić na głębokiej ściółce czy na rusztach ale chyba zrobię na ściółce obornik będzie można sprzedawać lub ugadać się z rolnikami za słomę. A na płytkiej to co ile wyrzuca obornik i czym?

#19 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 20 luty 2009 - 13:20

PRIMA FARMS Posiada 2 linowe wyciągi obornika. A co ile to nie wiem..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Damian1989

Damian1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2009 - 13:29

PRIMA FARMS Aha :) Czyli za tyle wyciaga co miesiac 2000 tys zł tak?