Zaloguj się, aby obserwować  
look2305

Co byście mi radzili?

Polecane posty

luk2782    19

@krzysiu- jeden co dokładnie czyta temat!!! jesli ktos mysli przeskoczyc nagle z 40 na nie wiem 60ha to nie jest lekko sami wiecie ile kosztuej grunt


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

luk weź i sam sie zastanów wiele razy pisałem że to mojae zdanie i twoim małym myśleniem tego nie zmienisz. Są to maszyny porównywalne ceną a klasa maszyny zupełnie inna. Facet sie pyta o porade i mu przedstawiam moje zdanie a ty sie spuszczasz jak smarkacz. Napisz mu swoje zdanie a nie mnie obrażasz. Może na twoje 100 ha nie ma różnicy w gospodarstwie czy rzepak opryskany z małym prześwitem traktora czy dużym, ja po podwyższeniu lampka widze znaczną różnice bo idzie to wymłócić a wcześniej leżał przybity do ziemi. I tak uważam że R3 byłby wyższy i ma przewage nad R2, a koszty zakupu, różnica w cenie w szczególności na 10 lat nie jest ważna. Wszyscy tu piszą że spalanie jest podobne a ty twardo paliwo, filtry ble ble ble. A z tą mocą to sam wymyśliłeś że u ciebie by musiał być 130km Więc sam czytaj uważnie. Pozdrawiam i to nie mi masz doradzać ja mam swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Jak dla mnie ciągnik pomocniczy to również prace w obejściu gospodarstwa. Tutaj R2/Lampo jest bezkonkurencyjny wobec R3. Znacznie mniejsze gabaryty, większa zwrotność, niżej się wsiada- same plusy jeśli chodzi o traktor do ''byle jakich robót''.

 

 

@lamboR6 - jestem ciekaw o ile w R3 będziesz miał większy prześwit (przy jakich kołach?), bo te ciągniki mają konstrukcję tylnego mostu niżej niż R2. U mnie przy kołach 12,4R36 i 11,2R24 prześwit jest większy niż np. w MTZ, w którym co jak co ale prześwit jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ale się dyskusja rozwinęła:) Ja bardziej skłaniam się w stronę zdania Luk2782. Sam mam nieco ponad 40 ha, u mnie Agrofarm 100 (odpowiednik R3) jest ciągnikiem głównym a jako pomocniczy chciałbym kiedyś mieć właśnie R2 lub Agroplusa i uważam, że to w zupełności mi wystarczy. Dodam, że zajmuje się głównie bydłem, przy którym jest sporo pracy dla traktora pomocniczego i po mimo tego uważam, że na 40 ha w zupełności wystarczy R2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Lambo R6 NORMALNIE TERAZ PODNIOSŁES MI CIŚNIENIE!!! POSŁUCHAJ MNIE SMARKACZU JEDEN JAK DOROSNIESZ DO MOJEGO POZIOMU TO BEDZIESZ MÓGŁ MI UWAGI PRAWIC UWAGI! NIE BEDE CIE OBRAZAŁ NA FORUM BO TO NIE MA SENSU I TAK TO MODERATOR USUNIE I DOSTANE BANA. BARDZIEJ SKUPIŁES SIE NA TYCH WASKICH KOŁACH I R3 JAKO TRAKOR GŁÓWNY A NIE NA POMOCNICZYM NAUCZ SIE CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM. NIE MAM ZAMIARU SCIERAC SIE Z TOBA W TEJ KWESTI BO JAK DLA MNIE TO MUSISZ JESZCZE TROCHE PODROSNAC JESTES DZIECIAK I TYLE! nie wnosisz nic nowego do tego watku tylko w kółko nawijasz ze R3 jest wiekszy stabliniejszy mocniejszy ciezszy wyzszy itd itp a ja sie pytam po co?! jak to ma byc traktor pomocniczy na 40 ha! to główny ile ma 90 czy 120? a moze mniej niz pomocniczy tylko tak dla zasady tak go nazwiemy!

Przepraszam wszytskich pozostałych uzytkowników forum idywidualne uwagi wobec Lambo R6 w tym temacie

 

 

chyba zrobie sobie przerwe

 

staraj sie nie pisać wielkimi literami, tu ok bo sie zdenerwowałeś i chcesz być dobitny.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Moje zdanie jes podobne do poglądów @luk2782 jak i @Michu7, że na 40h jako pomocniczy wystarczy R2.

Według mnie ciągnik powinien być dobrze wyposarzony gdyż w tym ciągniku będzie się spędzało najwięcej czacu. U siebie mam R2.76 (podstawa + szersze opony, siedzenie, obciążniki na tył). Teraz jak bym brał ofertę od dilera to bym wziął do R2 klimatyzację i szyberdach. Nie mam tego w swoim gdyż diler napisał R2.76 Target :angry: , a wiadomo jak w agencji mają coś na papierze to ani ich rusz. Więc latem będzie trochę niemiło, a mógł napisać tylko R2.76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Panowie...

Nie widziałem dodatkowej wypowiedzi założyciela tematu...

Osobiście radził bym R3, bo R2 jest po prostu mniejszy i mniej stabilny

Też kiedyś chciałbym posiadać właśnie R3 EVO 100 z full wyposażeniem.

Ale jeśli w gospodarstwie ma ciągnik do ciężkich prac co ma ok. 100-120 KM a pomocniczy ciągnik miał być "uniwersalny" to radził bym ok. 80-90 KM z marki DF, nawet używany. W testach wychodziło że najmniej palą (miał najniższą moc) ale śmiało radził by sobie ze wszystkimi pracami. Wyposazeni jest podobne.

Ale to moja opinia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Luk po czym sądzisz że jestem smarkaczem? Z tego co widze jestem sporo starszy ale nie o to chodzi. Apropo czytania ze zrozumieniem to piszesz o swoim ciśnieniu i nic nie wnosisz do tematu. Ja staram sie w każdym poście napisać swoje zdanie podkreślam swoje a to jest podparte moim doświadczeniem. W 2000 roku kupiłem za swoje pieniądze nie tatowe lampka miałem wtedy 30ha i może i wystarczał, ale od tego czasu szczęśliwie sie potoczyło i mam ponad 100ha swoich a nie tatowych, robie na tym sam nikogo nie zatrudniając i wiem że ten traktor nie ma konstrukcji która jest stwożona do wszystkiego, a ja rozumiem że tak ma być w traktorze pomocniczym. Kolega będzie chciał założyć ładowacz i co ze stabilnością, w R3 założy stolla F30 i podniesie na 4m wys i nakładzie zboża na łódke, mam wiele przykładów i dlatego jest takie moje zdanie. Szkoda że Luk mimo 26 lat jesteś tak ograniczony że nie rozumiesz że każdy ma prawo do swojego zdania i potrafisz mnie wyzywać od smarkacza a nie potrafisz przekonać mnie że jednak Ty masz racje. Ja doradzałbym R3, a ty napisz poprostu: że R2 bo to to to i na tym polega wymiana zdań a nie na obrażaniu innych. Teraz każdego wyzwiesz co ma inne zdanie niż TY, czy tylko mi sie dostanie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Mogłeś oszczędzić pare słów, a najlepiej przemilczeć i tak radzę drugiemu użytkownikowi, bo kłótnie nie mają sensu. Każdy potrafi się wymądrzać ale przed tym należy się zastanowić jaki to ma sens, czy ktoś zechce to słuchać...

 

To tylko ciągnik. Z testów ciągników widziałem że Lamborgini posiada (w standardzie) najlepsze wyposażenie jak również w opcjach (dodatkowym wyposażeniem). Różnica między R2 a R3 to przede wszystkim przesunięta oś tylna w tył w R3 i również opcja przedniego TUZ-a. Jako ciągnik pomocniczy powinien mieć dobry uciag i szybką skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Trochę spokojniej koledzy. A i @luk fajnie by było gdybyś z edytował swój post i przeprawił na małe litery. :) EOT


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Przepraszam koledzy, wiem że to forum służy do wyrażania swoich opini na temat maszyn i tak zamierzałem, z reguły jestem spokojny, ale czasem nie idzie wytrzymać, staram sie mieć szacunek do drugiego człowieka a w szczególności do starszych. Nie idzie ocenić wieku przez kompa i dlatego nie powinno sie obrażać innych mówiąc ,,szczeniaku", to mnie uraziło bo swój wiek mam. Przepraszam za posty które mogły innych urazć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Spoko każdemu może się zdarzyć. Teraz proszę wrócić do tematu :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

według mnie do pracy przy ładowaczu czołowym w produkcji zwierzecej i potencjalnych pracach polowych zwiazanych z załadunkiem R2 bedzie bdb rozwiazaniem. znając rozmiar tego gospodarstwa i zakładajac ze prowadzi produkcje zwierzeca ładowacz na R2 sprosta stawianym zadania. Co do stabilnosci: nie jest to ładowarka przegubowa która przy mocnym skrecie i wysoko podniesionym ładunku ma predyspozycje do "fikołków" na bok(np weidemann podaje max udźwig przy max skrecie). według mnie stabilniosc mozna poprawic porzez zawieszenie balastu na tylnim TUZ to na długosc a na bok mozna pokombinowac z rozstawem kół ale oczywiscie trzeba znalezc kompromis miedzy rostawem a stabilnoscia. z reszta ile jest prac kiedy ciagnik pracuje z podniesionym ładowaczem na wiekszej predkosci po nierównym terenie?Przeciez konstrukotorzy ładowaczy biora pod uwage to na jakie ciagniki beda zakładane. Co do osiagów to ładowacz na R2 spokojnie poradzi sobie z rozładunkiem big bagów, wygarnianiem obornika z głebokiej sciółki czy jego załadunkiem na rozrzutnik. podnoszeniem nawet dwóch bel słowmy czy ułozeniem stogu z nich w systemie 3-2-1 w koncu ile tego mamy w gospodarstwie 40-50ha czy koniecznie jest układanie na 4-3-2-1? według mnie nie. Tira zawsze mozna załadowac zmijka troszke dłuzej ale zboze wiekszosc z nas składuje na pietrze budynku inwetarskiego badz w silosach. Zgodze sie z Lambo ze jest za mały do rozsiewacza o ład 1000kg ale w takich srenich gospodarstwach prym wioda rozsiewacze o pojemnosci ok 800kg. Moim zdaniem R2 bedzie idealnym ciagnikiem do prac na podwórku jak i do lekkich prac w polu w takim gospodarstwie zarówno przy produkcji zwierzecej jak i roslinnej. Niby róznica cenowa niewielka koszty utrzymania sa mniejsze bo w koncu mniejszy traktor na przestwrzeni 10 lat uzgarnai sie sumka. a kupujac traktor na zapas liczac ze gospodarstwo rozrosnie sie tak zeby ten traktor był za mały co do potrzeb w mojej ocenie jest przeinwestowaniem


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Mi sie wydaje że to jest forum dla ludzi w każdym wieku a szczególnie dla młodych i dlatego powinno być na poziomie a nie wyszukane obrażanie się nawzajem. Ja do ciebie nic nie mam i za pare lat może będziesz w moim wieku i zobaczysz jakie przykre są takie słowa, od młodszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19
Mi sie wydaje że to jest forum dla ludzi w każdym wieku a szczególnie dla młodych i dlatego powinno być na poziomie a nie wyszukane obrażanie się nawzajem. Ja do ciebie nic nie mam i za pare lat może będziesz w moim wieku i zobaczysz jakie przykre są takie słowa, od młodszych.

Przepraszam Cie za to co powiedziałem. Przesadziłem z tym wszystkim chyba za bardzo chciałem dowieść ze mam wiecej racji niz Ty. W złym kierunku poszła nasza wymiana słów i pogladów ;) jeszcze raz najmocniej Cie przepraszam.

edytuje posta powyzej bo sam nie moge czytac tego co napisałem.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Spoko, jak to mówił jeden polityk: Faceta poznajemy po tym że nieważne jak zaczyna tylko ważne jak kończy. Widać że jesteś prawdziwym facetem i potrafisz przeprosić. Ja też ze swojej Cie przepraszam i myśle że jest już po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj