Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co byście mi radzili?

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share look2305

look2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 luty 2009 - 08:36

Co byście mi radzili? Witam!Mam pyttanie:Co lepiej wbrać jako ciągnik pomocniczy w 40ha gospodarstwie r3, czy r2?Ciągnik ten miałby chodzić przy belarce, beczkowozie, rozrzutniku, ładowaczu czołowym i ewentualnie do oprysków isiania nawozu.Za wszelką pomoc z góry dzięki.Otworzyłem ten temat, ponieważ w innych nie odnalazłem satysfakcjonujących mnie informacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co byście mi radzili? Dzisiaj, 20:55
  •  

#2 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 luty 2009 - 08:48

Co byście mi radzili? zastanów się nad kturymś zetorem proximą to fajny ciągnik pomocniczy silnik bardzo dobry mocny w uciągu duży udźwig mam taki 8441 też jako pomocniczy z turem tylko ja mam 120ha więc ciągnik ma co robić miałem kilka zgłoszeń do serwisu ale pousuwali usterki i teraz tylko śmigam. koniecznie dodatkowo trzeba zamówić obciążniki, szersze opony ,skrzynie 40km/h, rewers i taką deskę rozdzielczą która pokazuje prętkość jazdy(to dobre przy sianiu mawozów)

#3 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 19 luty 2009 - 12:30

Co byście mi radzili? ja bym pozostał przy koncernie SDF. Napisz kolego dokładnie z jakimi maszynami mógłby pracowac ten traktor bo pojęcie np rozrzutnika jest szerokie. Jesli prowadzisz wmiare intensywna technologie uprawy to zastanowił bym sie nad drugim kompletem kół do miedzyrzedzi. jako ciągnik w pomocniczy w takim gospodarstwie moim zdaniem lepszy byłby R2 bo R3 to moz ejuz za główny traktor robic
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#4 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 19 luty 2009 - 12:34

Co byście mi radzili? a czemu byś został przy SDF uważasz że Proxa jest zła?
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2009 - 12:50

Co byście mi radzili? No i się zaczęło zachwalanie własnego ciągnika. Autor wyraźnie napisał, że ma to być ciągnik pomocniczy, czyli wykonywać głównie lekkie prace. Jeśli stać go na R3 to czemu ma kupować Zetora, tym bardziej, że Lambo spali mniej.

#6 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 19 luty 2009 - 12:59

Co byście mi radzili? a czy tu ktoś chwali się po prostu nie chce żeby ktoś z czegoś robił gów...
na pomocniczy Lambo wystarczy :)
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#7 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 19 luty 2009 - 14:53

Co byście mi radzili? Według mnie to jako pomocniczy to raczej R2, ale zależy to jednak jakie inne ciągniki posiadasz w gospodarstwie.

Napisz o jakim myślisz ładowaczu jaki osprzęt do niego. A także napisz coś więcej jaka to belarka, rozrzutnika, jaka beczka i ile ma osi jakie koła (np. posiadałem kiedyś beczkę 2000l na oponach 10R15.5 to c-360-3P na mokrym miała problemy, a teraz posiadam 4000l na 20 z wojskowego stara i c-360-3P radzi sobie prawie lepiej niż z poprzednią).

Myślę, że kazdy z AF na tej podstawie będzie mógł lepiej doradzić.

#8 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:19

Co byście mi radzili? nie powiedziałem ze Zetor jest złym traktorem ale obstaje przy załozeniu ze lambo R2 czy kazdy odpowiednik w czerwonym czy zielonym koloze z SDF jest dobra odpowiedzia na zadanie pytanie. poza tym zetor nie da ci tego w tej klasie mocy co moze ci dac SDF np elektrohydrauliczny rewers z lewej strony wiecej nie bede rozkminiał. trzeba zapoznac sie dokładniej z zapotrzebowaniem tego gospodarstwa
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#9 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:30

Co byście mi radzili? Ja bym radził R3: podnośnik mocniejszy, masywniejsza konstrukcja ( do ładowacza, nie buja tak traktorem ), większe koła, za tym idzie większy prześwit ( przy prasie, opryskiwaczu i rozsiewaczu super sprawa każdy centymetr). Minysy to może troche mniejsza zwrotność. Sam mam lampo i sie zastanawiam nad zmianą na R3. Spalanie nie wiem jaka jest różnica między nimi, ale wiekszy traktor większe możliwosci rozwoju. Takie moje zdanie i też bym nie zamienił Lambo na Zetora.

#10 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:54

Co byście mi radzili?

Ja bym radził R3: podnośnik mocniejszy, masywniejsza konstrukcja ( do ładowacza, nie buja tak traktorem ), większe koła, za tym idzie większy prześwit ( przy prasie, opryskiwaczu i rozsiewaczu super sprawa każdy centymetr). Minysy to może troche mniejsza zwrotność. Sam mam lampo i sie zastanawiam nad zmianą na R3. Spalanie nie wiem jaka jest różnica między nimi, ale wiekszy traktor większe możliwosci rozwoju. Takie moje zdanie i też bym nie zamienił Lambo na Zetora.

Oglądałem kiedyś test i spalanie maja takie samo ale myślę ,że r3 np. 85 kucyków było by w sam raz, popieram argumenty kolegi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:59

Co byście mi radzili?

Witam!Mam pyttanie:Co lepiej wbrać jako ciągnik pomocniczy w 40ha gospodarstwie r3, czy r2?Ciągnik ten miałby chodzić przy belarce, beczkowozie, rozrzutniku, ładowaczu czołowym i ewentualnie do oprysków isiania nawozu.Za wszelką pomoc z góry dzięki.Otworzyłem ten temat, ponieważ w innych nie odnalazłem satysfakcjonujących mnie informacji.

Rok temu miałem ten sam dylemat, i to jest bardzo trudna decyzja bo r2 niby mniejsze mniejsza masa i mniejsze koła ale to też ma swoje zalety bo zwrotność i mniejsze gaabaryty, spalanie obu ciagników jest równie niskie, kabiny te same, napisz jaka wersja tych lambo ma być bo w najuboższych r2 ma lepsze wyposarzenie ale jak brać bogatą wersję to lepiej r3, więc reasumując jeśli chcesz targeta to r2 ale jeśli gs to r3 :)
ps. do jakich prac będzie wykożystywany ten ładowacz bo jak masz duży plac to r3 ma bardzo masywną przednią oś na 2 siłowniki

#12 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:05

Co byście mi radzili? R.2 też ma dwa silowniki i masywną oś no masywniejsza niż MTZ 82

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2009 - 20:21

Co byście mi radzili? Ilością siłowników bym się nie sugerował, jeden umieszczony centralnie wystarczy. MF serii 3000 i 3600 mają jeden siłownik i nie ma problemów z osią :) .

#14 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 luty 2009 - 20:45

Co byście mi radzili? Na 40 ha to R3 może już robić jako główny ciągnik. R2 będzie chyba troche tańsze. Dużo też zależy od tego jaki masz już ciągnik główny skoro ten chcesz jako pomocniczy?

A co do zwrotności to R3 też jest bardzo zwrotne.

#15 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 20 luty 2009 - 09:17

Co byście mi radzili? w koncu ma to byc ciagnik pomocniczy na 40ha! a nie główny kon pociagowy. moim zdaniem R2 spisze sie lepiej w tej roli a i ekonomicznie bedzie mnijeszym ciezarem zarówno w zakupie jaki i w eksploatacji

#16 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 20 luty 2009 - 12:35

Co byście mi radzili? w zakupie to R2 moze być sporo droższe od R3 bo w R3 niewystępuje dużo mega wyposażenia które można kupić do R2.

#17 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:37

Co byście mi radzili? Tak ale np radląc ziemniaki lampek ma mały prześwit mimo kół do samego błotnika a w R3 można założyć znacznie większe koła co znacznie zwiększa prześwit, a to w ciągnikach przy rozsiewaczu i opryskiwaczu skarb, np desykując rzepak. Traktor większy możesz trzymać na mniejszym gazie i spalanie będzie mniejsze.

#18 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 21 luty 2009 - 16:50

Co byście mi radzili? przeciez nie trzeba kupic R2 z mega wyposazeniem. mozna skupic sie na tym co potrzebne. Co do spalania to nie jest tak do konca no chyba ze wezmiemy ciagniki o takiej samej lub zblizonej mocy bo jelsi mówimy o rozpietosci 15km przy mocy nominalnej 70km to niskim obrotami tego nie nadrobisz jeszcze jak przyjdzie utrzymac nominalne obroty WOM przy np rozsiewie nawozów. tak prawde mówiac Ciagnik pomocniczy na 40 ha! ile mógłby miec koni? moim zdaniem około 65 kucyków wystarczy a r3 zaczyna od 82 przy pojemnosci 4038cm3 z kolei r2 70km ma 3000cm3 mniejsza pojemnosc mniejsze spalanie.co do prześwitu to R2 o mocy 70km ma przeswit 435mm a R3 o mocy 82km 450mm róznica 15mm nie sadze zeby była istotna:)
http://www.lamborghi.../de-DE/2269.pdf
http://www.lamborghi.../de-DE/2212.pdf

#19 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 21 luty 2009 - 18:08

Co byście mi radzili? R2 jest zwinniejsze i lepsze do lekkich prac, ale jak coś cięższego będziesz nim robił to lepiej R3 Evo 100 96 konny silniczek ale z tą budą chyba lepiej będzie sobie radził niż r3 Evo 85 82 konny.
Kiedyś widziałem w necie test agrofarma 85 i agroplusa 87, to agroplus lepiej wyszedł, mniej spalił, zwrotniejszy był i lepszy w gospodarstwie na podwórku,między budynkami. Ale Agrofarm lepiej w pracach polowych wyszedł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 22 luty 2009 - 09:59

Co byście mi radzili? Eeeeeeeee luk ty mówisz o standardowym ogumieniu, a ja o wąskim takim do międzyrzędzi do pryskania. Ja do lampka zakładam 36 cali i większe mi nie wchodzą pod błotnik a w R3 wejdą moim zdaniem o wiele większe i wtedy będzie ładny prześwit. Tak mówisz pare mm ale to jest ważne, ja zamierzam zmienić właśnie lampka na R3 głównie dla prześwitu i udźwigu, mam rozsiewacz 1t i to dla lampka jest na styk, a R3 by nie bujało tak.

Dodaj odpowiedź