Teddy

Jakiego macie linuksa ??

Polecane posty

tomaszo27    0

Ubuntu 9.10 Karmic Koala. Miałem już różne dystrybucje ale ubuntu jakoś jest dla mnie najbardziej przyjazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

opensuse 11.0, wkrótce planowana przesiadka na 11.4 :) a na linuxie żyję już jakieś 8 lat :) od (wtedy jeszcze) suse 8.0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Gentoo

 

instalacja to prawdziwa masakra x-D

 

a tak przy okazji zapraszam na demotywatory o rolnictwie

na http://www.dyndole.pl/

 

 

Ja tez mam gentoo i instalacja doprawdy jest ciezka, ale za to satysfakcja jest duzo wieksza poza tym mozna sie duzo nauczyc i dobrze poznac system.

Pierwszy raz postawilem gentoo na laptopie IBM T23 1GHz jakies 5 lat temu i pracowalem na nim przez cale 5 lat dopoki nie padl.

Teraz kupilem nowego Acer Aspire 2x2Ghz 6G ram i tez postawilem gentoo.

Jak dla mnie to jest najlepsza dystrybucja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slackware też jest godny uwagi dzięki zastosowniu wyłącznie sprawdzonych rozwiązań.

 

instalacja gento jest dla upartych i mądrych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Koledzy potrzebuje rady. Mam dosyc starego peceta. Procesor 1.1 ghz. 640 mb ramu 80 gb dysk (podzielony na dwie partycje 15(na tej jest zainstalowany xp) i 65 gb) no i chciałbym zacząc przygodę z linuksem i tutaj moje pytanie jaka dystrybucja (tak to się chyba zwie z tego co już czytałem?) będzie dobrze śmigac na moim sprzęcie? Dobrze by było żeby była w miare prosta w instalacji i obsłudze bo jak wspominałem jak na razie nawet linuksa na oczy nie widziałem (nie licząc filmików na yt) aha jeżeli jeszcze trzeba podac jakieś parametry komputera to mówcie.;)

 

Koledzy potrzebuje rady. Mam dosyc starego peceta. Procesor 1.1 ghz. 640 mb ramu 80 gb dysk (podzielony na dwie partycje 15(na tej jest zainstalowany xp) i 65 gb) no i chciałbym zacząc przygodę z linuksem i tutaj moje pytanie jaka dystrybucja (tak to się chyba zwie z tego co już czytałem?) będzie dobrze śmigac na moim sprzęcie? Dobrze by było żeby była w miare prosta w instalacji i obsłudze bo jak wspominałem jak na razie nawet linuksa na oczy nie widziałem (nie licząc filmików na yt) aha jeżeli jeszcze trzeba podac jakieś parametry komputera to mówcie.;)


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

Witam proponuję łatwego i prostego(jeśli można tak napisać o linuxie :D ) ubuntu w polskiej wersji językowej http://ubuntu.pl/pobierz.php stąd można pobrać. Na pewno trudno będzie się ci przestawić na linuxa. W razie innych problemów to pisz do mnie.

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania systemu linux.


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sir    0

Arch Linux : ). Wcześniej m. in. Corel Linux (;p), RH, Mandrake, Ubuntu, Slackware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

yacenty, a my to się przypadkiem z forum debiana nie znamy już ? :)

 

mam wrażenie jakbym znał nick twój albo z debian.pl albo z forum.linux.pl

 

W tamacie dystrybucji to używam aktualnie kali linuxa oraz ubuntu lts..

sporo siedziałem na debianie 6.0 stable i nieco w slackware.  LINUX THE BEST!

Edytowano przez bizonbs

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

Temat częściej "odłogowany" niż "w uprawie" ale podrzucę potencjalnym przyszłym linuksiarzom platformę na której można potestować ten system będąc kompletnym laikiem (newbie) jak i mieć ratunkowy pendrive bądź nawet na dysku obok Windowsa lub dowolnym innym gdyby ten padł.
Puppy Linux na stare nawet jednordzeniowce w wersji Precise a na lepsze 64bit Xenial.
Prymityw to ale nie bezużyteczny bo wielokrotnie uratował mi dane czy nawet uruchamianie Windowsa przywrócił (grub4dos z menu system) a do tego wszystkie aplikacje linuksowe do zainstalowania na nim jak i nie ma konieczności ingerencji w dysk kompa  bo ruszy z pena i najlepiej z systemu plików ntfs lub FAT32 ze stworzonym plikiem zapisu który pamięta zainstalowane aplikacje i całą konfigurację jaką tam sobie kto ustawi. Jest wtedy przenośny i na byle innym kompie uruchomi się z ustawieniami jakie kto tam sobie skonfiguruje.
Do tego stopnia udało mi się go opanować że raczej inne dystrybucje mi nie potrzebne no może OpenSuse czasem lepszy dla mnie ale większość linuksowego czasu u mnie to "szczeniak" od Barrego Kaulera który go "wyhodował".
Zaskakująco dobrze radzi sobie z kodekami filmów które ma wbudowane w odtwarzacz jak i z obsługą wielości konfiguracji sprzętowych zwłaszcza starszych maszyn (sprzed 2014r) chociaż może się zdarzyć że na czymś nie pójdzie ale jeszcze nie zdarzyło mi się abym sobie nie poradził np. uruchamiając czysty tzn bez pliku zapisu na jakimś sprzęcie i stworzenie tego pliku pod tę konfigurację.
Linux daje mi możliwość zarobkowego i legalnego traktowania informatyki bez jakichkolwiek kosztów na soft o ile akurat soft linuksowy do danego zadania wystarcza czyli najczęściej.
Już na samym początku Puppy zrobi z Ciebie hakera bo za nic ma hasła windowsowe i do wszystkich plików się dokopie niejako z zewnątrz ale psy tak przecież mają .
Dla nieanglojęzycznych pierwszym zainstalowanym pakietem jest langpack-pl najlepiej przez wbudowany instalator który sam z neta pobierze (gdzieś w ikonach na pulpicie do uruchomienia) Jeśli neta nie potrafisz uruchomić z wifi to można przez kabel zani nie auczysz się konfiguracji sieci bezprzewodowej.
Linux ten bez terminala prawie tak samo funkcjonalny jak z nim zwłaszcza że terminal jakby niekompletny nawet czyli wiadomo dla kogo dystrybucja ta adresowana.
Z czasem nabrawszy doświadczenia można samemu sobie stworzyć własną dystrybucję doinstalowując aplikacje do golutkiego jądra a na Puppym dosyć łatwa droga do zdobycia tej umiejętności chociaż stara Mandriva (chyba 2011) nieco lepsza ale po co od razu formatować dyski, zajmować partycje jeśli z pena Puppy tak samo działa nawet jeśli w kompie hdd padł lub wykręcili i sprzedali bez dysku za grosze "złomozwozy' z Niemiec i okolic. I bez dysku z dystrybucją live Linuksa masz pełnosprawny komputer.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

Ja na razie jadę na Lubuntu 14.04. LTS, ale zadowolony nie jestem, ale muszę bo nie mam wyboru i tak już zostanie, najwyżej przesiądą na Puppy.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ja aktualnie sporo serwerów rhel 7.7 no i AIXy :)

 

Swoją drogą jeżeli ktoś chce pogłębić wiedzę i wirtualizacji AIXów to w empiku za 70zł jest książka o PowerVM. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj