Aries

Wycinka drzew na własnej posesji już bez zezwolenia

Polecane posty

Daniel88    0

te przepisy niby dobre nieby nie .. przedewszystkom dla ludzi z głową .

Jeśli tak będa wycinać drzewa nagminnie to co nam zostanie blokowiska , i spaliny? Do tego wszystko to dąży. Ja nie godze się na takie postępowanie. Kolejny przykład co dzieje się przez zmiane przepisów http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/zielen-w-borku-faleckim-znika-zamiast-drzew-bloki,11884758/

Wycinaja las Borkowski , piękny kawał zieleni znika na miejscu którego będą blokowiska, czy to normalne? Sam dyrektor TPN niby miłośnik przyrody a w praktyce zgadza się na wycinkę ... Jak czytam tak kolejny artykuł za artykułem tego tupu to aż serce mi pęka jak można tak postępować i nie szanować tak pięknej natury , która tyle nam daje dobrego!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo może chociaż wspólnie coś wpłacajcie właścicielom lasów . Najlepiej to zakazać właścicielowi dysponować Jego własnością , bo na spacer nie będą mieli gdzie chodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

''serce pęka''  a pewnie nawet jednego drzewa nie posadził w życiu 

a co mówić o pielęgnacji i obowiązkach z tym związanych 

skoro to takie dobro narodowe to ja jako właściciel kilku milionów  drzew powinienem mięć rentę dożywotnią

a co mam w zamian ? sterty śmieci nawiezione przez takich pseudo obrońców przyrody  

taka jest prawda o krzykaczach, którzy tylko by rozkazywali innym co maja robić na własnym podwórku 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz a tak plujesz na PiS a on robi tyle dla Twojego dobra B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Stachu każda partia potrafi zrobić coś dobrego , jak i coś głupiego . Chodzi o to żeby każdego pomysłu nie przyjmować bezkrytycznie , tylko dlatego że głosowało się na tą partię . Przynajmniej Ja tak uważam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

co niby robi ? wywozi te śmieci ? płaci może za mnie podatek leśny ? 

od kiedy to ta ustawa lasy obejmuje ? 

więc pudło bo mi ta ustawa nic nie wnosi

 w mojej gminie akurat nikt nie robił nigdy problemu z wycinanką na ornych i w zasadzie to każdy rżnął jak chciał 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz bo ty patrzysz tylko na swoje podwórko B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

przecież nie neguję tej ustawy i nikomu nie bronię wycinki na swoim 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

to można czy nie można dalej ciąć bez zezwolenia na swoim, bo mam kilka dużych uschniętych drzew do ciachnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Chyba musisz zgłosić i poczekać na urzędnika, ale nie wiem czy to już weszło w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Czytaliście te nowe przepisy? Ja tam widzę szeroką lukę dla rolników Już wyjaśniam - wedle nowych przepisów trzeba zgłosić wycinkę do gminy TYLKO JEŚLI dokonuje się ją na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą (po to aby gmina mogła skontrolować) W poprzednich interpretacjach ministerstwa środowiska rolnik PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ więc nie musi nic zgłaszać do gminy tylko powinien od razu strać się o pozwolenie jak każdy przedsiębiorca Jednak pozostaje w ustawie przepis ze stycznia zgodnie z którym rolnik NIE MUSI starać się o zezwolenie gdy przywraca grunty do użytkowania rolniczego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tnij nie pytaj ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Co mam ciąć to już wyciąłem Jednak moim zdaniem zostawili tu (pewnie niezamierzenie) lukę dla rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no własnie pozostal ten przepis z tym przywracaniem nieuzytkow na grunty rolne ? bo tak zmieinaja te przepisy caly czas ze nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam panowie mam pytanie otoz jeszcze przed ustawa zalatwilem sobie pozwolenie na wycinke drzew i w zamian mialem nasadzic nowe drzewka ale termin do keidy mialem to zasadzic minał juz z miesiac temu i mialem zlozyc oswiadczenie w gminie ze to posadzilem i teraz pytanie miesiac po tym juz jest czy zglaszac sie do gminy o to czy lepiej nic nie robic cicho siedziec bo teraz zeby jakiejs kary nie bylo za to ze nie zglosilem tego (drzewka sadzonki jakies tam sa tkz samosiejki wiec to by przeszlo ) ale bym tego nie zglaszal nigdzie bo zebym nie mial konsekwencji zadnych a miesiac minal z gminy nikt sie nie odzywal ni nic to nic nie robic tak czy jak wy sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

U mnie też nikt nie sprawdzał, z 3 lata już mmineło. W tamtym roku też zgłaszałem wycinkę  ale w tym wycinałem na nowych zasadach, więc możesz powiedzieć że nie wycinałeś tylko  czakałeś na nowe zasady.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

To fajnie, przy okazji pewnie zaraz będą mi urzadzali las... dzięki wielkie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    249

Lz - na działce rolnej mogę wyciąć bez pozwolenia ?

Przy granicy w środku pola mam wchodzące w pole 4ary Lz w ewidencji , z 45 olchami do 150cm przy ziemii. Chcę naprostować granicę i nie wiem czy iść do gminy po pozwolenie czy mogę wycinać?

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez pozwolenia nie da rady nie da się zlikwidować lz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj