Polecane posty

Gość   
Gość

@vodz tak, po długim oczekiwaniu prezes Gańko stwierdził że jednak mnie weźmie czyli wyszło na lepsze (ale 2 lata czekania). Chociaż o kryzys się teraz nie martwię :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Dawno cię wziął? Sierpc zaostrza reguły gry.  ;)  Ostatnio wziął się za tych co mają po dwa zbiorniki (niestety to m.i. ja  :D ) bo podobno mają niespójne parametry laboratoryjne. Fakt jak u mnie pobierali pipetką to zawsze więcej z małego zbiornika.  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dwa lata temu już się wzięli za tych co kombinują  i paru namierzyli . Mało tego ślą   pisma do dostawcy by zwrócić uwagę na jakość mleka ,gdy parametry  są w górnej granicy normy . Królewskiego z ''somatycznego '' mleka nie zrobią .  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

@ robcio90 Spomlek wypuścił TAKIEGO dostawcę???  :o Niemożliwe. Czekamy oczywiście, na relacje z nowego podmiotu.  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Będę musiała do Prezesa po prolongatę się udać niestety.  ;) Bo moim majstrom jeszcze zejdzie do września.  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

No to robcio witamy w Sierpcu. To dłużej czekałeś ode mnie bo ja rok, ale myślę że warto bo o cenę w kryzysie chodzi najbardziej.
No o tym że biorą się za tych co mają dwa baseny to i mi kierowca mówił.

Edytowano przez vodz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYM_503    28

ile trzebamieć krów rzeby mleko przyjmowali do mleczrni 20 sztuk a ile litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Wyraźnie napisali, że parametry się różnią  ;) co pokazały wyrywkowe kontrole. Z tego co widziałam na liście to sporo jest takich dwu zbiornikowych. Ciekawe z czego to wynika i co ci ludzie zrobią. Jak ktoś kombinował z somatyką i przechowywał mleko to musi z tym skończyć, ale co w przypadku jak trochę zwiększył hodowlę i mu się nie mieści w jednym, uprzedać krów? Nie zawsze da się wstawić jeden większy zbiornik, bo jest za mało miejsca. Sama bym tak dawno zrobiła, a nie męczę się w dwóch.  ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ale co im dają dwa baseny wiedza kiedy są próby brane na somatyke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

komodo zapewne krowy z gorszą somatyką dojone są na koniec i mleko od nich trafia do mniejszego zbiornika . nie było by problemu gdyby próbę pobierała karuzela (kierat) a tak kierowca bierze z kąd rolnik chce (zapewne za jakiegoś bonusa) a na koniec tłumaczy się że z dwóch to ciężko mu utrafić z proporcjami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ale w sierpcu podobno karuzela bierze więc nie rozumiem chyba że kierowca mu powie że dzisiaj próby i tyle ale tak jak w Łowiczu somatyke to wiem dopiero jak jest wynik ze brali bo biorą na parametry za każdym razem i jak im się chce to wezmą somatyke bo bakterie to wiadomo kiedy biorą bo w pojemniczku jest konserwant i mleko zmienia barwę to już wiadomo że wzięli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita podnosi cenę za jednostkę tłuszczu o 2 grosze. Było 0,08 zł będzie0,10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

mlekpol marne 5 gr łaskawie przywroci na stale te które zabral za lipiec...To mlekovita realnie 8gr w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Mlekpol 5gr w gore "za stosowanie pasz bez gmo" dzieki wielkie dobrodzieju a masło jak za złoto. Jak za lipiec bedzie bez tej premii czerwcowej to już dno


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

tak slabej ceny a w tak dobrej hossie dawno nie bylo....za duzo maja mleka to po co placic...strach pomyśleć co bedzie w kryzysie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy 8 gr realnie, bo tłuszcz nadal spada i w tej chwili 3,8%.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ale w sierpcu podobno karuzela bierze więc nie rozumiem chyba że kierowca mu powie że dzisiaj próby i tyle ale tak jak w Łowiczu somatyke to wiem dopiero jak jest wynik ze brali bo biorą na parametry za każdym razem i jak im się chce to wezmą somatyke bo bakterie to wiadomo kiedy biorą bo w pojemniczku jest konserwant i mleko zmienia barwę to już wiadomo że wzięli

Tak karuzela bierze, ale jeszcze są samochody i bez niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mlekowicie jakby dali parametry takie jak powinny być to by było pewnie lepiej niż te 2gr do tłuszczu. Ma ktoś cały cennik jak teraz wygląda?


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Ja jednak ścigał bym za to instruktora, też oddaję do spomleku i mleko też wozili do młynar, średnią bakterii miałem 25 tyś jeden wynik zrobili 4 mln (poprzedni odbiór i następny po 30 tyś) napisałem pismo ale weterynaria się nie zgodziła na usunięcie wyniku, rozmawiałem z dyrektorem on też niby nic nie mógł zrobić, mleko oczywiście ze średnią 105 tyś nie przeszło i urwali z ceny 15 gr, w nagrodę dostali wypowiedzenie i po zabawie. Chociaż najciekawszą informacją jest to że drugiej mleczarni w tym samym dniu wyszło 50 tyś OLD.

Kolego pamiętając twoje wcześniejsze posty to byłeś tak zachwycony cena a teraz wpadka i dziękujesz firmie pachnie mi to cwaniactwem, co to nie ja bo mam parę litrów. Ja oddaje mleko od wielu lat do Spomleku i prZeżyłem z firmą lata sukcesów i porażek dobrej ceny i marnej ale czuję się jej członkiem a nie szukającym 2. Groszy więcej kto by nie dawał to idę już takich cwaniaczkow znałem i... ale życzę Ci jak najlepiej i znajdź swoją wymarzoną firmę tylko zastanawiam się która będzie następna jak coś będzie nie tak i w sierpcu...

Pisałeś że tyle masz mleka i oddajesz do Spomleku a tu nagle pojawia się też droga mleczarnia takbjak ktoś wcześniej ci zarzucał że kręcisz i mnie to zaczyna zastanawiać czy tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś kreci ,to w Sierpcu też nie zagrzeje miejsca .....Królewski i tak już się popsuł ,bo nie ma dziur .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten czerwony to dobrze smakował, ale w sklepie nie było to kupiłem niebieski odtłuszczony. Paskudztwo nie do zjedzenia. Mlekovita poprawiła się w serach i bardziej trzymają smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Jak mleka było mało to dziur więcej jak sera, teraz za dużo to po co powietrze ładować :D
ma ktoś info pewne co z lipcem w mlekpolu? Cena z kwietnia? Gdybyzostawili premię to raczej pochwalili by się sms


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj