Polecane posty

xpaxpa    13

ja mam taka sytuacje, ze  ostatnie trzy  wyniki z mleczarni to 1095 wynik z dnia 12.07 oraz 1252-wynik z dnia 20.07 i 989 wynik z dnia 26.07 nic nie wskazuje na taka wysoką somatyke. woziłem dzisiaj próbkę mleka do badania w pobliskim gabinecie weterynaryjnym i wyszedł wynik 185tys. i kto mi to wytłumaczy? dzwoniłem do nich i sie zakrywali tym, że źle pobrałem próbke :D co wy o tym sądzicie? mleko i tak juz pozaklasowe... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

ja mam taka sytuacje, ze  ostatnie trzy  wyniki z mleczarni to 1095 wynik z dnia 12.07 oraz 1252-wynik z dnia 20.07 i 989 wynik z dnia 26.07 nic nie wskazuje na taka wysoką somatyke. woziłem dzisiaj próbkę mleka do badania w pobliskim gabinecie weterynaryjnym i wyszedł wynik 185tys. i kto mi to wytłumaczy? dzwoniłem do nich i sie zakrywali tym, że źle pobrałem próbke :D co wy o tym sądzicie? mleko i tak juz pozaklasowe... 

Mleczarnia zrobiła ciebie w balona,albo kierowca ciężarówki, poprał próbę od rolnika którą taką somatyczne ma w swoim stadzie.Taki wyniki pokazuję,że 1/3 krów ma zapalenia kliniczne i podkliniczne,ale chyba nie masz zapaleń jak wynik który zrobiłeś pokazuję,że masz zdrowe stado.Jaka mleczarnia ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

każda krowę sprawdzałem na palecie kilkakrotnie wszystko ok. filtr od dojarki czysty itp. żywienie się nie zmienia, krowy chodzą po pastwisku, a mleczarnia to spomlek o/mlynary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

wątpię kierowca nakleja naklejkę z kodem, która jest u każdego dostawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

każda krowę sprawdzałem na palecie kilkakrotnie wszystko ok. filtr od dojarki czysty itp. żywienie się nie zmienia, krowy chodzą po pastwisku, a mleczarnia to spomlek o/mlynary

 

z własnego doświadczenia wiem, że płyny nie zawsze są skuteczne. Były u nas sytuacje, że na

tacce do testowania mleka nic nie wykrywało, a w laboratorium wyniki były na poziomie 700 tyś i sporo większych. Najlepsze jest to, że dwa różne płyny nie pokazywały takiego stanu zapalenia, ale już połączenie 2 płynów pokazywało komórki somatyczne w większym bądź mniejszym stopniu.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

teraz jak będą brali kasę to przy kierowcy pobieram próbkę i wioze na malbork.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Naprawdę dziwne. Tylko glosno powiedz ze wieziesz. Zawieź jeszcze probkę, wtedy kiedy mleczarnia bierze na klasy. I wtedy będzie wiadomo na 100%. U mnie wyniki pokrywają się z federacją, czasami wioze do niezależnego lab i wtedy tez jest ok, ale jesli robię prywatnie to zawsze wtedy jak kierowca bierze próbki na mikrobiologie.
* wyszło masło maslane bo nie odczytałam Twojej ostatniej odpowiedzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Może zalazłeś kierowcy za skórę i "dobarwia"...
u mnie ostatnio palety z nawozem za blisko płyty postawili nikogo nie było na drugi dzień miałem siać nie chciało się przestawić i burak za to że musiał ze skosa podjechać nie wyłączył zbiornika.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Po pierwszym wyniku myślałem ze kierowca coś namieszal, ale następne dwie klasy brali zupełnie inni kierowcy. powiedzcie mi czy kierowca ma prawo przed pobraniem próby włączyć mieszadło aby wymieszać mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

U mnie zawsze miesza przed braniem próby. A jak Ci próbę bierze? Z kapnika na samochodzie czy łapie sam ze zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Musi mieszadło włączyć, u nas nawet w umowie jest wzmianka


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

To dzwoń do mleczarni, mieszadło bezwzględnie powinien włączać i to na tyle żeby mleko w zbiorniku krazylo... U mnie zajezdza od razu idzie włącza mieszadło i dopiero się rozkłada. Ale czy z tego powodu somatyka to bym nie powiedział, jedynie parametry mogą być niższe z tego co słyszałem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w Mlekovicie wcześniej Kurpie Baranowo jeszcze nigdy nikt mieszadła nie uruchomił przed pobraniem próby. Czasem rurką zamieszają i tyle. Mieszadło włącza się co 20-30 min więc nie ma szans na jakieś odstojenie się śmietany.
Ile Mlekpol płaci teraz za ok 10 tyś L/msc, że piszecie o słabiźnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

Ja też myślę że przeceniacie te mieszanie przed samym odbiorem mleka. U mnie co 15 minut załącza się mieszadło i nie ma opcji że to się rozwarstwi w tak krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

W Mlekpolu kiero przed pobraniem musi włączyć mieszadło ponieważ później może mieć problem z rozliczeniem parametrów mleka na samochodzie tj podejrzenie kombinowania itd. a mimo tego że będzie włączał u każdego mieszadło to i tak się zdarza że są problemy i odchyły od normy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli pobiera pipetą ,to właśnie w niemieszanym mleku komórek somatycznych może być mniej . Wraz z tłuszczem ,komórki somatyczne idą do góry . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Czyli teoretycznie może być więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę ,że odwrotnie ,ponieważ pipeta sięga poniżej warstwy tłuszczu wraz z komórkami somatycznymi . Mieszanie mleka przez kierowcę ,daje bardziej miarodajny wynik jeśli chodzi o parametry mleka ,ale i również somatykę . Oczywiście w przypadku pobierania mleka wspomnianą pipetą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Meg, czy tak czy tak, to w zasadzie nie powinno być jakiś ogromnych różnic. A kolega xpaxpa ma dość sporą rozbieżność bo w mleczarni milion, a na płytkach i u weta nie ma dwustu tysięcy. Ja myślę, że bez ingerencji kogoś to takie rzeczy raczej się nie dzieją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jednak ścigał bym za to instruktora, też oddaję do spomleku i mleko też wozili do młynar, średnią bakterii miałem 25 tyś jeden wynik zrobili 4 mln (poprzedni odbiór i następny po 30 tyś) napisałem pismo ale weterynaria się nie zgodziła na usunięcie wyniku, rozmawiałem z dyrektorem on też niby nic nie mógł zrobić, mleko oczywiście ze średnią 105 tyś nie przeszło i urwali z ceny 15 gr, w nagrodę dostali wypowiedzenie i po zabawie. Chociaż najciekawszą informacją jest to że drugiej mleczarni w tym samym dniu wyszło 50 tyś OLD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

w mlynarach jest tak ze jest jeden instruktor, który obecnie jest na urlopie. kierownika skupu w ogóle nie ma, nie wiadomo z kim rozmawiać. a słyszałem ze może nawet weterynaria się tym zająć.. prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

To co robcio odszedles ze spomleku? Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

w mlynarach jest tak ze jest jeden instruktor, który obecnie jest na urlopie. kierownika skupu w ogóle nie ma, nie wiadomo z kim rozmawiać. a słyszałem ze może nawet weterynaria się tym zająć.. prawda ?

Dobrze słyszałeś. Ale skoro w zbiorniku nie masz tych milionowych komórek to nie masz się o co martwić. PIW zbada mleko i będzie wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj