Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409
Napisano (edytowany)

Dzisiejszy SMS:
"W zwiazku z wprowadzeniem programu Pasze bez GMO dla wszystkich dostawcow dodatkowa premia za miesiac czerwiec 0,04 zł do litra

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Tylko centrala dostała, bo z Baranowa cisza? Co z tym non gmo w końcu będzie? Ktoś coś słyszał o tym programie?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nic nie wiadomo, na 99,9% mlekovita zmieniła taktykę podawania ceny za mleko, od 3 miesięcy z miesiąca na miesiąc podawali że cena bez zmian po tygodniu wcześniej aż do dziś gdzie przysłali SMS o cenie miesiąc w przód tak jak to robi np. Hochland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

ktoś z dostawców z Mlekpolu dostał listę dostawców pasz? U mnie cisza w sprawie tej list, a do tego podobno sano chce iść do sądu w sprawie non gmo, że mleczarnia nie chce ich dopuścić do sprzedaży pasz dla dostawców mleka czy coś w tym rodzaju.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Dzisiejszy SMS:

"W zwiazku z wprowadzeniem programu Pasze bez GMO dla wszystkich dostawcow dodatkowa premia za miesiac czerwiec 0,10 zl/litr osm Mlekowita"

JA dostałem sms że podwyżka ale o 4 gr oddaje mleko do centrali to czemu u ciebie 10gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja tak samo 4grosze coś mi się wydaje że to chyba jakaś pomyłka jakie non GMO i to niby od jutra parodia mogą mnie cmoknac jak mam 10 ton soji GMO. Jeśli to prawda i ci klaskacze z rady to przyklepneli na taczkach chyba wyjadą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

PATr tydzień przed czym? do mnie tak przychodziły SMSy (centrala)
cenę za styczeń i luty podawali na koniec miesiąca w marcu podali w środku a teraz maj i czerwiec podają cenę na początku miesiąca


31. stycznia - cena za styczeń
02. marca - cena za luty
20. marca - cena za marzec
06. kwiecień - cena za kwiecień
02. maj - cena za maj
30 maja - cena za czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

Ale zamieszanie zrobiłem, nie wiem jak napisałem te 10 gr, miało być 4 gr, już poprawiłem

@up
Mlekovita zawsze podawała cenę czy to w górę czy w dół na koniec miesiąca za miesiac poprzedni, właśnie od marca zaczęli coraz wcześniej aż teraz doszło do takiego momentu że cena jest podawana na miesiąc do przodu

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś jest rada w mlekovicie więc pewnie dziś zatwierdza to o czym wczoraj już powiadomili... non GMO ma wejść za ok 3 miesiące informacja z skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no tak jak w lolwiczu niby jakies szkolenia byly  tylko u nas nikt nie wiedzial a teraz 2tyg przed wejsciem oswiadczenia do podpisania ale "niby" obowiazywac ma od 1 wrzesnia i kto do tego czasu nie podpisze wypowiedzenie umowy a od czerwca trzeba juz zbierac faktury na pasze non GMO bo rzekomo w 3 mieisace maja sie wyczyscic silosy z GMO takie rzeczy mozna uslyszec w lowiczu hehe takze faktury jakies sie zalatwi i to bedzie jedyna zmiana w zywieniu moich krow ale mleko na polce bedzie juz NON GMO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jeśli to prawda i ci klaskacze z rady to przyklepneli na taczkach chyba wyjadą

 

Rada jest nie do ruszenia. Dobrze o tym wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałeś chyba powiedzieć rada nie ma nic do powiedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli od jutra miałby obowiązywać zakaz co wynikalo z tresci sms była by na pewno ruszona. Ale na szczęście tak nie jest także nie ma tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Ja za maj doje poniżej 1,2 zł także...

Póki takie mleczarnie jak Twoja będą samodzielnymi podmiotami w takiej wielkości jak w chwili obecnej to własnie tak będą płacić. Ponieważ podmiot w takiej wielkości w starciu z praktykami jakie stosuje dzisiaj handel to właśnie Wy rolnicy za to płacicie.  Oczywiście towar się sprzedaje ale po jakich opłatach i na jakiej marży. Także tylko duży silny podmiot możne stawić czoła temu wyzyskowi sieci handlowych. Pieniądze rolników zamiast zostać na Polskiej ziemi są transferowane do niemiec i portugaii!! (napisane z małej z braku szacunku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

No tak zapomniałem że kierowcy to w wielu OSM to pierwsza po prezesie siłą rządząca. Znam przypadki gdzie ich działania doprowadziły do upadku spółdzielni. Błędnym myśleniem jest to że po przejęciu kierowcy stracą pracę stracą ale lewe dochody!!! Ktoś kto dziś przejmuję mniejszy podmiot myśli długookresowo chce zainwestować, zwiększyć produkcję, dać lepsze płacę pracownikom, płacić lepsze ceny za surowiec skupować go i przerabiać co raz więcej. Niech koledzy z takich mleczarń jak np OSM Żuromin, SM Sudowia, czy podmioty Mlekovity na Podkarpaciu wypowiedzą czy mam rację.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Gresiu 100% zgodności.
Tak jak piszesz jak SM Sierpc połknął OSM Żuromin wszyscy na tym skorzystali i dostawcy i pracownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Skorzystali ci co byli uczciwii, ci co kradli i do pracy przychodzili odpocząć to stracili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Potwierdzam, w Żurominie pracownicy chwalą sobie. Są zasady i porządek, a i my rolnicy nie narzekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

A tak sie żurominianki baly, nie chciały do Sierpca, a teraz czuja ze pieniądze biorą za swoja pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj