Polecane posty

Konrad531    63

Kolego B3Agro:
W zagłębiach krowiarzy jeśli już wzrosty będą to 10-20%. Na podwojenie produkcji w tych regionach pozwolić sobie będą mogli nieliczni, bo blokuje to brak możliwości powiększenia areału i wojna o każdy ha ziemi między hodowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, w rejonach mleczarskich jak wzrost wyniesie 10% to jest max, ludzie w zagłębiach mleczarskich nie mają zapasu ziemi tylko sieją wszystko na kukurydzę i trawę i nie mają jak zwiększyć obsady, jedyny wzrost jest możliwy tam gdzie jest produkcja roślinna i ziemii jest dosyć i jest tania ale znów tam mleczarnie zazwyczaj gorzej płacą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Pawelol i długo czekałeś żeby Cie przyjeli  bo podobno tam jakaś lista oczekujacych na przyjęcie i jak daleko maja do Ciebie jechać po białe szaleństwo? Cos czuje ze łowicz jak tak dalej bedzie robił to zostana sami bańkowcy u nich albo Ci co maja inna cene jak z cennika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

tam złapali go z antybiotykiem chyba, koleś przeszedł całkowicie na opasy z tego co wiem.

 

@krowiarka

zgadzam się, co 2-3 odbiory jest ktoś inny, poza tym często przyjeżdża inspektor i od tak po prostu bierze próbę ze zbiornika

 

widze że @robcio wie wszystko o wszystkich mleczarniach ;)

prawie dobrze kojarzysz, kolo miał dwa baseny, w jednym dobre mleko w drugim pozaklasowe, wszystko było dobrze dopóki do tego drugiego nie wlał mleka z antybiotykiem, tak wyszło że w Sierpcu na mleczarni w cysternie jest mleko z antybiotykiem, a w próbkach wszystko git, jak to się dalej potoczyło nie wiem.

Ja na akces do osm sierpc czekałem prawie półtora roku, ale się doczekałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Niech podwajają, zaraz jeszcze realizacja mgr, jeszcze jakieś hektary się trafią i popłyną razem ze swoim mlekiem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Jedyny aspekt do zwiększania produkcji jest właśnie taki ze zboże jest tanie i bardziej opłaca się zasiac kukurydzę i trawę a zboże kupić niż je siać ale to tylko dla tych co mają nadmiar slomy lub jej nie potrzebują bo mają ruszta czy inny system, jak przyjdzie Ci zapłacić za belkę słomy po 50-70 zł to się odechciewa zwiększania produkcji...

Albo ci co nie dadzą sobie rady z bakteriami i komórkami w innej mleczarni :)

to ze mleczarnia licho placi nie znaczy ze nasra ktos to mleka i wezma za extra bo nie raz juz byla proba na somatyczne w mleczarni w dzien porobnego udoju i wyniki z choinki sie nigdy nie braly roznice 2-5 tys czyli zadna roznica biorac pod uwage ze w mleczarni 4 udoje a u ciebie w mleczarni myslisz ze nie ma takich co syf odstawiaja a maja extra ?niektorzy mysla ze jak odstawiaja kilkadziesiat tys miesiecznie i po 20-30gr drozej od innych to ze maja luks mleko ale w ilu takich oborach separatory do somatycznych pracuja pelną para i to naprawde w tych mleczarniach ktore placa najlepiej czytajac forum i wlasnie zeby spelnic te wymogi separator pracuje czyli mleko slabej jakosci skoro musi separator chodzic a czasami ludzie ktorzy maja duze gosp i maja dojarzy zapominaja ze powiedza wszystko.Rzadko kto przyznaje sie do stosowania sam ,Chodzi ttylko o wzajemny szacunek bo w kazdej mleczarni sa czarne owce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przesadzaj że jak ktoś odstawia kilkadziesiąt tyś mleka miesięcznie to ma syf bo są to zazwyczaj nowe obory z dobrostanem na wysokim poziomie... A komórki somatyczne to środowisko i higiena doju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ciekawe są te twoje słowa, czemu tylko jak w jakiejś mleczarni straszą że przestaną brać próbę ze słoiczka to 3/4 tych małych(najczęściej bańkowcy mają problem z bakteriami), s**ją po gaciach że będą mieli pozaklasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadzam się ale ja mówię o większych dostawcach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

A skąd stwierdzenie że Sierpc zawsze wymagał 100 OLD i 400 LKS to progi w każdej mleczarni tylko Piątnica ma 50 OLD... uwierz mi że i w Sierpcu można załatwić tylko kierowcy robią to u jednego-dwóch na trasie a nie u każdego ;) paliwo też można u nich kupić

 

jo jo pierdo..... o szopenie.... i sciagaja plomby, otwieraja szafke i podmieniaja proby na karuzeli...? niestety inaczej sie nie da bo kazde wyjecie weza i zatrzymanie pompy mlecznej jest odnotowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Dodatkowo jest taki fajny system, jak skończy pobieranie zaraz na monitorku w punkcie skupu wyskakuje Ci wszystko to co na paragonie który dostajesz od kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Większość samochodów same pobierają, chociaż miałam nie dawno samochód z pipetą. Separatory też ganiają, podobno są w stanie je wyśledzić. Jeżeli chodzi o jakość mleka to nowoczesne obory sprzyjają dobrym parametrom. Czyste dojenie, mycie to nie problem, gorzej z somatyką, ważna jest czystość stanowisk,dobrostan i dobre żywienie, do tego dodam jeszcze genetykę. Trzeba kryć buhajami poprawiającymi somatykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kradną i będą kraść zawsze.Ostatnio z pewnego zrodla wiem ze rolnikowi kierowca zaproponował dopisywanie 400l (!!!!!!!!) na odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Większość samochodów same pobierają, chociaż miałam nie dawno samochód z pipetą. Separatory też ganiają, podobno są w stanie je wyśledzić. Jeżeli chodzi o jakość mleka to nowoczesne obory sprzyjają dobrym parametrom. Czyste dojenie, mycie to nie problem, gorzej z somatyką, ważna jest czystość stanowisk,dobrostan i dobre żywienie, do tego dodam jeszcze genetykę. Trzeba kryć buhajami poprawiającymi somatykę.

Separator da się wykryć tylko w jeden sposób, robiąc kontrolę w trakcie doju, ale na to nie ma żadnego przepisu i masz prawo ich nie wpuścić do obory, inaczej się nie da go niestety wykryć. Jedną z skutecznych metod walki z separacją mleka zastosował mlekpol(branie prób co odbiór), wtedy może znudzić się puszczanie mleka przez separator przez cały miesiąc, innej skutecznej metody nie ma na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Z tego co słyszałem, to w Sierpcu łapią separatory z "donosu sąsiada"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

a czy podczas separacji nie uszczuplamy parametrow?

Z tego co słyszałem to te które kosztują po 10 tysięcy a nawet więcej mają strasznie duże obroty silnika i tego nie robią, jak jest to musiałbyś sprawdzić bo nikt ci raczej tego nie powie, co do łapania na życzliwego sąsiada to żadna metoda, czy jak ja powiem że mój sąsiad tego używa to mleczarnia może mu coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Poza nalotem w trakcie doju to  nie wiem, nie wiem również jakie są konsekwencję używania tego urządzenia. Mówisz że gospodarz może nie wpuścić do obory, ale nie każdy gospodarz może o tym wiedzieć, poza tym Sierpc ma w okolicy Sierpca taką pozycję, że jeśli się stawiasz lub coś ci się nie podoba to możesz odejść np. do Rypina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

    Nalot na oborę to chyba nie udany sposób,każdy dostawca raczej bada mleko od każdej  krowy z raz na jakiś czas i ogólne pojęcie ma,a mleko od np. dwóch krówek przy kontroli oddaję cielakom,bo tak lubią :rolleyes:  i co kontrol     przy doju pójdzie za tobą do cieląt,no jakby poszla a ty im wylałeś to nic,cielaki liznęły i spoko,ale jeśli z miesiąc cielęta już ,,sprawiedliwego''nie piły,zapalenie jelit i jak wet załapie przeżyją a jak nie..... . O temacie wirówek na somatykę ,akurat nie mam żadnego pojęcia [a teraz cieszą się ci co o tym wiedzą],wirówki na śmietanę,o tym bym mógł coś powiedzieć ,i wiem że twaróg z mleka typu chłodziarka konwiowa jest najsmaczniejszy,ze zbiornikowca mniej,a po wirowce na śmietanę,jakaś sieczka.   Być może oceniają mleko po   ,,zmęczeniu materiału'' [większym przemieszaniu] :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co za pierd...oły piszecie!

Ten temat jest o pierd...ołach, czy o cenie mleka?!

 

Coć z doświadczenia wiem iż PIERD...OŁY nadal będą pisać o PIERD...OŁACH a nie o CENIE MLEKA! - i nie zaczają, że piszą nie na temat i wpadną w furię.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Kradną i będą kraść zawsze.Ostatnio z pewnego zrodla wiem ze rolnikowi kierowca zaproponował dopisywanie 400l (!!!!!!!!) na odbiór.

Pewnego zródła hahahaha jak już ktoś by miał coś takiego robic to nie opowiadał by Tobie. Ty to jednak jesteś gość wszystkie posty co piszesz to kradną to ci bakterie robią albo somatyczne tylko tylko tyś jedyny sprawiedliwy wiecznie narzekasz weź się lepiej za robotę!

Skad info o 7 gr w mlekpolu za styczeń jak zawsze pod koniec miesiąca sa zebrania na temat ceny? za grudzień wyjdzie u mnie 1,74 netto

 

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Cos Ci sie pomylilo z bakteriami i somatyka bo nic takiego nie pisalem wiec zejdz ze mnie gosciu i pilnuj swojego podworka.Akurat nie chodzi o mlekpol a szczegolow Ci przeciez nie napisze.Nie musisz wierzyc.Moze sam masz uklad z kierowca stad te oburzenie he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Mlekpol nie patyczkuje się z przewoźnikami, widocznie konkurencja duża. Niedawno opisywałem co wyczynial nowy, po 2 tyg i kilkunastu telefonach dostawcow zmiana. I z tego co wiem od instruktora już i nich pracy nie znajdzie. Świeżak z polecenia chciał zrobić karierę kupił auto i gwiazdorzyl, nasza już była jego trzecia trasa. Kilka lat temu dwa razy zginęło po 100l (zbiornik nie legalizowany ale eypoziomowany i mierzone) raz wstaliśmy we trzech chwila rozmowy pod ścianą i przez 5 odbiorów dopisywał po 60l. Skąd on to wziął? W konwiach w kabinie chyba nie wozi? musiał zaebać innym
Bez legalizacji nic nikomu nie udowodnimy, ale wpi...ol spuścić można zawsze. To jest złodziejstwo czy 5zł czy 5 tyś bez różnicy w końcu ktoś kiedyś pazury w kącie połamie i nauczy rozumu. Tak skończył mój majster który zaczął obore, nie pierwsza rozgrzebana, kasa na zaś wzięta i papa bo tuman nie ogarnia i ludzie uciekają bo nie płaci. Pod własnym domem spotkał klientów niezadowolonych podobno dowód musiał wyrabiać drugi i schabowy przez słomkę.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj