Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2017

2675 odpowiedzi na ten temat

#41 Share devar

devar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 16:10

Ceny mleka 2017

ciekawe czy to tylko korekta czy już zaczyna się zjazd cenowy.  GDT -3,9 procent na dzisiejszej aukcji. to już drugi raz kiedy notowania znajdują się pod kreską!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2017 Dzisiaj, 14:44
  •  

#42 Share pawelol1905

pawelol1905

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 16:24

Ceny mleka 2017

Pawelol gdzie przechodzisz i jaka róznica w cenie?

Przechodzę do OSM Sierpc. Różnicę w cenie w stosunku do Łowicza nie wiem dokładnie ile wyjdzie. Przykładowo na samym tłuszczu jest to 20 groszy, dopłata od lipca kilkanaście groszy, premia za listopad i grudzień też kilkanaście groszy oraz od marca do końca roku dopłata 3 gr za te minione miesiące. Także jakby nie patrzeć przepaść ...

#43 Share loik92

loik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 16:33

Ceny mleka 2017

W Sierpcu też kombinują, bodaj w lipcu kogoś złapali i zaprzestał ten Pan dalszego dojenia krów w ogóle.

tam złapali go z antybiotykiem chyba, koleś przeszedł całkowicie na opasy z tego co wiem.

@krowiarka
zgadzam się, co 2-3 odbiory jest ktoś inny, poza tym często przyjeżdża inspektor i od tak po prostu bierze próbę ze zbiornika

widze że @robcio wie wszystko o wszystkich mleczarniach ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 16:37

Ceny mleka 2017 Pawelol1905 a z jakiej gminy jesteś?

#45 Share kocmen24

kocmen24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 16:59

Ceny mleka 2017 Gdt do dołu to oby Mlekowita z podwyzka zdazyla przed spadkami hehe

#46 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 17:19

Ceny mleka 2017 mlekpol grajewo za styczen +7 gr na stale i to chyba ostatnia podwyzka

#47 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 17:20

Ceny mleka 2017

czyli cena będzie na poziomie koło 1.60 zł, ciekawe jak długo 

#48 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 17:24

Ceny mleka 2017

Masło z Piatnicy kosmos, 6,20 zł... gdzie Kosow 5,20 zł, a Mlekowita 5.50 zł

Faktycznie ceny szaleją-teraz to już nawet fińskie Finuu nie wycodzi zbyt drogo , a co do jakości i smaku to niestety ale żadne z naszych nawet nie jest w okolicy.

Ale piątnicazrobiła wreszcie dobry jogurt - styl grecki. Pierwszy polski jadalny jogurt.

Życzę wam panowie jak najlepszych cen ale to co widzę w niedalekiej okolicy nie napawa optymizmem. Większość tych co mieli po 30-40 sztuk szykuje sięna podwojenie obsady w jak najkrótszym czasie. A że u mnie w okolicy niewiele osób trzyma krowy więc można się domyśleć że w rejonach typowo mleczarskich inwestycje idą jeszcze bardziej 

#49 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 03 styczeń 2017 - 17:48

Ceny mleka 2017 mk9422 jak liczysz tą cenę? mi niecałe 1,5zl bliżej 1,47 wychodzi po tych 7 gr. bo trzeba tę 36 gr odjąć grudniowe.Kolega alfa pisał że miało te 16gr listopadowe być na stałe...

#50 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 17:56

Ceny mleka 2017

no ja wliczyłem te 16 groszy co kolega alfa pisał że zostaje na stałe, jak na razie nie mylił się z niczym co pisał więc wliczyłem już te 16 groszy,  a bez tych 16 groszy to wychodzi mi tak jak Tobie 1.47 zł 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 18:11

Ceny mleka 2017 Kolego B3Agro:
W zagłębiach krowiarzy jeśli już wzrosty będą to 10-20%. Na podwojenie produkcji w tych regionach pozwolić sobie będą mogli nieliczni, bo blokuje to brak możliwości powiększenia areału i wojna o każdy ha ziemi między hodowcami.

#52 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 18:43

Ceny mleka 2017 Dokładnie, w rejonach mleczarskich jak wzrost wyniesie 10% to jest max, ludzie w zagłębiach mleczarskich nie mają zapasu ziemi tylko sieją wszystko na kukurydzę i trawę i nie mają jak zwiększyć obsady, jedyny wzrost jest możliwy tam gdzie jest produkcja roślinna i ziemii jest dosyć i jest tania ale znów tam mleczarnie zazwyczaj gorzej płacą...
Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#53 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 03 styczeń 2017 - 19:22

Ceny mleka 2017

Pawelol i długo czekałeś żeby Cie przyjeli  bo podobno tam jakaś lista oczekujacych na przyjęcie i jak daleko maja do Ciebie jechać po białe szaleństwo? Cos czuje ze łowicz jak tak dalej bedzie robił to zostana sami bańkowcy u nich albo Ci co maja inna cene jak z cennika...

#54 Share vodz

vodz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 20:07

Ceny mleka 2017

tam złapali go z antybiotykiem chyba, koleś przeszedł całkowicie na opasy z tego co wiem.

@krowiarka
zgadzam się, co 2-3 odbiory jest ktoś inny, poza tym często przyjeżdża inspektor i od tak po prostu bierze próbę ze zbiornika

widze że @robcio wie wszystko o wszystkich mleczarniach ;)

prawie dobrze kojarzysz, kolo miał dwa baseny, w jednym dobre mleko w drugim pozaklasowe, wszystko było dobrze dopóki do tego drugiego nie wlał mleka z antybiotykiem, tak wyszło że w Sierpcu na mleczarni w cysternie jest mleko z antybiotykiem, a w próbkach wszystko git, jak to się dalej potoczyło nie wiem.

Ja na akces do osm sierpc czekałem prawie półtora roku, ale się doczekałem

#55 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 20:41

Ceny mleka 2017 Niech podwajają, zaraz jeszcze realizacja mgr, jeszcze jakieś hektary się trafią i popłyną razem ze swoim mlekiem
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#56 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 20:55

Ceny mleka 2017

Jedyny aspekt do zwiększania produkcji jest właśnie taki ze zboże jest tanie i bardziej opłaca się zasiac kukurydzę i trawę a zboże kupić niż je siać ale to tylko dla tych co mają nadmiar slomy lub jej nie potrzebują bo mają ruszta czy inny system, jak przyjdzie Ci zapłacić za belkę słomy po 50-70 zł to się odechciewa zwiększania produkcji...
Albo ci co nie dadzą sobie rady z bakteriami i komórkami w innej mleczarni :)

to ze mleczarnia licho placi nie znaczy ze nasra ktos to mleka i wezma za extra bo nie raz juz byla proba na somatyczne w mleczarni w dzien porobnego udoju i wyniki z choinki sie nigdy nie braly roznice 2-5 tys czyli zadna roznica biorac pod uwage ze w mleczarni 4 udoje a u ciebie w mleczarni myslisz ze nie ma takich co syf odstawiaja a maja extra ?niektorzy mysla ze jak odstawiaja kilkadziesiat tys miesiecznie i po 20-30gr drozej od innych to ze maja luks mleko ale w ilu takich oborach separatory do somatycznych pracuja pelną para i to naprawde w tych mleczarniach ktore placa najlepiej czytajac forum i wlasnie zeby spelnic te wymogi separator pracuje czyli mleko slabej jakosci skoro musi separator chodzic a czasami ludzie ktorzy maja duze gosp i maja dojarzy zapominaja ze powiedza wszystko.Rzadko kto przyznaje sie do stosowania sam ,Chodzi ttylko o wzajemny szacunek bo w kazdej mleczarni sa czarne owce

#57 Share robcio90

robcio90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 21:10

Ceny mleka 2017 Nie przesadzaj że jak ktoś odstawia kilkadziesiąt tyś mleka miesięcznie to ma syf bo są to zazwyczaj nowe obory z dobrostanem na wysokim poziomie... A komórki somatyczne to środowisko i higiena doju

#58 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 21:19

Ceny mleka 2017 Ciekawe są te twoje słowa, czemu tylko jak w jakiejś mleczarni straszą że przestaną brać próbę ze słoiczka to 3/4 tych małych(najczęściej bańkowcy mają problem z bakteriami), s**ją po gaciach że będą mieli pozaklasowe?
Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#59 Share robcio90

robcio90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 21:23

Ceny mleka 2017 Zgadzam się ale ja mówię o większych dostawcach :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Tomaszzzz

Tomaszzzz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 22:18

Ceny mleka 2017

A skąd stwierdzenie że Sierpc zawsze wymagał 100 OLD i 400 LKS to progi w każdej mleczarni tylko Piątnica ma 50 OLD... uwierz mi że i w Sierpcu można załatwić tylko kierowcy robią to u jednego-dwóch na trasie a nie u każdego ;) paliwo też można u nich kupić

jo jo pierdo..... o szopenie.... i sciagaja plomby, otwieraja szafke i podmieniaja proby na karuzeli...? niestety inaczej sie nie da bo kazde wyjecie weza i zatrzymanie pompy mlecznej jest odnotowane...