Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komodo    277

Nie, nie boli bo pewnie mam wyższą cenę od Ciebie tylko są przecież jakieś granice. Mleko nie może iść cały czas do góry bo ludzie przestaną przetwory mleczne kupować ;) a tobie ile płacą?

pierwszy miesiac po przejsciu dostal cene dobra i juz jest panem forum(proponuje cofnac sie do maja-czerwca ile placila twoja mleczarnia i twoja przyszla mleczarnia a ile placił sierpc) i mimo ze nie odstawia do sierpca probuje odrazu wprowadzic nerwową atmosfere atakujac kolege który tylko grzecznie zapytał.

A co do tego procederu dla mnie tacy rolnicy ktorzy wchodza w układy z kierowcami i jawnie okradaja innych rolnikow to jest dyscyplinarne wywalenie z mleczarni a zebrany udział  przez takich rolników wyplacic pokrzywdzonym rolnikom i SĄDOWNY zakaz produkcji mleka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

poczytałem trochę wypowiedzi tego użytkownika i tylko mogę powiedzieć że nawet będąc w obecnej mleczarni jego cena nie różni się aż tak bardzo od mojej a wielkość dostawy jest kilka razy wyższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Tak dostaniesz 30 groszy premii i 25 groszy podwyżki... ludzka pazerność nie zna granic

Ludzka hytrość gdzie ma granice? Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pozwól że tego nie skomentuje KONIEC KROPKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Pozwól że tego nie skomentuje KONIEC KROPKA

ale że czego? Że nie trzeba odstawiać mleka do spomleku czy tam mlekpolu czy mlekovity żeby mieć dobrą cenę? masz rację nie komentuj i dalej się nie kompromituj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Zakończę ten bezsensowny spór. Sierpc zawsze płacił lepiej niż inne mleczarnie, wymagał też, tu nie ma układów i słoiczków dzięki temu Ser Królewski jest taki pyszny. Co do premii to jest to normalne, że trzy ostatnie miesiące roku są premiowane, wszystko zależy od kondycji finansowej, a że Sierpc zawsze płacił lepiej to całkiem możliwe, że dołoży, boby było dziwne jakby nagle zrobiło się mniej niż u innych, a przecież inne mleczarnie cały czas szaleją.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zakończę ten bezsensowny spór. Sierpc zawsze płacił lepiej niż inne mleczarnie, wymagał też, tu nie ma układów i słoiczków dzięki temu Ser Królewski jest taki pyszny. Co do premii to jest to normalne, że trzy ostatnie miesiące roku są premiowane, wszystko zależy od kondycji finansowej, a że Sierpc zawsze płacił lepiej to całkiem możliwe, że dołoży, boby było dziwne jakby nagle zrobiło się mniej niż u innych, a przecież inne mleczarnie cały czas szaleją. ;)

A skąd stwierdzenie że Sierpc zawsze wymagał 100 OLD i 400 LKS to progi w każdej mleczarni tylko Piątnica ma 50 OLD... uwierz mi że i w Sierpcu można załatwić tylko kierowcy robią to u jednego-dwóch na trasie a nie u każdego ;) paliwo też można u nich kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

mlekpol Bydgoszcz 1,22 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

W Sierpcu też kombinują, bodaj w lipcu kogoś złapali i zaprzestał ten Pan dalszego dojenia krów w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Znam takiego co kombinował, zrobili na niego nalot z laboratorium, nie powiem odstawia nadal tylko 1/3 krów wymienił. Zresztą ostatnio strasznie mieszają w odbiorach i ciągle zmieniają kierowców. Jak im mleko złe wychodzi robią lotne próby, tak, że są w stanie wyłapać kombinujących kierowców. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

ciekawe czy to tylko korekta czy już zaczyna się zjazd cenowy.  GDT -3,9 procent na dzisiejszej aukcji. to już drugi raz kiedy notowania znajdują się pod kreską!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Pawelol gdzie przechodzisz i jaka róznica w cenie?

Przechodzę do OSM Sierpc. Różnicę w cenie w stosunku do Łowicza nie wiem dokładnie ile wyjdzie. Przykładowo na samym tłuszczu jest to 20 groszy, dopłata od lipca kilkanaście groszy, premia za listopad i grudzień też kilkanaście groszy oraz od marca do końca roku dopłata 3 gr za te minione miesiące. Także jakby nie patrzeć przepaść ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

W Sierpcu też kombinują, bodaj w lipcu kogoś złapali i zaprzestał ten Pan dalszego dojenia krów w ogóle.

tam złapali go z antybiotykiem chyba, koleś przeszedł całkowicie na opasy z tego co wiem.

 

@krowiarka

zgadzam się, co 2-3 odbiory jest ktoś inny, poza tym często przyjeżdża inspektor i od tak po prostu bierze próbę ze zbiornika

 

widze że @robcio wie wszystko o wszystkich mleczarniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

mlekpol grajewo za styczen +7 gr na stale i to chyba ostatnia podwyzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli cena będzie na poziomie koło 1.60 zł, ciekawe jak długo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Masło z Piatnicy kosmos, 6,20 zł... gdzie Kosow 5,20 zł, a Mlekowita 5.50 zł

Faktycznie ceny szaleją-teraz to już nawet fińskie Finuu nie wycodzi zbyt drogo , a co do jakości i smaku to niestety ale żadne z naszych nawet nie jest w okolicy.

 

Ale piątnicazrobiła wreszcie dobry jogurt - styl grecki. Pierwszy polski jadalny jogurt.

 

 

Życzę wam panowie jak najlepszych cen ale to co widzę w niedalekiej okolicy nie napawa optymizmem. Większość tych co mieli po 30-40 sztuk szykuje sięna podwojenie obsady w jak najkrótszym czasie. A że u mnie w okolicy niewiele osób trzyma krowy więc można się domyśleć że w rejonach typowo mleczarskich inwestycje idą jeszcze bardziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

mk9422 jak liczysz tą cenę? mi niecałe 1,5zl bliżej 1,47 wychodzi po tych 7 gr. bo trzeba tę 36 gr odjąć grudniowe.Kolega alfa pisał że miało te 16gr listopadowe być na stałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ja wliczyłem te 16 groszy co kolega alfa pisał że zostaje na stałe, jak na razie nie mylił się z niczym co pisał więc wliczyłem już te 16 groszy,  a bez tych 16 groszy to wychodzi mi tak jak Tobie 1.47 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj